EGE'NİN SAKLI CENNETLERİ
Kontenjan Var 14.06.2024 / 18.06.2024 6000 TL

EGE’NİN İNCİLERİ

14-17 HAZİRAN


TUR PROGRAMI


1.GÜN 14 HAZİRAN CUMA

AKŞAM 19:00 DE İZMİR’E DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ CİTYMALL AVM VE 19MAYIS LİSESİ ÖNÜ HAREKET NOKTALARIMIZ;

 

2.GÜN 15 HAZİRAN CUMARTESİ

GÜNÜN İLK IŞIKLARIYLA BİRLİKTE (EKSTRA) KAHVALTIMIZI ALMAK ÜZERE ŞİRİNCE KÖYÜNE VARIYORUZ. KAHVALTIMIZIN ARDINDAN ŞARABI VE ESKİ RUM EVLERİ İLE MEŞHUR, KENDİNİZİ DÜŞSEL BİR ÜLKEDEYMİŞ GİBİ HAYAL EDECEĞİNİZ, EVLERİ, SOKAKLARI VE İNSANLARI İLE SİZLERİ KENDİNE ÇEKEN ŞİRİNCE'DE GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. ŞİRİNCE'DE ALIŞVERİŞ YAPARKEN VE DAR SOKAKLARINDA GEZERKEN BOL BOL FOTOĞRAFLAR ÇEKECEĞİZ. ARDINDAN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ VE BELİRLENEN SAAT’DE ARACIMIZDA BULUŞUYORUZ, ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN SIĞACIK’A HAREKET EDİYORUZ. BURADA GEÇİRECEĞİMİZ KEYİFLİ VAKTİN ARDINDAN SEFERİHİSAR’IN DENİZ KIYISINA KURULU ŞİRİN VE TARİHİ YERLEŞİMİ SIĞACIK’DA ALIŞVERİŞ İÇİN YEREL HALKIN KENDİ ELLERİYLE ÜRETTİĞİ REÇELLERİ VE EL İŞİ ÜRÜNLERİYLE MEŞHUR PAZARINDA SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. TÜRKİYE’NİN İLK “YAVAŞ ŞEHİR” ÜNVANINI TAŞIYAN, SAKİN VE HUZURLU ATMOSFERİ İLE ZAMANIN DURMAYA YAKIN AKTIĞI SIĞACIK’TA, REHBERİMİZ EŞLİĞİNDE RENGARENK SOKAKLARI İLE ZİYARETÇİLERİNİ BÜYÜLEYEN KALEİÇİ’Nİ KEŞFE ÇIKIYORUZ. ARDINDAN   AKŞAM YEMEĞİ İZMİR MERKEZDE OTELİMİZDE (NK HOTEL KONAK)

 

3.GÜN 16 HAZİRAN PAZAR ;

OTELDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI ARDINDAN YOLA ÇIKIYORUZ. REHBERİMİZ EŞLİĞİNDE URLA SOKAKLARINDA KISA BİR GEZİ SONRASINDA SUSUZ YAZ FİLMİNİN ÇEKİLDİĞİ, ÜLKEMİZİN EN TEMİZ KÖYÜ AYRICA İLK VE TEK TİYATROSU OLAN BADEMLER KÖYÜNÜ GEZECEĞİZ. ARDINDAN KORKULUK FESTİVALİNİ GERÇEKLEŞTİREN BARBAROS KÖYÜ’NÜ ZİYARET EDECEĞİZ. GEZİMİZ ESNASINDA KÖYÜN SOKAKLARINDA TÜM YIL BOYUNCA SERGİLENEN KÖYLÜLERİN YAPTIKLARI BU KORKULUKLAR GÖRECEĞİZ. SONRASINDA ŞİRİN SAHİL KÖYÜ ILDIR KÖYÜ’NE HAREKET EDİYORUZ. KÖYE İSMİNİ VEREN ERYTHRAİ ANTİK KENTİNİ GEZDİKTEN SONRA ÖĞLE YEMEĞİMİZİ ALMAK ÜZERE ÇEŞME’YE HAREKET EDİYORUZ. YEMEK SONRASI PANAROMİK OLARAK ÇEŞME KALESİNİ FOTOĞRAFLIYOR VE ALAÇATI’YA HAREKET EDİYORUZ. ALAÇATI EVLERİNİ, ARNAVUT KALDIRIMLI TAŞ SOKAKLARINI VE ÇARK PLAJINDAKİ YELKENLİLERİN RÜZGÂRLA DANSINI İZLEDİKTEN SONRA, TEMİZ KATKISIZ GIDA, YAVAŞ ŞEHİR SLOGANLARI BİLİNEN GERMİYAN KÖYÜ’NÜ GEZECEĞİZ. SOKAKLARINDA DOLAŞIRKEN EVLERİN VE SOKAKLARIN ÇİÇEK MOTİFLERLE BOYANMIŞ OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ. ARDINDAN OTELİMİZE GİTMEK İÇİN ARACIMIZDA BULUŞUYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA İZMİR DE OTELİMİZDE.

 

4. GÜN 17 HAZİRAN PAZARTESİ ;

SABAH OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI VALİZLERİMİZİ ARACIMIZA YERLEŞTİRİYOR VE 22 ADASIYLA ADETA BİR YERYÜZÜ CENNETİ OLAN AYVALIK GİRİŞİNDE, CENNET TEPESİ’NE UĞRUYORUZ. BURADA, AYVALIK, CUNDA VE ADALARIN MUHTEŞEM MANZARASINI SEYREDİYOR VE FOTOĞRAF ÇEKİMİ İÇİN KISA BİR MOLA VERİYORUZ. DAHA SONRA, TAŞ DÖŞELİ YOLLARI, BİRBİRİNDEN GÜZEL TAŞ EVLERİ VE KİLİSE KALINTILARI İLE ŞİRİN AYVALIK SOKAKLARINI GEZMEYE BAŞLIYORUZ. AYVALIK’IN NEO-KLASİK DÖNEM MİMARİSİNİ VE SARIMSAK TAŞININ MİMARİ İLE UYUMUNU GÖZLEMLEYİP, FOTOĞRAFLARIMIZLA  BU GÜZELLİKLERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRİYORUZ. GEZİMİZ ESNASINDA, BİRBİRİNDEN GÜZEL ANTİKACILARA VE SANAT ATÖLYELERİNE UĞRAYIP ALIŞVERİŞLER YAPIYORUZ. İMREN PASTANESİNDEN MEŞHUR LOR TATLISI’NDAN DA ALMAYI UNUTMAYIN! CUNDA ADASI’NA GİDERKEN, CUNDA’NIN YENİ KÖPRÜSÜNDEN, DAHA SONRA DA ÜLKEMİZİN İLK BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NDEN GEÇİYORUZ. CUNDA MERKEZİNE ULAŞTIĞIMIZDA, ARNAVUT KALDIRIMLI DAR SOKAKLARI, ESKİ RUM EVLERİ VE RENGARENK KAFELERİYLE BÜYÜLEYİCİ BİR YER OLAN BU ŞİRİN ADAYI GEZİYORUZ. KOÇ AİLESİ TARAFINDAN RESTORE EDİLEREK, İSTANBUL VE ANKARA’DAKİ RAHMİ KOÇ MÜZELERİ’NİN DEVAMI NİTELİĞİNDE, İÇİNDE OYUNCAKLAR VE ANTİKA ARABALARIN BULUNDUĞU BİR MÜZEYE ÇEVRİLEN TAKSİYARHİS KİLİSESİNİ DE ZİYARET ETTİKTEN SONRA, ENFES BALIK VE MEZELERDEN, VEYA ÇITIR BİR AYVALIK TOSTUNDAN OLUŞTURABİLECEĞİMİZ ÖĞLE YEMEĞİMİZİ ALMAK İÇİN SERBEST ZAMAN ALIYORUZ. ZEYTİN, ZEYTİNYAĞI VE YÖRESEL PEYNİR ALIŞVERİŞLERİMİZİ DE TAMAMLAYIP, SAHİLDE YÜRÜYÜŞLERİMİZİ YAPIYOR VE 150 YILLIK TAŞ KAHVE’DE MOLA  VERİYORUZ. TURUMUZUN DEVAMINDA, ŞEYTAN SOFRASI’ NA HAREKET EDİYORUZ. BURADA, ŞEYTANIN AYAK İZİNİ SİMGELEYEN DEMİR KAFES İÇİNDEKİ İZİ GÖREREK, MİDİLLİ ADASI MANZARASINA KARŞI KAHVELERİMİZİ YUDUMLUYORUZ. GÜZEL BİR GÜNÜN ARDINDAN, GERİ DÖNÜŞ YOLCULUĞUMUZA BAŞLIYORUZ. SAMSUN’A DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ


5. GÜN 18 HAZİRAN SALI

SABAH SAAT 05:00 SULARINDA SAMSUN’A VARIŞ VE SİZLERİ ALDIĞIMIZ NOKTALARA BIRAKIYORUZ.BİR BAŞKA 19 MAYIS TUR ORGANİZASYONUNDA BULUŞMAK ÜZERE VEDALAŞIYORUZ.

ÜCRET : 6000 TL

MAXİMUM – BONUS – AXESS 3 TAKSİT

SİNGLE KONAKLAMA FARKI 2500 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 MAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

0362 230 80 51 / 0533 946 86 19

[email protected] –  19mayistur.com.tr

 

 

 

 

 

EGE'NİN SAKLI CENNETLERİ
EGE'NİN SAKLI CENNETLERİ
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.