Kemaliye-Tunceli-Erzincan Turu
Kontenjan Var 12.08.2021 / 16.08.2021 945 TL

TUNCELİ – MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI – MUNZUR GÖZELERİ  - OVACIK – KEBAN – ELAZIĞ TUNCELİ

12 – 16 AĞUSTOS / 2 – 6 EYLÜL  / 16 – 20 EYLÜL

KEMALİYE VE TUNCELİ KONAKLAMALI

 

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 12 AĞUSTOS PERŞEMBE SAAT 23.30’DA  TÜRKİŞ  CITY MALL  AVM (Türkiş sapağı yan yol) ÖNÜNDEN HAREKET. ATATÜRK BULVARI BOYUNCA  MİSAFİRLERİMİZİ ALIYOR VE SAAT 24.00’TE ACENTAMIZ ÖNÜNDEN HAREKET EDEREK  LADİK -ERBAA –NİKSAR – SUŞEHRİ – REFAHİYE - KEMALİYE  GÜZERGAHIYLA  DEVAM EDECEK  KEYİFLİ YOLCULUĞUMUZA BAŞLIYORUZ.

2.GÜN: 13 AĞUSTOS CUMA SAAT  07.00 SIRALARINDA KEMALİYE’YE VARIYOR VE KAHVALTIMIZI OTELİMİZDE ALIYORUZ. KAHVALTI SONRASI GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. İLK OLARAK DOYUMSUZ MANZARALAR EŞLİĞİNDE “SIRAKONAK KÖYÜ”NE DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ. KÖY GEZİMİZİ YAPTIKTAN SONRA 45 DAKİKALIK BİR YÜRÜYÜŞLE, AHMET KUTSİ TECER’İN “ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA, GEZMESEK DE TOZMASAK DA O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR”  ŞİİRİNİ YAZDIĞI “APÇAĞA KÖYÜ”NE  GELİYORUZ. BURADA AHMET KUTSİ TECER KÜLTÜR EVİ’Nİ GEZİYORUZ. GEZİ SONRASINDA KEMALİYE MERKEZE GELEREK “MANİ YOLU – KADI GÖLÜ ŞELALESİ -  ZİNCİRLİ KAYA VE DOĞA TARİHİ MÜZESİ”Nİ GEZİYORUZ. “LÖKHANE” (Dut ve Pekmezin dövülerek yapıldığı lök ile  dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı yer) ZİYARETİMİZİ YAPIYORUZ. GEZİMİZE, 25 KM UZUNLUK, 1.000 M DERİNLİK, %90 YAMAÇ EĞİMİ VE ZAMAN ZAMAN 10-15 M VADİ TABANINA SAHİP OLAN VE BU ÖZELLİĞİYLE DÜNYANIN 2. BÜYÜK KANYONU OLAN  KARANLIK KANYONLA DEVAM EDİYORUZ.  SUYUN YÜKSEKLİĞİ MÜSAİT İSE KANYON ÜZERİNDE TEKNE TURUMUZU YAPIYORUZ. SONRASINDA KANYONA PARALEL VE YAPIMI 132 YIL SÜRMÜŞ,  TAMAMEN ARAÇ KULLANILMAKSIZIN İNSAN EMEĞİYLE YAPILMIŞ  OLAN TAŞ YOLA GELİYORUZ. YOLUN YAPIM AŞAMASININ BU DENLİ UZUN SÜRÜŞÜ DE EL YAPIMI OLMASINDANDIR. BU YOLDAN KANYONU SEYREDEREK  GEÇERKEN KARŞILAŞTIĞINIZ MANZARA KARŞISINDA ADETA BÜYÜLENECEKSİNİZ.

 

3.GÜN: 14 AĞUSTOS CUMARTESİ SABAHI OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI  OTELİMİZDEN AYRILIYORUZ. YOL GÜZERGAHIMIZDA, EFSANE VALİMİZ RAHMETLİ RECEP  YAZICIOĞLU’NUN GAYRETLERİYLE YAPILAN VE “YAZAR “AYŞE KULİN”İN  “KÖPRÜ” ROMANINA KONU OLAN “VALİ RECEP YAZICIOĞLU KÖPRÜSÜ”NÜN HİKAYESİNİ DİNLEYECEKSİNİZ. SONRASINDA “HIDIR ABDAL SULTAN” TARAFINDAN KURULAN VE “ŞEYHLER KÖYÜ” ADIYLA TANINAN, 700 YILLIK GEÇMİŞİ OLAN  “OCAK  KÖYÜ”NE HAREKET EDİYORUZ. BÖLGENİN İLK VE TEK KİŞİSEL MÜZESİ OLAN “ALİ GÜRER MÜZESİ”Nİ ZİYARET EDİYORUZ. ÇAYLARIMIZI İÇTİKTEN SONRA ARAPGİR’E HAREKET EDİYORUZ. ARAPGİR’DEKİ GEZİMİZ SONRASI ALEVİ KÖYÜ OLAN  “ONAR KÖYÜ”NE GİDİYORUZ. BURADA, TARİHTE BİLİNEN EN ESKİ “CEM EVİ”Nİ ZİYARET EDİYORUZ.  GEZİMİZE BALIK LEZZETİNİ TADACAĞIMIZ, KEBAN BARAJ GÖLÜ KENARINDAKİ  “ÇIRÇIR ŞELALESİ” İLE DEVAM EDİYORUZ. DAHA SONRA ELAZIĞ MERKEZİNDEN GEÇEREK HARPUT’A GELİYORUZ. “ARAP BABA TÜRBESİ” – EĞİK MİNARELİ ULUCAMİ”Yİ GÖRÜP ÇAY MOLASI VERDİKTEN SONRA PERTEK FERİBOT İSKELESİNE HAREKET EDİYORUZ.  KEBAN BARAJI ÜZERİNDEKİ KÜÇÜK BİR ADA ÜZERİNDE BULUNAN TARİHİ PERTEK KALESİ’Nİ PANORAMİK OLARAK GÖRÜP TUNCELİ’DEKİ OTELİMİZE GELİYORUZ. OTELİMİZE YERLEŞTİKTEN SONRA AKŞAM YEMEĞİMİZİ OTELİMİZ DIŞINDA BİR LOKANTADA ALIYORUZ.

 

4.GÜN: 15 AĞUSTOS PAZAR SABAHI OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI  OTELİMİZDEN AYRILIYORUZ. İLK OLARAK MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKINA GİDİYORUZ.  VERECEĞİMİZ SERBEST ZAMANDA “MUNZUR GÖZELERİ”NİN KEYFİNİ ÇIKARTIYOR VE OVACIK’A GELİYORUZ. BURADA YAPACAĞIMIZ ORGANİK PAZAR ZİYARETİNDEN SONRA ERZİNCAN’A HAREKET EDİYORUZ. ERZİNCAN BAKIRCILAR ÇARŞISI’NI GEZİYORUZ. (Açık olduğu taktirde) ZAMANIMIZA GÖRE “GİRLEVİK ŞELALESİ”NE DE GİDİYOR VE AKŞAM YEMEĞİMİZİ ERZİNCAN’DA ALDIKTAN SONRA REFAHİYE – NİKSAR GÜZERGAHIYLA DÖNÜŞ YOLCULUĞUMUZA BAŞLIYORUZ.

 

5.GÜN: 16 AĞUSTOS PAZARTESİ SABAHI 05.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ VE GEZİMİZİN SONU.

NOT: GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA KONAKLAMA YERLERİ VE GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR.

ÜCRET: 945.00 TL. AKBANK – GARANTİ – MAXİMUM – WORLD – ZİRAAT BANKASI KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT YAPILIR.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1-ÖZEL ARAÇLA YOLCULUK

2-KEMALİYE’DE BİR GECE YP. KONAKLAMA

3-TUNCELİ’DE BİR GECE OK. KONAKLAMA

4-TOPLAM OLARAK OTELLERDEKİ 1 KAHVALTI İLE İKİ AKŞAM YEMEĞİ

5-BELİRTİLEN GEZİLER VE KEMALİYE’DE MNB. İLE YAPILACAK GEZİ.

6-TÜRSAB ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

7-ONDOKUZMAYIS TUR REFAKATİ

8-HİJYEN PAKETİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1-BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI, ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

2-BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER

3-KİŞİSEL HARCAMALAR

4-KARANLIK KANYON TEKNE GEZİSİ ÜCRETİ

 

AÇIKLAMALAR;

 • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
 • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, Covid 19 nedeniyle olabilecek kısıtlamalar,  yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev, verilen sürelere uymama vb. nedenleriyle oluşacak  zaman kaybı vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
 • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
 • Araçlarımız katılımcı sayısına göre 19 kişilik Mnb.; 35 kişilik Mdb. ve 46 kişilik otobüs olarak belirlenmektedir.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
 • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
 • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir. Misafirlerimizin, EXTRA olarak belirtilen Yemek, Eğlence vb. katılma zorunluluğu yoktur.
 • Otel odalarında ve otobüste değerli eşyalarınızı bırakmayınız. Kaybolan eşyadan Acentamız ve otel idaresi sorumlu değildir.
 • Belirtilen ve belirtilmeyen  yemeklerde  alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
 • Kimlik cüzdanınızı ve HES KODUNUZU mutlaka yanınızda bulundurunuz. Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
 • SAĞLIK BAKANLIĞI’NCA YASAKLANDIĞI İÇİN GEZİ OTOBÜSÜMÜZDE KULAKLIK VERİLMEMEKTEDİR. Televizyon izlemek isteyen Konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir.

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

TEL: 234 90 64  -  230 80 51

ADRES: KARADENİZ MAH. LİSE CAD. NO: 22  SAMSUN

Kemaliye-Tunceli-Erzincan Turu
Kemaliye-Tunceli-Erzincan Turu
Kemaliye-Tunceli-Erzincan Turu
Kemaliye-Tunceli-Erzincan Turu
Kemaliye-Tunceli-Erzincan Turu
Kemaliye-Tunceli-Erzincan Turu
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.