Lavanta Bahçeleri-Salda Gölü
Kontenjan Var 25.06.2021 / 28.06.2021 625 TL

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

DENİZLİ PAMUKKALE – SALDA GÖLÜ - ISPARTA – EĞİRDİR VE  EĞİRDİR GÖLÜ - KUYUCAK KÖYÜ – LAVANTA BAHÇELERİ

25 – 28 HAZİRAN / 9 - 12 TEMMUZ 2021

GEZİ PROGRAMI:

1. GÜN: ………… CUMA SAAT 19.00’DA ATAKUM KREDİ YURTLAR KURUMU  VE MF TURİZM ÖNÜNDEN; SAAT 19.30’DA 19 MAYIS LİSESİ ÖNÜNDEN ACENTAMIZIN KONFORLU OTOBÜSÜ VE OTOBÜS İÇİNDE YAPACAĞIMIZ ZENGİN İKRAMLAR EŞLİĞİNDE  AFYON’A HAREKET EDİYORUZ.

 

2. GÜN: …………. CUMARTESİ  SABAHI KAHVALTI MOLASI   VERİYORUZ. KAHVALTI SONRASI, DENİZLİ PAMUKKALE’YE HAREKET EDİYORUZ. 400 BİN YIL ÖNCE BİR DİZİ DEPREMLE BÜYÜK MENDERES HAVZASINDA TERMAL SULARIN OLUŞTURDUĞU BİR GÖRSEL ŞÖLEN OLAN  PAMUKKALE TRAVERTENLERİ, HER YIL MİLYONLARCA İNSANIN ZİYARET ETTİĞİ KARBEYAZI TRAVERTENLERİ, BÜYÜLEYİCİ KLEOPATRA HAVUZU, HİERAPOLİS ANTİK KENTİ İLE ÜNLÜ. 1000 YILDIR KAPLICA HİZMET VEREN BU DOĞA ŞAHESERİNİN TERASLARI, KAPLICA SUYUNDAN ÇÖKELMİŞ KARBONAT MİNERALLERİNDEN OLUŞUYOR. DÜNYA’DA HEM DOĞAL HEM KÜLTÜREL ÖZELLİKLERİYLE UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNE GİRMİŞ 29 YERDEN BİRİ AYNI ZAMANDA.

AYAKKABILARIMIZI ÇIKARARAK GEZECEĞİMİZ TRAVERTENLERDEN SONRA GERÇEKÜSTÜ GÜZELLİĞİYLE PAMUKKALE’NİN HEMEN YANI BAŞINDA,  “KUTSAL KENT” ANLAMINA GELEN HİERAPOLİS ANTİK KENTİ ‘NE GELİYORUZ.  HİERAPOLİS, HAMAMLARI, HAVUZLARI, GÖSTERİŞLİ KENT KAPILARI, AMFİTİYATROSU, GYMNASİUMU, TAPINAĞI VE TRAVERTENLERİ  İLE  EN GÜZEL ANTİK KENTLERDEN. HİERAPOLİS ANTİK KENTİ VE PAMUKKALE, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNE 1988’DE GİRDİ.

BÖLGEDE İLK OLARAK KİMLERİN YERLEŞTİĞİ KESİN OLARAK BİLİNMİYOR. ANTİK KENTİN MÖ 2. YÜZYILDA BERGAMA KRALLARINDAN II. EUMENES TARAFINDAN KURULDUĞU, ADINI BERGAMA’NIN KURUCUSU TELEPHOS’UN KARISI AMAZONLAR KRALİÇESİ HİERA’DAN ALDIĞI SANILIYOR.

PAMUKKALE’NİN MİTOLOJİDE NASIL OLUŞTUĞU HAKKINDA BİRKAÇ HİKÂYE VAR. EFSANEYE GÖRE BU BENZERSİZ COĞRAFYA YAKIŞIKLI ÇOBAN ENDYMİON İLE AY TANRIÇASI SELENE’NİN AŞKININ ÜRÜNÜ.

ÇOBAN ENDYMİON AŞKI SELENE’YE TAM BURADA KAVUŞMUŞ. BİR ARAYA GELMENİN MUTLULUĞUYLA KENDİSİNDEN GEÇERKEN İNEKLERİNİ SAĞMAYI UNUTMUŞ. İNEKLERİN MEMELERİNDEN SÜZÜLEN SÜTLER PAMUKKALE’Yİ OLUŞTURMUŞ.

DİĞER BİR HİKAYEYE GÖRE BİR ÇOBAN KIZI BİR GÜN ARTIK ÇİRKİNLİĞİNDEN BIKARAK CANINA KIYMAK İSTER VE KENDİNİ HİERAPOLİS’İN SULARINA BIRAKIR. O SIRADA ORADAN GEÇEN BİR PRENS ATINDAN FIRLAYARAK KIZI ÖLÜMDEN KURTARIR.

HİERAPOLİS SULARININ ŞİFALI OLDUĞUNU BİLMEYEN ÇOBAN KIZI, PRENSE ÖFKELENİR. PRENS, “BU KADAR GÜZEL BİR KIZIN NEDEN ÖLMEK İSTEDİĞİNİ ANLAYAMADIĞINI” SÖYLER. ÇOBAN KIZI ŞAŞKINLIK İÇERİSİNDE SUDAKİ AKSİNE BAKAR. GERÇEKTEN DE O ÇİRKİN KIZ GİTMİŞ, YERİNE DÜNYALAR GÜZELİ BİR KIZ GELMİŞTİR.

PAMUKKALE’DEKİ GEZİMİZİ TAMAMLAYIP BELİRTİLEN SAATTE OTOBÜSÜMÜZDE OLUYOR VE

BURDUR'UN YEŞİLOVA İLÇESİNDE, İLÇE MERKEZİNE 4 KM UZAKLIKTA, ORMANLA KAPLI TEPELER, KAYALIK ARAZİLER VE KÜÇÜK ALÜVYAL OVALARLA ÇEVRİLİ, YÜZÖLÇÜMÜ YAKLAŞIK 44 KİLOMETREKARE OLAN; 184 METREYE VARAN DERİNLİĞİ İLE TÜRKİYE'NİN 3. EN DERİN, EN TEMİZ, EN BERRAK GÖLÜ OLAN SALDA GÖLÜ’NE GİDİYORUZ.   GÖLÜN DENİZ SEVİYESİNDEN YÜKSEKLİĞİ 1140 M'DİR. GÖL SUYUNUN TERKİBİNDE MAGNEZYUM, SODA VE KİL BULUNMASI BAZI CİLT HASTALIKLARININ TEDAVİSİNDE YARARLI SONUÇLARA SEBEP OLUYOR. UZMANLARIN YAPTIĞI ARAŞTIRMALARA GÖRE GÖL SUYU SİVİLCELERE İYİ GELİYOR.

SALDA GÖLÜ’NDE VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA ISPARTA VEYA BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜNDEKİ OTELİMİZE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.

 

3.GÜN: ……………. PAZAR SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASI SAAT 09.00’DA OTELİMİZDEN AYRILIP, EĞİRDİR GÖLÜ’NÜN BULUNDUĞU EĞİRDİR İLÇESİNE  GİDİYORUZ. GÖL ÇEVRESİNİ OTOBÜSÜMÜZLE DOLAŞIP, FOTOĞRAF MOLASI VERDİKTEN SONRA  KEÇİBORLU İLÇESİNİN  LAVANTA BAHÇELERİ İLE ÜNLÜ “KUYUCAK KÖYÜ”NE HAREKET EDİYORUZ.

“LAVANTA BAHÇELERİ” DENİNCE AKLA GELEN İLK İSİM, FRANSA’NIN PROVENCE BÖLGESİDİR.  1975 YILINDA, GÜL TÜCCARLIĞI YAPAN “ZEKİ KONUR”, FRANSA’DAN KUYUCAK KÖYÜNE LAVANTA GETİRİYOR VE 30 HANEYE DAĞITIYOR. LAVANTALAR, ÖNCELİKLE GÜL TARLALARININ  KENARLARINA VE EVLERİN ÖNÜNE SÜS BİTKİSİ OLARAK EKİLİYOR. 90’LI YILLARDA DA BÜYÜK BİR UĞRAŞ GEREKTİRMEMESİ VE KURAK İKLİME UYUMU SEBEBİYLE BOŞ TARLALARA  EKİLMEYE BAŞLANIYOR.  BÖYLECE “GÜL ÜRETİMİ” İLE DÜNYACA ÜNLÜ OLAN ISPARTA İLİMİZİN KUYUCAK KÖYÜ, FRANSA’NIN PROVENCE  BÖLGESİNİN LAVANTA TAHTINA ORTAK OLUYOR.

LAVANTA BAHÇELERİNDE  FOTOĞRAF MOLALARI VEREREK YÜRÜYÜŞÜMÜZE DEVAM EDİYORUZ.  DAHA SONRA KÖY İÇERİSİNDE LAVANTA  ALIŞVERİŞİMİZİ YAPIP ÇAYLARIMIZI  İÇİYORUZ. GEZİMİZ SONUNDA AFYON – ANKARA YOLUYLA SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ.

4. GÜN: ……………. PAZARTESİ SABAHI SAAT 06.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ.  BİR SONRAKİ GEZİLERİMİZDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE VEDALAŞIYORUZ.

 

GEZİ OTOBÜSÜMÜZ VE OTELİMİZDE CORONA VİRÜS TEDBİRLERİ GENELGESİNE UYULMAKTADIR.

ÜCRET: 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama kaydıyla kişibaşı 625.00 TL. SEÇİLİ KREDİ KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT YAPILIR.

NOT: GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK   2- OTOBÜSTEKİ SICAK VE SOĞUK İKRAMLAR   3- BURDUR VEYA ISPARTA’DA 1  GECE  YP. KONAKLAMA   4-  OTELDEKİ 1 KAHVALTI VE 1 AKŞAM YEMEĞİ

5- CUMARTESİ SABAHI ALINACAK KAHVALTI  6- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI    7- ONDOKUZMAYIS TUR REFAKATİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1- BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI – ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ VE BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER

2- MÜZE – ÖRENYERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

3- OTELLERDEKİ MİNİBAR VB. – ŞAHSİ HARCAMALAR.

4- ÜCRETE DAHİL OLARAK BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN HARCAMALAR

 

AÇIKLAMALAR;

 • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
 • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev, verilen sürelere uymama vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
 • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
 • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla, bir çocuk için  geçerlidir.
 • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir.
 • Yemeklerde alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
 • Kimlik cüzdanınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz.
 • Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
 • Gezi araçlarımız kişi sayısına göre 19 kişilik Minibüs; 35 kişilik Midibüs; 46 kişilik Otobüs olarak belirlenmektedir.
 • Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklandığı için gezi araçlarımızda kulaklık verilmemektedir. Televizyon izlemek isteyen Misafirlerimizin kendi kulaklıklarını getirmelerini hatırlatırız.
Lavanta Bahçeleri-Salda Gölü
Lavanta Bahçeleri-Salda Gölü
Lavanta Bahçeleri-Salda Gölü
Lavanta Bahçeleri-Salda Gölü
Lavanta Bahçeleri-Salda Gölü
Lavanta Bahçeleri-Salda Gölü
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.