Kapadokya Turu 08-10 EKİM / 15-17 EKİM
Kontenjan Var 8.10.2021 / 10.10.2021 375 TL

 

KAPADOKYA GEZİSİ

NEVŞEHİR – KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ -ÜRGÜP – GÖREME – AVANOS – PAŞA BAĞI – DERVENT VADİSİ ÇÖMLEK ATÖLYESİ - HACIBEKTAŞ VELİ TÜRBESİ

 

08-10 EKİM / 15-17 EKİM

GEZİ PROGRAMI

 1. 1. GÜN:  ,,,,,,,, CUMA  19 MAYIS LİSESİ  ÖNÜNDEN SAAT 23.30’DA; YEŞİLYURT AVM ÖNÜNDEN  24.00’TE  HAREKET.

 1. 2. GÜN: ,,,,,,,  CUMARTESİ SABAHI  AVANOS’A VARIŞ. SABAH KAHVALTIMIZI (Extra) ALDIKTAN  SONRAKİ DURAĞIMIZ, “KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ”  OLUYOR. BURAYI GEZERKEN, SAVAŞTAN KAÇMAK İÇİN İNSANLARIN BULDUĞU ÇAREYE HAYRET EDECEK, GÜNÜMÜZDEKİ BARIŞ ORTAMINA BİR KEZ DAHA ŞÜKREDECEKSİNİZ. DAHA SONRA  ÜRGÜP’E HAREKET EDİYORUZ. YOLUMUZ ÜZERİNDEKİ  “3 GÜZELLER” DENİLEN PERİ BACALARI’NI GÖRÜYOR  VE  TURASAN  ŞARAP FABRİKASI İLE  “ASMALI KONAK”TA VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA, ÜRGÜP İÇİNDEN GEÇEREK  “DERVENT VADİSİ”NE GELİYORUZ. BURADA DOĞANIN  YARATTIĞI ŞEKİLLERE HAYRAN KALACAKSINIZ. SONRAKİ DURAĞIMIZ  “ZELVE  VADİSİ” OLUYOR. ÜÇ VADİDEN OLUŞAN BU YER, 9. VE 13 YÜZYILLAR ARASINDA HRİSTİYANLIĞIN EN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN BİRİSİ OLMUŞTUR. BU VADİDEKİ  KİLİSELERİ PERİ BACALARI ARASINDA GEZİP “MANASTIR”I  VE “DEĞİRMEN”İ GÖRDÜKTEN SONRA  “PAŞABAĞI”NA GELİYORUZ.“PAŞABAĞI”NDA VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA İSTEYEN KONUKLARIMIZLA  ÖĞLE YEMEĞİMİZİ AÇIK BÜFE OLARAK ALMAK ÜZERE “HAN RESTAURANT”A GİDİYORUZ. (Extra) YEMEK SONRASI GEZİMİZE “GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ” İLE DEVAM EDİYORUZ. SONRAKİ DURAĞIMIZ “UÇHİSAR KALESİ” VE “GÜVERCİNLİK VADİSİ” OLUYOR.  VADİDEKİ MANZARAYI VE BİR ZAMANLAR HEM KALE HEM DE YERLEŞİM YERİ OLARAK KULLANILAN KALEYİ ÇOK BEĞENECEKSİNİZ. GEZİMİZ SONRASINDA  ÜRGÜP’TE BULUNAN TAŞSARAY OTELE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ.  AKŞAM YEMEĞİ  SAAT 19.00’DA OTELİMİZDE.  SAAT 19.45’TE İSTEYEN KONUKLARIMIZLA “TÜRK GECESİ”NE KATILMAK ÜZERE OTELİMİZDEN HAREKET EDİYORUZ. (Extra)

 1. GÜN: ,,,,,,,,, PAZAR  SABAHI  KAHVALTI  SONRASI  OTELİMİZDEN AYRILIYORUZ. AVANOS  ÇÖMLEK ATÖLYESİ İLE DEVAM EDECEK GEZİMİZDE, TOPRAĞIN MAHARETLİ ELLER TARAFINDAN NASIL İŞLENDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ. SONRASINDA HACIBEKTAŞ İLÇESİNE GİDİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİNİ BURADA ALIYORUZ. (Extra) BÜYÜK MUTASAVVUF HACIBEKTAŞ VELİ”NİN TÜRBESİNİ VE DERGAHINI ZİYARET EDİP  YOZGAT - ÇORUM YOLUYLA SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ. SAAT 23.00 SIRALARINDA SAMSUN’A  VARIŞ VE GEZİMİZİN SONU.

ÜCRET: İki ve Üç kişilik odalarda konaklamak kaydıyla Kişibaşı;  375.00 TL.

Not: Gezilecek yerler değişmemek kaydıyla gezi sıralaması değişebilir.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- D2 BELGELİ ÖZEL OTOBÜS İLE YOLCULUK

2- 4 YILDIZLI OTELDE 1 GECE KONAKLAMA

3- 1 KAHVALTI VE 1 AKŞAM YEMEĞİ (Otelin doluluğuna göre set menü şeklinde olabilir.)

4- BELİRTİLEN GEZİLER

5- ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

6- REHBERLİK HİZMETLERİ

7- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1- BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI, ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

2- YEMEKLERDEKİ SU, MEŞRUBAT VB. İÇECEKLER

3- OTELDEKİ MİNİBAR VB. HARCAMALAR

4- TÜRK GECESİ EĞLENCESİ

5- MÜZE VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ (17 yaş dahil Öğrenciler ve 65 yaş üstü TC. Vatandaşları Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere, kimlik göstermek kaydıyla, ücretsiz girebilir. )

AÇIKLAMALAR;

 • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
 • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
 • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
 • Gezi araçlarımız kişi sayısına göre 19 kişilik minibüs; 29 – 35 kişilik midibüs ve 46 kişilik otobüs olarak belirlenmektedir.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
 • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
 • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir.
 • Yemeklerde alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
 • Kimlik cüzdanınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz.
 • Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
 • Sağlık Bakanlığı’nca yasaklandığı için gezi otobüsümüzde kulaklık verilmemektedir. Televizyon izlemek isteyen konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir.

 

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

TEL: 0.362 234 90 64  - 2305797   / 0-533 946 86 19

Kapadokya Turu 08-10 EKİM / 15-17 EKİM
Kapadokya Turu 08-10 EKİM / 15-17 EKİM
Kapadokya Turu 08-10 EKİM / 15-17 EKİM
Kapadokya Turu 08-10 EKİM / 15-17 EKİM
Kapadokya Turu 08-10 EKİM / 15-17 EKİM
Kapadokya Turu 08-10 EKİM / 15-17 EKİM
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.