Günü Birlik Sinop
Kontenjan Var 19.06.2021 / 19.06.2021 100 TL

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

SİNOP - ERFELEK ŞELALESİ – HAMSİLOS - AKLİMAN  GERZE GEZİSİ

GEZİ PROGRAMI:

  1. ……………. PAZAR SAAT 07.30’DA  ACENTAMIZ  ÖNÜNDEN HAREKET.
  2. SAAT 08.30 – 09.30 ARASINDA İSTEYEN KONUKLARIMIZLA BAFRA’DA ÇELİK PARK AVM’DE VEYA TAFLAN’DA BULUNAN  NİYAZİ KESİM RESTAURANT’TA  PİDE İLE  KAHVALTI  MOLASI.
  3. SAAT 11.00’DE ERFELEK ŞELALESİ’NE VARIŞ. ŞELALE’NİN GÖRÜLMESİ VE FOTOĞRAF MOLASI. (Yan yoldan 1. Şelalenin içine girilecektir. Bütün şelalelerin gezilmesi için tam gün ayrılması gerekmektedir. Şelaleden şelaleye geçerek gezmek tehlikelidir ve gezimiz programında yoktur.)
  4. MOLA SÜREMİZ SONUNDA AKLİMAN’A HAREKET. AKLİMAN MEVKİİ’NİN VE HAMSİLOS FİYORTUNUN GÖRÜLMESİ SONRASI  SİNOP’A HAREKET  VE TARİHİ CEZAEVİ’NİN GEZİLMESİ. TARİHİ SİNOP KAPALI CEZAEVİ, BİR DÖNEM "ANADOLU'NUN ALKATRAZI" TABİRİ İLE DE TANINAN VE 1999 YILINDA KAPATILARAK MÜZEYE ÇEVRİLEN CEZAEVİDİR. YAPI, ŞİİRLERE, ŞARKILARA KONU OLMUŞTUR. ÜÇ YANI DENİZ OLAN VE TARİHİ KALE DUVARLARININ İÇERİSİNDE YER ALAN CEZAEVİNE  EV SAHİPLİĞİ YAPAN KALE, YAKLAŞIK 4000 YIL ÖNCE BÖLGENİN HAKİMİ GASKALILAR TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. GREK,  PONTUS, ROMA, BİZANS, SELÇUKLU VE OSMANLILAR KENDİ DÖNEMLERİNDE KALEYİ KORUMUŞ VE GÜÇLENDİRMİŞLERDİR. KALENİN CEZAEVİ OLARAK KULLANIMINA AİT EN ESKİ BELGELER İSE 1568 YILINA DAYANMAKTADIR.
  5. SİNOP KALESİ’NİN LİMAN KARŞISINDA BULUNAN VE GÜNÜMÜZDE KAFETERYA OLARAK KULLANILAN KALE BURCU’NUN  GEZİLMESİ.  BU GEZİ SONRASINDA ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN SERBEST ZAMANVERİYORUZ. (İsteyenler Teyze’nin Yeri’nde meşhur Sinop mantısını alabilir veya tekne ile gezi yapabilir.)

  1. SAAT 17.00 SIRALARINDA GERZE’YE HAREKET GERZE’YE VARIŞ. GERZE DENİZ FENERİNE YÜRÜYÜŞ. İSKELEDE ÇAY MOLASI.

  1. SAAT 18.00’DE SAMSUN’A HAREKET.

  1. SAAT 20.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ VE GEZİMİZİN SONU.

ÜCRET: 100.00 TL.  ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK + ONDOKUZ MAYIS TUR REFAKATİ DAHİLDİR.

SABAH KAHVALTISI + BELİRTİLEN GEZİLER + ÖĞLE YEMEĞİ – TEKNE GEZİSİ - MÜZE VB. GİRİŞLERİ  HARİÇTİR.

5 YAŞ VE YUKARI ÇOCUKLAR ARAÇTA KOLTUK ALMAK KAYDIYLA AYNI ÜCRETE TABİDİR. KOLTUK VE YEMEK ALMAYAN 0 – 4 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETLİDİR.

 

19 MAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

TEL: 0 - 362 234 90 64 – 230 80 51

ADRES: LİSE CAD. NO: 22  (19 MAYIS LİSESİ KARŞISI)   SAMSUN

Günü Birlik Sinop
Günü Birlik Sinop
Günü Birlik Sinop
Günü Birlik Sinop
Günü Birlik Sinop
Günü Birlik Sinop
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.