Güneydoğu Anadolu Gezisi
Kontenjan Var 6.10.2021 / 11.10.2021 1150 TL

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

GÜNEYDOĞU ANADOLU 2021 GEZİLERİ

3 GECE KONAKLAMALI

 

22 – 27 EYLÜL / 6 – 11 EKİM / 13 – 18 EKİM /  27 EKİM – 1 KASIM / 3 – 8 KASIM

GAZİANTEP – HALFETİ – ŞANLIURFA (1) BALIKLI GÖL – HARRAN - GÖBEKLİTEPE - MARDİN (1)  MİDYAT - NUSAYBİN – BEYAZSU– DİYARBAKIR(1) – ADIYAMAN – NEMRUT DAĞI – MALATYA -SİVAS

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: …………..  ÇARŞAMBA  SAAT 20.30’DA MEDİCAL PARK – 20.40 ATAKUM KREDİ YURTLAR KURUMU YURDU – 21.00’DE ACENTAMIZ ÖNÜNDEN   AMASYA – TOKAT –KAHRAMANMARAŞ  YOLUYLA  GAZİANTEP’E   HAREKET.

2.GÜN: …………..  PERŞEMBE  SABAH KAHVALTIMIZI  GAZİANTEP’TE YAPIYORUZ. (Extra) KAHVALTI SONRASI GAZİANTEP GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. “GAZİANTEP KALESİ”Nİ – “HAMAM MÜZESİ”Nİ  - “ŞAHİNBEY MİLLİ MÜCADELE MÜZESİNİ” VE  “BAKIRCILAR ÇARŞISI”NI   GEZİYORUZ. BU ÇARŞIDAKİ KURUYEMİŞÇİ  DÜKKANLARINDAN SERBESTÇE ALIŞVERİŞ YAPMA İMKANI BULACAKSINIZ.  İSTEYEN KONUKLARIMIZ,  “ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ”NE  GİDEREK, SERBEST ZAMANLARINI DEĞERLENDİREBİLİR. GEZİ SONUNDA, TOPLANMA NOKTAMIZA GELEREK,  OTOBÜSÜMÜZLE BİRECİK BARAJI SULARI ALTINDA KALMIŞ OLAN HALFETİ’YE HAREKET EDİYORUZ. İSKELEDEN  BİNECEĞİMİZ TEKNEMİZLE (Extra)  FIRAT NEHRİ ÜZERİNDE YAPACAĞIMIZ  ZEVKLİ YOLCULUK SIRASINDA İNCİL YAZARLARINDAN YUHANNA’NIN İNCİLİNİ YAZDIĞI “RUM KALE”YE VARIYORUZ. BURADA TEKNEMİZDEN KİLİSE VE MANASTIRLARI GÖRDÜKTEN SONRA BİRECİK BARAJI’NIN SULARI ALTINDA KALAN KÖYLERİMİZİN YAKINLARINA KADAR ULAŞIP GERİ DÖNÜYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ HALFETİ’DE  ALIYORUZ. (Extra) GEZİ SONRASINDA ŞANLIURFA’YA HAREKET EDİYOR VE DÜNYANIN İLK ÜNİVERSİTESİ’NİN KURULDUĞU, KUBİK EVLERİYLE MEŞHUR  “HARRAN”I GEZİYORUZ.  DÖNÜŞ YOLUMUZDA  “EYÜP PEYGAMBER MAKAMINI”  GEZDİKTEN SONRA OTELİMİZE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ. DAHA SONRA, SIRA GECESİNE KATILMAK İSTEYEN KONUKLARIMIZLA,  SAAT 19.45’DE OTELİMİZDEN HAREKET EDEREK “SIRA GECESİ”NE GİDİYORUZ. (Bu geceki konaklamamızda Akşam yemeği yoktur. Kısıtlamalar kalkarsa. Sıra gecesi eğlencesi, yemeksiz 100 TL; Yemekli 125 TL’dir. Sıra Gecesi Eğlencesi’ne katılmak mecburiyeti yoktur. Sıra gecesine Katılmak isteyenlerin isimlerini, görevlimize  bildirmelerini rica ediyoruz.)

3.GÜN: …………. CUMA SABAHI SAAT 07.00 – 07.30 ARASI ALACAĞIMIZ KAHVALTIDAN SONRA SAAT 07.45’TE  OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE  “BALIKLI GÖL - “HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU MAĞARA” VE CAMİİ’Nİ GEZİP ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA, BELİRTİLECEK YERDE BULUŞARAK OTOBÜSÜMÜZE BİNİYOR  VE  “GÖBEKLİTEPE”YE GİDİYORUZ. DÜNYANIN EN ESKİ TAPINAĞININ BULUNDUĞU  GÖBEKLİTEPE’Yİ  GEZİYOR VE VİRANŞEHİR  YOLUYLA MARDİN’E  HAREKET EDİYORUZ. (188 Km.)   MARDİN’DE SIRASIYLA; - KASIMİYE MEDRESESİNİ –  ARDINDAN SÜRYANİ KADİM CEMAATİNİN 1000 YILDAN FAZLA “PATRİKLİK MAKAMI” OLAN VE İÇİNDE 4000 YILLIK GÜNEŞ TAPINAĞINI BARINDIRAN DEYR’ÜL ZAFERAN KİLİSESİNİ  GEZİP, MARDİN EVLERİNİN OLDUĞU  “ABBARA” DENİLEN VE “ALTI KAMUNUN, ÜSTÜ ÖZEL KİŞİLERİN EVİ OLAN DAR, KEMERLİ GEÇİTLİ SOKAKLARI GEZİYORUZ. ESKİ  BİR SÜRYANİ KONAĞINDAN ÇEVRİLEN BÜYÜK PTT BİNASININ GÖRÜLMESİ SONRASI OTELİMİZE GİDİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ  MARDİN’DE OTELİMİZDE.

4. GÜN: …………… CUMARTESİ SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTIDAN SONRA,  SAAT 08.00’DE OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE MARDİN GEZİ PROGRAMIMIZI  TAMAMLIYORUZ.  SONRASINDA  MİDYAT’A DÖNÜYOR VE ÖZELLİKLE  BAYAN  MİSAFİRLERİMİZİN  ÇOK  BEĞENECEĞİ “GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI”NDA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. İSTEYEN KONUKLARIMIZLA MİDYAT SOKAKLARINDA YÜRÜYÜŞ YAPARAK, BİR ÇOK DİZİYE MEKANLIK YAPMIŞ OLAN “MİDYAT KONUKEVİ”NE GİDİYORUZ. SÜRE SONUNDA ÖĞLE YEMEĞİ MOLAMIZI VERMEK İÇİN BEYAZ SU YA HAREKET EDİYORUZ. BUZ GİBİ AKAN SUYUN KENARINDA YEMEK SONRASI ÇAY KAHVELERİMİZİ İÇİP NUSAYBİN MARDİN YOLUYLA DİYARBAKIR’A HAREKET EDİYORUZ. DİYARBAKIR’DA  “ON GÖZLÜ KÖPRÜ” – KEÇİ BURCU -  MARDİN  KAPI  GEZİLERİMİZ SONRASINDA  OTELİMİZE YERLEŞİYORUZ. OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ AKŞAM YEMEĞİ SONRASINDA  İSTEYEN KONUKLARIMIZLA (Ekstra) “EYVAN  GECESİ  EĞLENCESİ”NE  (KISITLAMALAR KALKARSA) GİDİYORUZ.  KONAKLAMA OTELİMİZDE.

5. GÜN: ………….  PAZAR  SABAHI KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.30’DA OTELİMİZDEN AYRILIYORUZ.

ULU CAMİ ‘Yİ – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ’Nİ  -  4 AYAKLI MİNARE’Yİ  – HZ. SÜLEYMAN CAMİİ VE DİYARBAKIR SURLARINI GÖRÜP  FOTOĞRAF MOLASI VERİYORUZ. GEZİMİZ SONRASINDA OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK  SİVEREK  YOLUYLA  “NİSSİBİ KÖPRÜSÜ”NDEN GEÇİP  NEMRUT DAĞI SAPAĞINA  GELİYORUZ.  BURADA OTOBÜSÜMÜZDEN İNİYOR VE  GRUBUMUZA ÖZEL OLARAK TUTTUĞUMUZ  MİNİBÜSLERLE (EKSTRA) , ÖNCE “CENDERE KÖPRÜSÜ – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ“NÜ GÖRÜP, DÜNYANIN 8. HARİKASI OLARAK NİTELENDİRİLEN NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKI’NA GELİYORUZ.  BATI VE DOĞU TERASINDAKİ  HEYKELLERİ GÖRDÜKTEN VE GÜNEŞİN  BATIŞINI İZLEDİKTEN SONRA ADIYAMAN – MALATYA – SİVAS  YOLUYLA  SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ. (840 Km.)

5.GÜN: …………… PAZARTESİ SABAHI  SAAT 09.00 SIRALARINDA  SAMSUN’A VARIŞ. SİZLERİ ALDIĞIMIZ NOKTALARDA BIRAKARAK, BİR DAHAKİ GEZİLERİMİZDE BULUŞMAK ÜZERE AYRILIYORUZ.

ÜCRET: 1150.00 TL. (İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA KİŞİBAŞI ÜCRETTİR. Tek kişilik odada konaklama farkı 300.00 TL’dir. 0 – 4  Yaş çocuklar, iki büyük yanında kalmak ve koltuk almamak kaydıyla ücretsizdir. 5 – 12 Yaş çocuklar iki büyük yanında kalmak kaydıyla  900.00 TL .dir.

NOT: GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA, KONAKLAMA VE GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK VE BELİRTİLEN TÜM GEZİLER.

2- ŞANLIURFA – MARDİN  VE DİYARBAKIR’DA LÜKS OTELLERDE 3 GECE KONAKLAMA VE OTELLERDEKİ 3 KAHVALTI İLE  2  AKŞAM YEMEĞİ.

3- OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR VE 19 MAYIS TUR REHBERLİĞİ.

4- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

1-BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI VE YEMEKLER İLE BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ SU, MEŞRUBAT VB. İÇECEKLER.

2-MÜZE, ÖREN YERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

3- SIRA GECESİ EĞLENCESİ (YEMEKSİZ 100 TL. –YEMEKLİ 125 TL.) –

4- DİYARBAKIR’DAKİ  EYVAN GECESİ VB. EĞLENCELER.

5- OTELLERDEKİ MİNİBAR VB. HARCAMALAR

6-HALFETİ TEKNE GEZİSİ (25 TL.)

7-GAZİANTEP’TE ALINACAK SABAH KAHVALTISI (45 TL)
8-NEMRUT MİNİBÜS ÜCRETİ

AÇIKLAMALAR;

  • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
  • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, Covid 19 nedeniyle olabilecek kısıtlamalar,  yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev, verilen sürelere uymama vb. nedenleriyle oluşacak  zaman kaybı vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
  • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
  • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
  • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir. Misafirlerimizin, EXTRA olarak belirtilen Yemek, Eğlence vb. katılma zorunluluğu yoktur.
  • Otel odalarında ve otobüste değerli eşyalarınızı bırakmayınız. Kaybolan eşyadan Acentamız ve otel idaresi sorumlu değildir.
  • Belirtilen ve belirtilmeyen  yemeklerde  alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
  • Kimlik cüzdanınızı ve HES KODUNUZU mutlaka yanınızda bulundurunuz. Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
  • SAĞLIK BAKANLIĞI’NCA YASAKLANDIĞI İÇİN GEZİ OTOBÜSÜMÜZDE KULAKLIK VERİLMEMEKTEDİR. Televizyon izlemek isteyen Konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir.

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

TEL: 234 90 64  -  230 80 51

ADRES: KARADENİZ MAH. LİSE CAD. NO: 22  SAMSUN

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU
Güneydoğu Anadolu Gezisi
Güneydoğu Anadolu Gezisi
Güneydoğu Anadolu Gezisi
Güneydoğu Anadolu Gezisi
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.