Doğu Karadeniz Turu
Kontenjan Var 20.08.2021 / 22.08.2021 450 TL

DOĞU KARADENİZ TURU

DOĞU KARADENİZ TURU

 

 

20 – 22 /  27 – 29 AĞUSTOS

3 – 5 / 10 – 12 / 17  – 19 / 24 – 26 EYLÜL

1. GÜN SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON-  RİZE – BORÇKA – HÜSER YAYLASI

23.30’da Türkiş Medical Park Hastanesi önü  ve  24.00’te 19 Mayıs Lisesi önünden lüks otobüslerimiz, araç içi  ikramlar eşliğinde  Borçka’ya  doğru yola çıkıyoruz. (SAMSUN- BORÇKA  ARASI MESAFE:  520 KM)

2. GÜN BORÇKA KARAGÖL – FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI – HÜSER YAYLASI GÜN BATIMI Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Hopa’dan döneceğimiz Cankurtaran  tünelinden geçip Borçka’ya varıyoruz. Sabah kahvaltımızı Borçka’da alıyoruz. (Ekstra) Mola sonrası bizleri bekleyen minibüslerle  Karagöl’e hareket ediyoruz. Yeşilin her tonunu görebileceğimiz, hırçın akarsuları, şelaleleri ile ünlü Doğu Karadeniz bölgemizin en uç kısmından  turumuza başlıyoruz. Karagöl’de göl çevresinde gezi ve fotoğraflama için vereceğimiz serbest zaman sonrası  minibüslerimizle Borçka merkeze geri dönüyoruz. (Karagöl minibüs ücreti ekstra 30 TL)  Bizleri bekleyen otobüsümüze binerek, Ardeşen’den denize dökülen Fırtına deresi kenarından Çamlıhemşin yoluyla Fırtına Vadisine hareket ediyoruz. Fırtına deresinin kenarında   sizler için özel seçtiğimiz restoranımızda yöresel öğlen yemeği  molası(ekstra) veriyoruz.  ZİPLİNE  ve RAFTİNG  aktivitelerine (Ekstra) katılacak misafirlerimiz için serbest zaman verdikten sonra, Bizleri bekleyen minibüslerle  Ayder yaylasına çıkıyoruz.  Ayder yaylasında Gelin Tülü şelalesi ve fotoğraf  için serbest zaman sonrası,   minibüslerimize binerek,  “Gün batımını izleyebileceğimiz Hüser yaylasına çıkıyoruz.”  Hüser yaylasında serbest zaman ve gün batımı izlenmesi sonrası otelimize dönüyoruz. (AYDER ve HÜSER YAYLASI  MİNİBÜS ÜCRETİ EKSTRA 60 TL)  Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Sonrasında  yemekleri eritmek için tulum eşliğinde horon oynuyoruz. ÖNEMLİ UYARI : Hava durumu  nedeniyle Acente veya Tur rehberi  yayla programını iptal edip bölgedeki farklı bir yaylaya veya Tar deresi Bulut şelalesi programı yapabilir.

3. GÜN ŞENYUVA KÖYÜ – PALOVİT ŞELALESİ – ZİL KALE –  POKUT ve SAL YAYLALARI  – RİZE- TRABZON – SAMSUN

Sabah  kahvaltı sonrası otelimizden  ayrılıyoruz.  Bizleri bekleyen minibüslerle  Çat vadisine giriş yapıyoruz. Hala deresi kenarından Sevdaluk  dizisinin çekildiği Şenyuva köyü ve Tarihi Taş köprüde fotoğraf molası sonrası  Pokut yaylasına çıkıyoruz. Eşsiz manzara eşliğinde yaylaya varıyoruz.  Pokut Yaylasında vereceğimiz serbest zaman sonrasında,   orman içindeki  patika yoldan yürüyerek  Sal yaylasına geçiyoruz.  Sal yaylasında serbest  zaman sonrası  minibüslerle yayladan iniyoruz. (Pokut ve Sal yaylası minibüs ücreti ekstra 60 TL.) Daha sonra Zilkale’ye geçiyoruz. Zilkale’nin kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt,  Hala Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların a rdından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Palovit şelalesindeki serbest zaman sonrası bölgeden ayrılıp  Rize  merkezde Rize bezi atölyesi  ve Çay fabrikasına uğrayıp  Trabzon  üzerinden Akçaabat’a ulaşıyoruz. Akçaabat köfte menüsü ile akşam yemeğimizi aldıktan sonra  Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Samsun’a varıyoruz ve Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

ÜCRET: 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama şartıyla kişi başı 450.00  TL.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1-   Özel araçla yolculuk  2- Çamlıhemşin’de 1 gece konaklama  3- Oteldeki 1 kahvaltı ve 1 akşam yemeği  4- TÜRSAB Seyahat sigortası   5- Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1-   Belirtilenler dışında kalan kahvaltı – öğle ve akşam yemekleri    2- Belirtilen yemeklerdeki içecekler   3- Extra olarak belirtilen geziler    4- Rafting vb. harcamalar

 

 

AÇIKLAMALAR;

 • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
 • Gezi araçlarımız, katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak belirlenmektedir. Koltuk numaraları kayıt sırasına göre verilmektedir.
 • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, Covid 19 nedeniyle olabilecek kısıtlamalar,  yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev, verilen sürelere uymama vb. nedenleriyle oluşacak  zaman kaybı vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan On Dokuz Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
 • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
 • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
 • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir. Misafirlerimizin, EXTRA olarak belirtilen Yemek, Eğlence vb. programlara katılma zorunluluğu yoktur.
 • Otel odalarında ve otobüste değerli eşyalarınızı bırakmayınız. Kaybolan eşyadan Acentamız ve otel idaresi sorumlu değildir.
 • Belirtilen ve belirtilmeyen  yemeklerde  alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
 • Kimlik cüzdanınızı ve HES KODUNUZU, E-nabız’dan alacağınız “AŞI KİMLİĞİNİZİ” mutlaka yanınızda bulundurunuz. Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
 • SAĞLIK BAKANLIĞI’NCA YASAKLANDIĞI İÇİN GEZİ OTOBÜSÜMÜZDE KULAKLIK VERİLMEMEKTEDİR. Televizyon izlemek isteyen Konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir. Aynı nedenle Gezi araçlarımızda kapalı su dışında ikram yapılmamaktadır.

 

 

 

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

LİSE CAD. NO: 22  (19 MAYIS LİSESİ KARŞISI)    SAMSUN

TEL: 0 – 362 - 230 80 51  -  234 90 64

 

Doğu Karadeniz Turu
Doğu Karadeniz Turu
Doğu Karadeniz Turu
Doğu Karadeniz Turu
Doğu Karadeniz Turu
Doğu Karadeniz Turu
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.