DOĞU KARADENİZ 2
Kontenjan Var 10.07.2020 / 30.07.2020 450 TL

10 – 12 Temmuz / 24 – 26 Temmuz / 7 – 9 Ağustos / 21 – 23 Ağustos

10 – 12 Temmuz  / 24 – 26 Temmuz  / 7 – 9 Ağustos /  21 – 23 Ağustos

1. GÜN SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON-  RİZE – BORÇKA

22.00’da Türkiş Medical Park Hastanesi önü  ve  22.30’da 19 Mayıs Lisesi önünden lüks otobüslerimiz, araç içi  ikramlar eşiliğinde  Borçka’ya  doğru yola çıkıyoruz.

SAMSUN- BORÇKA  ARASI MESAFE:  520 KM


2. GÜN BORÇKA KARAGÖL – FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI – HÜSER YAYLASI GÜN BATIMI Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Borçka’ya varıyoruz. Sabah kahvaltımızı  alıyoruz. (ekstra) Mola sonrası bizleri bekleyen minibüslerle  Kara göl’e hareket ediyoruz. Yeşilin her tonunu görebileceğimiz, hırçın akarsuları, şelaleleri ile ünlü Doğu Karadeniz bölgemizin en uç kısmından  turumuza başlıyoruz. Karagöl’e varış gezinti ve fotoğraflama için serbest zaman sonrası  minibüslerimizle Borçka merkeze geri dönüyoruz.(KARAGÖL MİNİBÜS ÜCRETİ EKSTRA 40 TL)  Bizleri bekleyen otobüsümüzle Fırtına Vadisine hareket ediyoruz. Cankurtaran  tünelinden geçip Karadeniz sahil yolu üzerinden Fırtına vadisinde giriş yapıyoruz. Fırtına vadisinde  Fırtına deresinin kenarında   sizler için özel seçtiğimiz restoranımızda yöresel öğlen yemeği  molası(ekstra)  ZİPLİNE  ve RAFTİNG  aktivitelerine katılacak misafirlerimiz için serbest zaman ve Bizleri bekleyen minibüslerle Ayder yaylasına çıkıyoruz.  Ayder yaylasında gelin tülü şelalesi ve fotograflama  için serbest zaman sonrası  minübüslerimizle harika gün batımını izleyebileceğimiz Hüser yaylasına çıkıyoruz. Hüser yaylasında serbest zaman gün batımı izlenmesi sonrası otelimize dönüyoruz. (AYDER ve HÜSER YAYLASI  MİNİBÜS ÜCRETİ EKSTRA 60 TL)  akşam yemek, yediğimiz yemekleri eritmek için tulum eşliğinde horon sonrası konaklama otelimizde.  ÇAMLİHEMŞİN ÖNEMLİ UYARI : Hava durumu  nedeniyle Acente veya Tur rehberi Hüser  yayla programını iptal edip bölgedeki farklı bir yaylaya veya Tar deresi Bulut şelalesi programı yapabilir.


3. GÜN ŞENYUVA KÖYÜ – PALOVİT ŞELALESİ – ZİL KALE –  POKUT ve SAL YAYLALARI  – RİZE- TRABZON – SAMSUN Sabah  kahvaltı sonrası otelimizden  ayrılıyoruz.  Bizleri bekleyen minibüslerle  Çat vadisine giriş yapıyoruz. Hala deresi kenarından Sevdaluk  dizisinin çekildiği Şenyuva köyü ve taş köprüde fotoğraf molası sonrası  Pokut yaylasına çıkıyoruz. Eşsiz manzara eşliğinde yaylaya varış  serbest zaman, serbest zaman sonrası  orman içinden  patika yoldan yürüyerek  Sal yaylasına geçiş  Sal yaylasında serbest  zaman sonrası  minibüslerle yayladan iniyoruz. (POKUT VE SAL YAYLASI MİNİBÜS ÜCRETİ EKSTRA 50 TL) Zil kaleye geçiyoruz. Zilkale’nin kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt,  Hala Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Palovit şelalesindeki serbest zaman sonrası bölgeden ayrılıp  Rize  merkezde Rize bezi atölyesi  ve Çay fabrikasına uğrayıp  Trabzon  üzerinden Akçaabat’a ulaşıyoruz. Akçaabat köfte menüsü ile akşam yemeğimizi aldıktan sonra  Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Samsun’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

ÖNEMLİ UYARI : Hava durumu  nedeniyle Acente veya Tur rehberi Pokut ve Sal   yayla programını iptal edip bölgedeki farklı bir yaylaya veya Tar deresi Bulut şelalesi programı yapabilir.

 

DOĞU KARADENİZ 2
DOĞU KARADENİZ 2
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.