Gündüz Yolculuk Doğu Anadolu Gezisi
Kontenjan Var 30.04.2019 / 4.05.2019 1495 TL

26 -30 AĞUSTOS 2021 GÜNDÜZ YOLCULUK TUNCELİ – MUNZUR VADİSİ – BİNGÖL – MUŞ - TATVAN - NEMRUT KRATER GÖLÜ – VAN AKDAMAR ADASI - MURADİYE ŞELALESİ DOĞUBAYAZIT –İSHAKPAŞA SARAYI - ERZURUM BAYBURT – GÜMÜŞHANE – GİRESUN – ORDU

GEZİ PROGRAMI:

  1. GÜN: 26 AĞUSTOS PERŞEMBE SABAHI SAAT 06.30’DA TÜRKİŞ MEDİCAL PARK ÖNÜNDEN, SAAT 07’DE ACENTAMIZ ÖNÜNDEN TUNCELİ’YE HAREKET. YOL GÜZERGAHIMIZ; LADİK – ERBAA – NİKSAR – SUŞEHRİ – ERZİNCAN – PÜLÜMÜR TUNCELİ. (577 Km.) OTELİMİZE YERLEŞİYOR VE AKŞAM YEMEĞİMİZİ ALMAK ÜZERE BELİRLENMİŞ OLAN LOKANTAMIZA GİDİYORUZ. (Akşam yemeğimiz Tunceli’de ve Ağrı’da Extra olarak alınacaktır.)
  2. GÜN: 27 AĞUSTOS CUMA SAAT 07.00 – 07.45 ARASINDA KAHVALTI VE 08.00’DE MUNZUR VADİSİNE HAREKET.  1971 YILINDA MİLLİ PARK İLAN EDİLMİŞ HEKTARI 42.674 OLAN MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI GÜZERGAHI ÜZERİNDE KISA BİR FOTOĞRAF MOLASI VERİYORUZ. ARDINDAN MUNZUR ÇAYI’NIN ANA KAYNAĞINI OLUŞTURAN MUNZUR GÖZELERİ’Nİ GEZİYOR VE FOTOĞRAFLARIMIZI ÇEKİNDİKTEN SONRA BİNGÖL – MUŞ YOLUYLA TATVAN’A HAREKET EDİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ TATVAN’DA OTELİMİZDE. YEMEK SONRASI VAN GÖLÜ KENARINDA GEZİNTİ YAPABİLİR, CANLI MÜZİK YAPAN ÇAY BAHÇESİNDE OTURABİLİRSİNİZ.
  3. GÜN: 28 AĞUSTOS CUMARTESİ SAAT 07.00 – 07.45 ARASINDA KAHVALTI VE 08.00’DE, OTELİMİZ ÖNÜNDEN BİNECEĞİMİZ MİNİBÜSLERLE NEMRUT KRATER GÖLÜ’NE HAREKET EDİYORUZ.  BOYUTLARI BAKIMINDAN KENDİ TÜRÜNDE DÜNYA İKİNCİSİ UNVANINA SAHİP OLAN NEMRUT KRATER GÖLÜ 13 KM²’LİK ALANIYLA TÜM KRATERİN ÜÇTE BİRİNİ KAPLAMAKTADIR. KRATERDE BULUNAN BEŞ ADET GÖL İÇERİSİNDE BOYUTLARI BAKIMINDAN İKİNCİ SIRADA YER ALANI İSE SICAK BİR KAYNAĞA SAHİPTİR. BU DOĞA HARİKASINI TÜM DÜNYAYI FETHETME AMACIYLA DOĞU’YA YAPTIĞI SEFER SIRASINDA BÜYÜK İSKENDER’İN KEŞFETTİĞİNE İNANILDIĞINDAN DOLAYI “BÜYÜK İSKENDER’İN CENNETİ” ADIYLA DA BİLİNİYOR.GEZİMİZ SONRASINDA TEKRAR TATVAN’A DÖNÜYOR VE GEVAŞ İLÇESİNDEN BİNECEĞİMİZ TEKNELERLE “AKDAMAR ADASI”NA GİDİYORUZ. BURADA BULUNAN KİLİSEYİ GEZDİKTEN SONRA KARAYA DÖNÜYOR VE OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK KONAKLAYACAĞIMIZ VAN ATHENA OTELE GELİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.
  4. GÜN: 29 AĞUSTOS PAZAR SAAT 07.00 – 07.45 ARASINDA KAHVALTI VE 08.00’DE, OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK VAN GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. “VAN KEDİ EVİ”, “VAN KALESİ”, ESKİ TUŞBA VE “VAN EVLERİ” GEZİLERİMİZİ YAPIP, HALI – KİLİM VE GÜMÜŞ ALIŞVERİŞİ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. DAHA SONRA VAN’DAN AYRILIYOR VE MURADİYE ŞELALESİ’NE GİDİYORUZ. BURADAKİ FOTOĞRAF MOLAMIZDAN SONRA DOĞUBAYAZIT İLÇESİNDE BULUNAN “İSHAKPAŞA SARAYI”NA HAREKET EDİYORUZ. OSMANLI İMPARATORLUĞU’NUN EN ÖNEMLİ SARAYLARINDAN BİRİ SAYILAN İSHAK PAŞA SARAYI, AYNI ZAMANDA LALE DEVRİ’NİN DE SON ANIT YAPISIDIR. 7 BİN 600 METREKARELİK BİR ALANA YAYILAN 116 ODASI BULUNAN BİR SARAYDIR. SARAYIN İNŞAATI TAM 99 YIL SÜRMÜŞ. İSHAK PAŞA SARAYI’NI, IV. MURAT’IN İRAN SEFERİNDE SAĞ KOLUNU KAYBETTİĞİ İÇİN ‘ÇOLAK’ LAKABIYLA ANILAN, DOĞUBEYAZIT SANCAK BEYİ ABDİ PAŞA İNŞA ETTİRMEYE BAŞLAMIŞ. ANCAK 1685 YILINDA BAŞLAYAN İNŞAAT, SONRAKİ SANCAKBEYLERİ ABDULFETTAH EFENDİ VE MAHMUT PAŞA DÖNEMİNDE SÜRSE DE, TAM 99 YIL SONRA ÇOLAK ABDİ PAŞA’NIN OĞLU OLAN ÇILDIR VALİSİ İSHAK PAŞA TARAFINDAN 1784’DE TAMAMLANABİLMİŞTİR. MİMARI MEHMET PAŞA’DIR. SARAY AYNI ZAMANDA, AVRUPA TİPİ BİR ŞATO OLARAK DA TANIMLANIYOR. İSHAK PAŞA SARAYI, TOPKAPI SARAYI’NDAN SONRAKİ EN ÜNLÜ OSMANLI SARAYI OLMA ÖZELLİĞİNİ DE TAŞIMAKTADIR. İSHAK PAŞA SARAYI’NDAN SONRA ROTAMIZI ERZURUM’A ÇEVİRİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ AĞRI’DA ALIYORUZ. (Extra)KONAKLAMA ERZURUM’DAKİ OTELİMİZDE.
  5. GÜN: 30 AĞUSTOS PAZARTESİ SABAHI  SAAT 07.00 – 07.45 ARASINDA KAHVALTI VE 08.00’DE, OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK ERZURUM GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. “ÇİFTE MİNARE” VE YAKUTİYE MEDRESESİ”, ERZURUM EVLERİ” GEZİLERİMİZİ YAPIP “OLTU TAŞI” VE DİĞER HEDİYELİK EŞYA ALIŞVERİŞİ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. DAHA SONRA ERZİNCAN’A HAREKET EDİYORUZ. ERZİNCAN’DA ÖĞLE YEMEĞİMİZİ ALIYOR VE BAKIRCILAR ÇARŞISINI GEZİYORUZ. SONRASINDA SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ.  SAAT 24 SIRALARINDA ŞEHRİMİZE VARIŞ VE GEZİMİZİN SONU.

ÜCRET: 1495.00 TL. Akbank – Garanti – İş Bankası – Yapı Kredi – Ziraat kartlarına vade farksız  5 Taksit yapılır.

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1-     ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK,

2-     TUNCELİ’DE 1 GECE OK. KONAKLAMA; VAN’DA 1 GECE YP KONAKLAMA; TATVAN’DA 1 GECE YP KONAKLAMA; ERZURUM’DA 1 GECE OK. KONAKLAMA OLMAK ÜZERE 4 GECE KONAKLAMA VE OTELLERDEKİ 4 KAHVALTI İLE 2 AKŞAM YEMEĞİ

3-     PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM GEZİLER

4-     NEMRUT KRATER GÖLÜ GİDİŞ DÖNÜŞ MİNİBÜS ÜCRETİ

5-     TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI,

6-     REHBERLİK HİZMETLERİ,

7-     OTOBÜSTEKİ SICAK VE SOĞUK İKRAMLAR.

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1-     BELİRTİLENLER DIŞINDA (OTELLERDEKİ 4 KAHVALTI VE 2 AKŞAM YEMEĞİ) DIŞINDA KALAN KAHVALTI – ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ İLE, BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER.

2-     AKDAMAR ADASINA TEKNE İLE GİDİŞ GELİŞ ÜCRETİ

3-     MÜZE, ÖREN YERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

4-     OTELLERDEKİ MİNİBAR VB. HARCAMALAR

5-     BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI VE YEMEKLER İLE BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER.

Gündüz Yolculuk Doğu Anadolu Gezisi
Gündüz Yolculuk Doğu Anadolu Gezisi
Gündüz Yolculuk Doğu Anadolu Gezisi
Gündüz Yolculuk Doğu Anadolu Gezisi
Gündüz Yolculuk Doğu Anadolu Gezisi
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.