Doğu Karadeniz Yaylalar Gezisi
Kontenjan Var 7.07.2011 / 11.11.2011 1170 TL

DOĞU KARADENİZ YAYLALAR GEZİLERİ

3 GECE KONAKLAMA

ORDU - GİRESUN – TRABZON - RİZE - AYDER – HÜSER YAYLASI –PALOVİT ŞELALESİ – SAL VE POKUT YAYLALARI - BORÇKA KARAGÖL   - ARTVİN – ŞAVŞAT BALIK GÖLÜ VE YAYLALAR - ARDANUÇ

7 – 11 TEMMUZ / 4 – 8 AĞUSTOS /

18 – 22 AĞUSTOS / 26 – 30 AĞUSTOS / 8 – 12 EYLÜL

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 7 TEMMUZ ÇARŞAMBA AKŞAMI SAAT 23.00’DE MEDİCAL PARK ÖNÜNDEN HAREKET EDEREK,  CİTYMALL AVM – KREDİ VE YURTLAR KURUMU ÖNÜ - ATATÜRK BULVARI – YOLUYLA GENÇLİK PARKI – CEDİT – 100 YIL BULVARI YOLUYLA  HASTANE KAVŞAĞINDAN LİSE CADDESİNE DÖNÜŞ VE ACENTAMIZ ÖNÜNDEN SAAT 23.30’DA, ÖZEL ARACIMIZ VE TECRÜBELİ  KAPTANIMIZLA  HAREKET.

2.GÜN: 8 TEMMUZ PERŞEMBE SABAHI, SAAT 07.00 SIRALARINDA BORÇKA’YA VARIŞ. SABAH KAHVALTIMIZI BORÇKA’DA ALIYORUZ. (Extra) KAHVALTI SONRASI GRUBUMUZA ÖZEL MİNİBÜSLERLE KARAGÖL’E GİDİYORUZ.  KARAGÖL,  1800'LÜ YILLARDA BUGÜNKÜ KLASKUR YAYLASI'NIN YAKININDA BULUNAN BİR TEPENİN TOPRAK KAYMASI SONUCU KLASKUR DERESİ'NİN ÖNÜNÜ KAPATMASI İLE OLUŞMUŞ   BİR HEYELAN  GÖLÜDÜR. 1450 M. YÜKSEKLİKTE VE BORÇKA’YA 27 KM. MESAFEDEDİR.  GÖL ÇEVRESİNDE YAPACAĞIMIZ  YÜRÜYÜŞ  SONRASINDA TEKRAR BORÇKA’YA DÖNEREK  KENDİ ARACIMIZA BİNİYOR VE ARTVİN  YOLUYLA  ŞAVŞAT’A GİDİYORUZ.  ÖĞLE YEMEĞİMİZİ  ARTVİN  VEYA  ŞAVŞAT’TA  ALIYORUZ. DAHA SONRA YARIM GÜN SÜRECEK  BALIK GÖLÜ GEZİMİZİ YAPIYORUZ.   KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ ŞAVŞAT’TA OTELİMİZDE.

 

3.GÜN: 9 TEMMUZ CUMA SABAHI KAHVALTI SONRASI SAAT 08.30’DA ŞAVŞAT’A GİDİYOR VE ORADAN BİNECEĞİMİZ MİNİBÜSLERLE  ŞAVŞAT’IN YAYLALARINDA Kİ GEZİMİZİ YAPIYORUZ.  DAHA SONRA ŞAVŞAT’A DÖNÜYOR VE KENDİ ARACIMIZA BİNEREK ARDANUÇ’TAKİ OTELİMİZE  GELİYORUZ.  AKŞAM  YEMEĞİ  ARDANUÇ’TA  OTELİMİZDE.

 

4.GÜN: 10 TEMMUZ CUMARTESİ SABAHI KAHVALTI SONRASI OTELİMİZDEN AYRILIYOR  VE  ARACIMIZLA HOPA YOLUYLA  ÇAMLIHEMŞİN’E  HAREKET EDİYORUZ.  ÇAMLIHEMŞİN’DEN BİNECEĞİMİZ MİNİBÜSLERLE ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – PALOVİT ŞELALESİ  GEZİMİZİ YAPIP, AYDER’E GELİYORUZ.  AYDER’DE “GELİN TÜLÜ ŞELALESİ” KARŞISINDA  ARACIMIZDAN İNİYORUZ. FOTOĞRAF VE ALIŞVERİŞ İÇİN VERİLECEK SÜRE SONUNDA SAAT 17.00 SIRALARINDA “HÜSER YAYLASI”NA HAREKET EDİYORUZ.  BURADA İZLEYECEĞİNİZ “GÜNEŞİN BATIŞI”  UNUTAMAYACAĞINIZ BİR GÖRÜNTÜ OLACAK. ÇEKECEĞİNİZ FOTOĞRAFLARLA ÖLÜMSÜZLEŞTİRECEĞİNİZ BU GEZİ SONRASINDA ÇAMLIHEMŞİN’DE  BULUNAN OTELİMİZE GELİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.

 

5.GÜN: 11 TEMMUZ PAZAR SABAHI KAHVALTI SONRASI OTELİMİZDEN AYRILIYOR  VE  VALİZLERİMİZİ ARACIMIZA KOYDUKTAN SONRA  “SAL”  VE  “POKUT”  YAYLALARINA GİTMEK ÜZERE,  GRUBUMUZA ÖZEL MİNİBÜSLERE BİNİYORUZ.  POKUT YAYLASINA GELİP, BURADA  VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA ORMAN İÇİNDEN 20 DAKİKA SÜRECEK BİR YÜRÜYÜŞLE SAL YAYLASINA GELİYORUZ.  ÖĞLE YEMEĞİMİZİ BURADAKİ LOKANTANIN ÖZEL İMAL ETTİĞİ EKMEK  ARASI  SUCUK  İLE  ALIYOR VE DÖNÜŞ YOLCULUĞUMUZA BAŞLIYORUZ. ÇAMLIHEMŞİN’DE KENDİ ARACIMIZA TRANSFER OLUYORUZ.  YOLCULUĞUMUZ DÖNÜŞ YOLUNDA UĞRAYACAĞIMIZ SÜRMENE’DEKİ “SÜRBİSA BIÇAK SATIŞ MAĞAZASI”,  ÇAY FABRİKASI  VE RİZE BEZİ ATÖLYESİ İLE DEVAM EDECEK.  AKÇAABAT’TA  VERECEĞİMİZ AKŞAM YEMEĞİ  MOLASINDA, MEŞHUR KÖFTENİN TADINA BAKABİLİRSİNİZ.

SAAT 01.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ.  ALDIĞIMIZ NOKTALARDA SİZLERİ BIRAKARAK GEZİMİZİ SONLANDIRIYORUZ.

ÜCRET: 1170.00 TL. (İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA KİŞİBAŞI ÜCRETTİR. Tek kişilik odada konaklama farkı 300.00 TL’dir. 0 – 4  Yaş çocuklar, iki büyük yanında kalmak ve koltuk almamak kaydıyla ücretsizdir. 5 – 12 Yaş çocuklar iki büyük yanında kalmak kaydıyla  870.00 TL .dir.

NOT: GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA, KONAKLAMA YERLERİ VE GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- ÖZEL ARAÇLA YOLCULUK VE BELİRTİLEN TÜM GEZİLER.

2- ŞAVŞAT – ARDANUÇ VE ÇAMLIHEMŞİN’DE  3 GECE KONAKLAMA VE OTELLERDEKİ

3 KAHVALTI İLE  3  AKŞAM YEMEĞİ.

3- ONDOKUZ MAYIS TUR REFAKATİ.

4- BORÇKA KARAGÖL’E  GİDİŞ VE DÖNÜŞ MİNİBÜS ÜCRETİ

5- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI

6- HİJYEN PAKETİ

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

1-BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI , ÖĞLE VE AKŞAM  YEMEKLER İLE BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ SU, MEŞRUBAT VB. İÇECEKLER.

2-MÜZE, ÖREN YERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

3-  OTELLERDEKİ  HARCAMALAR

5-ŞAVŞAT BALIK GÖLÜ VE YAYLALAR  GEZİLERİ MNB. ÜCRETLERİ (70 TL)

6-PALOVİT ŞELALESİ – HÜSER YAYLASI GEZİSİ  (60  TL.)

7-POKUT VE SAL YAYLALARI GEZİLERİ MNB. ÜCRETİ (50 TL.)

8-BORÇKA’DA  ALINACAK SABAH KAHVALTISI (40  TL)

9-ZİPLİNE VB. AKTİVİTE ÜCRETLERİ

 

AÇIKLAMALAR;

 • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
 • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, Covid 19 nedeniyle olabilecek kısıtlamalar,  yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev, verilen sürelere uymama vb. nedenleriyle oluşacak  zaman kaybı vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
 • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
 • Araçlarımız katılımcı sayısına göre 19 kişilik Mnb.; 35 kişilik Mdb. ve 46 kişilik otobüs olarak belirlenmektedir.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
 • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
 • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir. Misafirlerimizin, EXTRA olarak belirtilen Yemek, Eğlence vb. katılma zorunluluğu yoktur.
 • Otel odalarında ve otobüste değerli eşyalarınızı bırakmayınız. Kaybolan eşyadan Acentamız ve otel idaresi sorumlu değildir.
 • Belirtilen ve belirtilmeyen  yemeklerde  alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
 • Kimlik cüzdanınızı ve HES KODUNUZU mutlaka yanınızda bulundurunuz. Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
 • SAĞLIK BAKANLIĞI’NCA YASAKLANDIĞI İÇİN GEZİ OTOBÜSÜMÜZDE KULAKLIK VERİLMEMEKTEDİR. Televizyon izlemek isteyen Konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir.

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

TEL: 234 90 64  -  230 80 51

ADRES: KARADENİZ MAH. LİSE CAD. NO: 22  SAMSUN

1.GÜN: 1 TEMMUZ PERŞEMBE SABAHI SAAT 07.00’DE ATAKUM MEDİCAL PARK ÖNÜNDEN; SAAT 07.10’DA KREDİ YURTLAR KURUMU ÖNÜNDEN  VE SAAT 07.30’DA ACENTAMIZ ÖNÜNDEN  HAREKET EDEREK  4 GÜN DEVAM EDECEK  GEZİMİZE BAŞLIYORUZ.  İLK DURAĞIMIZ ORDU ŞEHİR MERKEZİNDEKİ TELEFERİK OTOPARKI OLUYOR.  BURADA VERECEĞİMİZ MOLA SÜRESİNDE İSTEYEN KONUKLARIMIZ TELEFERİKLE BOZTEPE’YE ÇIKARAK 450 M. YÜKSEKLİKTEN ŞEHRİ VE DENİZİ SEYREDEREK KAHVESİNİ İÇEBİLİR.  SÜREMİZ SONUNDA GİRESUN YOLUYLA AKÇAABAT’A HAREKET EDİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ AKÇAABAT’IN MEŞHUR KÖFTESİYLE ALIYORUZ.  TRABZON’DA  ATATÜRK KÖŞKÜ’NÜN BULUNDUĞU TEPEYE ÇIKARAK, ATATÜRK’ÜN DENİZDEN GÖREREK ÇOK BEĞENDİĞİ VE TRABZON’A GELDİĞİ ZAMANLARDA KONAKLADIĞI HATTA VASİYETİNİ HAZIRLADIĞI BU KÖŞKÜ GEZİYORUZ.  EMİNİZ, SİZLER DE ÇOK BEĞENECEKSİNİZ. GEZİ SONRASI RİZE - ARDEŞEN  YOLUYLA ÇAMLIHEMŞİN’E HAREKET EDİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ ÇAMLIHEMŞİN’DEKİ OTELİMİZDE.

 

2.GÜN: 2 TEMMUZ CUMA SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASI SAAT 08.00’DE GRUBUMUZA ÖZEL MİNİBÜSLERLE  “POKUT SAL VE YAYLALARI TURU YAPIYORUZ.  ÖNCE POKUT YAYLASINA GİDİYORUZ. POKUT’TAKİ MOLAMIZ SONRASINDA  ORMAN İÇİNDEN YAPACAĞIMIZ 20 DAKİKALIK YÜRÜYÜŞLE SAL YAYLASINA GELİYORUZ. BURADA İSTEYEN KONUKLARIMIZ ÖĞLE YEMEĞİNİ  ÖZEL YAPILMIŞ, EKMEK ARASI  SUCUK  İLE ALABİLİR.  FOTOĞRAF MOLAMIZ SONRASINDA AYDER YAYLASINA HAREKET EDİYORUZ. AYDER’DE SAAT 16.30’A KADAR YAKLAŞIK İKİ SAAT  GEZİ – FOTĞRAF VE ALIŞVERİŞ MOLASI VERDİKTEN SONRA,  “GÜN BATIMINI İZLEMEK ÜZERE HÜSER YAYLASI”NA HAREKET EDİYORUZ. BURADA EN GÜZEL FOTOĞRAFLARINIZI ÇEKİNECEK; BOŞLUĞU DOĞRU SALINCAKLA SALLANACAKSINIZ. GÜNEŞİN BATIŞINI İZLEDİKTEN SONRA  OTELİMİZE  DÖNÜYORUZ.  AKŞAM  YEMEĞİ OTELİMİZDE.

 

3.GÜN: 3 TEMMUZ CUMARTESİ SABAHI KAHVALTI SONRASI OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE  SAAT 08.00’DA ARHAVİ – ÇİFTE KÖPRÜLERE HAREKET EDİYORUZ. ARTVİN’İN ARHAVİ İLÇESİ ORTACALAR KÖYÜNE 25 KİLOMETRE UZAKLIKTAKİ ARILI VE KÜÇÜKKÖY YOL AYRIMINDA BULUNAN VE BİRBİRİNE DİK GELECEK ŞEKİLDE VE TAM DAİRE OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYAN İKİ KÖPRÜDEN MEYDANA GELEN TEK GÖZLÜ VE EĞİMLİ YOLA SAHİP ARHAVİ ÇİFTEKEMER KÖPRÜLERİ TARİHE MEYDAN OKUYOR. 18. YÜZYILDA OSMANLI DÖNEMİNDE  KAMİLET VADİSİ'NDEN AKAN DERENİN ÜZERİNE YAPILAN ÇİFTE KEMER KÖPRÜLER, KESME TAŞ MİMARİSİYLE TARİHE MEYDAN OKUYOR. BURADAKİ FOTOĞRAF MOLAMIZDAN SONRA HOPA YOLUYLA BORÇKA’YA HEREKET EDİYORUZ.  BORÇKA’DA ARACIMIZI BIRAKIYOR VE KOOPERATİFE AİT ARAÇLARLA BORÇKA’YA 27 KM. UZAKLIKTAKİ KARAGÖL’E  GİDİYORUZ.   1800'LÜ YILLARDA BUGÜNKÜ KLASKUR YAYLASI'NIN YAKININDA BULUNAN BİR TEPENİN TOPRAK KAYMASI SONUCU KLASKUR DERESİ'NİN ÖNÜNÜ KAPATMASI İLE OLUŞMUŞ   BİR HEYELAN  GÖLÜDÜR. 1450 M. YÜKSEKLİKTEDİR.  GÖL ÇEVRESİNDEKİ YÜRÜYÜŞ  SONRASINDA TEKRAR BORÇKA’YA DÖNEREK  KENDİ ARACIMIZA BİNİYOR VE ARTVİN  YOLUYLA ŞAVŞAT’A GİDİYORUZ.  KONAKLAMA …………. ŞAVŞAT’TA OTELİMİZDE.

 

4.GÜN: 4 TEMMUZ PAZAR SABAHI KAHVALTI SONRASI OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE  SAAT 08.00’DE GRUBUMUZA ÖZEL MİNİBÜSLERE BİNEREK  ŞAVŞAT KARAGÖL VE BALIK GÖLLERİ GEZİLERİMİZİ YAPIYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ BALIK GÖLÜNDEKİ LOKANTADA ALIYORUZ. GEZİLERİMİZ SONRASI ŞAVŞAT’A DÖNÜYOR VE ARACIMIZA BİNEREK SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ.  DÖNÜŞ YOLUMUZDA MAALESEF GECE YOLCULUĞUMUZ  VAR.  SAMSUN’A KADAR 633 KM. YOLUMUZ VAR VE BU YOLCULUĞUMUZ NORMAL ŞARTLARDA 12 SAAT SÜRECEK.

5.GÜN: 5 TEMMUZ PAZARTESİ SABAH ERKEN SAATLERDE SAMSUN’A VARIŞ. ARACIMIZ, ACENTAMIZ ÖNÜNDEN BAŞLAYARAK 100.YIL BULVARI – ATATÜRK BULVARI – TÜRKİŞ  MEDİCAL PARK ÖNÜNE KADAR SİZLERİ BIRAKARAK GİDECEK.

 

2.GÜN: 2 TEMMUZ CUMA SABAHI KAHVALTI SONRASI OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE  SAAT 08.00’DE HOPA YOLUYLA BORÇKA’YA HEREKET EDİYORUZ.  BORÇKA’DA ARACIMIZI BIRAKIYOR VE KOOPERATİFE AİT ARAÇLARLA BORÇKA’YA 27 KM. UZAKLIKTAKİ KARAGÖL’E  GİDİYORUZ.  KARAGÖL, 1800'LÜ YILLARDA BUGÜNKÜ KLASKUR YAYLASI'NIN YAKININDA BULUNAN BİR TEPENİN TOPRAK KAYMASI SONUCU KLASKUR DERESİ'NİN ÖNÜNÜ KAPATMASI İLE OLUŞMUŞ   BİR HEYELAN  GÖLÜDÜR. 1450 M. YÜKSEKLİKTEDİR.  GÖL ÇEVRESİNDEKİ YÜRÜYÜŞ  SONRASINDA TEKRAR BORÇKA’YA DÖNEREK  KENDİ ARACIMIZA BİNİYOR VE ARTVİN  YOLUYLA ŞAVŞAT’A GİDİYORUZ.  KONAKLAMA …………. ŞAVŞAT’TA OTELİMİZDE.

 

 

3.GÜN: 3 TEMMUZ CUMARTESİ

SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASI SAAT 08.00’DE GRUBUMUZA ÖZEL MİNİBÜSLERLE  “POKUT SAL VE YAYLALARI TURU YAPIYORUZ.  ÖNCE POKUT YAYLASINA GİDİYORUZ. POKUT’TAKİ MOLAMIZ SONRASINDA  ORMAN İÇİNDEN YAPACAĞIMIZ 20 DAKİKALIK YÜRÜYÜŞLE SAL YAYLASINA GELİYORUZ. BURADA İSTEYEN KONUKLARIMIZ ÖĞLE YEMEĞİNİ  ÖZEL YAPILMIŞ, EKMEK ARASI  SUCUK  İLE ALABİLİR.  FOTOĞRAF MOLAMIZ SONRASINDA AYDER YAYLASINA HAREKET EDİYORUZ. AYDER’DE SAAT 16.30’A KADAR YAKLAŞIK İKİ SAAT  GEZİ – FOTĞRAF VE ALIŞVERİŞ MOLASI VERDİKTEN SONRA,  “GÜN BATIMINI İZLEMEK ÜZERE HÜSER YAYLASI”NA HAREKET EDİYORUZ. BURADA EN GÜZEL FOTOĞRAFLARINIZI ÇEKİNECEK; BOŞLUĞU DOĞRU SALINCAKLA SALLANACAKSINIZ. GÜNEŞİN BATIŞINI İZLEDİKTEN SONRA  OTELİMİZE  DÖNÜYORUZ.  AKŞAM  YEMEĞİ OTELİMİZDE.

 

 

4.GÜN: 4 TEMMUZ PAZAR SABAHI KAHVALTI SONRASI OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE  SAAT 08.00’DE GRUBUMUZA ÖZEL MİNİBÜSLERE BİNEREK  ŞAVŞAT KARAGÖL VE BALIK GÖLLERİ GEZİLERİMİZİ YAPIYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ BALIK GÖLÜNDEKİ LOKANTADA ALIYORUZ. GEZİLERİMİZ SONRASI ŞAVŞAT’A DÖNÜYOR VE ARACIMIZA BİNEREK SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ.  DÖNÜŞ YOLUMUZDA MAALESEF GECE YOLCULUĞUMUZ  VAR.  SAMSUN’A KADAR 633 KM. YOLUMUZ VAR VE BU YOLCULUĞUMUZ NORMAL ŞARTLARDA 12 SAAT SÜRECEK.


Doğu Karadeniz Yaylalar Gezisi
Doğu Karadeniz Yaylalar Gezisi
Doğu Karadeniz Yaylalar Gezisi
Doğu Karadeniz Yaylalar Gezisi
Doğu Karadeniz Yaylalar Gezisi
Doğu Karadeniz Yaylalar Gezisi
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.