ÇANAKKALE | BURSA | ESKİŞEHİR
Kontenjan Var 30.05.2024 / 2.06.2024 6000 TL

 


ESKİŞEHİR-BURSA – ÇANAKKALE GEZİSİGEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 30 MAYIS PERŞEMBE SAAT 16.00’DA ACENTAMIZ ÖNÜNDEN ÇANAKKALEYE HAREKET EDİYORUZ.

2.GÜN:. 31 MAYIS CUMA ECEAABAT’DA ALACAĞIMIZ EKSTRA KAHVALTI SONRASı GRUBUMUZU BEKLEYEN ÖZEL REHBER EŞLİĞİNDE KİLİTBAHİR KALESİ – SEYİT ONBAŞI ANITI - MORTO KOYU - ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ABİDESİ – YAHYA ÇAVUŞ ANITI’NI GEZİYOR ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN ALÇITEPE’DE ANLAŞMALI LOKANTAMIZDA SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. YEMEK SONRASI, YÖRENİN KADINLARININ ELLERİYLE YAPTIĞI HEDİYELİK EŞYACILARI GEZMEYE BAŞLIYORUZ VERİLEN SÜRE SONUNDA ARACIMIZDA BULUŞUYOR VE GEZİMİZE DEVAM EDİYORUZ ANZAC KOYU – CONK BAYIRI – 57. ALAY ŞEHİTLİĞİNİ (KANLISIRT) GEZİYOR VE ECEAABAT VAPURUYLA ÇANAKKALE MERKEZE GEÇİYORUZ AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE YEMEK SONRASI DİLEYEN KONUKLARIMIZ TRUVA MAKETİNE VE BARLAR SOKAĞINA GİDEBİLİR.

3.GÜN: 1 HAZİRAN CUMARTESİ KAHVALTI SONRASI SAAT 08.30 SIRALARINDA BURSA’YA HAREKET EDİYORUZ. OSMAN VE ORHAN GAZİ TÜRBELERİ – ULU CAMİ – YEŞİL TÜRBE VE CAMİİ – EMİR SULTAN TÜRBESİNİ GEZİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ SERBEST ZAMANDA MEŞHUR BURSA İSKENDERCİSİNDE YEDİKTEN SONRA ESKİŞEHİR’E HAREKET EDİYORUZ. 2 SAATLİK BİR YOLCULUK SONRASI ESKİŞEHİR’E VARIYOR VE OTELİMİZE YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ YEMEK SONRASI ESKİŞEHİRİN MEŞHUR KANAL KENARINA YÜRÜYÜŞ İÇİN ÇIKABİLİR.

3.GÜN : 2 HAZİRAN PAZAR OTELDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI ESKİŞEHİR GEZİMİZE BAŞLIYORUZ.  İLK DURAĞIMIZ  “SAZOVA BİLİM SANAT VE KÜLTÜR PARKI” OLUYOR.   SAZOVA PARKI 400 BİN METREKARELİK BİR ALANA SAHİPTİR. BU YANIYLA TÜRKİYE’NİN BİR ÇOK PARKINDAN DAHA BÜYÜK OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR. İÇERİSİNDE RESTAURANT VE KAHVE EVLERİ, MASAL KÖŞKÜ, UZAY EVİ, AMFİ TİYATRO, BİLİM DENEY MERKEZİ, KORSAN GEMİSİ, GEZİ VE OYUN ALANLARI BARINDIRAN BU PARKI,  PARK İÇİNDEKİ ÜCRETSİZ MİNYATÜR TRENİ KULLANARAK  DAHA AZ YORUCU BİR ŞEKİLDE GEZİYORUZ. “KORSAN GEMİSİ”NDE FOTOĞRAF ÇEKİNDİKTEN SONRA  “ODUN PAZARI EVLERİ”Nİ GEZİYORUZ. EVLİYA ÇELEBİ’NİN SEYAHATNAMESİNDE DE ADINDAN BÜYÜK BİR ÖVGÜ İLE SÖZ EDİLEN “ODUNPAZARI”, BUGÜN SEYAHATNAMEDE ADI GEÇEN SOKAKLARIN 5’İNİ AYNI İSMİ İLE KORUMAYA DEVAM EDİYOR. BÜTÜN GİZEMİ VE İHTİŞAMI İLE GÖRENLERİ KENDİNE HAYRAN BIRAKAN ODUNPAZARI VE ONUN EŞSİZ EVLERİ, SİZLERİ GÖRSEL VE KÜLTÜREL BİR ŞÖLENE DAVET EDİYOR. EVLER, OSMANLI DÖNEMİNİN KENT MİMARİSİNİN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİNİ İÇİNDE BARINDIRIYOR. SONRAKİ DURAĞIMIZ YENİ AÇILAN “MUMYALAR MÜZESİ” OLUYOR. BURADA GEÇMİŞ VE GÜNÜMÜZÜN TANINMIŞ İSİMLERİNİN MUMYALARINI GÖRECEK VE HAYRAN OLACAKSINIZ.ATLIHAN LÜLETAŞI EL SANATLARI ÇARŞISI’NDA ESKİŞEHİR EL SANATLARININ ÖRNEKLERİNDEN OLAN LÜLETAŞI ESERLERİNİN EN GÜZEL ÇEŞİTLERİNİ  BULABİLİRSİNİZ.  AYRICA LÜLETAŞI USTALARININ BEYAZ ALTINA NASIL ŞEKİL VERDİKLERİNİ KÜÇÜK ATÖLYELERİNDE İZLEME FIRSATINI YAKALAYABİLİRSİNİZ. ODUNPAZARI GEZİMİZİ TAMAMLAYIP ÖĞLE YEMEĞİMİZİ ESKİŞEHİR’İN MEŞHUR “Çİ BÖREĞİ” İLE ALMAK ÜZERE LOKANTAMIZA GİDİYORUZ. (EKSTRA)  YEMEK SONRASI 1961 YILINDA CEMAL GÜRSEL’İN TALİMATIYLA TÜRK MÜHENDİSLERİN ÇABALARI İLE YAPILAN “İLK TÜRK ARABASI DEVRİM”İ  GÖRMEK İÇİN  TÜLOMSAŞ FABRİKASINA GİDİYORUZ. DAHA SONRA ESKİŞEHİRLİLERİN DENİZ KEYFİNİ YAŞADIKLARI VE AKDENİZ  SAHİLLERİNİ  ANIMSATAN PLAJI İLE MEŞHUR KENTPARK’I GEZİYORUZ.  SONRASINDA  VENEDİK KANALLARINI ANIMSATAN PORSUK ÇAYINDA İSTEYEN KONUKLARIMIZLA TEKNE TURU YAPIYORUZ. (EKSTRA) 1930’ LU YILLARDA YAPILMIŞ YAŞ MEYVE SEBZE HAL BİNASININ YENİLENEN YÜZÜ, CAFE VE FAST FOOD ALANLARININ OLDUĞU, “HALLER GENÇLİK MERKEZİ”NDE ÇAY KAHVE MOLASI VERİYORUZ. BURADA ESKİŞEHİR’İN MEŞHUR SU MUHALLEBİSİNİN TADINA BAKABİLİRSİNİZ. DAHA SONRA SAMSUN’A DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ.

4.GÜN: SABAH 06:00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIYOR VE BİR BAŞKA GEZİ ORGANİZASYONUMUZDA YENİDEN BİRLİKTE OLMAK ÜZERE VEDALAŞIYORUZ.

ÜCRET: İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA KİŞİ BAŞI: 6 000.00 TL

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

* ULAŞIM.

 

ÖNEMLİ NOT:

TÜM GEZİLERİMİZDE ARAÇLARIMIZ MİNİBÜS, MİDİBÜS YADA OTOBÜS OLARAK GRUP SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. KOLTUK NUMARASI İSE KAPARO ALINDIĞINDA VERİLMEKTEDİR. AYRICA GEZİ PROGRAMLARIMIZ ACENTAMIZ ÖNÜNDE BAŞLAYIP VE AYNI NOKTADA BİTMEKTEDİR. ANLAYIŞINIZA VE HASSASİYETİNİZE

TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

* OTEL’DE İKİ GECE KONAKLAMA.

* OTELDEKİ İKİ KAHVALTI İLE İKİ AKŞAM YEMEĞİ.

* ARAÇ İÇİ İKRAMLAR.

* BELİRTİLEN YERLERİN GEZİLMESİ.

* ÇANAKKALE – ECEABAT ARASI FERİBOT ÜCRETİ.

* OTOBAN VE KÖPRÜ ÜCRETLERİ.

* REHBERLİK HİZMETİ.SİGORTA ,İKRAMLAR.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

* BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI VE YEMEKLER.

* YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER.

* MÜZE VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ.

 

ÇANAKKALE | BURSA | ESKİŞEHİR
ÇANAKKALE | BURSA | ESKİŞEHİR
ÇANAKKALE | BURSA | ESKİŞEHİR
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.