Otobüslü Orta Avrupa | İstanbul Çıkışlı | 8 GECE
Kontenjan Var 19.5.2019 / 24.10.2019 299 €

TUR TARİH ARALIĞI 16 MASYIS/24EKİM 2019


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Etstur özel otobüsleri ile İstanbul-Sofya gidiş ,Niş-İstanbul dönüş ulaşım(Kalkış saatlerimiz değişiklik gösterebilir)
  • 3 Yıldızlı otellerde Belgrad'da 1 gece,Budapeşte'de 2 gece, Prag'da 2 gece, Viyana'da 2 gece, ,Niş'de 1 gece toplam 8 gece oda kahvaltı konaklama geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Sofya, Belgrad, Budapeşte, Prag ,Viyana, Niş şehir turları ve şehirlerarası transferler
  • Ets Tur türkçe tur liderlik hizmeri
  • Zorunlu seyehat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
1.Gün
İstanbul, SofyaTurumuz, konfirmede belirtilen saat tarih ve kalkış noktası ile başlıyor. Diğer kalkış noktalarından da katılım sağlandıktan sonra Sofya'ya doğru yola çıkıyoruz. (İstanbul - Sofya arası 550 km.)

2.Gün
Sofya,BelgradEdirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızın ardından gümrük ve pasaport işlemlerimizi yapıyoruz. Sofya'ya varışımızı takiben şehir turumuzu yapıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, görülecek yerler arasındadır. Ardından Belgrad'a olan yolculuğumuza devam ediyoruz ve varışımızı takiben yapılacak şehir turunda.Şehir turumuzun ardından Belgrad'a olan yolculuğumuza devam ediyoruz. (Sofya-Belgrad yaklaşık394km)Belgrad şehir turumuzda Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’da panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol(İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta,meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir.Geceleme otelimizde.

3.Gün
Belgrad, BudapeşteKahvaltının ardından otobüsümüzle Budapeşte'ye olan yolculuğumuza başlıyoruz. (Belgrad - Budapeşte yaklaşık 378 km) Varışımızı takiben yapacağımız panoramik şehir turunda Kahramanlar Meydanı, Opera , Parlamento Binası, Mathias Kilisesi,Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceğimiz yerler arasında.Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Macar Folkloru ve Çigan Gecesine katılabilirler. Geceyi otelde geçiriyoruz.
Ekstra gezi: Macar Folkloru ve Çigan Gecesi Yetişkin: 55 Euro / Çocuk (2-12 Yaş) : 30 Euro
Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.

4.Gün
BudapeşteKahvaltının ardından misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Osmanlı ve Macar tarihine konu olmuş ünlü; Estergom, Visegrad ve Szentendre Gezisi tercihler arasında. Günün devamında ekstra olarak sunulan Tuna Nehri Tekne Gezisi alternatifler arasında. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi Yetişkin: 65 Euro / Çocuk(2-12 Yaş) : 35 Euro
Bu turumuzun ilk durağı Ezstergom’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad'da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristana özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.
Ekstra gezi: Tuna Nehri Tekne Gezisi30 Euro (Çocuk İndirimi Yoktur)
Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.

5.Gün
Budapeşte, PragKahvaltının ardından otobüsümüzle Budapeşte'den Prag'a doğru yola çıkıyoruz.(Budapeşte- Prag yaklaşık 550 km )Yolculuğumuz esnasında yol üzerinde isteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Slovakya'nın başkenti; Bratislava turumuza katılabilirler. Prag'a varışımızın ardından Prag' da yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda Eski Belediye Binası, IV. Charles köprüsü, Astronomik Saat, Rudolfinium, Paris Caddesi, Clementinium Manastırı görülecek yerler arasında.Misafirlerimiz bu akşamı ekstra Orta Çağ Gecesi Gezisi 'ne katılarak geçirebilirler. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Bratislava Gezisi20€
Son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Not: Avrupa Birliği kuralları gereği uzun yolculuklarda uzun mola verilmesi gerekmektedir. OMV benzin istasyonunda mola verilmek durumundadır. Bu turumuz bu mola sırasında gerçekleştirilecek olup, katılmak istemeyen misafirler buradaki dinlenme tesislerinde vakit geçirebilirler.
Ekstra gezi: Orta Çağ Gecesi GezisiYetişkin:60 Euro / Çocuk(2-12): 30 Euro
Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor.

6.Gün
PragKahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz günlerini kralların şehri olarak ünlenen; ekstra olarak düzenlenen Karlovy Vary Gezisi ile geçirebilirler. Arzu eden misafirler akşam ekstra olarak düzenlenen Çek Gecesi 'ne katılabilirler. Gün sonunda oteldeyiz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Karlovy Vary Gezisi65 Euro Yetişkin - 35 Euro Çocuk (7-12 yaş)
Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi tur liderinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.
Ekstra gezi: Çek Gecesi Yetişkin: 55 Euro / Çocuk (2-12 Yaş) : 30 Euro
Prag’ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.

7.Gün
Prag, ViyanaKahvaltının ardından otobüsümüz ile Viyana'ya olan yolculuğumuza başlıyoruz. (Prag-Viyana yaklaşık 300 km) Viyana' dan Prag'a geçerken, isteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenenCesky Krumlov gezimize katılabilirler.Viyana'ya varışımızın ardından Viyana'ya varışımız' da yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi görülecek yerler arasında.Misafirlerimiz akşam ekstra Grinzing Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Chesky Krumlov GezisiYetişkin: 25 Euro / Çocuk(2-12 Yaş): 15 Euro
Çek Cumhuriyeti' nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin UNESCO tarafından korunmaya alınmış bölümleri görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek.
Ekstra gezi: Grinzing Şinitzel Gecesi 55 Euro
Viyana'nın en şık semtlerinden biri olan Grinzing; küçük ve şirin evleri restoranlara dönüştürülen Viyana'nın elit bölgelerinden biridir. Sizleri götüreceğimiz bu restoranlardan birinde, Viyana'nın dünyaca meşhur şinitzelini tadarak tipik Viyana müziği eşliğinde keyifli bir gece geçireceğiz.

8.Gün
ViyanaKahvaltının ardından misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenen Wienerwald,Seegrote,Belvedere Sarayı, Schönburn Sarayı Gezisine 'ne katılabilirler. Akşam ise zamanlarını ekstra Viyana Konser Gecesi'ne katılarak geçirebilirler.
Ekstra gezi: Wienerwald, Seegrote,Belvedere Sarayı Bahçesi ve Schönbrunn Sarayı Bahçesi Gezisi65 Euro
Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi'nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durağımız Savoy prensi Eugene’nin yazlık sarayı olan Belvedere Sarayı Bahçesi gezisi olacak.Gezi esnasında göreceğimiz yerler arasında Schönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Gezilerimizin ardından Viyana şehir merkezine dönülüyor. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.
Ekstra gezi: Viyana Konser GecesiYetişkin: 55 Euro / Çocuk (2-12 Yaş) : 30 Euro
Müzik ile her zaman iç içe olmuş ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin verildiği bu şehirde tur liderinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz.

9.Gün
Viyana, NişKahvaltının ardından Viyana'dan Niş'e doğru otobüsümüzle yola çıkıyoruz. (Viyana-Niş yaklaşık 850 km) Varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda Niş panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Yeraltı Çarşısı, Nisava Nehri, Kral Milan Meydanı, Niş Kalesi başlıca görülecek yerler arasındadır. Geceleme Otelimizde.

10.Gün
Niş, İstanbulKahvaltının ardından Niş'den İstanbul'a doğru otobüsümüzle dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.(Niş-İstanbul arası yaklaşık 710 km.)

11.Gün
İstanbulSaat 02:00 dolaylarında İstanbul'a varıyor ve turumuzu noktalıyoruz. (Varış saatlerimiz sınır yoğunluğuna istinaden değişim gösterebilir.)
Otobüslü Orta Avrupa | İstanbul Çıkışlı | 8 GECE
Otobüslü Orta Avrupa | İstanbul Çıkışlı | 8 GECE
Otobüslü Orta Avrupa | İstanbul Çıkışlı | 8 GECE
Otobüslü Orta Avrupa | İstanbul Çıkışlı | 8 GECE
Otobüslü Orta Avrupa | İstanbul Çıkışlı | 8 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.