Doğu Karadeniz Gezisi Rize ve Şavsat Konaklamalı Gezi
Kontenjan Var 1.8.2019 / 5.8.2019 725 TL

BATUM - ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜLER - BORÇKA KARAGÖL – ARTVİN - ŞAVŞAT KARAGÖL – ŞAVŞAT BALIK GÖLÜ GEZİSİ

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 01 AĞUSTOS PERŞEMBE  SAAT 23.30’DA  TÜRK- İŞ MEDİCALPARK ÖNÜNDEN, SAAT 24.00’TE  ACENTAMIZ ÖNÜNDEN  BATUM’A HAREKET.


2.GÜN: 02 AĞUSTOS CUMA SABAHI, SARP SINIR KAPISINA VARARAK   GİRİŞ İŞLEMLERİ SONRASI GÜRCİSTAN TOPRAKLARINA GİREREK,  ZENGİN GÜRCÜ KÜLTÜRÜ VE DOĞASINA YOLCULUĞUMUZU BAŞLATIYORUZ. BİR TARAFTA DENİZ MANZARASINI DİĞER TARAFTA MÖ. 1 YY’DA HRİSTİYANLIĞI YAYMAK İÇİN GELMİŞ OLAN ANDREW HEYKELİNİ GÖREREK  İLERLİYORUZ.  YOLCULUĞUMUZUN İLK DURAĞI, İSA’NIN 12 HAVARİSİNDEN BİRİ  OLAN AZİZ MATHİAS’IN ANIT MEZARINI BARINDIRAN, ROMA DÖNEMİNDEN KALMA BİR KALE OLMAKLA BERABER, BİRÇOK UYGARLIĞI BARINDIRMIŞ VE EN SON OSMANLI DÖNEMİNDE YOĞUN OLARAK KULLANILMIŞ OLAN  “GONİO APSAROS KALESİ” OLUYOR. SONRAKİ DURAĞIMIZ, ŞEHİR MERKEZİNDEN 9 KM UZAKLIKTA BULUNAN VE DÜNYANIN EL İLE HAZIRLANMIŞ İKİNCİ BÜYÜK BAHÇESİ OLAN TROPİK BİTKİLERİ İLE ÜNLÜ “BATUM BOTANİK BAHÇESİ”. BİRBİRİNDEN FARKLI BİTKİ ÖRTÜSÜNÜN YER ALDIĞI BU BÜYÜK BAHÇE GEZİSİNİN  ARDINDAN ÖĞLE YEMEĞİ MOLASI  VERİYORUZ. YEMEK MOLAMIZIN ARDINDAN, “TARİHİ ORTA CAMİ”, YENİ OLUŞTURULAN YÜZÜYLE “AVRUPA MEYDANI” GEZİLERİNİ  YAPIYORUZ. BATUM BULVARINDAN YAYA OLARAK “PARLAMENTO BİNASI” VE “BAŞKANLIK SARAYI”NIN BULUNDUĞU MEYDANDA “ALTIN POST EFSANESİ” VE “ARGONOTLARI” KONU ALAN HEYKELİN GÖRÜLMESİ VE FOTOĞRAF MOLASI SONRASI ŞEHİR MERKEZİNDE ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SONRASINDA BELİRLENEN SAATTE TEKRAR SINIRI GEÇEREK  PAZAR İLÇESİNDE BULUNAN OTELİMİZE GELİYORUZ. ZAMANIMIZA GÖRE “ÇİFTE KÖPRÜLER” GEZİMİZİ BUGÜN YAPABİLİRİZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE.


3.GÜN: 03 AĞUSTOS CUMARTESİ SABAHI SAAT 07.00’DE  OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASI ODALARIMIZI BOŞALTIYOR VE SAAT 08.00’DE BORÇKA’YA  HAREKET EDİYORUZ.
BORÇKA’DA  ARACIMIZDAN İNEREK  GRUBUMUZA  ÖZEL MİNİBÜSLERE  BİNİYOR VE KARAGÖL’E HAREKET EDİYORUZ. (EXTRA: 30 TL.)  KARAGÖL’Ü ÇOK BEĞENECEK, ORADAN AYRILMAK  İSTEMEYECEKSİNİZ. GEZİMİZ SONRASINDA  BORÇKA’YA  DÖNÜYOR VE KENDİ ARACIMIZA BİNEREK  ARTVİN’E HAREKET EDİYORUZ. ARTVİN’İ GÖRDÜKTEN SONRA, “YOKUŞ TANIMINIZIN” DEĞİŞECEĞİNE  EMİNİZ. ARTVİN ŞEHİR MERKEZİNDE VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA  ŞAVŞAT’A HAREKET EDİYORUZ. KONAKLAMA ŞAVŞAT’TA  OTELİMİZDE.  AKŞAM YEMEĞİNİ OTELİMİZ DIŞINDA  LOKANTADA ALIYORUZ. BURADA YİYECEĞİNİZ ETİN TADINA DOYAMAYACAKSINIZ.


4.GÜN: 04 AĞUSTOS PAZAR SABAHI KAHVALTI SONRASI SAAT 08.30’DA GRUBUMUZA
ÖZEL MİNİBÜSLERLE “ŞAVŞAT KARAGÖL” VE “BALIKLI GÖL” GEZİLERİMİZİ YAPIYORUZ.  ÖĞLE YEMEĞİ  MOLAMIZI  “BALIKLI GÖL”DEKİ LOKANTADA VERİYORUZ.  BUGÜN ŞAVŞAT YAYLALARINDA   GEZECEK, YÜRÜYÜŞ YAPACAK VE ÇOK BEĞENECEKSİNİZ. GEZİLERİMİZ SONUNDA SAMSUN’A HEREKET EDİYORUZ.  DÖNÜŞ YOLUNDA VERECEĞİMİZ MOLALARLA  YAPACAĞIMIZ ZEVKLİ BİR YOLCULUK SONRASINDA;


5. GÜN: 05 AĞUSTOS PAZARTESİ SABAHI SAAT 04.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ. ACENTAMIZ ÖNÜNDE   BİR SONRAKİ GEZİLERİMİZDE GÖRÜŞMEK ÜZERE  AYRILIYORUZ.


NOT: GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK ŞARTIYLA GEZİ GÜZERGAHI VE SIRALAMASI İLE OTEL YERLERİ DEĞİŞEBİLİR.


ÜCRET: 2 ve 3 kişilik odalarda konaklamak şartıyla Kişibaşı  725.00 TL.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

ÖZEL ARAÇLA  ULAŞIM (Kişi sayımıza göre ulaşım aracı seçilecektir.)

2 GECE OTEL KONAKLAMA

2 SABAH KAHVALTISI 2 AKŞAM YEMEĞİ

ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

ONDOKUZMAYIS TUR REFAKATI

REHBERLİK HİZMETLERİ

TÜRSAB  YURTİÇİ SEYAHAT SİGORTASI


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

BELİRTİLEN DIŞINDA KALAN KAHVALTI - ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

TÜM YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

MİNİBAR VB. HARCAMALAR

BORÇKA KARAGÖL   MNB. ÜCRETİ  30 TL.

ŞAVŞAT KARAGÖL  VE BALIK GÖLÜ MNB. ÜCRETİ  30 TL.

YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI  (Çıkış kapısında alınacaktır.)


ÖNEMLİ NOTLAR – MUTLAKA OKUYUNUZ.


1-
GÜRCİSTAN’A GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN NÜFUS CÜZDANINIZIN YENİ TİP OLMASI GEREKMEKTEDİR. ESKİ TİP NÜFUS CÜZDANI İLE KESİNLİKLE  GİRİŞ YAPILMAMAKTADIR. NÜFUS CÜZDANI VEYA PASAPORT DIŞINDA HERHANGİ BİR BELGE İLE (Sürücü belgesi vb.)  GÜRCİSTAN’A GİRİŞ YAPILAMAZ.


2-
YAŞI NE OLURSA OLSUN N. CÜZDANINDA FOTOĞRAF OLMADAN ÇIKIŞ YAPILAMAZ. (SIFIR YAŞ BİLE OLSA RESİM İSTENİYOR.) NÜFUS CÜZDANININ KAYBOLMASI İHTİMALİNE KARŞI YANINIZDA İKİNCİ BİR RESİMLİ KİMLİK BULUNDURMANIZ TAVSİYE EDİLİR.


3-
18 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR, TEK BAŞLARINA GEÇİŞ YAPAMAZLAR. ANNE VE BABA YANINDA İSE GEÇİŞ YAPABİLİRLER. SADECE ANNE VEYA BABA YANINDA İSE  DİĞERİNİN NOTER MUVAFAKATNAMESİ GEREKMEKTEDİR.


4-
REÇETESİ – RAPORU  YANINDA OLMADAN HİÇ BİR İLAÇLA BATUM’A GİRİŞ YAPILAMAZ. YAKALANANA HAPİS VE PARA CEZASI VERİLİYOR. İÇERİĞİNDE ASTİLDİHİDROKODEİN, DİHİDROKODEİN, KODEİN, NİKODİKODİN, NİKOKODİN, NÖRKODEİN, FOLKODİN, ETİLMORFİN BULUNAN İLAÇLAR VE EFEDRİN, NÖREFEDRİN, PSODOEFEDRİN İLAÇLARI İLE BİRLİKTE GÜRCİSTAN'A GİRMEK ZORUNLULUĞU OLAN MÜŞTERİLERİMİZİN YANLARINDA İLACIN REÇETESİNİ VE DOKTOR RAPORUNU BULUNDURMALARI MECBURİDİR. YUKARIDA YAZILI İLAÇLAR VE İÇERİKLERİNDEKİ MADDELER DIŞINDA BÜTÜN KİŞİSEL KULLANIM AMAÇLI İLAÇLARLA GÜRCİSTANA GİRMEKTE HER HANGİ BİR SORUN YOKTUR.


5-
PASAPORTLA GİRİŞ YAPMAK İSTEYEN KİŞİLERİN PASAPORTLARINDA ABHAZYA’YA VEYA GÜNEY OSETYA’YA BAŞKA ÜLKELERDEN GİRİŞ YAPTIKLARINI GÖSTEREN DAMGA VEYA MÜHÜR BULUNDUĞU TAKTİRDE, GÜRCİSTAN’A GİRİŞLERİNDE HAPİS VE PARA CEZASINA ÇARPTIRILMALARI SÖZ KONUSU OLABİLECEKTİR.


6-
GÜRCİSTAN’A SEYAHAT EDECEK MİSAFİRLERİMİZİN YANLARINDA 10.000 LARİ VEYA ÜZERİNDE BİR MEBLAĞA TEKABÜL EDEN TL VEYA DÖVİZ BULUNDURMALARI HALİNDE, GÜRCİSTAN GÜMRÜK MEMURLARINA BU PARAYI BEYAN ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. BEYAN EDİLMEYEN NAKİT PARAYA, GÜRCİSTAN KANUNLARINA GÖRE EL KONULMAKTADIR.


7-
TÜRK SINIR KAPISINDA DOLDURULAN VE GÜMRÜK GÖREVLİLERİNCE KAŞELENEN “GİRİŞ – ÇIKIŞ FORMU”NUN GÜRCİSTAN’DA BULUNULAN SÜRE İÇERİSİNDE YANINIZDA OLMASI VE ÇIKIŞ YAPARKEN NÜFUS CÜZDANIYLA BİRLİKTE GÖREVLİLERE GÖSTERİLMESİ ZORUNLUDUR.


8-
YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI İSTİYORSANIZ KİŞİBAŞI 10 EURO’DUR.


9-
YURTDIŞINA AÇIK OLMAYAN TELEFONLARINIZ GÜRCİSTAN’DA ÇEKMEYECEKTİR.


10-
YUKARIDA YAZILI OLAN VEYA OLMAYAN SEBEPLERLE DE OLSA, PASAPORT POLİSİ SİZİ, ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. HANGİ SEBEPLE OLURSA
OLSUN, GÜRCİSTAN’A GİREMEME DURUMUNDA ACENTAMIZIN BİR SORUMLULUĞU YOKTUR. TÜM SORUMLULUK MİSAFİRLERİMİZE AİTTİR.


11-
HAVA – YOL DURUMU VB. MÜCBİR SEBEPLERLE YAPILAMAYAN TURLARDAN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.


12-
OTEL  EXTRALARI VE ŞAHSİ HARCAMALAR MİSAFİRLERİMİZE  AİTTİR.


13-
GEZİYE UYGUN KIYAFET VE  AYAKKABI İLE GELMENİZİ HATIRLATIRIZ.

Doğu Karadeniz Gezisi Rize ve Şavsat Konaklamalı Gezi
Doğu Karadeniz Gezisi Rize ve Şavsat Konaklamalı Gezi
Doğu Karadeniz Gezisi Rize ve Şavsat Konaklamalı Gezi
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.