Gül Hasadı&göller Bölgesi Turu Ramazan Bayramına Özel
Kontenjan Var 5.6.2019 / 9.6.2019 795 TL

05-09 HAZİRAN 795 TL. SAGALASSOS ANTİK KENTİ, SALDA GÖLÜ, EĞİRDİR GÖLÜ, KOVADA GÖLÜ
GÜL HASADI  GEZİ PROGRAMI 05 – 09 HAZİRAN
1. GÜN: 5HAZİRAN ÇARŞAMBA 19 MAYIS LİSESİ  ÖNÜNDEN SAAT 21:00’DE HAREKET


2. GÜN 6 HAZİRAN PERŞEMBE SABAHI Yazılı Kanyon Tabiat Parkı, Eğirdir, Kovada Gölü Milli Parkı, Eğirdir Gölü: Afyon Etçi Baba tesislerinde vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Isparta’da Turumuza zengin bitki örtüsü, yaban hayatı ve tarihi Kral Yolu'nun geçtiği Yazılı Kanyon Tabiat Parkı ile başlıyoruz. 1989 yılında tabiat parkı ilan edilen parkın tamamı Devlet Ormanı statüsündedir. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından Kovada Gölü Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Benzersiz flora zenginliği ve yaban hayatı çeşitliliğinin yanı sıra doğal kaynakların ender bir peyzaj bütünlüğü içinde bir araya gelmesi Kovada Gölü ve çevresini 1970 yılında Milli Park, 1992 yılında ise 1.derece doğal sit alanı olarak ilan etmiştir. Gezimize Eğirdir Gölü ile aynı isimle anılan gölün güney kıyısına kurulu olan bu kent tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Günümüzde kapalı çarşı olarak kullanılan Dündar Bey Medresesi ilginç minaresiyle dikkat çeken Hızır Bey Cami ve Eğirdir Kalesi'ni gezip Eğirdir Gölü ve Yeşil Adayı panoramik olarak seyredebileceğimiz Akpınar köyüne ulaşıyoruz. Burada değerlendirecek olduğumuz serbest zamanın sonrasında Isparta şehir merkezine hareket ediyoruz. Bugün gezimizi tamamlıyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde...

3.GÜN: 7 HAZİRAN CUMA Burdur, Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü, Burdur Müzesi, Sagalassos Antik Kenti

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen ve göller yöresinin en güzel gölü Salda Gölü'ne hareket ediyoruz. Burdur'un Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde olan bu gölün bembeyaz kumsalları, berrak suları ile manzarasına hayran kalacaksınız( Salda Gölü'nde yüzme molası verilmemektedir ). Gölden ayrılıyor ve öğle yemeğimizi meşhur Burdur Şiş olarak alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Burdur Müzesi' ne hareket ediyoruz. Müzede Sagalassos Antik Kentinden çıkarılan önemli arkeolojik eserleri görüyoruz. Müze ziyaretimizin ardından gezimize Anadolu'daki en görkemli antik kentlerden birisi olan Sagalassos Antik Kenti ile devam ediyoruz. Antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer alan kentte ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumdadır. Diğer yandan, kentin planı, üzerinde kurulmuş olduğu teraslı yapı düşünüldüğünde oldukça çarpıcıdır ve bu yapı ile uyumlu ve etkileyici bir anıtsal merkez yaratılmıştır. Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilmektedir. Antik kentte Antoninler Çeşmesi'ni ziyaret ediyoruz. Aygaz'ın katkılarıyla 2010 yılında, tamamen yıkılmış olan çeşme restore edilmiş ve şelalesinden tekrar su akıtılarak anıtsal yapıya özgün çeşme fonksiyonu yeniden kazandırılmıştır. Gezimize 9 bin kişilik tiyatrosuyla dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunu ve şehir kütüphanesini görüp antik Pisidia başkenti Sagalassos'tan ayrılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN: CUMARTESİ Isparta Güneykent Gül Hasadı :

Sabah otelimizde alacak olduğumuz kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip otelden ayrılıyor ve Güneykent kasabasındaki gül bahçelerine doğru hareket ediyoruz.Güneş etkisini göstermeden toplanması gereken güllerin nasıl toplandıklarını görüp geleneksel şekilde nasıl gül yağına dönüştürüldükleri hakkında bilgileri aldıktan sonra Gül Fabrikasında gül yaprakları arasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Yöre kadınlarının çalışmalarını sergiledikleri Gül Evi'nde gül ürünleri hakkında bilgi aldıktan sonra alışverişlerimizi yapıyoruz. Güneykent'teki gül kokulu saatlerin ardından yola çıkıyoruz.

5.gün Pazar Dönüş yolculuğu : Gece 01:00 sularında ,Aldığımız noktalarda misafirlerimizi bırakarak ,Bir başka 19 Mayıs Tur seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.