Van Gölü Express ile Doğu Anadolu Gezisi
Kontenjan Var 30.4.2019 / 4.5.2019 1070 TL

ELAZIĞ – MUŞ – TATVAN – VAN – AHLAT – ADİLCEVAZ – NEMRUT KRATER GÖLÜ – MURADİYE ŞELALESİ – İSHAKPAŞA SARAYI 30 NİSAN - 04 MAYIS 2019

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 30 NİSAN SALI SAAT 17.30’DA  TÜRKİŞ  MEDİCAL PARK ÖNÜNDEN HAREKET.  ATATÜRK BULVARI BOYUNCA  MİSAFİRLERİMİZİ ALIYOR VE SAAT 18.00’DE ACENTAMIZ ÖNÜNDEN HAREKET EDİYORUZ.  AMASYA – TOKAT -  SİVAS  - MALATYA –ELAZIĞ  GÜZERGAHIYLA  DEVAM EDECEK  KEYİFLİ YOLCULUĞUMUZA BAŞLIYORUZ.

 

2.GÜN: 01 MAYIS ÇARŞAMBA SAAT  04.00 SIRALARINDA ELAZIĞ İSTASYONUNA GELİYORUZ.  SAAT 04.39’DA  HAREKET EDECEK  “VAN GÖLÜ EKSPRESİ”NE  BİNİYORUZ.  “KEBAN BARAJ GÖLÜ” – “MURAT NEHRİ”  VE “MUŞ OVASI”NIN DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ SEYREDEREK  YAPACAĞIMIZ  YAKLAŞIK YEDİ SAATLİK  BİR YOLCULUKLA TATVAN’A VARIYORUZ.  İLK OLARAK TATVAN’IN MEŞHUR “PÜRYAN KEBABI”NI YEMEK ÜZERE LOKANTAMIZA GİDİYORUZ. DAHA SONRA TATVAN’DAN  BİNECEĞİMİZ  MİNİBÜSLERLE,  2247 M. YÜKSEKLİK 12,36 KM’LİK ALANIYLA,  DÜNYANIN  İKİNCİ, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KRATER  GÖLÜ  OLAN  VE ADINI M.Ö. 2100’DE YAŞAMIŞ OLAN  BABİL HÜKÜMDARI NEMRUT’TAN ALAN  “NEMRUT KRATER GÖLÜ”NE  GİDİYORUZ. NEMRUT GÖLÜ’NÜN GÖRKEMLİ GÜZELLİĞİNE DOYAMAYACAK, BURADAN AYRILMAK İSTEMEYECEKSİNİZ. DAHA SONRA TATVAN’A DÖNÜYOR VE  OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK  ADİLCEVAZ’A  HAREKET EDİYORUZ.  4058 M. YÜKSEKLİKTEKİ “SÜPHAN DAĞI” ETEKLERİNDE VE “VAN GÖLÜ” KENARINDA BULUNAN  BU İLÇEDE  ÇAY MOLASI VERDİKTEN SONRA AHLAT’A GELİYOR VE  AHLAT MÜZESİNİ GEZİP GÖL  KENARINDA MOLA VERİYORUZ.  SONRAKİ DURAĞIMIZ TATVAN’DAKİ OTELİMİZ OLUYOR. AKŞAM  YEMEĞİ  VE KONAKLAMA OTELİMİZDE.

 

3.GÜN: 02 MAYIS  PERŞEMBE SABAHI KAHVALTI SONRASI OTELİMİZDEN AYRILIYOR  VE  GEVAŞ İLÇESİNE GELEREK  BURADAN KALKAN   TEKNE İLE “VAN  GÖLÜ”  İÇERİSİNDE  BULUNAN  “AKDAMAR ADASI”NA  GEÇİYORUZ.  MS. 915 YILINDA  YAPILMIŞ   EL OYMALARI İLE SÜSLENMİŞ OLAN KİLİSE,  ERMENİ MİMARİSİNİN ÖNEMLİ ESERLERİ ARASINDA GÖSTERİLMEKTEDİR.  AKDAMAR ADASI GEZİMİZDEN SONRA VAN’A GEÇİYORUZ. , “VAN KEDİ EVİ”, “VAN KALESİ”, ESKİ TUŞBA VE “VAN EVLERİ” GEZİLERİMİZİ YAPIP, HALI – KİLİM VE GÜMÜŞ ALIŞVERİŞİ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. GEZİLERİMİZ  SONRASINDA OTELİMİZE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ.  AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.

 

4.GÜN: 03 MAYIS  CUMA SABAHI ODALARIMIZI BOŞALTIYOR VE  OTELİMİZİN  AÇIK BÜFESİNDE  “MEŞHUR VAN KAHVALTISI”  ÖZELLİĞİNDEKİ  KAHVALTIMIZI YAPIYORUZ.  KAHVALTI SONRASINDA  “MURADİYE ŞELALESİ” –   “İSHAKPAŞA SARAYI”  GE ZİLERİMİZİ YAPIP  AĞRI – ELEŞKİRT YOLUYLA ERZURUM’A GELİYOR VE KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ OTELE  YERLEŞİYORUZ. AKŞAM  YEMEĞİ  OTELİMİZDE.

 

5.GÜN: 04 MAYIS CUMARTESİ SABAHI  KAHVALTI SONRASI  ODALARIMIZI BOŞALTIYOR VE SAAT 08.30’DA ERZURUM GEZİMİZE BAŞLIYORUZ.  “ÜÇ KÜMBETLER – ULU CAMİ ve ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE” GEZİLERİMİZİ  YAPIP ÖĞLE YEMEĞİMİZİ “ÇAĞ KEBABI” İLE ALIYOR VE SAAT 13.00’TE SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ.    SAAT 23.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ VE ACENTAMIZ ÖNÜNDE GEZİNİN SON BULMASI.

ÜCRET: 1070.00 TL. 2 ve 3 KİŞİLİK  ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA  KİŞİBAŞI  1070.00 TL.

SİNGLE KONAKLAMA FARKI: 200.00 TL.; 6 – 12 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ:  850.00 TL;  0 – 5 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ (Otobüste koltuk almak kaydıyla):  650.00 TL;  ( 5 Yaş ve üstü çocukların koltuk alması kanun uyarınca mecburidir.  Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.)  AKBANK – GARANTİ – İŞ BANKASI – ZİRAAT BANKASI KARTLARINA  VADE FARKSIZ 3 TAKSİT YAPILIR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- SAMSUN – ELAZIĞ VE TATVAN -  SAMSUN ARASI GEZİ GÜZERGAHINDA ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK.  OTOBÜSTEKİ SICAK VE SOĞUK İKRAMLAR   2- ELAZIĞ – TATVAN  VAN EKSPRESİ İLE GİDİŞ ÜCRETİ  - 3- TATVAN’DA 1 GECE; VAN’DA 1 GECE; ERZURUM’DA 1 GECE KONAKLAMA                        4-  OTELLERDEKİ 3 KAHVALTI VE 3 AKŞAM YEMEĞİ     5- NEMRUT DAĞI ÇIKIŞ MİNİBÜS ÜCRETİ                   6 – AKDAMAR ADASI GİDİŞ VE DÖNÜŞ TEKNE ÜCRETİ  7- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI                         8- ONDOKUZMAYIS TUR REFAKATİ   9- REHBERLİK HİZMETLERİ

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1- BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI – ÖĞLE VE AKŞAM  YEMEKLERİ VE BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER

2- MÜZE – ÖRENYERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

 

AÇIKLAMALAR;

  • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
  • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
  • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
  • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
  • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir.
Yemeklerde alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
Van Gölü Express ile Doğu Anadolu Gezisi
Van Gölü Express ile Doğu Anadolu Gezisi
Van Gölü Express ile Doğu Anadolu Gezisi
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.