Doğu Karadeniz Gezisi 1 Gece Konaklamalı
Kontenjan Var 16.8.2019 / 22.9.2019 450 TL

BATUM- AYDER – RİZE – UZUNGÖL - TRABZON GEZİSİ 16 - 18 Ağustos / 06 - 08 Eylül / 20 - 22 Eylül


 

GEZİ PROGRAMI:


1.GÜN: ....... CUMA SAAT 23.30’DA  TÜRK- İŞ MEDİCALPARK ÖNÜNDEN, SAAT 24.00’TE  ACENTAMIZ ÖNÜNDEN  UZUNGÖL’E HAREKET.


2.GÜN: ......... CUMARTESİ SABAHI, UZUNGÖL’E  VARIYOR VE “ SEZGİN  OTELDE” AÇIK BÜFE KAHVALTIMIZI ALIYORUZ. (Extra 30 TL). KAHVALTI SONRASI,  FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ.  SONRASINDA  RİZE’YE HAREKET EDİYORUZ. YOLUMUZ ÜZERİNDEKİ ÇAY FABRİKASI – BIÇAK SATIŞ VE DOKUMA ATÖLYESİ’NE UĞRAYARAK ÇAMLIHEMŞİN’E  GELİYORUZ. BURADA, İSTEYEN KONUKLARIMIZLA  GRUBUMUZA ÖZEL OLARAK  GELECEK OLAN MİNİBÜSLERE BİNEREK “ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİLKALE VE PALOVİT ŞELALESİ” GEZİLERİMİZİ YAPIYORUZ. ( Extra 25.00TL.) SONRASINDA OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK AYDER’E ÇIKIYORUZ. AYDER’DE “GELİN TÜLÜ ŞELALESİ”NE KADAR ÇIKIP FOTOĞRAF ÇEKİMİNDEN SONRA KAPLICA ÖNÜNDE BULUŞMAK ÜZERE SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. MOLA SONRASINDA OTOBÜSÜMÜZE BİNİYOR VE  OTELİMİZE GİTMEK ÜZERE HAREKET EDİYORUZ. YOLUMUZ ÜZERİNDE BULUNAN VE  TAMAMEN LAZ İCADI OLAN “ZİPLİNE” YAPMAK İSTEYEN KONUKLARIMIZLA OSMANLI KÖPRÜSÜ YANINDA OLAN  GÜRSOY ZİPLİNE’A  GİDİYORUZ. BURADAKİ MOLAMIZDAN SONRA ÇAYELİ’NDE BULUNAN ÇAVUŞOĞLU OTELE HAREKET EDİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE.


3.GÜN: .......... PAZAR SABAHI SAAT 07.00’DE  OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASI ODALARIMIZI BOŞALTIYOR VE SAAT 08.00’DE BATUM’A HAREKET EDİYORUZ. SARP SINIR KAPISINA VARARAK   GİRİŞ İŞLEMLERİ SONRASI GÜRCİSTAN TOPRAKLARINA GİREREK,  ZENGİN GÜRCÜ KÜLTÜRÜ VE DOĞASINA YOLCULUĞUMUZU BAŞLATIYORUZ. BİR TARAFTA DENİZ MANZARASINI DİĞER TARAFTA MÖ. 1 YY’DA HRİSTİYANLIĞI YAYMAK İÇİN GELMİŞ OLAN ANDREW HEYKELİNİ GÖREREK  İLERLİYORUZ.  YOLCULUĞUMUZUN İLK DURAĞI, İSA’NIN 12 HAVARİSİNDEN BİRİ  OLAN AZİZ MATHİAS’IN ANIT MEZARINI BARINDIRAN, ROMA DÖNEMİNDEN KALMA BİR KALE OLMAKLA BERABER, BİRÇOK UYGARLIĞI BARINDIRMIŞ VE EN SON OSMANLI DÖNEMİNDE YOĞUN OLARAK KULLANILMIŞ OLAN  “GONİO APSAROS KALESİ” OLUYOR. SONRAKİ DURAĞIMIZ, PİAZZA MEYDANI, “TARİHİ ORTA CAMİ”, YENİ OLUŞTURULAN YÜZÜYLE “AVRUPA MEYDANI” GEZİLERİNİ  YAPIYORUZ. BATUM BULVARINDAN YAYA OLARAK “PARLAMENTO BİNASI” VE “BAŞKANLIK SARAYI”NIN BULUNDUĞU MEYDANDA “ALTIN POST EFSANESİ” VE “ARGONOTLARI” KONU ALAN HEYKELİN GÖRÜLMESİ VE FOTOĞRAF MOLASI SONRASI ŞEHİR MERKEZİNDE ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SONRASINDA BELİRLENEN SAATTE TEKRAR SINIRI GEÇEREK  DÖNÜŞ YOLCULUĞUMUZA BAŞLIYORUZ. TRABZON - GİRESUN – ORDU GÜZERGAHI İLE DEVAM EDECEĞİMİZ GEZİMİZDE, AKŞAM YEMEĞİ İÇİN AKÇAABAT’TA KÖFTE MOLASI VERİYORUZ.  GEZİMİZ SAAT 24.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞLA SON BULACAK.


Ücret: 2 ve 3 kişilik odalarda konaklamak şartıyla Kişibaşı  450.00 TL.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

ÖZEL OTOBÜSÜMÜZ  İLE ULAŞIM

1 GECE OTEL KONAKLAMA

1 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ

ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

ONDOKUZMAYIS TUR REFAKATI

REHBERLİK HİZMETLERİ

TÜRSAB  YURTİÇİ SEYAHAT SİGORTASI


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

BELİRTİLEN DIŞINDA KALAN KAHVALTI - ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

TÜM YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

MİNİBAR VB. HARCAMALAR

ZİLKALE VE PALOVİT  GEZİSİ   MNB. ÜCRETİ (25 TL)

YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI  (Çıkış kapısında alınacaktır.)

ZİPLİNE VB. ÜCRETLERİ

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR – MUTLAKA OKUYUNUZ.

1- GÜRCİSTAN’A GİRİŞ YAPABİLMENİZ İÇİN NÜFUS CÜZDANINIZIN YENİ TİP OLMASI GEREKMEKTEDİR. ESKİ TİP NÜFUS CÜZDANI İLE KESİNLİKLE  GİRİŞ YAPILMAMAKTADIR. NÜFUS CÜZDANI VEYA PASAPORT DIŞINDA HERHANGİ BİR BELGE İLE (Sürücü belgesi vb.)  GÜRCİSTAN’A GİRİŞ YAPILAMAZ.


2-
YAŞI NE OLURSA OLSUN N. CÜZDANINDA FOTOĞRAF OLMADAN ÇIKIŞ YAPILAMAZ. (SIFIR YAŞ BİLE OLSA RESİM İSTENİYOR.) NÜFUS CÜZDANININ KAYBOLMASI İHTİMALİNE KARŞI YANINIZDA İKİNCİ BİR RESİMLİ KİMLİK BULUNDURMANIZ TAVSİYE EDİLİR.


3-
18 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR, TEK BAŞLARINA GEÇİŞ YAPAMAZLAR. ANNE VE BABA YANINDA İSE GEÇİŞ YAPABİLİRLER. SADECE ANNE VEYA BABA YANINDA İSE  DİĞERİNİN NOTER MUVAFAKATNAMESİ GEREKMEKTEDİR.


4-
REÇETESİ – RAPORU  YANINDA OLMADAN HİÇ BİR İLAÇLA BATUM’A GİRİŞ YAPILAMAZ. YAKALANANA HAPİS VE PARA CEZASI VERİLİYOR. İÇERİĞİNDE ASTİLDİHİDROKODEİN, DİHİDROKODEİN, KODEİN, NİKODİKODİN, NİKOKODİN, NÖRKODEİN, FOLKODİN, ETİLMORFİN BULUNAN İLAÇLAR VE EFEDRİN, NÖREFEDRİN, PSODOEFEDRİN İLAÇLARI İLE BİRLİKTE GÜRCİSTAN'A GİRMEK ZORUNLULUĞU OLAN MÜŞTERİLERİMİZİN YANLARINDA İLACIN REÇETESİNİ VE DOKTOR RAPORUNU BULUNDURMALARI MECBURİDİR. YUKARIDA YAZILI İLAÇLAR VE İÇERİKLERİNDEKİ MADDELER DIŞINDA BÜTÜN KİŞİSEL KULLANIM AMAÇLI İLAÇLARLA GÜRCİSTANA GİRMEKTE HER HANGİ BİR SORUN YOKTUR.


5-
PASAPORTLA GİRİŞ YAPMAK İSTEYEN KİŞİLERİN PASAPORTLARINDA ABHAZYA’YA VEYA GÜNEY OSETYA’YA BAŞKA ÜLKELERDEN GİRİŞ YAPTIKLARINI GÖSTEREN DAMGA VEYA MÜHÜR BULUNDUĞU TAKTİRDE, GÜRCİSTAN’A GİRİŞLERİNDE HAPİS VE PARA CEZASINA ÇARPTIRILMALARI SÖZ KONUSU OLABİLECEKTİR.


6-
GÜRCİSTAN’A SEYAHAT EDECEK MİSAFİRLERİMİZİN YANLARINDA 10.000 LARİ VEYA ÜZERİNDE BİR MEBLAĞA TEKABÜL EDEN TL VEYA DÖVİZ BULUNDURMALARI HALİNDE, GÜRCİSTAN GÜMRÜK MEMURLARINA BU PARAYI BEYAN ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. BEYAN EDİLMEYEN NAKİT PARAYA, GÜRCİSTAN KANUNLARINA GÖRE EL KONULMAKTADIR.


7-
TÜRK SINIR KAPISINDA DOLDURULAN VE GÜMRÜK GÖREVLİLERİNCE KAŞELENEN “GİRİŞ – ÇIKIŞ FORMU”NUN GÜRCİSTAN’DA BULUNULAN SÜRE İÇERİSİNDE YANINIZDA OLMASI VE ÇIKIŞ YAPARKEN NÜFUS CÜZDANIYLA BİRLİKTE GÖREVLİLERE GÖSTERİLMESİ ZORUNLUDUR.


8-
YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI İSTİYORSANIZ KİŞİBAŞI 10 EURO’DUR.


9-
YURTDIŞINA AÇIK OLMAYAN TELEFONLARINIZ GÜRCİSTAN’DA ÇEKMEYECEKTİR.


10-
YUKARIDA YAZILI OLAN VEYA OLMAYAN SEBEPLERLE DE OLSA, PASAPORT POLİSİ SİZİ, ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN, GÜRCİSTAN’A GİREMEME DURUMUNDA ACENTAMIZIN BİR SORUMLULUĞU YOKTUR. TÜM SORUMLULUK MİSAFİRLERİMİZE AİTTİR.


11-
HAVA – YOL DURUMU VB. MÜCBİR SEBEPLERLE YAPILAMAYAN TURLARDAN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.


12-
GEZİYE UYGUN KIYAFET VE  AYAKKABI İLE GELMENİZİ HATIRLATIRIZ.

Doğu Karadeniz Gezisi 1 Gece Konaklamalı
Doğu Karadeniz Gezisi 1 Gece Konaklamalı
Doğu Karadeniz Gezisi 1 Gece Konaklamalı
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.