ETS TUR ORTA AVRUPA EXPRESS // 4 GECE / THY
Kontenjan Var 14.11.2018 / 19.11.2018 249 €

14 Kasım 2018 - 19 Aralık 2018 arası tarihlerde, Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ 249 € DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

1.Gün
İstanbul, PragGezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce,Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor.Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Prag. Şehre vardığımızda panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Eski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi, Astoronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV.Charles Köprüsü göreceğimiz yerler arasında. Akşam ise dileyenler için ekstra olarak düzenlenecek Orta Çağ Gecesi bir başka alternatif. Gezinin ardından transferler ile otelimize dönüyoruz.
Ekstra gezi: Orta Çağ Gecesi Gezisi60 Euro
Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor.

2.Gün
PragSabah kahvaltısının ardından, misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary Gezisi'ne katılabilirler. Turumuzun ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Çek Gecesi Gezisi'ne katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde
Ekstra gezi: Karlovy Vary Gezisi65 Euro (Çocuk İndirimi Yoktur)
Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi tur liderinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.
Ekstra gezi: Çek Gecesi 55 Euro
Prag’ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.

3.Gün
Prag, ViyanaSabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak özel otobüslerle Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz.(Prag-Viyana yaklaşık 300 km ) Keyifli otobüs yolculuğumuz sırasında Prag'dan Viyana'ya geçerken, isteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Cesky Krumlov gezimize katılabilirler. Ardından Viyana'ya varışımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı da panoramik olarak görülecek yerler arasında. Avrupa’nın kültür başkenti Viyana’da sunulan bir diğer ekstra gezi de Viyana Konser Gecesi(Avantajlı full pakete dahil değildir). Geceleme otelimizde
Ekstra gezi: Chesky Krumlov Gezisi25 Euro
Çek Cumhuriyeti' nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin UNESCO tarafından korunmaya alınmış bölümleri görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek.
Ekstra gezi: Viyana Konser Gecesi55 Euro ( Çocuk İndirimi Yoktur)
Müzik ile her zaman iç içe olmuş ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin verildiği bu şehirde tur liderinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz.

4.Gün
Viyana, BudapeşteSabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak özel otobüslerle Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz.(Viyana-Budapeşte yaklaşık 250 km ) İsteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Bratislava turumuza katılabilirler. Yolculuk sonunda Budapeşte’de yapılacak panoramik şehir gezisinde Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası, ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi keşif duraklarımız. Şehir turunun ardından ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri Tekne Gezisi'ne katılabilirler. Tekne gezisinin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Macar Folkloru ve Çigan Gecesi'ne katılabilirler.Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Bratislava Gezisi20€
Son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Not: Avrupa Birliği kuralları gereği uzun yolculuklarda uzun mola verilmesi gerekmektedir. OMV benzin istasyonunda mola verilmek durumundadır. Bu turumuz bu mola sırasında gerçekleştirilecek olup, katılmak istemeyen misafirler buradaki dinlenme tesislerinde vakit geçirebilirler.
Ekstra gezi: Tuna Nehri Tekne Gezisi30 Euro (Çocuk İndirimi Yoktur)
Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.
Ekstra gezi: Macar Folkloru ve Çigan Gecesi 55 Euro
Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.

5.Gün
Budapeşte , İstanbulGezinin son günü kahvaltımızın ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Osmanlı ve Macar tarihine konu olmuş ünlü Estergom, Visegrad ve Szentendre Gezisi 'ne katılabilirler(Estergom,Visegrad
ve Szentendre gezisi Avantajlı full pakete dahil değilidir)..Ardınadan havalimanına transfer oluyoruz, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından turumuz sona eriyor
Ekstra gezi: Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi 65 Euro
Bu turumuzun ilk durağı Ezstergom’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad'da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristana özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Prag gidiş, Budapeşte İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 yıldızlı otellerde; Prag'ta2 gece, Viyana'da 1 gece , Budapeşte'de 1 gece toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Prag, Viyana ve Budapeşte şehir gezileri
  • Alan - otel - alan şehirler arası transferler
  • Türkçe tur liderlik hizmeti
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
ETS TUR ORTA AVRUPA EXPRESS // 4 GECE / THY
ETS TUR ORTA AVRUPA EXPRESS // 4 GECE / THY
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.