Barselona, Madrid Turu
Kontenjan Var 17.6.2019 / 23.6.2019 699 €

Barselona, Madrid Turu | Türk Hava Yolları | 2 | 6 GECE 17 Haziran 2019 tarihin de Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ 699 € dan itibaren

üçrete dahil olan hizmetler;

  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Barselona gidiş, Madrid-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3-4 yıldızlı otellerde Barselona'da 3 gece, Madrid’de 3 gece; toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Barselona ve Madrid şehir gezileri
  • Alan-otel-alan transferleri, şehirler arası transferler
  • Etstur Türkçe liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Barselona otel konaklama vergisi
  • Zorunlu Seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Tur Programı

1.Gün
İstanbul, BarselonaGezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile varış noktamız Barselona. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Endülüs Arenası, eşsiz Barselona manzarasında fotoğraf çekme şansı yakalayabileceğiniz Montjuic Tepesi, Barselona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic görüleceğimiz yerler arasında. Şehir gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün
BarselonaSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Girona & Colliure Gezisi' ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Girona & Colliure (Fransa) GezisiYetişkin : 65 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Barcelona'nın 100 Km kuzeydoğusunda yer alan Girona, Katalunya’nın en iyi korunmuş orta çağ şehridir. İspanya ve Fransa arasında doğal sınır oluşturan Pirene Dağları’ndan geçişin sağlandığı bir konumda olması sebebiyle yüzyıllar boyunca askeri ve ticari anlamda önemli bir kent olmuştur. Ter ve Onyar nehirlerinin buluşma noktasındaki kent aynı zamanda UNESCO'nun dünya mirası listesindedir. Efsaneleriyle, gezmeye ve fotoğraf çekmeye doyamayacağınız nehir boyunca uzanan ve Floransa’yı andıran rengarenk evleriyle, merdivenleri, sokakları, meydanları, gurme restoranları, kafeleri ve butik dükkanlarıyla geçmişle bugünü birleştiren büyüleyici bir kenttir. Girona, 1492 yılında alınan Elhamra Kararları sonrasında İspanya'dan sürülen ve Osmanlı'ya sığınan Sefarad Yahudileri'nin en son göç ettiği bölgedir. Bu nedenle Avrupa'nın en iyi muhafaza edilmiş Yahudi Mahallesini de içinde barındırmaktadır. Kentin tarihi sokakları adeta bir orta çağ film platosu gibidir. Bu nedenle turizmin yanında sinema sektörüne de kapılarını açan bir şehir durumundadır. Dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin ve Koku filmi gibi önemli yapımların en çarpıcı sahneleri Girona'da çekilmiştir. Girona'da yapacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında; Onyar nehri üzerindeki pastel renkli tarihi evler, şehrin önemli efsanelerine konu olan Girona aslanı heykeli, Aziz Feliu Kilisesi, Roma Surları, Girona Katedral Meydanı, Yahudi Mahallesi, Eyfel'in dizayn ettiği Eyfel köprüsü ve Bağımsızlık Meydanı olacaktır. Serbest zamanda birbirinden güzel restoranlarda yemek yiyebilir, bölgeye özgü Xuixo tatlısını deneyebilir, butik dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz. Girona'dan sonra rotamızı “Fransa'nın Portofino'su” Colliure şehrine çevireceğiz. Girona'nın 100 Km kuzeydoğusundaki yer alan Colliure; 13. Yüzyıldan kalma Şato-Kalesi, Akdeniz ruhunu yansıtan eski balıkçı evleri, masmavi plajları ve renkli kayıkları ile bohem bir tatil kasabasıdır. Başta 20. Yüzyılın en önemli ressamlarından Henri Matisse olmak üzere birçok farklı sanatçıya ilham kaynağı olmuş bu yerde; İspanya iç savaşında Franco'ya karşı yazıları sebebiyle ülkesinden sürgün edilip hayatının son dönemini burada yaşamış, aynı zamanda Yahya Kemal Beyatlı'nın da etkilendiği ünlü şair Antonio Machado'nun mezarı da bulunmaktadır. Colliure'de yapacağımız gezimiz esnasında göreceğimiz yerler; Chateau Royal Kalesi, Port d'Avall ve Boramar Plajları, Notre Dame des Anges Kilisesi ve rengarenk evlerinin bulunduğu tarihi bölgesi olacak. Serbest zamanda ise mevsime göre plaj ve denizin tadını çıkarabilir, birbirinden güzel butik mağazalarda lokal sanatçıların eserlerini satın alabilir ve Fransa'nın en kaliteli ançüezlerinin tadına bakabilirsiniz.

3.Gün
BarselonaSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen A' dan Z' ye Barselona; Park Güell, El Born ve Gotik Mahalle Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Flamenco & Gipsy Gecesi Gezisi ile akşamlarını renklendirebilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: A'dan Z'ye Barselona; Park Güell, El Born ve Gotik MahalleYetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş: 30 Euro
Barcelona şehrinde gerçekleştireceğimiz turumuzda, 1984 yılında UNESCO koruması altına alınmış olan, Carmelo tepesinde 17 hektarlık bir alanda inşa edilmiş ve eşsiz Barcelona ve Akdeniz manzarasını görebileceğimiz, Antoni Gaudi’nin renkli dünyası Park Güell’e gideceğiz. Park’ın ismini de aldığı dönemin soylu ailelerinden Eusebi Güell’in destekleri ve Antoni Gaudi’nin çalışmalarıyla bir bahçe-şehir projesi olarak tasarlanmış; doğa, mitoloji, din ve Katalan mimarisi temel alınmış bu parkı gezerken, Hansel ve Gretel’in öyküsünden esinlenmiş, rengarenk seramiklerle süslü alanlar arasında kendinizi masal diyarında hissedeceksiniz. Sonrasında ise şehrin tarihi merkezi olan, Roma'dan (Barcino), Günümüze (Barcelona) pek çok tarihi olaya ev sahipliği yapmış, mistik sokaklarıyla ve mimarisiyle bizi geçmişe götürecek Gotik ve El Born mahallelerinde bir yürüyüşe çıkacağız. Yürüyüşümüz esnasında şehrin en meşhur caddesi olan La Rambla, İspanya ve dünya gastronomisinin en güzel örneklerinin yer aldığı La Boqueria pazarı, Güell ailesi için tasarlanmış olan Güell Saray'ı, Antoni Gaudi’nin ilk çalışmaları olan sokak lambalarının da yer aldığı Kraliyet Meydan'ı, Avrupa’nın en büyük gotik gül penceresine sahip Santa Maria del Pi Kilisesi, İç Savaşın izlerini görebileceğimiz Sant Filip Neri Meydanı, Gotik Mahallenin merkezinde yer alan Katedral Meydanı ve Su Kemeri Kalıntıları, Katalunya Hükümet Binası ve Barcelona Belediye Binasına ev sahipliği yapan Sant Jaume Meydanı, Gotik Mimari’nin en güzel örneklerinden biri olan Santa Maria del Mar Kilisesi, gece hayatının önemli duraklarından biri olan El Born Bulvarı ve günümüzde Ribera Semtinin kalıntılarının sergilendiği El Born Kültür Merkezi göreceğimiz yerler arasında olacaktır.
Ekstra gezi: Flamenco & Gipsy Gecesi Yetişkin : 50 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Flamenco, İspanya’ya 15. Yüzyılda gelen çingenelerin, günümüze bıraktıkları en değerli mirastır. Müslümanların ve Yahudilerin de katkılarıyla Endülüs Bölgesi gerçek bir müzik ve kültür diyarı haline gelmiştir. Ancak 15. Yüzyılda Kraliçe Isabel ve Kral Fernando’nun, Müslüman ve Yahudilerin İspanya Krallığı’ndan sürülmeleri emrini vermesi; yaşadıkları yerleri terk etmek istemeyen önemli bir Müslüman kitlenin çingene gruplarının arasına katılmasına neden olmuştur, bu durum ise İspanya çingenelerinin Avrupa’daki en karma topluluklardan biri olmasını sağlamıştır. Aynı yıllarda Amerika’nın keşfi ile Sevilla ve Cadiz şehirleri büyük bir kültürel alışverişin limanları olarak zenginleşmiş, 18. Yüzyılda İspanya’yı yöneten Burbon hanedanlığı ile birlikte Fransız ve İtalyan etkileri de görülmeye başlanmıştır. İspanya İç Savaşı’nın ardından ise, Flamenco günümüzde bilinen haline ulaşmıştır. Uluslararası arenada Paco de Lucia, Camaron de la Isla, Enrique Morente, Joaquin Cortes gibi isimler ile tanınmış ve Flamenco-Rumba tarzının öncüsü olan Gipsy Kings ile birlikte bu kültür bütün dünyaya ulaşmayı başarmıştır. Büyüleyici, canlı ve İspanya tarihinde yaşanan birçok tarihi olaydan etkilenerek gelişen Flamenco, 2010 yılında Unesco tarafından İnsanlığın Kültürel Mirasları listesine girmiştir. İspanya’nın en değerli lokallerinden birinde büyüleyici bir gece sizleri bekliyor.

4.Gün
Barselona, Zaragoza, MadridSabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelden ayrılarak Zaragoza'ya doğru yola çıkıyoruz. (Barselona-Zaragoza yaklaşık 310 km). Varışımızın ardından panoramik olarak görülecek yerler arasında; Ebro nehri üzerindeki tarihi Roma Köprüsü, Pilar Meydanı, Belediye Binası ve Lonca Binası yer alıyor. Ardından Madrid'e doğru yola çıkıyoruz. (Zaragoza-Madrid yaklaşık 310 km.) Varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün
MadridSabah kahvaltısının ardından yapılacak panoramik şehir gezisinde; Las Ventas Arenası, İspanya Meydanı, Alcala Kapısı, Cibeles Çeşmesi, Kraliyet Sarayı, Puerta Del Sol Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Segovia Turu & Alcazar Şatosu Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Segovia Turu & Alcazar Şatosu GezisiYetişkin : 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Madrid'in 90 Km kuzeybatısındaki Guadarrama dağlarının eteğinde, Eresma ve Clamores nehrinin çevrelediği bir uçurumun tepesine Romalılar tarafından kurulmuş Segovia; İspanya'nın açık hava müzesi olarak nitelendirilen, UNESCO'nun Dünya Mirasları listesinde yer alan bir şehirdir. Kastilya & Leon bölgesinde İspanya orta çağında hüküm süren Trastamara Hanedanlığına ev sahipliği yapmış bu tarihi şehirde zamanın durduğu sokaklar ve meydanlarda birbirinden güzel yapılar sizlere görsel bir şölen sunacak. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Büyüleyici görüntüsü ile Roma dönemi Su Kemerleri, orta çağ süslemeleriyle ünlü evleri ve romanesk dönem kiliseleri, 16. Yüzyılda İspanya tarihinin en büyük isyanlarından birini gerçekleştirmiş olan Juan Bravo’nun meydanı, evi ve heykeli, Büyük Meydan ve Katedral Meydanı. Sonrasında ise Disneyland'in sembolü olan şatoya ilham kaynağı olan Segovia (Alcazar) Şatosu’na doğru yola çıkıyoruz. Şato içerisinde yapacağımız gezimizde, İspanya'nın feodal dönemine bir zaman yolculuğu yaparak dönemin krallarının ve kraliçelerinin nasıl yaşadığını, özellikle de 1492'de Granada'yı ele geçirerek Reconquista'yı (Yeniden Fetih Savaşları) tamamlayan, coğrafi keşifleri başlatarak İspanya İmparatorluğu'nun temellerini atan, tarihe Katolik Krallar olarak geçmiş Isabel ve Fernando’yu göreceksiniz. Gezimizin sonrasındaki serbest zamanda ise İspanya'nın gastronomi
alanında ünlü bu şehrinde tarihi restoranlarda süt kuzusu yiyebilir. Segovia'nın tatlısı Ponche Segoviano deneyebilir, butik dükkanlarda bölgeye özgü hediyelik ürünler alabilirsiniz.

6.Gün
MadridSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Toledo Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Toledo GezisiYetişkin : 50 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Madrid'in 70 Km güneybatısındaki Kastilya - La Mancha bölgesinin başkenti olan Toledo hiç şüphesiz ki İspanya tarihinin en önemli şehirlerinden biridir. İspanya'dan gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerden izler taşıyan görüntüsü ile ziyaretçilerine unutulmaz anılar sunmaktadır. Tajo Nehrinin çevrelediği, korunaklı sarp kayalıkların üzerinde kurulmuş ve etrafı yüksek surlarla çevrili olan şehir; Romalılar'dan Vizigotlar'a, Endülüs'ten İspanya Kralığı’na tarih boyunca her zaman değerli bir kent olmuştur. Aynı zamanda Yahudiliğin de 15. Yüzyıl sonlarına kadar İber Yarımadasındaki merkezi olan Toledo; Avrupa'nın hala ayakta kalan en eski sinagogu, camiden çevrilmiş onlarca kilisesi ve İspanya'nın dini olarak yönetildiği ihtişamlı katedraline kadar birçok önemli yapıyı barındırır ve adeta üç semavi dinin ve halklarının iç içe geçtiği bir mozaiktir. 1561 yılında İmparatorluk, başkenti Madrid'e taşıyıncaya kadar siyasi, kültürel, ticari ve askeri merkez olan Toledo şehri; Cervantes'in ölümsüz eseri La Mançalı Don Kişot'a da ilham kaynağı olmuştur ve hikâyesinin büyük bir bölümü bu şehir ve çevresinde geçmiştir ve bütün bu nedenlerle Toledo, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yerini almıştır. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında; şehrin 16. Yüzyıldan kalan muhteşem görüntüsünü adeta bir tablo gibi fotoğraflayabileceğiniz ünlü seyir tepesi, San Martin Köprüsü, San Juan Manastırı, Yahudi Mahallesi, Santo Tome Kilisesi, Santa Maria Katedral Meydanı, şehre özgü her şeyi bulabileceğiniz alışveriş caddesi ve şehrin merkezi Zocodover Meydanı olacaktır. Gezi sonrasındaki serbest zamanda ise Toledo'ya özgü badem ezmesi Mazapan’ı tadabilir, İspanya'nın tüm dünyada tanınan ve ismini de bu bölgeden alan olgunlaştırılmış koyun peyniri Manchego'yu deneyebilirsiniz. Hediye olarak ise orta çağın en meşhur çeliğinin üretildiği yer olması sebebiyle geleneksel yöntemlerle yapılan ve Hollywood filmlerinde dahi kullanılan kılıçlar, bıçaklar veya aksesuarları inceleyebilirsiniz. Bunun dışında yine kente Endülüs döneminden miras kalan, Şam İşi (Damasquinado) olarak adlandırılan ve farklı ayarlardaki altın teller ile birbirinden güzel motiflere bezenen telkari ürünler satın alabilirsiniz. Serbest zamanın bitiminin ardından Madrid’e dönüyoruz.

7.Gün
Madrid, İstanbulGezimizin son günü sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz sona eriyor.

Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.