ETS TUR VENEDİK -FLORANSA -ROMA /THY/7 GECE /VİZELİ
Kontenjan Var 13.01.2018 / 03.11.2018 399 €

ETS TUR VENEDİK -FLORANSA -ROMA /THY/7 GECE /VİZELİ

VENEDİK -FLORANSA -ROMA  //7 GECE /VİZELİ 399 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

TUR TARİH ARALIĞI :13 OCAK 2018-27 EKİM 2018 
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
 • Türk Hava Yolları tarifeli ile İstanbul - Venedik gidiş, Roma - İstanbul dönüş uçak bileti
 • 3-4 yıldızlı otellerde Venedik' te 2 gece, Floransa’da 2 gece, Roma’da 3 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik Venedik, Floransa ve Roma şehir gezileri
 • Vaporetto Ücreti
 • Alan - otel - alan transferleri; şehirlerarası transferler
 • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
 • İtalya otel konaklama vergileri
 • Havalimanı vergisi ve hizmet bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
1.Gün
İstanbul, VenedikGezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktası Venedik. Sonrasında özel otobüsümüz ile Venedik turumuz başlıyor. Yapacağımız panoramik şehir gezisinde San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Sonrasında dileyen misafirler için 6 kişi katılım şartı ile düzenlenen ekstra Gondol Gezisi sunuluyor. Gondol gezisinin ardından otele transfer oluyor, yerleşiyoruz.
Ekstra gezi: Gondol Gezisi25 Euro
30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.
2.Gün
VenedikSabah kahvaltısının ardından ekstra Verona ve Garda Gölü Gezisi turumuza katılma imkanı. Tur bitiminde transferler ile otele dönüyor, dinleniyoruz.
Ekstra gezi: Verona ve Garda Gölü Gezisi 75 Euro Yetişkin | 40 Euro çocuk (7-12 yaş)
Shakespeare tarafından 15. Yüzyıl'da kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları görülecek. Ardından özel otobüsümüz ile İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü ve Sirmione Kasabası gezilecek.
3.Gün
Venedik, FloransaSabah kahvaltının ardından odaları boşaltıyoruz ve özel otobüslerle yaklaşık 270 km. mesafedeki Floransa’ya yolculuk başlıyor. Şehirde yapılacak panoramik gezide Duomo, Uffizi Sarayı, Rönesans dönemi heykelleri, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı göreceğimiz heybetli yapılar. Gezi sonrası otele yerleşiyoruz. Geceleme otelde.
4.Gün
FloransaSabah kahvaltının ardından isteyenler günlerini diledikleri gibi, isteyenler de ekstra Toscano Gezisi ile geçirebilirler. Gezinin ardından otele dönüyoruz.
Ekstra gezi: Toscana Gezisi 100 Euro Yetişkin| 50 Euro Çocuk (7-12 yaş)
Bu gezimiz üç farklı ayaktan oluşuyor; San Gimignano, Pisa ve Siena gezileri. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Misafirler burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilecekler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, Palazzo Publico (Belediye Binası). İtalya’nın bilhassa keyifli yemek yenecek ve aynı zamanda Toscana’nın güzel yerel içeceklerinden alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi.
5.Gün
Floransa, RomaKahvaltıyla başlayan güne 270 km. sürecek Roma yolculuğu ile devam ediyoruz. Colosseum, Venedik Meydanı, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi’ni göreceğimiz panoramik gezi sizi bekliyor. Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor.
6.Gün
RomaSabah, kahvaltının ardından isteyenler günlerini diledikleri gibi, isteyenler de ekstra Göller Bölgesi ve Castel Romano Alışveriş Gezisi ile geçirebilirler. Ardından Roma’nın gece görüntüsünü görmek isteyenleri akşam ekstra Roma Gece Gezisi bekliyor. Gezinin ardından otele dönüyor, dinleniyoruz.
Ekstra gezi: Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi45 Euro Yetişkin | 25 Euro çocuk (7-12 yaş)
İtalya’nın en büyük outletlerinden biri olan Castelli Romani’de ucuz alışveriş fırsatı ve Roma dışındaki göl kıyısı köylerin (Castel Gandolfo ve Nemi) gezilmesi ile turumuz başlıyor. Roma’nın güneyinde, volkanik göller bölgesinde yer alan Castel Gandolfo’nun ardından tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Nemi Köyü ziyaret edilecek. Nemi, çok leziz dağ çilekleri ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, nüfusun çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu, turist akınına uğramamış karakteristik, görülmeye değer ufak bir İtalyan köyü olarak biliniyor.
Ekstra gezi: Roma Gece Gezisi35 Euro Yetişkin | 20 Euro çocuk (7-12 yaş)
Otelimizden özel otobüsümüzle başlayacak olan gece turumuz sırasında Panteon'u görüp Navona Meydanı'nda akşam yemeği için misafirlere serbest zaman verildikten sonra günü dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz ünlü roma dondurmacısında dondurma tadabilirler. Günün devamında Cavour Caddesi üzerinden Forum ve muhteşem Colosseum’un ışıklandırılmış hali görülecek yerler arasında. Ardından Piazza Venezia’dan geçilerek ulaşılan Vittoria Emanuelle Anıtı görülecek yerler arasında.
7.Gün
RomaSabah kahvaltısının ardından şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Bir diğer seçenek de ekstra Napoli ve Pompei Gezisi. Gezinin ardından otelimiz bizi bekliyor. Gezinin ardından otele geri dönüyoruz.
Ekstra gezi: Napoli ve Pompei Gezisi95 Euro Yetişkin | 50 Euro çocuk (7-12 yaş)
Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei’de M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerine uzanıyor. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer alıyor. Bu muhteşem gezinin ardından özel otobüsümüz ile Napoli’ye geçiyoruz. 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi. Gezinin ardından otelimiz bizi bekliyor.
8.Gün
Roma, İstanbulGüne kahvaltıyla başlıyoruz. Tur liderinizin belirleyeceği saatte hava limanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında BilgilendirmeTur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Ekstra Geziler RFV 2320 Euro
 • Paket320 Euro
Paket Turlar: Napoli ve Pompei (85 Euro) + Toscana (90 Euro) + Verona (45 Euro) + Milano ve Garda & Sirmione Gezisi (90 Euro) Göller ve Castell Romano Outlet Alışveriş Gezisi (45 Euro) Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında 355 Euro yerine 320 Euro olacaktır.
Ekstra gezi: Avantajlı Ekstra Tur Paketi VFR & RFV320 Euro
 • Ayrı Ayrı380
 • Paket320 Euro
Paket Turlar: Napoli ve Pompei (95 Euro) + Toscana (100 Euro) + Verona ve Garda (75 Euro) + Göller ve Castelli Romano Outlet Alışveriş Gezisi (50 Euro) Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında Roma Gece Gezisi (35 Euro) ve Gondol Gezisi (25 Euro) ücretsiz olacaktır.
ETS TUR VENEDİK -FLORANSA -ROMA /THY/7 GECE /VİZELİ
ETS TUR VENEDİK -FLORANSA -ROMA /THY/7 GECE /VİZELİ
ETS TUR VENEDİK -FLORANSA -ROMA /THY/7 GECE /VİZELİ
ETS TUR VENEDİK -FLORANSA -ROMA /THY/7 GECE /VİZELİ
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.