BÜYÜK UKRAYNA | PEGASUS 7 GECE
Kontenjan Var 16.07.2018 / 23.07.2018 399 €

16 TEMMUZ 2018 - 22 EKİM 2018 arası tarihlerde,399 Eurodan başlayan fiyatlarla Pegasus Havayolları | İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Kalkışlı


BÜYÜK UKRANYA -PEGASUS-7 GECE 

16 TEMMUZ  2018 - 22 EKİM 2018 arası tarihlerde,399 Euro'dan başlayan fiyatlarla


  • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (Saw)-Lviv gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Lviv'de 2 gece, Kiev'de 2 gece, Odessa'da 2 gece, Vinnitsa'da 1 gece; toplam 7 gece oda & kahvaltı konaklama,
  • Panoramik Lviv, Vinnitsa, Uman, Odessa, Kiev şehir hezileri
  • Alan - otel - alan transferleri
  • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)


1.Gün
İstanbul, LvivGezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Lviv. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
2.Gün
LvivSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen öğle yemekli Şatolar Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenen Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrika Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi & Arsenal Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Öğle Yemekli Şatolar Gezisi60 Euro
Lviv şehrinin dışında kurulmuş bir çok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız.
Ekstra gezi: Eczacılık müzesi & Lychakiv Mezarlığı & Ünlü Ermeni Kilisesi & Arsenal Gezisi30 Euro
Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Lychakiv mezarlığında ise Ukrayna’nın ve Dünya’nın en ünlü isimlerinin mezarlarının bulunduğu adeta açık hava müzesi olan bu bölgeyi gezerek Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesinin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesini ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri ile bu kilise bizleri bekliyor.
3.Gün
Lviv, Rivne, KievSabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra Kiev’e doğru yola çıkıyoruz. (Lviv-Kiev yaklaşık 540 km) Ukrayna’nın şirin kasabalarında ihtiyaç ve fotoğraf molası veriyoruz. Kiev’e varışımızla yapacağımız panoramik şehir turumuzda Şehir Surları, günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş şehir kapısı olan Golden Gate, 1037 yılında yapılan 13 kubbeli ve ismini İstanbul'daki Ayasofya'dan almış olan Aziz Sophia Katedrali, 1882 yılında Rus Ortodoks Kilisesi olarak inşa edilmiş olan Aziz Volodymyr Katedrali, Kiev'de muhakkak görülmesi gereken yapılardan biri olan ve günümüzde halen kullanılan ayrıca bir kısmı müze durumuna getirilmiş Pechersk Lavra Manastırı ve Nazi istilası sırasında çoğunluğu Yahudiler’den olma 100.000'den fazla insanın katledildiği Babi Yar’ı görme fırsatı bulacağız. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
4.Gün
KievSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Kiev Metrosu & Kültür & Alışveriş & Tekne Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı Gezisi45 Euro
İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Müzesi turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz.
Ekstra gezi: Kiev Metrosu & Kültür & Alışveriş & Tekne Gezisi45 Euro
Kiev'in sanat dolu duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Kiev’in tarihi sokaklarını, mahallelerini ve metro hattını gezeceğiz. Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki istasyon olan Arsenalna 105.5 metre derinlikte yer almaktadır. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nu göreceğiz. Dnepre Nehrinin manzarısı, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşamleyin Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz.
5.Gün
Kiev, OdessaSabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Odessa’ya doğru yola çıkıyoruz. (Kiev-Odessa yaklaşık 490 km) Odessa'ya varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yanısıra, eşsiz mimari örneklerini görme fırsatı buluyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
6.Gün
OdessaSabah kahvaltsının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Katakomplar Gezisi’ne katılabilir.Gezimiz sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Degustasyonlu Shustov Fabrikası Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Odessa Tekne Turu'na katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Katakomplar Gezisi50 Euro
Bu gezimizde şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. O dönemin orjinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz.
Ekstra gezi: Degustasyonlu Shustov Fabrikası Gezisi25 Euro
1899 Yılında Odessa’da satın aldığı fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da yaptığı işin kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz içecekleri tadabileceğimiz bu turda ayrıca üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz.
Ekstra gezi: Odessa Tekne Turu25 Euro
Tekne turunda Odessa plajlarını, gece hayatıyla ünlü Arcadia Bölgesi'ni, Meçhul Bahriyeli Anıtı'nı görme fırsatı buluyoruz.
7.Gün
Odessa, Uman, VinnitsaSabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra yol üzerinde Uman şehrine uğrayarak Vinnitsa'ya doğru yola çıkıyoruz. (Odessa-Vinnitsa yaklaşık 435 km) Tarihi 9. Yüzyıla kadar dayanan bu şehir, sakin ve uyumlu halkıyla Ukrayna'nın en güzel şehirlerinden biridir. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Toskana Barok stili ile yapılmış olan Bakire Meryem Kilisesi ve Vinnitsa Anıtı, Vinnitsa Pirogov Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
8.Gün
Vinnitsa, Lviv, İstanbulSabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra Lviv'e doğru yola çıkıyoruz. (Vinnitsa-Lviv yaklaşık 360 km) Yol üzerinde alacağımız öğle molamızın ardından Lviv havalimanına devam ediyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz sona eriyor.
Harita

BÜYÜK UKRAYNA | PEGASUS 7 GECE
BÜYÜK UKRAYNA | PEGASUS 7 GECE
BÜYÜK UKRAYNA | PEGASUS 7 GECE
BÜYÜK UKRAYNA | PEGASUS 7 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.