ETS TURPRAG -VİYANA-BUDAPEŞTE /7GECE /VİZELİ
Kontenjan Var 07.04.2018 / 14.04.2018 449 €

ETS TUR PRAG-VİYANA-BUDAPEŞTE /7GECE /VİZE/449 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

ETS TUR -PRAG -VİYANA-BUDAPEŞTE- 7 GECE  449 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
TUR TARİH ARALIĞI: 07 NİSAN 2018 -22 EYLÜL 2018 
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Prag gidiş, Budapeşte İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 yıldızlı otellerde; Prag'da 3 gece, Viyana'da 2 gece, Budapeşte'de 2 gece, toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Prag, Viyana ve Budapeşte şehir gezileri
 • Alan - otel - alan şehirler arası transferler
 • Türkçe tur liderlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)


1.Gün
İstanbul, PragGezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Prag. Şehre vardığımızda panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Eski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi, Astoronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV.Charles Köprüsü göreceğimiz yerler arasında. Panoramik şehir gezimizin ardından otele yerleşiyoruz. Ardından serbest zaman.
2.Gün
PragMisafirlerimiz, kahvaltının ardından günlerini ekstra olarak düzenlenecek kralların şehri olarak ünlenen Karlovy Vary Gezisi ile geçirebilirler. Akşam ise dileyenler için ekstra olarak düzenlenecek Orta Çağ Gecesi bir başka alternatif. Gezinin ardından transferler ile otelimize dönüyoruz.
Ekstra gezi: Karlovy Vary Gezisi65 Euro
Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi tur liderinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.
Ekstra gezi: Orta Çağ Gecesi Gezisi60 Euro
Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor.
3.Gün
PragSabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz için sunulan bir diğer seçenek de ekstra olarak düzenlenen Terezin ve Dresden Gezisi. Akşam sunulan ekstra Çek Gecesi ile de başka bir yüzyıla yolculuk yapma olanağı bulacaksınız. Gezinin ardından otelimize geri dönüyoruz
Ekstra gezi: Terezin ve Dresten Gezisi105 Euro
Yapılacak olan ikili turumuzda önce Kuzeyin Floransa’sı Dresden’de Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Müzesi, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı ve Elbe Nehri kıyısı göreceğimiz keşif duraklarımız. Dresden ziyareti sonrasında ise İmparator II. Joseph tarafından krallığın korunması maksadı ile yaptırılmış, 18. Yüzyıl'ın sonunda ise tamamen değişmiş ve II. Dünya Savaşı’nda Nazilerce, Toplama Kampı haline getirilmiş Terezin Kalesi’ni göreceğiz.
Ekstra gezi: Çek Gecesi 55 Euro
Prag’ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.
4.Gün
Prag, ViyanaGüne kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz.(Prag-Viyana yaklaşık 300 km ) Keyifli otobüs yolculuğumuz sırasında Prag'tan Viyana'ya geçerken, isteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Cesky Krumlov gezimize katılabilirler. Ardından Viyana'ya varışımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı da panoramik olarak görülecek yerler arasında. Gezi sonrası otele yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Cesky Krumlov Gezisi25 Euro
Çek Cumhuriyeti' nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin UNESCO tarafından korunmaya alınmış bölümleri görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek.
5.Gün
ViyanaSabah kahvaltının ardından misafirlerimiz günlerini ekstra Wienervald-Seegrote-Belvedere Sarayı ve Schönburnn Sarayı Gezisi ile geçirebilirler. Avrupa’nın kültür başkenti Viyana’da sunulan bir diğer ekstra gezi de Viyana Konser Gecesi. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz.
Ekstra gezi: Wienerwald, Seegrote,Belvedere Sarayı ve Schönbrunn Sarayı Gezisi65 Euro
Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi'nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durağımız Savoy prensi Eugene’nin yazlık sarayı olan Belvedere Sarayı olacak.Gezi esnasında göreceğimiz yerler arasında Schönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Burada alışveriş için verilen serbest zamanın ardından Viyana şehir merkezine dönülüyor. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.
Ekstra gezi: Viyana Konser Gecesi55 Euro
Müzik ile her zaman iç içe olmuş ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin verildiği bu şehirde tur liderinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz.
6.Gün
Viyana, BudapeşteGüne kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz.(Viyana-Budapeşte yaklaşık 250km ) İsteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Bratislava turumuza katılabilirler. Yolculuk sonunda Budapeşte’de yapılacak panoramik şehir gezisinde Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası, ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi keşif duraklarımız. Şehir gezisinin ardından otelimiz bizi bekliyor. Günün devamında ekstra Macar Folkloru ve Çigan Gecesi sunuluyor. Gezinin ardından otelimize yerleşiyoruz.
Ekstra gezi: Bratislava Gezisi20 Euro
Son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Not: Avrupa Birliği kuralları gereği uzun yolculuklarda uzun mola verilmesi gerekmektedir. OMV benzin istasyonunda mola verilmek durumundadır. Bu turumuz bu mola sırasında gerçekleştirilecek olup, katılmak istemeyen misafirler buradaki dinlenme tesislerinde vakit geçirebilirler.
Ekstra gezi: Macar Folkloru ve Çigan Gecesi 55 Euro
Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.
7.Gün
BudapeşteSabah kahvaltının ardından misafirlerimiz için Osmanlı ve Macar Tarihine konu olmuş ünlü ekstraEstergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi tercihler arasında. Akşam ise eğlenceli bir gezi alternatifi sizi bekliyor. Dünyanın en ihtişamlı ışıklandırma ödülüne sahip şehrimizi gece ekstra olarak düzenlenen Tuna Nehri Tekne Gezisi ile keşfetme imkanı buluyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüyor ve dinleniyoruz.
Ekstra gezi: Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi 65 Euro
Bu turumuzun ilk durağı Ezstergom’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad'da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristana özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.
Ekstra gezi: Tuna Nehri Tekne Gezisi30 Euro
Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.
8.Gün
Budapeşte, İstanbulGezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor.Ardından misafirlerimiz uçuş saatine kadar olan zamanlarını ekstra Budapeşte Şaheserleri Gezisi 'ne katılarak geçirebilirler(İlgili ekstra gezi dönüş uçuşu geziyi yapmaya elverişli gruplarda gerçekleştirilebilir). Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından turumuz sona eriyor
Harita
Ekstra Geziler Hakkında BilgilendirmeTur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Yemekli Eğlence Paketi (7 gece )135 €
 • Ayrı Ayrı170 €
 • Paket135 €
Paket Turlar:Macar Folklorü ve Çigan Gecesi (55 €)+ Çek Gecesi (55 € )+ Orta Çağ Gecesi (60 € ) Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 170 Euro yerine 135 € olacaktır.
Ekstra gezi: Avantajlı Full Paket (7 Gece)475 €
 • Ayrı Ayrı600 €
 • Paket475 €
Paket Turlar:Avantajlı Keşif Paketi (375 € )+ Avantajlı Yemekli Eğlence Paketi (170 €)+Viyana Konser Gecesi (55€ ) Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 600 € yerine 475 € olacaktır.
Ekstra gezi: Avantajlı Keşif Paketi (7 Gece)325€
 • Ayrı Ayrı375 €
 • Paket325€
Paket Turlar: Wienerwald, Seegrote,Belvedere Sarayı ve Schönbrunn Sarayı Gezisi(65 €), Tuna Tekne Turu (30 € ),Bratislava Gezisi (20 €), Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi (65 € ), Cesky Krumlov Gezisi (25 € ), Karlovy Vary Gezisi (65€ ), Terezin ve Dresden Gezisi (105 € ) Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 375 € yerine 325 € olacaktır.
ETS TURPRAG -VİYANA-BUDAPEŞTE /7GECE /VİZELİ
ETS TURPRAG -VİYANA-BUDAPEŞTE /7GECE /VİZELİ
ETS TURPRAG -VİYANA-BUDAPEŞTE /7GECE /VİZELİ
ETS TURPRAG -VİYANA-BUDAPEŞTE /7GECE /VİZELİ
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.