ETS TUR BÜYÜK İSPANYA / KURBAN BAYRAMI/7 GECE
Kontenjan Var 21.08.2017 / 28.08.2017 799 €

ETS TUR BÜYÜK İSPANYA / KURBAN BAYRAMI/7 GECE /799 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

BÜYÜK  İSPANYA / KURBAN BAYRAMI/21 AĞUSTOS 2017 /7 GECE /799 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Bilbao gidiş, Bilbao İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Alava' da 1, Madrid’ de 2, Valencia' da 1, Barcelona’ da 2, Zaragoza' da 1 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Bilbao, Madrid, Valencia, Barcelona, Zaragoza şehir gezileri
  • Alan - otel - alan transferleri, şehirlerarası transferler
  • Etstur Türkçe tur liderliği hizmeti
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)
  • Barcelona otel konaklama vergileri
.Gün
İstanbul, Bilbao, AlavaGezimizin ilk günü, uçuştan dört saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile varış noktamız Bilbao. Panoramik Bilbao şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; festival ve dini bayramlarda bölge halkını ağırlayan görkemli Begona Bazilikası, Casco Viajo, Arriaga Tiyatrosu, ünlü Belediye Binası ve Santiago Calatrava’ nın ödüllü eseri Zubizuri köprüsü(White Bridge) yer alıyor. Ardından nehir boyunca ilerleyip La Salve Zubio Köprüsü' nden karşı kıyıya geçerek şehri keşfe devam ediyoruz. 1300 yılında kurulan şehri, modern döneme taşıyan; ödüllü mimar Frank Gehry’ nin eseri, modern mimari Guggenheim Müzesi ve ilginç vitrayları ile Bilbao Concordia Tren Garı, Santiago Katedrali panoramik olarak göreceğimiz yerlerden bazıları. Sonrasında özel otobüslerimiz ile yaklaşık 63km mesafedeki Alava şehrinedeki otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Alava, MadridSabah kahvaltısının ardından; özel otobüslerimiz ile yaklaşık 400 km mesafede olan Madrid' e transferimiz gerçekleşiyor. Madrid' e varışımızın ardından serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek olan Toledo Gezisi ile günlerini değerlendirebilirler. Akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenko Gecesi, katılmak isteyen misafirlerimizin gecesine eğlence katıyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Toledo Gezisi Yetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar,döneminin en önemli kültür,ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri'nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'ne koyduğu Toledo'da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde, El Greco'nun eşsiz eserleriyle ününe ve zarafetine güzel sanatları da eklemiş Toledo Kathedrali, şehrin kalbi Zocodover Meydanı, Tajo Nehri'ni geçerek şehre bağlanan Alcantara Köprüsü, şehrin bütün tarihi olaylarına tanıklık etmiş Bisagra Kapısı ve iç içe geçmiş Orta Çağ karakterli sokaklarını tur liderimizin anlatımı eşliğinde gezeceğiz. Bizlere verilen serbest zamanın ardından şövalyeler döneminin en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların imal edildiği ve bu alanda haklı bir unvana sahip dünyaca meşhur Toledo Çeliği'nin geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret ederek, harlanmış ateşte çelik ustalarının güçlü çekiç darbeleriyle büyük bir ustalıkla eserlerine şekil verişlerini yakından izleyecek ve çeliğin Endülüs döneminde el işçiliği ile buluşarak Şam İşi olarak ünlenmiş çelik tabaklar üzerine 24 ayar altın telinden telkari ustalarının incelikle çıkardığı işçilikleri göreceğiz. Dönüş yolundan önce Toledo'nun kendine has lezzeti dünyaca bilinen acıbadem tatlısı marzipanın tadına bakmanızı da öneririz.
Ekstra gezi: Flamenko Gecesi Gezisi - Madrid Yetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
Akşam, otelden hareket ederek şehrin en tanınmış ve en iyi performansının sahnelendiği lokallerinden birinde yemeksiz olarak flamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. İspanya’nın en ünlü kültürel zenginliklerinden biri olan flamenko dansı eşliğinde keyifli bir akşam sonrasında otele dönüyoruz.(Gecemizin gerçekleştirileceği şehir müsaitliğe göre Madrid ya da Barcelona olarak değişiklik gösterebilir)
3.Gün
MadridSabah kahvaltısının ardından Madrid panoramik şehir gezisinde Kraliyet Sarayı, Plaza de España, Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol, Alcala Kapısı, Neptün Çeşmesi, Cibeles Çeşmesi görülecek yerler arasında misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Segovia Gezisi' ne katılabilirler. Ardından özel otobüsümüz ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Segovia Gezisi (Yetişkin :65 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 07-12 Yaş : 30 Euro )65 Euro
Madrid’ in kuzeybatısında yeşil tepeler üzerinde kurulmuş Tipik bir Roma şehri görüntüsündeki Segovia; geçmiş ile günümüzün bir arada yaşandığı tarihi şehirlerinden biridir. Disneyland’ ın sembolü haline gelmiş şatosuna ilham kaynağı olan Alcazar şatosu ve Romalılar tarafından M.S. 50 yılında granit taşlardan yapılmış su kemerlerini tur sırasında görme imkanı bulacaksınız. Ayrıca, dileyen misafirlerimiz Segovia’ nın süt kuzusu etleri ile ünlü restorantlarında yemek yeme fırsatı da bulacaklar. Tur bitiminde otele dönüş.
4.Gün
Madrid, ValenciaSabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimiz ile yaklaşık 360 km mesafede olan Valencia' ya transferimiz gerçekleşiyor. Varışın ardından yapılacak panoramik şehir gezisinde Jardines del Turia (Turia Bahçeleri), gotik mimari yapısına sahip Valencia Katedrali, şehrin sembolü olan Micalet Çan Kulesi, 15. Yüzyıl' da takasla alışveriş yapılan Lonja Market ve Eski Market alanı ve modern mimari tarzı ile Ciudad de las Artes y las Ciencias yapıları göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir gezisinin ardından özel otobüslerimiz ile otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
5.Gün
Valencia, BarcelonaSabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimiz ile yaklaşık 350 km mesafede olan Barcelona' ya transferimiz gerçekleşiyor. Barcelona’ ya varışın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Endülüs Arenası, eşsiz Barcelona manzarasında fotoğraf çekilme şansı yakalayabileceğiniz Montjuic Tepesi, Barcelona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi' nin evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic görülecek yerler arasında. Sonrasında misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan bölgenin en ünlü merkezlerinden biri olan Park Güell, Barri Gotic gezisine katılabilirler. Ardından özel otobüslerimiz ile otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Park Güell, Barri Gotic Gezisi50 Euro
La Sagrada Familia' nın mimarı Gaudi' nin en önemli eserlerinden biri olan Park Güell' i gezerken Gaudi' nin dehasına bir kez daha hayran kalacaksınız. Ardından Barselona' nın en mistik bölgesine Barri Gotic' e gidiyoruz. Gotik mimarinin en güzel örneklerini bir bütün halinde görebileceğiz bölge Barcelona' nın en eski şehir merkezlerinden biridir.
6.Gün
BarcelonaSabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenecek olan Figueras ve Girona gezisi ile geçirebilirler. Gezi ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Figueras ve Girona Gezisi Yetişkin: 65 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
Müslüman, Hıristiyan ve Musevi mirasının iç içe geçtiği en güzel örneklerinden biri olan bu şehrin balık sırtı sokaklarında gezerken tarih içinde bir seyahate çıkacak, Eyfel Köprüsü'nden geçerken nehir kıyısındaki rengarenk evlerle büyülenecek, parfüm filminin çekildiği sahnelerle bütünleşecek ve şehrin muhteşem tarihi dokusunu soluyacaksınız. Gezimizin bir diğer noktası Fransa sınırına çok yakın olan, küçük ve şirin bir kasaba olan Figueras. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Dali’nin henüz hayatta iken açtığı sürrealizmi ve ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzede tarifsiz bir deneyim yaşayacaksınız.
7.Gün
Barcelona, ZaragozaSabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimiz ile yaklaşık 320 km mesafede olan Aragon özerk bölgesinin başkenti; Zaragoza' ya transferimiz gerçekleşiyor. Zaragoza' ya varışımızın ardınfan panoramik olarak görülecek yerler arasında; Pilar Meydanı, İspanya' nın en büyük katedrali Santa Pilar katedrali, Aljaferia Sarayı, Catedral del Salvador gibi Unesco Dünya mirası listesine girmiş birçok yapıyı görme imkanımız oluyor. Ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
8.Gün
Zaragoza, Bilbao, İstanbulSabah kahvaltısının ardından tur liderinizin belirleyeceği saatte buluşma ve özel otobüslerimiz ile havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile dönüş uçuşumuz gerçekleşiyor. Ardından İstanbul' a varış ve gezimizin sonu.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında BilgilendirmeTur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Ekstra Gezi Paketi250 Euro
  • Paket250 Euro
Paket Turlar: Segovia Gezisi 65€, Flamenko Gecesi Gezisi 60€, Park Güell+Barri Gotic 50€, Toledo Gezisi 60€, Figueras & Girona Gezisi 65€ Bu turlar paket (toplu) olarak alındığında 300 € yerine 250 € olacaktır.
ETS TUR BÜYÜK İSPANYA / KURBAN BAYRAMI/7 GECE
ETS TUR BÜYÜK İSPANYA / KURBAN BAYRAMI/7 GECE
ETS TUR BÜYÜK İSPANYA / KURBAN BAYRAMI/7 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.