ETS TUR BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS / 7 GECE
Kontenjan Var 29.09.2017 / 06.10.2017 599 €

ETS TUR BÜYÜK İSPANYA -ENDÜLÜS /7 GECE /599 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

BÜYÜK  İSPANYA - ENDÜLÜS 29 EYLÜL 2018  /7 GECE 599 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Barcelona gidiş, Madrid İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 veya 4 Yıldızlı otellerde Barcelona' da 2, Valensiya 1, Granada' da 1, Sevilla' da 1, Madrid' te 2 olmak üzere toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Barcelona, Valensiya, Granada, Sevilla, Madrid şehir gezileri
  • Alan - otel - alan transferleri; şehirler arası transferler
  • ETS Türkçe Tur Liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)

1.Gün
İstanbul, BarcelonaGezimizin ilk günü, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde belirlenen saatte tur liderimiz ile buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile varış noktamız Barcelona. Barcelona’ ya varışın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Endülüs Arenası, eşsiz Barcelona manzarasında fotograf çekilme şansı yakalayabileceğiniz Montjuic Tepesi, Barcelona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli(Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic görülecek yerler arasında. Şehir turunun ardından özel otobüslerimiz ile otelimize trasfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
2.Gün
BarselonaSabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen A' dan Z' ye Barcelona; Park Güell, Pueblo Espanyol ve Barri Gotik gezisi' ne katılabilirler. Turun ardından özel otobüslerimiz ile tesisimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: A' dan Z' ye Barcelona; Park Güell, Pueblo Espanyol ve Barri Gotik Gezisi Yetişkin: 65 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
La Sagrada Familia' nın mimarı Gaudi' nin en önemli eserlerinden biri olan Park Güell' i gezerken Gaudi' nin dehasına bir kez daha hayran kalacaksınız. İspanya' nın 17 farklı bölgesinin ev mimarilerinin, karma bir köy şeklinde bir araya getirildiği Pueblo Espanyol' da ise küçük bir İspanya turu yaparak gördükleriniz ve göreceklerinizin bir özetini yaşayarak bu evlerin altındaki hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapmanın keyfine varacaksınız. Ardından Barselona' nın en mistik bölgesine Barri Gotic' e gidiyoruz. Gotik mimarinin en güzel örneklerini bir bütün halinde görebileceğiz bölge Barcelona' nın en eski şehir merkezlerinden biridir.
3.Gün
Barselona, ValensiyaSabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimiz ile yaklaşık 360 km olan Valencia' ya transferimiz gerçekleşiyor. Varışın ardından yapılacak panoramik şehir gezisinde,Turya nehri üzerindeki turunç ağaçları, Gotik Katedrali, şehrin sembolü olan Micalet Çan Kulesi, 15. Yüzyıl' da takasla alışveriş yapılan Lonja Market ve Eski Market alanı göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir gezisinin ardından özel otobüslerimiz ile otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde
4.Gün
Valensiya, GranadaSabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimizle yaklaşık 380 km mesafede olan Granada' ya transferimiz gerçekleşiyor. Granada' ya varışımızda yapılacak panoramik Granada şehir turumuzda Arap Çarşısı ve Albaizin semti görülecek yerler arasında. Panoramik şehir turumuz sonrası ise misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Elhamra Sarayı Gezisi' ne katılabilirler. Gezi sonrası otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Elhamra Sarayı Gezisi (**Nasrid Sarayı Girişi Hariçtir**)45 Euro (**Çocuk İndirimi Yoktur)
Gezimizde şehre hakim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Elhamra'yı ziyaret ediyoruz.Saray gezimizde, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Elhamra yı keşfediyoruz. Bu gezimizde Cennet-ül Arif(Generalife) Bahçelerini, 5. Carlos Sarayını ve Alcazaba surlarını keşfedeceğiz.Keyif dolu bir program bizleri bekliyor. (**Nasrid Sarayı Girişi Hariçtir**)
5.Gün
Granada, SevillaSabah alınacak kahvaltı ardından özel otobüslerimiz ile yaklaşık 250 km mesafede olan Sevilla' ya transferimiz gerçekleşiyor. Sevilla' ya varışımızınza yapacağımız panoramik şehir gezisinde Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasında. Cordoba' da yapacağımız panoramik şehir gezimizde görülücek yerler arasında; bembeyaz evlerin bulunduğu labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi, Calle de Flores, tipik Endülüs sokakları, iç avlulu çicekli evleri ile Judeira, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı göreceğimiz yerler arasında.Sonrasında otelimize transferimiz gerçekleşiyor.Gece isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenko Gecesi Gezisi' ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Flamenko Gecesi Gezisi - Sevilla (Çocuk indirimi yoktur.) 45 Euro
Akşam, otelden hareket ederek Sevilla'daki en tanınmış lokallerinden birinde yemeksiz olarak flamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. İspanya’nın en ünlü kültürel zenginliklerinden biri olan flamenko dansı sonrasında otele dönüyoruz.
6.Gün
Sevilla, MadridSabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip özel otobüslerimiz ile yaklaşık 535 km mesfede olan Madrid' e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz Cordoba' daekstra olarak düzenlenecek olan Cordoba Cami Gezisi ne katılabilirler. Ardından Madrid' e transferimiz gerçekleşiyor.Varışımızın ardından panoramik şehir gezisinde; Kraliyet Sarayı, Plaza Espania,Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Neptün Çeşmesi, Cibeles Çeşmesi görülecek yerler arasında. Panoramik şehir gezisinin ardından özel otobüslerimiz ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Cordoba Cami GezisiYetişkin: 20 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:10 Euro
785 yılında yapımına başlanan ve 987 yılında tamamlanan Batı İslam Sanatı’ nın en etkili ve en büyük yapılarından biri olan Cordoba Camii Mezquitada yer almaktadır. Üç kez ilave yapılarak büyütülmüş olan 1013 sütunlu caminin içine 16. Yüzyıl'da 157 sütun yıkılarak, katedral oturtulmuş ve bugünkü halini almıştır. Cordoba Camii önemli eserlerin başında yer alır.
7.Gün
MadridSabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo Gezisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Toledo Gezisi Yetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar,döneminin en önemli kültür,ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri'nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'ne koyduğu Toledo'da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde, El Greco'nun eşsiz eserleriyle ününe ve zarafetine güzel sanatları da eklemiş Toledo Kathedrali, şehrin kalbi Zocodover Meydanı, Tajo Nehri'ni geçerek şehre bağlanan Alcantara Köprüsü, şehrin bütün tarihi olaylarına tanıklık etmiş Bisagra Kapısı ve iç içe geçmiş Orta Çağ karakterli sokaklarını tur liderimizin anlatımı eşliğinde gezeceğiz. Bizlere verilen serbest zamanın ardından şövalyeler döneminin en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların imal edildiği ve bu alanda haklı bir unvana sahip dünyaca meşhur Toledo Çeliği'nin geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret ederek, harlanmış ateşte çelik ustalarının güçlü çekiç darbeleriyle büyük bir ustalıkla eserlerine şekil verişlerini yakından izleyecek ve çeliğin Endülüs döneminde el işçiliği ile buluşarak Şam İşi olarak ünlenmiş çelik tabaklar üzerine 24 ayar altın telinden telkari ustalarının incelikle çıkardığı işçilikleri göreceğiz. Dönüş yolundan önce Toledo'nun kendine has lezzeti dünyaca bilinen acıbadem tatlısı marzipanın tadına bakmanızı da öneririz.
8.Gün
Madrid, İstanbulSabah kahvaltısının ardından havaalanına trasnferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul’ a uçuşumuz başlıyor. İstanbul’ a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Gezinin sonu.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında BilgilendirmeTur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
ETS TUR BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS / 7 GECE
ETS TUR BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS / 7 GECE
ETS TUR BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS / 7 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.