ETS TUR BÜYÜK İSPANYA / 8 GECE
Kontenjan Var 11.5.2019 / 19.5.2019 649 €

ETS TUR BÜYÜK İSPANYA /8 GECE /649 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

BÜYÜK  İSPANYA - ENDÜLÜS 11 MAYIS 2019   /7 GECE 649 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Barselona gidiş, Lizbon İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 Yıldızlı otellerde Barselona'da 2, Madrid'de 2, Granada'da 2, Sevilla'da 1, Lizbon'da 1 gece; toplam 8 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Barselona, Madrid, Granada, Sevilla ve Lizbon şehir gezileri
  • Alan-otel-alan transferleri; şehirler arası transferler
  • Etstur Türkçe liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
  • Barselona otel konaklama vergileri
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, BarselonaGezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile varış noktamız Barselona. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Barselona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic görüleceğimiz yerler arasında. Şehir gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün
BarselonaSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen A' dan Z' ye Barselona; Park Güell, El Born ve Barri Gotik Gezisi'ne katılabilir. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Flamenko Gecesi Gezisi ile akşamlarını renklendirebilirler. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz.Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: A'dan Z'ye Barselona; Park Güell, El Born ve Gotik MahalleYetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş: 30 Euro
Barcelona şehrinde gerçekleştireceğimiz turumuzda, 1984 yılında UNESCO koruması altına alınmış olan, Carmelo tepesinde 17 hektarlık bir alanda inşa edilmiş ve eşsiz Barcelona ve Akdeniz manzarasını görebileceğimiz, Antoni Gaudi’nin renkli dünyası Park Güell’e gideceğiz. Park’ın ismini de aldığı dönemin soylu ailelerinden Eusebi Güell’in destekleri ve Antoni Gaudi’nin çalışmalarıyla bir bahçe-şehir projesi olarak tasarlanmış; doğa, mitoloji, din ve Katalan mimarisi temel alınmış bu parkı gezerken, Hansel ve Gretel’in öyküsünden esinlenmiş, rengarenk seramiklerle süslü alanlar arasında kendinizi masal diyarında hissedeceksiniz. Sonrasında ise şehrin tarihi merkezi olan, Roma'dan (Barcino), Günümüze (Barcelona) pek çok tarihi olaya ev sahipliği yapmış, mistik sokaklarıyla ve mimarisiyle bizi geçmişe götürecek Gotik ve El Born mahallelerinde bir yürüyüşe çıkacağız. Yürüyüşümüz esnasında şehrin en meşhur caddesi olan La Rambla, İspanya ve dünya gastronomisinin en güzel örneklerinin yer aldığı La Boqueria pazarı, Güell ailesi için tasarlanmış olan Güell Saray'ı, Antoni Gaudi’nin ilk çalışmaları olan sokak lambalarının da yer aldığı Kraliyet Meydan'ı, Avrupa’nın en büyük gotik gül penceresine sahip Santa Maria del Pi Kilisesi, İç Savaşın izlerini görebileceğimiz Sant Filip Neri Meydanı, Gotik Mahallenin merkezinde yer alan Katedral Meydanı ve Su Kemeri Kalıntıları, Katalunya Hükümet Binası ve Barcelona Belediye Binasına ev sahipliği yapan Sant Jaume Meydanı, Gotik Mimari’nin en güzel örneklerinden biri olan Santa Maria del Mar Kilisesi, gece hayatının önemli duraklarından biri olan El Born Bulvarı ve günümüzde Ribera Semtinin kalıntılarının sergilendiği El Born Kültür Merkezi göreceğimiz yerler arasında olacaktır.
Ekstra gezi: Flamenko Gecesi Gezisi - BarselonaYetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
Akşam, otelden hareket ederek şehrin en tanınmış ve en iyi performansının sahnelendiği lokallerinden birinde yemeksiz olarak Flamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. İspanya’nın en ünlü kültürel zenginliklerinden biri olan Flamenko şovundan sonra otele dönüyoruz.

3.Gün
Barselona, Zaragoza, MadridSabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak Madrid'e doğru yola çıkıyoruz (Barselona-Madrid arası yaklaşık 630 km). Yol üzerinde programa dahil olarak Zaragoza Gezisi'ni yaptıktan sonra Madrid'e yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün
MadridSabah kahvaltısının ardından şehir gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız şehir gezimizde; Kraliyet Sarayı, Plaza Espania,Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Çeşmesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir gezimiz sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Toledo Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Toledo GezisiYetişkin : 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 07-12 Yaş : 30 Euro
1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar,döneminin en önemli kültür,ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri'nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'ne koyduğu Toledo'da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde, El Greco'nun eşsiz eserleriyle ününe ve zarafetine güzel sanatları da eklemiş Toledo Kathedrali, şehrin kalbi Zocodover Meydanı, Tajo Nehri'ni geçerek şehre bağlanan Alcantara Köprüsü, şehrin bütün tarihi olaylarına tanıklık etmiş Bisagra Kapısı ve iç içe geçmiş Orta Çağ karakterli sokaklarını tur liderimizin anlatımı eşliğinde gezeceğiz. Dönüş yolundan önce Toledo'nun kendine has lezzeti dünyaca bilinen acıbadem tatlısı marzipanın tadına bakmanızı da öneririz.

5.Gün
Madrid, GranadaSabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamlayarak otelimizden ayrılıyor ve Granada'ya doğru yola çıkıyoruz (Madrid-Granada yaklaşık 420 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Arap Çarşısı, Gran Via Caddesi, Bib-Rambla Meydanı ve Katedral göreceğimiz yerler arasında. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Elhamra Sarayı Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Elhamra Sarayı GezisiNasrid Sarayı Girişi dahil 55 Euro / Saray Girişi hariç 45 Euro (**Çocuk İndirimi Yoktur**)
Gezimizde şehre hakim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Elhamra'yı ziyaret ediyoruz. Saray gezimizde, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Elhamra'yı keşfediyoruz. Bu gezimizde Cennet-ül Arif (Generalife) Bahçelerini, 5. Carlos Sarayını ve Alcazaba surlarını keşfedeceğiz. Keyif dolu bir program bizleri bekliyor. (**Nasrid Sarayı müsaitliğe bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Müsaitlik olmaması durumunda sadece saray bahçesi gezilmektedir.**)

6.Gün
GranadaArzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Malaga Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Albaicin & Sacramonte Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Malaga GezisiYetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
Sabah kahvaltımızdan sonra Malaga ekstra turu için yola çıkıyoruz. Ünlü ressam Picasso’nun doğum yeri, Costa del Sol sahilinin incisi ve Endülüs bölgesinin turizm başkenti Malaga; tarihi Fenikelilere kadar dayanan İspanya’nın ve Avrupa’nın ilk şehirlerinden olmasının yanında modern caddeleri, plajları ve renkli yaşamıyla da dikkat çekmektedir. İspanya’nın en büyük film festivaline ev sahipliği yapan bu şehir sanat dünyasına Antonio Banderas gibi bir isimde kazandırmıştır. Malaga'da yapacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında; Palmiyeleriyle ünlü Park Caddesi, birbirinden lezzeti restoranların ve kafelerin yer aldığı Liman bölgesi, Roma Tiyatrosu, Merced Meydanı, Picasso’nun doğduğu ev ve müzesi, Anayasa meydanı, İspanya’nın en şık alışveriş caddelerinden Laridos , Malaga’yı panaromik olarak fotoğraflayacağımız Gibralfaro Kalesi olacaktır. Gezimizden sonra serbest zamanda havanın durumuna bağlı olarak Malagueta Plajında denizin tadını çıkarabilir, Larios caddesinde alışveriş yapabilir, Picasso’nun izini takip ederek doğduğu evi ve müzesini ziyaret edebilirsiniz.
Ekstra gezi: Albaicin & Sacramonte Gezisi45 Euro
Granada'ya gidilince Sacramonte gidilmesi şart olan bölgelerden biri olarak bilinir. Alhambra'nın tam karşısında yer alan Sacramonte'de Granada'da yaşayan çingenelerin, beyaza boyanmış mağara evlerinde flamenko izleyerek keyifli bir gece geçiriyoruz.

7.Gün
Granada, SevillaSabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak Sevilla'ya doğru yola çıkıyoruz (Granada-Sevilla yaklaşık 250 km). Yol üzerinde herkesin katılımı ile ekstra Cordoba Şehri & Cordoba Cami Gezisi'si sunuluyor. Sevilla'ya varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasında. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Cordoba Şehri & Cordoba Cami Gezisi40 Euro
İslam tarihinin önemli eserlerinden olan, 785 yılında yapımına başlanan ve 987 yılında tamamlanan Batı İslam Sanatı’nın en etkili ve en büyük yapılarından biri olan Cordoba Cami, Mezquitada yer almaktadır. Üç kez ilave yapılarak büyütülmüş olan 1013 sütunlu caminin içine 16. Yüzyıl'da 157 sütun yıkılarak, katedral oturtulmuş ve bugünkü halini almıştır. Ardından bembeyaz evlerin bulunduğu labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi Judeira, Plaza Myor, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı göreceğimiz yerler arasında.

8.Gün
Sevilla, LizbonSabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak Lizbon'a doğru yola çıkıyoruz (Sevilla-Lizbon yaklaşık 470 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; şehrin belli başlı bulvarları, VII. Eduardo Parkı, Restauradores ve Rossio meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, “Docas” denilen eski hangarların bar ve restoranlara dönüştürüldüğü Alcantara semtinden geçip Belem, Jeronimus Manastırı, Keşifler Anıtı ve Belem Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Fado Gecesi Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Fado Gecesi GezisiYetişkin : 75 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş : 40 Euro
Lizbon'un renkli gece hayatı ve eğlencesini keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz. Portekiz'e özgü yemekler ve müzik eşliğinde unutulmaz bir Fado deneyimi bizleri bekliyor.

9.Gün
LizbonSabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Cabo De Roca & Cascais Gezisi'ne katılabilir. Gezimizin ardından havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz son buluyor.
Ekstra gezi: Cabo De Roca Burnu & Cascais Gezisi40 Euro
Avrupa'nın en batı ucu olarak kabul edilen Roca Burnu'na (Cabo da Roca) gideceğiz. Guincho Burnu ve Boca do İnferno Kayalığı'nı ziyaret ettikten sonra ise güzel manzaralar eşliğinde Cascais'e doğru yola çıkıyoruz. Yazlık evleri, plajları ve bahçeleri ile ünlü şık bir banliyö semti olan Cascais'i keşfediyoruz.


ETS TUR BÜYÜK İSPANYA / 8 GECE
ETS TUR BÜYÜK İSPANYA / 8 GECE
ETS TUR BÜYÜK İSPANYA / 8 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.