Büyük İspanya Portekiz Turu | Türk Hava Yolları 3 | 8 GECE
Kontenjan Var 21.9.2019 / 26.10.2019 899 €

Büyük İspanya Portekiz Turu | Türk Hava Yolları 3 | 8 GECE 21 Eylül 2019 - 26 Ekim 2019 arası tarihlerde, Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ 899 € dan itibaren.


Büyük İspanya Portekiz Turu | Türk Hava Yolları 3 | 8 GECE

ücrete dahil olan hizmetler:
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Lizbon gidiş, Barselona İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 Yıldızlı otellerde Lizbon'da 1, Sevilla'da 1, Granada'da 2, Madrid'de 2, Barselona'da 2, toplam 8 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Lizbon, Sevilla, Granada, Madrid, Barselona şehir gezileri
  • Alan-otel-alan transferleri; şehirler arası transferler
  • Etstur Türkçe liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
  • Barselona otel konaklama vergileri
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, LizbonGezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Lizbon. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik Lizbon şehir turunda; VII. Eduardo Parkı, Marques da Pombal Meydanı, Liberdade Caddesi, Restauradores Meydanı, Rossio Tren İstasyonu, Rossio Meydanı, tarihi Santa Justa Asansörü, Ticaret Meydanı, Augusta Caddesi, Tejo Nehri ve Figueira Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün
Lizbon, SevillaSabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak yaklaşık 470 km mesafede bulunan Sevilla'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Cesar Pelli tarafından inşa edilen Endülüs Bölgesi'nin en yüksek kulesi, Tarihi Triana Köprüsü, Boğa Güreşleri Meydanı, Altın Kule, Guadalquivir Nehri, Maestranza Tiyatro ve Opera binası, San Telmo Sarayı ve Hint Arşivleri Binası görülecektir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün
Sevilla, GranadaSabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak yaklaşık 140 Km mesafedeki Cordoba'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezisinde; bembeyaz evlerin bulunduğu, labirent gibi sokakları ve avluları ile ünlü Musevi mahallesi, Çiçek Sokağı, Roma Köprüsü, Alcazar Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Cordoba Cami Gezisi'ne katılabilir. Gezimizin ardından yaklaşık 200 km mesafede ki Granada'ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Şehrin kalbi olarak nitelendirilen Bib-Rambla meydanı çeşitli restoranlar, kafeterya ve hediyelik eşya dükkanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Arap Çarşısı, Gran Via Caddesi, Kristof Kolomb ve Isabel anıtı, Şehrin Katedrali göreceğimiz noktalar olacaktır. Arzu eden misafirlerimiz daha sonra ekstra olarak düzenlenen Elhamra Sarayı Gezisi’ne katılabilirler. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Cordoba Cami GezisiYetişkin: 20 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş: 10 Euro
Romalılar döneminde pagan tapınağı, Vizigotlar döneminde kilise, Müslümanlar döneminde cami ve İspanyollar döneminde ise katedral olarak kullanılan Cordoba Camii; Endülüs'ü Endülüs yapan yerdir. Elhamra Sarayı ile birlikte Endülüs’ten günümüze kadar ulaşan 2 önemli eserden biri olan Cordoba Camii 8. ve 10. Yüzyıllar arasında dört aşamada inşa edilmiş ve yapıldığı dönemlerde dünyanın en büyük Camii olmuştur. Bizans İmparatorluğu tarafından, Endülüs Halifeliği'ne hediye edilen altın ve değerli taşlarla birlikte, İstanbul'daki Kariye Manastırı'nın da mozaiklerini yapan ustaların Cordoba'ya gelerek Müslüman ustalarla birlikte yaptıkları mihrap, dünyanın en güzel mihrabı olarak kabul edilir. Gezimiz esnasında her adımda farklı tarihlerin, farklı dinlerin ve farklı milletlerin izini sürerek büyüleyici bir atmosferi soluyacağız.
Ekstra gezi: Elhamra Sarayı Gezisi60 Euro (**Çocuk İndirimi Yoktur**)
Granada şehri orta çağda bir Müslüman kentiydi ve bu kent; Sierra Nevada dağlarının eteklerinde Elhamra diye bilinen, masallara konu olmuş, muhteşem bir hisar tarafından korunuyordu. Elhamra Sarayı, bulunduğu konum itibariyle ve yüksek surlarına eşlik eden 37 kule ile Granada semalarının hakimiydi. Yapımı 150 yıldan uzun sürmüştü. Ancak Elhamra Sarayı’nı İspanya’nın en çok gezilen yeri yapan şey; iyi korunaklı askeri bir sığınak olmasından fazlasıdır. Zarif avlularında zevk-ü sefa sürülen bir saray, ölümcül entrikalar ve aynı zamanda İslam mimarisinin batıdaki en büyük ve en güzel örneğidir. Bütün duvarlarında, binlerce kez işlenmiş olan “Allah’tan Başka Galip Yoktur” yazıları ile bilinen ve 1001 gece masallarından çıkmış gibi görünen büyüleyici bir saray olan Elhamra, Sultan 12. Muhammed (Boabdil) tarafından beklenmeyecek bir anda ve umulmayacak şekilde Kraliçe Isabel’e kaybedilmiştir. Aynı yıl İspanya Kraliyeti’nin baş sarayı ilan edilmiş ve Kristof Kolomb’un seyahatini başlatan kraliyet kararları burada verilmiştir. Sarayın günümüzde bilinen tüm hikayeleri, ünlü yazar Washington Irving tarafından Elhamra Hikayeleri adıyla derlenmiştir. Elhamra Sarayı turumuzda; Cennet-ül Arif bahçeleri, Yazlık Saray, ünlü imparator Şarlken’in Sarayı, Alcazaba Hisarı ve müsaitliğe bağlı olarak; Nasrid Sarayını gezeceğiz. Unutulmaz anılar, hikayeler ve fotoğraflar eşliğinde masalsı ve büyüleyici bir gezi sizleri bekliyor. (Saray yönetimi, Elhamra içerisinde bulunan Nasrid Sarayını korumak amacıyla bu bölüm için çok kısıtlı miktarda bilet sunmaktadır. Dolayısıyla bu bölüm müsaitliğe bağlı olarak ziyaret edilebilir ve bu sebeple de girişi garanti edilemez. Nasrid Sarayı’na girilemeyen durumlarda ise Elhamra Sarayı turumuzun fiyatı 45€ olacaktır.)

4.Gün
GranadaSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenen Malaga Gezisi'ne katılarak geçirebilir. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Albaicin Gezisi ve Sacromonte Gipsy Gecesi’ne katılarak geçirebilirler. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Malaga GezisiYetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
Sabah kahvaltımızdan sonra Malaga ekstra turu için yola çıkıyoruz. Ünlü ressam Picasso’nun doğum yeri, Costa del Sol sahilinin incisi ve Endülüs bölgesinin turizm başkenti Malaga; tarihi Fenikelilere kadar dayanan İspanya’nın ve Avrupa’nın ilk şehirlerinden olmasının yanında modern caddeleri, plajları ve renkli yaşamıyla da dikkat çekmektedir. İspanya’nın en büyük film festivaline ev sahipliği yapan bu şehir sanat dünyasına Antonio Banderas gibi bir isimde kazandırmıştır. Malaga'da yapacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında; Palmiyeleriyle ünlü Park Caddesi, birbirinden lezzeti restoranların ve kafelerin yer aldığı Liman bölgesi, Roma Tiyatrosu, Merced Meydanı, Picasso’nun doğduğu ev ve müzesi, Anayasa meydanı, İspanya’nın en şık alışveriş caddelerinden Laridos , Malaga’yı panaromik olarak fotoğraflayacağımız Gibralfaro Kalesi olacaktır. Gezimizden sonra serbest zamanda havanın durumuna bağlı olarak Malagueta Plajında denizin tadını çıkarabilir, Larios caddesinde alışveriş yapabilir, Picasso’nun izini takip ederek doğduğu evi ve müzesini ziyaret edebilirsiniz.
Ekstra gezi: Albaicin ve Sacromonte Gipsy Gecesi Gezisi45 Euro
UNESCO’nun Dünya Mirasları arasında bulunan Albaicin ve Sacromonte mahalleleri, Granada'nın mağribi köklerini ve günümüzün bohem ve eğlenceli semt hayatını en iyi görebileceğiniz yerlerdendir. Sacromonte, şehrin çingene kökenlerinin en iyi hissedildiği ve bembeyaz boyalı mağara evlerin labirent gibi dar sokaklar ile birbirine bağlandığı; Granada’nın belki de en eğlenceli mahallesidir. Sacromonte’de, Flamenco’nun ilk defa ortaya çıkmış olduğu bu bölgenin en ünlü gipsy mağara evlerinden birine konuk olacağız ve mahallenin yerel flamenco dansçıları ve yerel müzisyenleri eşliğinde unutulmaz bir Gipsy-Flamenco deneyimi yaşıyacağız. Eğlencenin ardından ise komşu semt Albaicin’e geçeceğiz. Güney İspanya’nın tipik Müslüman dönemi evleri, köşkleri ve camiilerden çevrilen kilisileri ile ünlü olan Albaicin’in dar sokaklarından geçerek bölgenin en nefes kesici noktası olan San Nicolas seyir terasına gideceğiz. Arkada 3.500 metre yüksekliğindeki Sierra Nevada dağları ve ön planda ise büyüleyici görüntüsüyle Elhamra Sarayı’nın benzersiz ve ihtişamlı görüntüsünü seyredebileceğiniz bu yer, Granada’daki yerli yabancı herkesin buluşma noktasıdır.

5.Gün
Granada, MadridSabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak yaklaşık 420 km mesafede ki Madrid’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Las Ventas Arenası, İspanya Meydanı, Alcala Kapısı, Cibeles Çeşmesi, Kraliyet Sarayı, Puerta Del Sol Meydanı görülecek yerler arasında. Şehir turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün
MadridSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenen Toledo Gezisi'ne katılarak geçirebilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Toledo GezisiYetişkin : 50 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Madrid'in 70 Km güneybatısındaki Kastilya - La Mancha bölgesinin başkenti olan Toledo hiç şüphesiz ki İspanya tarihinin en önemli şehirlerinden biridir. İspanya'dan gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerden izler taşıyan görüntüsü ile ziyaretçilerine unutulmaz anılar sunmaktadır. Tajo Nehrinin çevrelediği, korunaklı sarp kayalıkların üzerinde kurulmuş ve etrafı yüksek surlarla çevrili olan şehir; Romalılar'dan Vizigotlar'a, Endülüs'ten İspanya Kralığı’na tarih boyunca her zaman değerli bir kent olmuştur. Aynı zamanda Yahudiliğin de 15. Yüzyıl sonlarına kadar İber Yarımadasındaki merkezi olan Toledo; Avrupa'nın hala ayakta kalan en eski sinagogu, camiden çevrilmiş onlarca kilisesi ve İspanya'nın dini olarak yönetildiği ihtişamlı katedraline kadar birçok önemli yapıyı barındırır ve adeta üç semavi dinin ve halklarının iç içe geçtiği bir mozaiktir. 1561 yılında İmparatorluk, başkenti Madrid'e taşıyıncaya kadar siyasi, kültürel, ticari ve askeri merkez olan Toledo şehri; Cervantes'in ölümsüz eseri La Mançalı Don Kişot'a da ilham kaynağı olmuştur ve hikâyesinin büyük bir bölümü bu şehir ve çevresinde geçmiştir ve bütün bu nedenlerle Toledo, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yerini almıştır. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında; şehrin 16. Yüzyıldan kalan muhteşem görüntüsünü adeta bir tablo gibi fotoğraflayabileceğiniz ünlü seyir tepesi, San Martin Köprüsü, San Juan Manastırı, Yahudi Mahallesi, Santo Tome Kilisesi, Santa Maria Katedral Meydanı, şehre özgü her şeyi bulabileceğiniz alışveriş caddesi ve şehrin merkezi Zocodover Meydanı olacaktır. Gezi sonrasındaki serbest zamanda ise Toledo'ya özgü badem ezmesi Mazapan’ı tadabilir, İspanya'nın tüm dünyada tanınan ve ismini de bu bölgeden alan olgunlaştırılmış koyun peyniri Manchego'yu deneyebilirsiniz. Hediye olarak ise orta çağın en meşhur çeliğinin üretildiği yer olması sebebiyle geleneksel yöntemlerle yapılan ve Hollywood filmlerinde dahi kullanılan kılıçlar, bıçaklar veya aksesuarları inceleyebilirsiniz. Bunun dışında yine kente Endülüs döneminden miras kalan, Şam İşi (Damasquinado) olarak adlandırılan ve farklı ayarlardaki altın teller ile birbirinden güzel motiflere bezenen telkari ürünler satın alabilirsiniz. Serbest zamanın bitiminin ardından Madrid’e dönüyoruz.

7.Gün
Madrid, Zaragoza, BarselonaSabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimiz ile yaklaşık 310 km mesafede ki Zaragoza'ya doğru yola çıkıyoruz. Zaragoza'ya varışımızın ardından panoramik olarak görülecek yerler arasında; Ebro nehri üzerindeki tarihi Roma Köprüsü, Pilar Meydanı, Belediye Binası ve Lonca Binası olacak. Ardından yaklaşık 310 km mesafede ki Barcelona’ya doğru yola çıkıyoruz. Barcelona’ya varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda; Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Barcelona Limanı, Kristof Kolomb Anıtı, La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Katalunya Meydanları, Gaudi'nin evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla ve Port Olimpic görülecek yerler arasında. Panoramik şehir turunun ardından özel otobüslerimiz ile otelimize doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

8.Gün
BarselonaSabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz günü ekstra olarak düzenlenecek olan A’dan Z’ye Barcelona Gezisi'ne katılarak geçirebilirler. Dileyen misafirlerimiz akşamlarını ekstra olarak düzenlenen Flamenco & Gipsy Gecesi’ne katılarak geçirebilirler. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: A'dan Z'ye Barselona; Park Güell, El Born ve Gotik MahalleYetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş: 30 Euro
Barcelona şehrinde gerçekleştireceğimiz turumuzda, 1984 yılında UNESCO koruması altına alınmış olan, Carmelo tepesinde 17 hektarlık bir alanda inşa edilmiş ve eşsiz Barcelona ve Akdeniz manzarasını görebileceğimiz, Antoni Gaudi’nin renkli dünyası Park Güell’e gideceğiz. Park’ın ismini de aldığı dönemin soylu ailelerinden Eusebi Güell’in destekleri ve Antoni Gaudi’nin çalışmalarıyla bir bahçe-şehir projesi olarak tasarlanmış; doğa, mitoloji, din ve Katalan mimarisi temel alınmış bu parkı gezerken, Hansel ve Gretel’in öyküsünden esinlenmiş, rengarenk seramiklerle süslü alanlar arasında kendinizi masal diyarında hissedeceksiniz. Sonrasında ise şehrin tarihi merkezi olan, Roma'dan (Barcino), Günümüze (Barcelona) pek çok tarihi olaya ev sahipliği yapmış, mistik sokaklarıyla ve mimarisiyle bizi geçmişe götürecek Gotik ve El Born mahallelerinde bir yürüyüşe çıkacağız. Yürüyüşümüz esnasında şehrin en meşhur caddesi olan La Rambla, İspanya ve dünya gastronomisinin en güzel örneklerinin yer aldığı La Boqueria pazarı, Güell ailesi için tasarlanmış olan Güell Saray'ı, Antoni Gaudi’nin ilk çalışmaları olan sokak lambalarının da yer aldığı Kraliyet Meydan'ı, Avrupa’nın en büyük gotik gül penceresine sahip Santa Maria del Pi Kilisesi, İç Savaşın izlerini görebileceğimiz Sant Filip Neri Meydanı, Gotik Mahallenin merkezinde yer alan Katedral Meydanı ve Su Kemeri Kalıntıları, Katalunya Hükümet Binası ve Barcelona Belediye Binasına ev sahipliği yapan Sant Jaume Meydanı, Gotik Mimari’nin en güzel örneklerinden biri olan Santa Maria del Mar Kilisesi, gece hayatının önemli duraklarından biri olan El Born Bulvarı ve günümüzde Ribera Semtinin kalıntılarının sergilendiği El Born Kültür Merkezi göreceğimiz yerler arasında olacaktır.
Ekstra gezi: Flamenco & Gipsy Gecesi Yetişkin : 50 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Flamenco, İspanya’ya 15. Yüzyılda gelen çingenelerin, günümüze bıraktıkları en değerli mirastır. Müslümanların ve Yahudilerin de katkılarıyla Endülüs Bölgesi gerçek bir müzik ve kültür diyarı haline gelmiştir. Ancak 15. Yüzyılda Kraliçe Isabel ve Kral Fernando’nun, Müslüman ve Yahudilerin İspanya Krallığı’ndan sürülmeleri emrini vermesi; yaşadıkları yerleri terk etmek istemeyen önemli bir Müslüman kitlenin çingene gruplarının arasına katılmasına neden olmuştur, bu durum ise İspanya çingenelerinin Avrupa’daki en karma topluluklardan biri olmasını sağlamıştır. Aynı yıllarda Amerika’nın keşfi ile Sevilla ve Cadiz şehirleri büyük bir kültürel alışverişin limanları olarak zenginleşmiş, 18. Yüzyılda İspanya’yı yöneten Burbon hanedanlığı ile birlikte Fransız ve İtalyan etkileri de görülmeye başlanmıştır. İspanya İç Savaşı’nın ardından ise, Flamenco günümüzde bilinen haline ulaşmıştır. Uluslararası arenada Paco de Lucia, Camaron de la Isla, Enrique Morente, Joaquin Cortes gibi isimler ile tanınmış ve Flamenco-Rumba tarzının öncüsü olan Gipsy Kings ile birlikte bu kültür bütün dünyaya ulaşmayı başarmıştır. Büyüleyici, canlı ve İspanya tarihinde yaşanan birçok tarihi olaydan etkilenerek gelişen Flamenco, 2010 yılında Unesco tarafından İnsanlığın Kültürel Mirasları listesine girmiştir. İspanya’nın en değerli lokallerinden birinde büyüleyici bir gece sizleri bekliyor.

9.Gün
Barselona, İstanbulGezinin son günü, otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlayarak otelden ayrılıyoruz. Tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrül işlemlerinden sonra Türk Hava Yollar tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışımızın ardından turumuz sona eriyor.
Ekstra Geziler Hakkında BilgilendirmeTur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Büyük İspanya Portekiz Turu | Türk Hava Yolları 3 | 8 GECE
Büyük İspanya Portekiz Turu | Türk Hava Yolları 3 | 8 GECE
Büyük İspanya Portekiz Turu | Türk Hava Yolları 3 | 8 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.