KORE & JAPONYA | 8 GECE
Kontenjan Var 02.11.2018 / 11.11.2018 3099 $

02 KASIM 2018 Kore Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı  • Kore Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Seul gidiş, Seul - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Seul - Tokyo ve Osaka - Seul arası Kore Hava Yolu ile ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 4 yıldızlı otellerde Seul'da 1, Tokyoda 3, Kyoto'da 2, Osaka'da 2 gece toplam; 8 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Yarım gün Panoramik Seul, Tokyo, Kyoto ve Osaka şehir turu
  • Alan - otel - alan transferleri
  • Tecrübeli Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmet bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )

TUR PROGRAMI


1.Gün
İstanbul, SeulGezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Kore Hava Yolları'nın tarifeli uçuşuyla Kore'nin başkenti Seul'e hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

2.Gün
SeulHavalimanına varışımızın ardından, alanda bizi bekleyen özel aracımızla şehir merkezine hareket ediyoruz, panoramik turumuz başlıyor; turumuzda ki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü. Ardından Büyük Güney Kapısı diye adlandırılan, üzerinde 26 adet büyük alışveriş merkezi, 30.000 adet küçük mağaza ve 50.000 civarında irili ufaklı imalathanenin bulunduğu Namdaemun Pazarı’nı ziyaret ediyoruz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gün batımına doğru 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Daha sonra akşam saatlerinde otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün
Seul, TokyoSabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, havalimanına transfer oluyoruz, Tokyo uçuşumuzu Kore Hava Yolları ile gerçekleştiriyoruz. Tokyo’ya varışımızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi takiben havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüz ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. 868 yılına kadar Edo adı ile tanınan şato kenti Tokyo, şogun yönetimine son verilen Meiji adlı Japon imparatorunun sarayını buraya taşıması ile adını 'Doğu’nun Başkenti' anlamına gelen Tokyo ile değiştirmiştir. Büyük bir kısmı 1923 de Kanto depreminde ve 1945 de Amerikan bombardımanı ile yıkılmış olan Tokyo, 1950’lerden sonra hızla gelişerek, dünya çapında bir iş merkezi ve kültür odağı olmuştur. Panoramik şehir turumuzda, ihtişamlı İmparatorluk Sarayı, eski Tokyo’nun atmosferini yaşatan eğlence merkezi Asakusa, Japonya’nın en eski alışveriş merkezi, 50’den fazla mağazası ile Nakamise’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Shinjuku bölgesinde yer alan Japon Hükümeti'nin sembolü olan Tokyo Metropolitan Hükümet Binasını görüyor ve 45. katından Tokyo’nun manzarasını izleyebiliyoruz. Turun bitiminde konaklayacağımız otelimize transfer oluyor, odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün
TokyoKahvaltı sonrası günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nikko Turu’na katılabilirler. Turumuzun bitiminde Tokyo’ya geri dönüyoruz. Günümüzün geri kalan kısmını Giza ve Shinjuku caddelerinde geçirebilirsiniz. Geceleme otelde.

Exstra gezi:
Nikko GezisiYetişkin 140 Dolar / Çocuk 140 Dolar
Tokyo’nun 140 km kuzeyinde bulunan, Tokugawa Shogunları’nın mozolelerine ev sahipliği yapan, UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi’ndeki Nikko’da önce, 1616 yılında ruhlara adanarak, 15.000 el işçisi tarafından 2,5 milyon altın yaprak kullanarak yapılan ve üzerinde kuşlar, çiçekler, dans eden kızların yer aldığı Toshogu Mabedi’ni görüyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından, virajlarla dolu muhteşem bir yol olan Irohazaka’dan ilerleyerek Nikko Doğal Parkı’na varıyoruz. Burada, Kutsal Nantai Volkanı’nın eteklerinde yer alan, birkaç bin yıl önce şimdi sönmüş lav akıntıları ile oluşan muhteşem Chuzenji Gölü bizi bekliyor. Son olarak Japonya’nın en iyi üç şelalesinden biri olan Kegon Şelaleleri’ni görüyor ve Tokyo’ya geri dönüyoruz.

5.Gün
TokyoKahvaltı sonrası günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Fuji&Hakone Turu’na katılabilirler. Geceleme otelde.

Ekstra gezi:
Fuji Hakone Yetişkin 140 Dolar / Çocuk 140 Dolar
Bu turumuzda Tepelerinde sıcak su kaynaklarının bulunduğu ve 9. Yüzyıl'dan beri termal merkezi olarak tanınan Hakone’ye hareket ediyoruz. Burada Ashi Gölü'nde yapacağımız tekne gezisinden sonra Komagatake Teleferiği ile Hakone’nin muhteşem manzarasını izliyoruz.

6.Gün
Tokyo, KyotoKahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerini takiben tren istasyonuna transfer oluyoruz ve süper exspress tren ile Kyoto’ya hareket ediyoruz. (Tokyo-Kyoto yaklaşık 450 km) Yolculuğumuzun ardından Kyoto’ya varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi'nde bulunan, 1650 budist tapınağı ve 400 shinto mabedi ile ülkenin kutsal ve ruhani başkenti kabul edilen Kyoto’ya yapacağımız turda, 1397’de Yoshmitsu adlı şogun tarafından ikametgah olarak inşa ettirilen ve adı altın köşk anlamına gelen romantik Kinkakuji tapınağını, Edo hanedanının kurucusu olan Tokugawa Leyasu adlı şogun tarafından 1603’te inşa ettirilen sıra dışı Nijo Kalesi'ni, her biri 15 metre yüksekliğinde, 139 sütunun üzerinde bulunan tüm Kyoto’yu tepeden izleme fırsatı sunan, dev terası ile ünlü Kiyomizu Tapınağı'nı görüyoruz. Akşamüzeri tur bitiminde konaklayacağımız otele transfer oluyor, odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelde. Akşam arzu eden misafirlerimiz geleneksel Japon Çay Seremonisi ve Geyşa danslarının sergilendiği ekstra olan (Yemekli)Japon Sanatları Kültürel Show ve Akşam Yemeği'ne katılabilirler.

Ekstra gezi:
Japon Sanatları Kültürel Show ve Akşam YemeğiYetişkin 150 Dolar / Çocuk 150 Dolar
Bir dönem tarih kitaplarına giren, hala Japon kültürünün en önemli ögelerinden birisi olan geyşaların kendilerine özgü dansları ile farklı akşam sizleri bekliyor. Gezi, akşam yemekli olarak düzenleniyor.

7.Gün
KyotoKahvaltı sonrası günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz, tur liderinizin düzenleyeceği ekstra Nara Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Nara Gezisi (Yarım Gün)Yetişkin 100 Dolar / Çocuk 100 Dolar
Özel otobüsümüz ile bir saat sürecek otobüs yolculuğu'nun ardından tapınaklar şehri Nara’ya varıyoruz. 710 yılında kurulan ve Kyoto’dan önce Japonya’nın başkenti olan, efsaneleri ve gelenekleri ile Japon Kültürü’nü yansıtan, UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Nara’da, 1880 yılında kurulmuş Nara Park ve içinde yer alan altın rengi bronzdan yapılmış devasa Buda Heykeli’ni barındıran, dünyanın ahşaptan yapılmış tek mabedi olan Todaiji Tapınağı ile 3.000 feneri ile renkli Kasuga Taisha Mabedi’ni görüyoruz.

8.Gün
Kyoto, OsakaKahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerinin ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Osaka’ya transfer. (Kyoto-Osaka yaklaşık 60 km) Yolculuğumuzun ardından, Osaka’ya varış, Osaka Kalesi ve Köprüler şehri ve Japonya’nın en büyük 3. Şehri olan Osaka'da panaromik şehir turumuzu yapıyoruz daha sonra, konaklayacağımız otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

9.Gün
OsakaKahvaltıdan sonra günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hiroshima&Miyajima Turuna katılabilirler. Gezimizin bitiminde Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:
Hiroshima&MiyajimaYetişkin 400 Dolar / Çocuk 400 Dolar
Atom bombasının ilk denemesi yapılan Hiroshima ve antik çağlardan beri günümüze kadar gelen kutsal olarak kabul edilmiş ada, Japonya’nın en güzel manzarasına sahip olan Miyajima’yı görme imkânına sahip olacaksınız.

İstanbulSabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Seul üzeriden İstanbul'a uçuşumuzu yapıyoruz. Varışımızın ardından turumuz sona eriyor.


Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.

KORE & JAPONYA | 8 GECE
KORE & JAPONYA | 8 GECE
KORE & JAPONYA | 8 GECE
KORE & JAPONYA | 8 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.