FRANSA-İSVİÇRE-İTALYA | 7 GECE /
Kontenjan Var 20.4.2019 / 27.4.2018 599 €

20 Nisan 2019-13 Temmuz 2019- 27 Temmuz 2019 ,599 Eurodan başlayan fiyatlarla Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

1.Gün İstanbul, Lyon

Gezimizin ilk günü, Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde Tur Liderimiz sizleri karşılıyor. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Lyon'a hareket. Lyon Havalimanı'ndan özel otobüsümüz ile Lyon panoramik şehir turuna başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Fourviere Katedrali, St Martin D'Ainay Bazilikası ve eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri göreceğimiz belli başlı yerlerdir. Panoramik şehir turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde.

2.Gün Lyon

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Beaujolais & Saint Amour Üzüm Bağları Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Beaujolais & Saint Amour Üzüm Bağları Gezisi40 Euro
Lyon üzümlerinin imal edildiği köylere ve üzümlerinin yetiştiği tarlalara yapacağınız ziyarette üzümden yapılan içeceklerin nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olma imkanı bulacaksınız bu gezimizde. Geçimini üzüm ve şarapçılıkla sağlayan köylerin doğal atmosferini yaşama fırsatı da bulacaksınız.

3.Gün Lyon, Cenevre

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından programımıza dahil olan Annecy şehrine hareket ediyoruz. Annecy, Fransa ve İsviçre sınırında göl kenarına kurulmuş çizgi film uyarlaması gibi görsel çekiciliğe sahip olan küçük bir Fransa şehri. Annecy şehir turumuzun ardından yaklaşık 150 km uzaklıkta olan Cenevre şehrine yolculuğumuz başlıyor. Yapılacak panoramik şehir gezisinde Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Jean Jacques Rousseu Adası, Birleşmiş Milletler ve Kızılhaç binaları ile eski şehir keşif duraklarımız. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Cenevre Gölü Bot Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Cenevre Gölü Bot Gezisi30 Euro
Cenevre Gölü'nde yapılan ve yaklaşık 1 saat süren bot gezisiyle keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

4.Gün Cenevre, Zürih

Kahvaltının ardından Zürih'e hareket. Zürih yolu üzerinde tüm grubun katılımı ile ekstra olarak düzenlenecek Lozan, Montro ve Bern Gezisi turumuz gerçekleşecektir. Gezimizin ardından yaklaşık 290 km uzaklıkta olan Zürih'e hareket ve Zürih şehir turu. Şehir turumuzda İsviçre'nin en büyük kentine varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Fifa merkezi, şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, şehrin adını aldığı Zürih Gölü, Saat Kulesi, 12. yüzyıldan kalma Zürih Katedrali görülecek yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Lozan, Montreux ve Bern Gezisi60 Euro
Cenevre Gölü kıyısındaki 1. ve 2. Dünya savaşları sırasında birçok milletlerarası barış anlaşmalarının yapıldığı Lozan’a hareket ediyoruz. Şehri gezdikten sonra özel otobüsümüz ile Vevey Bölgesi'nde yer alan Montreux’ya hareket ediyoruz. Freddie Mercury'nin Cenevre Gölü kıyısında yer alan heykelini görüyoruz. Ardından Bern'e hareket ediyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Saat Kulesi, Avrupa'nın en büyük kapalı alışveriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein'ın evi, Tarih Müzesi, Parlamento Binası ve Meydanı görülecek yerler arasında. Bern Kentin'de parlamento meydanında bulunan fıskiyeler ile oynayan çocuklar görülmeye değer.

5.Gün Zürih

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek İsviçre Köyleri, Ren Şelaleri, Lindt Çikolataları Outlet Merkezi Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otele hareket ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: İsviçre Köyleri, Ren Şelaleri, Lindt Çikolata Outlet Merkezi Gezisi70 Euro
Yolculuğumuza Avrupanın en büyük şelalesi Ren Şelalesi ile başlıyoruz ; sonrasında Zürih' in çevresinde bulunan, kendine has İsviçre köy mimarisinin örneklerini göreceğimiz ve UNESCO kültür miras listesinde yer alan Stein-Rhein köyü ile İsviçre kültürünü yakından tanıma fırsatımız olacak. Gezimize enfes doğa manzarası eşliğinde devam ederek, İsviçre' nin en eski ve en ünlü çikolata markası olan Lindt ' in Outlet satış mağazasına gidiyoruz. Misafirlerimiz buradan uygun fiyatlı çikolata alışverişi yapma imkanı bulacaktır. Bütün bu görsel şölenin ardıdan keyifli eksta gezimizin sonuna geliyoruz.

6.Gün Zürih, Milano

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Luzern Şehri, Lugano ve Como Gölü (İtalya-İsviçre) Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından yaklaşık 290 km uzaklıkta olan Milano’ya yolculuğumuz devam ediyor. Milano şehrine vardığımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde Sforza Kalesi, Vittorio Emanuelle Pasajı, Doumo Katedrali ve Scala Meydanı keşif duraklarımız. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelde.
Ekstra gezi: Como, Lugano Gölü ve Luzern Gezisi60 Euro
Turumuzun ilk durağı olan Como’ya hareket ediyoruz. Milano’ya yalnızca 45 dakika mesafede bulunan, Alpler’in eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiş. Hem yukarısında Alpler’in hem de aşağısında varlıklı ve şirin Como ve Lecco kasabalarının güzel manzarasını görebilme imkanı. Como' nun ardından Alpler'in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano Gölü'nü panoramik olarak görüyoruz. Ardından Luzern Gölü kıyısına kurulmuş, müthiş doğası ve dingin yaşamı ile Luzern şehrini panoramik olarak gezdikten sonra turumuzu sonlandırıyoruz.

7.Gün Milano

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Portofino & Cinque Terra Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.

Hava şartları nedeniyle 28.10.2018 hareketli turumuzun ekstra gezisi Verona ve Garda Gölü Gezisiolarak geçekleşecektir.
Ekstra gezi: Portofino ve Cinque Terre Gezisi 175 Euro
Gezimizde öncelikle İtalya’nın en güzel köşelerinden Cinque Terredeki en güzel köylerden birine gidiyoruz . Kara yolu bağlantısı olmayan tekneler ve tren yolu ile ulaşılabilen bu cennet köşede geleneksel özelliklerinden kopmamış köyleri ziyaret edeceğiz ve ardından Portofino’ya hareket ediyoruz. Şarkılara ilham olan, San Fruyttuoso keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierası'nın incisi Portofino'da rengarenk bakımlı evlere, lüks kafelere, barlara, dünyaca ünlü butiklere ve limanlarda demirleyen lüks yatlara hayran kalacaksınız. Ardından Cenova Limanı'nı panoramik olarak görme şansımız oluyor.** Yaz periyodunun sezonun sona ermesi ile kış sezonu kalkışlı turlarımızda mevsim koşulları nedeni ile ekstra gezi olarak Verona&Garda gezisi düzenlenecektir. **
Ekstra gezi: Verona ve Garda Gölü Gezisi75 Euro Yetişkin | 40 Euro çocuk (7-12 yaş)
Shakespeare tarafından 15. Yüzyıl'da kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları görülecek. Ardından özel otobüsümüz ile İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü ve Sirmione Kasabası gezilecek.

8.Gün Milano, İstanbul

Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından uçuş saatine göre Tur Lideriniz ekstra tur belirleyebilir. Sonrasında Tur Liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına doğru yolculuğumuz başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. İstanbul’a varıyoruz ve yolculuğumuz sona eriyor.

  Ücrete Dâhil Olanlar
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Lyon gidiş , Milano - İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Lyon'da 2 gece, Cenevre'de 1 gece, Zürih'te 2 gece, Milano'da 2 gece, toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Lyon, Cenevre, Zürih, Milano Panoramik şehir turları
 • Alan-otel-alan transferleri ve şehirler arası transferler
 • Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Milano otel konaklama vergileri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
  Ücrete Dâhil Olmayanlar
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 120 € ücret ödenir.(Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar

FRANSA-İSVİÇRE-İTALYA | 7 GECE /
FRANSA-İSVİÇRE-İTALYA | 7 GECE /
FRANSA-İSVİÇRE-İTALYA | 7 GECE /
FRANSA-İSVİÇRE-İTALYA | 7 GECE /
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.