Budapeşte, Viyana, Prag | Thy 3 | 7 GECE
Kontenjan Var 15.09.2018 / 22.09.2018 399 €

01 Eylül- 13 Ekim 2018 tarihleri arasında 399 € dan başlayan fiyatlar

Ücrete dahil olan hizmetler


  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Budapeşte gidiş, Prag İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde; Budapeste 2 gece , Viyana 2 gece, Prag 3 gece toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Budapeşte, Viyana, Prag şehir turları
  • Alan - otel - alan transferleri ve şehirler arası transferler
  • Ets Tur Türkçe tur liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Tur Programı

1.Gün
İstanbul, BudapeşteGezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Budapeşte. Şehre vardığımızda özel otobüslerle panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kahramanlar Meydanı, Opera , Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında. Günün devamında ekstra olarak sunulan Macar Folkloru ve Çigan Gecesi alternatifler arasında. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Macar Folkloru ve Çigan Gecesi Yetişkin: 55 Euro / Çocuk (2-12 Yaş) : 30 Euro
Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.
2.Gün
BudapeşteSabah kahvaltının ardından misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Osmanlı ve Macar tarihine konu olmuş ünlü; Estergon, Visegrad ve Szentendre Gezisi tercihler arasında. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Tuna Nehri Gezisine katılabilirler. Tuna Nehri gezimize dünyanın en iyi ışıklandırmasına sahip olan şehrimizi keşfetme fırsatı yakalıyoruz. Geceyi otelde geçiriyoruz.
Ekstra gezi: Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi Yetişkin: 65 Euro / Çocuk(2-12 Yaş) : 35 Euro
Bu turumuzun ilk durağı Ezstergom’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad'da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristana özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.
Ekstra gezi: Tuna Nehri Tekne GezisiYetişkin: 30 Euro / Çocuk(2-12 Yaş): 15 Euro
Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.
3.Gün
Budapeşte, ViyanaGüne kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz.(Budapeşte-Viyana yaklaşık 250 km ) Budapeşte' den Viyana' ya geçerken, isteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Slovakya'nın başkenti; Bratislava turumuza katılabilirler. Viyana'ya varışımız' da yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi, trafik durumuna göre; Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası otele yerleşiyoruz.Geceyi otelde geçiriyoruz.
Ekstra gezi: Bratislava GezisiYetişkin: 20 Euro / Çocuk(2-12 Yaş): 10 Euro
Son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Not: Avrupa Birliği kuralları gereği uzun yolculuklarda uzun mola verilmesi gerekmektedir. OMV benzin istasyonunda mola verilmek durumundadır. Bu turumuz bu mola sırasında gerçekleştirilecek olup, katılmak istemeyen misafirler buradaki dinlenme tesislerinde vakit geçirebilirler.
4.Gün
ViyanaSabah, kahvaltının ardından misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenen Wienerwald - Seegrote-Belvedere Sarayı ve Schönbrunn Sarayı Gezisi ile geçirebilirler. Avrupa’nın kültür başkenti Viyana’da sunulan bir diğer ekstra gezi de muhteşem Viyana Konser Gecesi. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz.
Ekstra gezi: Wienerwald, Seegrote,Belvedere Sarayı Bahçesi ve Schönbrunn Sarayı Bahçesi GezisiYetişkin: 65 Euro / Çocuk(2-12 Yaş) : 35 Euro
Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi'nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durağımız Savoy prensi Eugene’nin yazlık sarayı olan Belvedere Sarayı Bahçesi Gezisi olacak. Gezi esnasında göreceğimiz yerler arasında Schönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Gezimizin ardından Viyana şehir merkezine dönülüyor. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.
Ekstra gezi: Viyana Konser GecesiYetişkin: 55 Euro / Çocuk (2-12 Yaş) : 30 Euro
Müzik ile her zaman iç içe olmuş ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin verildiği bu şehirde tur liderinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz.
5.Gün
Viyana, PragSabah, erken kahvaltının ardından odaları boşaltarak Prag'a doğru yola çıkılıyor.(Viyana-Prag yaklaşık 300 km )Viyana' dan Prag' a geçerken, isteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenenCesky Krumlov gezimize katılabilirler. Ardından Prag' a varıyoruz. Prag' da yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda Eski Belediye Binası, IV. Charles köprüsü, Astronomik Saat, Rudolfinium, Paris Caddesi, Clementinium Manastırı görülecek yerler arasında. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Chesky Krumlov GezisiYetişkin: 25 Euro / Çocuk(2-12 Yaş): 15 Euro
Çek Cumhuriyeti' nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin UNESCO tarafından korunmaya alınmış bölümleri görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek.
6.Gün
PragSabah, kahvaltının ardından misafirlerimiz günlerini;kralların şehri olarak ünlenen; ekstra olarak düzenlenen Karlovy Vary Gezisi ile geçirebilirler. Arzu eden misafirler akşam ekstra olarak düzenlenen Orta Çağ Gecesi 'ne katılabilirler. Gün sonunda oteldeyiz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Karlovy Vary Gezisi65 Euro Yetişkin - 35 Euro Çocuk (7-12 yaş)
Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi tur liderinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.
Ekstra gezi: Orta Çağ Gecesi GezisiYetişkin:60 Euro / Çocuk(2-12): 30 Euro
Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor.
7.Gün
PragSabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz için sunulan ekstra olarak düzenlenen Terezin ve Dresden Gezisi günümüzü değerlendirmemiz için iyi bir seçenek. Akşam ise misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Çek Gecesi 'ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Terezin ve Dresden GezisiYetişkin:105 Euro / Çocuk(2-12 Yaş): 50 Euro
Yapılacak olan ikili turumuzda önce Kuzeyin Floransa’sı Dresden’de Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Müzesi, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı ve Elbe Nehri kıyısı göreceğimiz keşif duraklarımız. Dresden ziyareti sonrasında ise İmparator II. Joseph tarafından krallığın korunması maksadı ile yaptırılmış, 18. Yüzyıl'ın sonunda ise tamamen değişmiş ve II. Dünya Savaşı’nda Nazilerce, Toplama Kampı haline getirilmiş Terezin Kalesi’ni göreceğiz.
Ekstra gezi: Çek Gecesi Yetişkin: 55 Euro / Çocuk (2-12 Yaş) : 30 Euro
Prag’ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.
8.Gün
Prag,İstanbulGezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından tur liderinizin belirteceği saatte havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından turumuz sona eriyor
Budapeşte, Viyana, Prag | Thy 3 | 7 GECE
Budapeşte, Viyana, Prag | Thy 3 | 7 GECE
Budapeşte, Viyana, Prag | Thy 3 | 7 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.