ETS TUR ENDÜLÜS-LÜZBON TURU /7 GECE /VİZELİ
Kontenjan Var 22.6.2019 / 29.6.2019 599 €

ETS TUR LİZBON-ENDÜLÜS TURU /7 GECE /VİZELİ /599 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

ETS TUR LİZBON -ENDÜLÜS 22 HAZİRAN 2019 / 7GECE

599 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Malaga gidiş, Lizbon-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Granada'da 2, Sevilla'da 2, Lizbon'da 3 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Malaga, Granada, Cordoba, Sevilla ve Lizbon şehir gezileri
  • Alan-otel-alan transferleri; şehirler arası transferler
  • Etstur Türkçe liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası


  • Tur Programı
   1.Gün
   İstanbul, Malaga, GranadaGezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Malaga. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik Malaga şehir turunda; Park Caddesi, Restoran ve Kafeleriyle ünlü Liman Bölgesi, şehrin sembolü olan Deniz Feneri, Picasso’nun doğduğu evin de yer aldığı Merced Meydanı, Picasso Müzesi, Roma Tiyatrosu, Alcazaba Surları göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından yaklaşık 130 km mesafede bulunan Granada’ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
   2.Gün
   GranadaSabah kahvaltısının ardından panoramik Granada şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde; şehrin kalbi olarak nitelendirilen Bib-Rambla meydanı, çeşitli restoranlar, kafeterya ve hediyelik eşya dükkanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Arap Çarşısı, Gran Via Caddesi, Kristof Kolomb ve Isabel anıtı, şehrin Katedrali göreceğimiz noktalar olacaktır. Arzu eden misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenen Elhamra Sarayı Gezisi'ne katılarak geçirebilir. Misafirlerimiz akşamlarını ekstra olarak düzenlenen Albaicin Gezisi ve Sacromonte Gipsy Gecesi’ne katılarak geçirebilirler. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
   Ekstra gezi: Elhamra Sarayı Gezisi60 Euro (**Çocuk İndirimi Yoktur**)
   Granada şehri orta çağda bir Müslüman kentiydi ve bu kent; Sierra Nevada dağlarının eteklerinde Elhamra diye bilinen, masallara konu olmuş, muhteşem bir hisar tarafından korunuyordu. Elhamra Sarayı, bulunduğu konum itibariyle ve yüksek surlarına eşlik eden 37 kule ile Granada semalarının hakimiydi. Yapımı 150 yıldan uzun sürmüştü. Ancak Elhamra Sarayı’nı İspanya’nın en çok gezilen yeri yapan şey; iyi korunaklı askeri bir sığınak olmasından fazlasıdır. Zarif avlularında zevk-ü sefa sürülen bir saray, ölümcül entrikalar ve aynı zamanda İslam mimarisinin batıdaki en büyük ve en güzel örneğidir. Bütün duvarlarında, binlerce kez işlenmiş olan “Allah’tan Başka Galip Yoktur” yazıları ile bilinen ve 1001 gece masallarından çıkmış gibi görünen büyüleyici bir saray olan Elhamra, Sultan 12. Muhammed (Boabdil) tarafından beklenmeyecek bir anda ve umulmayacak şekilde Kraliçe Isabel’e kaybedilmiştir. Aynı yıl İspanya Kraliyeti’nin baş sarayı ilan edilmiş ve Kristof Kolomb’un seyahatini başlatan kraliyet kararları burada verilmiştir. Sarayın günümüzde bilinen tüm hikayeleri, ünlü yazar Washington Irving tarafından Elhamra Hikayeleri adıyla derlenmiştir. Elhamra Sarayı turumuzda; Cennet-ül Arif bahçeleri, Yazlık Saray, ünlü imparator Şarlken’in Sarayı, Alcazaba Hisarı ve müsaitliğe bağlı olarak; Nasrid Sarayını gezeceğiz. Unutulmaz anılar, hikayeler ve fotoğraflar eşliğinde masalsı ve büyüleyici bir gezi sizleri bekliyor. (Saray yönetimi, Elhamra içerisinde bulunan Nasrid Sarayını korumak amacıyla bu bölüm için çok kısıtlı miktarda bilet sunmaktadır. Dolayısıyla bu bölüm müsaitliğe bağlı olarak ziyaret edilebilir ve bu sebeple de girişi garanti edilemez. Nasrid Sarayı’na girilemeyen durumlarda ise Elhamra Sarayı turumuzun fiyatı 45€ olacaktır.)
   Ekstra gezi: Albaicin ve Sacromonte Gipsy Gecesi Gezisi45 Euro
   UNESCO’nun Dünya Mirasları arasında bulunan Albaicin ve Sacromonte mahalleleri, Granada'nın mağribi köklerini ve günümüzün bohem ve eğlenceli semt hayatını en iyi görebileceğiniz yerlerdendir. Sacromonte, şehrin çingene kökenlerinin en iyi hissedildiği ve bembeyaz boyalı mağara evlerin labirent gibi dar sokaklar ile birbirine bağlandığı; Granada’nın belki de en eğlenceli mahallesidir. Sacromonte’de, Flamenco’nun ilk defa ortaya çıkmış olduğu bu bölgenin en ünlü gipsy mağara evlerinden birine konuk olacağız ve mahallenin yerel flamenco dansçıları ve yerel müzisyenleri eşliğinde unutulmaz bir Gipsy-Flamenco deneyimi yaşıyacağız. Eğlencenin ardından ise komşu semt Albaicin’e geçeceğiz. Güney İspanya’nın tipik Müslüman dönemi evleri, köşkleri ve camiilerden çevrilen kilisileri ile ünlü olan Albaicin’in dar sokaklarından geçerek bölgenin en nefes kesici noktası olan San Nicolas seyir terasına gideceğiz. Arkada 3.500 metre yüksekliğindeki Sierra Nevada dağları ve ön planda ise büyüleyici görüntüsüyle Elhamra Sarayı’nın benzersiz ve ihtişamlı görüntüsünü seyredebileceğiniz bu yer, Granada’daki yerli yabancı herkesin buluşma noktasıdır.
   3.Gün
   Granada, Cordoba, SevillaSabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak Cordoba'ya doğru yola çıkıyoruz. (Granada-Cordoba yaklaşık 210 km) Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde bembeyaz evlerin bulunduğu labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi, Calle de Flores, tipik Endülüs sokakları, iç avlulu çiçekli evleri ile Judeira, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı göreceğimiz yerler arasında. İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Cordoba Cami Gezisi'ne katılabilir. Gezimizin ardından Sevilla'ya hareket ediyoruz (Cordoba-Sevilla yaklaşık 140 km). Sevilla'ya varışımızda yapacağımız panoramik şehir gezimizde Guadalquivir Nehri kıyısında bulunan Altın Kule, Boğa güreşleri arenası, Maestranza tiyatro ve Opera binası ve Santa Cruz Mahallesi göreceğimiz yerler arasında. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
   Ekstra gezi: Cordoba Cami GezisiYetişkin: 20 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş: 10 Euro
   Romalılar döneminde pagan tapınağı, Vizigotlar döneminde kilise, Müslümanlar döneminde cami ve İspanyollar döneminde ise katedral olarak kullanılan Cordoba Camii; Endülüs'ü Endülüs yapan yerdir. Elhamra Sarayı ile birlikte Endülüs’ten günümüze kadar ulaşan 2 önemli eserden biri olan Cordoba Camii 8. ve 10. Yüzyıllar arasında dört aşamada inşa edilmiş ve yapıldığı dönemlerde dünyanın en büyük Camii olmuştur. Bizans İmparatorluğu tarafından, Endülüs Halifeliği'ne hediye edilen altın ve değerli taşlarla birlikte, İstanbul'daki Kariye Manastırı'nın da mozaiklerini yapan ustaların Cordoba'ya gelerek Müslüman ustalarla birlikte yaptıkları mihrap, dünyanın en güzel mihrabı olarak kabul edilir. Gezimiz esnasında her adımda farklı tarihlerin, farklı dinlerin ve farklı milletlerin izini sürerek büyüleyici bir atmosferi soluyacağız.
   4.Gün
   SevillaSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenen A’dan Z’ye Sevilla Gezisi’ne katılarak geçirebilir. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Flamenco & Gipsy Gecesi'ne katılarak geçirebilirler. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
   Ekstra gezi: A’dan Z’ye Sevilla (İspanya ve Amerika Meydanı, Maria Luisa Parkı, Katedral, Alcazar Kraliyet Sarayı)65 Euro (**Çocuk İndirimi Yoktur**)
   Turumuza da adını veren ve A’dan Z’ye tüm İspanya şehirlerinin ve tarihi karakterlerin hikayelerinin seramik üzerine çizimlerle anlatıldığı bölümleri ile ünlü olan ve 1929 İbero-Amerika Fuarı için yaklaşık 50.000 metrekarelik bir alana inşa edilmiş olan, İspanyol İmparatorluğu'nun tarihteki gücünü yansıtan, İspanya’daki en görkemli meydan olan İspanya Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından Sevilla’nın en keyifli parkı olan Maria Luisa’dan geçerek, yine 1929 Fuar’ı için inşa edilmiş, farklı mimari tarzlarda tasarlanmış, günümüzde çeşitli müzelerin yer aldığı Amerika Meydanı’na geçeceğiz. Daha sonra ise şehrin tarihi merkezine geçerek Santa Cruz mahallesinde yer alan dünyanın en büyük Gotik Katedrali olan Sevilla Katedrali’ni gezeceğiz. Kristof Kolomb’un mezarının da yer aldığı katedralin en önemli sembollerinden biri ise Müslümanlar döneminde minare olan, günümüzde ise La Giralda olarak adlandırılan 105 metre yüksekliğindeki çan kulesidir. Katedral gezimizin ardından ise Avrupa’nın en eski Kraliyet Sarayı Alcazar'ı gezeceğiz. 14. Yüzyılda Elhamra Sarayı ile mimari açıdan bir yarış yaşanmış ve yaptıran kral bir Katolik olsa da yaptırdığı sarayı İslam mimarisinin önemli etkilerinin görüldüğü bir saray haline dönüşmüştür. Kraliyet Sarayı içerisinde yer alan bazı salonlarda Şarlken ve Kanuni Sultan Süleyman arasında Akdeniz’de yaşanan çekişmeleri konu alan sahneler ise duvarlara ipek goblenlerle işlenmiştir. Kristof Kolomb, Macellan ve Americo Vespucci gibi pek çok denizciyi finanse etmiş, yaklaşık üç asır boyunca coğrafi keşiflerin merkez ve yönetim noktası olan Casa de Contratacion'da Kraliyet Sarayı içerisinde yer almaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü Game of Thrones dizisinin çeşitli sahnelerinin çekilmiş olduğu saray, bahçeleriyle yerli, yabancı sinema tutkunlarının da akınına uğramaktadır.
   Ekstra gezi: Sevilla - Flamenco & Gipsy Gecesi50 Euro (**Çocuk İndirimi Yoktur**)
   Flamenco, İspanya’ya 15. Yüzyılda gelen çingenelerin, günümüze bıraktıkları en değerli mirastır. Müslümanların ve Yahudilerin de katkılarıyla Endülüs Bölgesi gerçek bir müzik ve kültür diyarı haline gelmiştir. Ancak 15. Yüzyılda Kraliçe Isabel ve Kral Fernando’nun, Müslüman ve Yahudilerin İspanya Krallığı’ndan sürülmeleri emrini vermesi; yaşadıkları yerleri terk etmek istemeyen önemli bir Müslüman kitlenin çingene gruplarının arasına katılmasına neden olmuştur, bu durum ise İspanya çingenelerinin Avrupa’daki en karma topluluklardan biri olmasını sağlamıştır. Aynı yıllarda Amerika’nın keşfi ile Sevilla ve Cadiz şehirleri büyük bir kültürel alışverişin limanları olarak zenginleşmiş, 18. Yüzyılda İspanya’yı yöneten Burbon hanedanlığı ile birlikte Fransız ve İtalyan etkileri de görülmeye başlanmıştır. İspanya İç Savaşı’nın ardından ise, Flamenco günümüzde bilinen haline ulaşmıştır. Uluslararası arenada Paco de Lucia, Camaron de la Isla, Enrique Morente, Joaquin Cortes gibi isimler ile tanınmış ve Flamenco-Rumba tarzının öncüsü olan Gipsy Kings ile birlikte bu kültür bütün dünyaya ulaşmayı başarmıştır. Büyüleyici, canlı ve İspanya tarihinde yaşanan birçok tarihi olaydan etkilenerek gelişen Flamenco, 2010 yılında Unesco tarafından İnsanlığın Kültürel Mirasları listesine girmiştir. İspanya’nın en değerli lokallerinden birinde büyüleyici bir gece sizleri bekliyor.
   5.Gün
   Sevilla, LizbonSabah kahvaltısının ve otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra; otelimizden ayrılarak yaklaşık 470 km mesafedeki Lizbon’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezisinde; VII. Eduardo Parkı, Marques da Pombal Meydanı, Liberdade Caddesi, Restauradores Meydanı, Rossio Tren İstasyonu, Rossio Meydanı, tarihi Santa Justa Asansörü, Ticaret Meydanı, Augusta Caddesi, Tejo Nehri ve Figueira Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
   6.Gün
   LizbonSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenen A’dan Z’ye Lizbon Gezisi'ne katılarak geçirebilir. Misafirlerimiz akşamlarını ekstra olarak düzenlenen Fado Gecesi Gezisi'ne katılarak geçirebilirler. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
   Ekstra gezi: A'dan Z'ye Lizbon Gezisi60 Euro (**Çocuk İndirimi Yoktur**)
   Avrupa’nın en renkli başkentlerinden biri olan Lizbon’da gerçekleştireceğimiz turumuzda şehrin yedi tepesinden biri olan Alfama ile gezimize başlıyacağız. Alfama semti; Lizbon'da 1755 yılında yaşanan büyük depremde şehrin ayakta kalabilen tek noktası ve en eski semti olarak bilinmektedir. Tarihi yapıları, rengarenk boyalı ve birbirinden güzel seramiklerle süslü binalarıyla bizi geçmişe götüren bu sokaklarda yürürken pek çok noktada Fado söyleyen birilerini duymak olağan bir durumdur. Alfama gezimizin ardından şehrin sembolik yapılarının bulunduğu, aynı zamanda 15. ve 16. Yüzyılda Bartolomeu Dias, Vasco da Gama, Macellan gibi birçok ünlü kâşifin Atlas Okyanusu'na açıldığı yer olan Belem bölgesine geçeceğiz. Burada, Tejo nehri kıyısında konumlanmış, 16. Yüzyılda inşa edilen ünlü Belem Kulesi, Portekizli denizcilerin keşiflerinin anlatıldığı büyüleyici Keşifler Anıtı ve yine keşiflerin sembolü olarak bilinen Jeronimos Manastırını göreceğiz. Ardından ise dünyaca ünlü tatlar listesinde kendisine yer bulan Belem Tatlısının tadına bakmak üzere, 1837’de kurulan ve Portekiz'in en meşhur pastanesi olarak bilinen Belem Pastanesi'nde serbest zamanımız olacak. Akabinde sizlerle birlikte şehrin bir başka tepesi olan Bairro Alto’ya gideceğiz. Bairro Alto; Lizbon'un sanatçılarının, şairlerinin vakit geçirdiği, butik dükkanları, restoranları, kafeleri ve renkli gece hayatıyla ünlü semtidir. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında şehri tepeden fotoğraflayacağımız Sao Pedro de Alcantara seyir terası, Portekiz'in en önemli şairi olan ve 16. Yüzyılda yaşamıl olan Luis Camoes'in meydanı ve 20. Yüzyılın en önemli yazarı Fernando Pessoa’nın vaktini geçirdiği kafeterya gibi noktalar ve daha niceleri olacak.
   Ekstra gezi: Fado Gecesi GezisiYetişkin 40 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 07-12 Yaş : 30 Euro
   Fado’nun kelime anlamı kader demektir. Avrupa’nın en batısında yer alan ve küçük bir okyanus ülkesi olan Portekiz, kaderini her zaman Atlas Okyanusu’nda aramış; böylece balıkçılar, denizciler ve kaşifleri ile bilinen bir ülke haline gelmiştir. Bu durum ise geride kalanlara kimi zaman özlem dolu, kimi zaman acılı şarkılar söyletmiş, kavuşmalar ise sokakları keyif şarkılarıyla doldururmuş. 19. Yüzyıl Portekiz sokaklarında ortaya çıkan bu müzik türünün çıkış noktası tam olarak bilinememekle birlikte; kimi kaynaklar Lizbon’un varoş liman semtlerinden geldiğini, kimi kaynaklar ise Kuzey Afrika’nın özlem dolu ezgileri ile benzerliklerinden bahsederler ve Fado’nun yüzyıllar önce Portekiz’de yaşamış olan Müslümanların müziği de olabileceği görüşlerini dile getirirler. Amalia Rodrigues, Mariza ve Ana Moura gibi dünya çapında önemli isimler ile kendisinden söz ettiren bu müzik, klasik gitar ve ona eşlik eden 12 telli Portekiz gitarı ile icra edilir ve günümüzde Portekiz denince akla gelen ilk ögelerden biridir. Bütün bu özellikleri ile Fado; 2011 yılında Unesco tarafından İnsanlığın Kültürel Mirasları listesine alınmıştır. Fado gecesi için Lizbon’un en renkli semtlerinden birine gideceğiz, güzel bir müzik ve Portekiz’in birbirinden değerli sanatçılarından dinleyeceğimiz denizcilerin müziği Fado eşliğinde keyifli bir gece sizleri bekliyor.
   7.Gün
   LizbonSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenen Porto Gezisi’ne katılarak geçirebilirler. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
   Ekstra gezi: Porto GezisiYetişkin 80 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 50 Euro
   Lizbon'un 300 Km kuzeyinde yer alan Porto, Portekiz kültürünü ve ruhunu en iyi yansıtan epik bir şehridir. Avrupa'nın en romantik şehirlerinden olan Porto; ülkenin en uzun ikinci nehri Douro'nun Atlas okyanusu ile kesiştiği bölgede güvenli bir noktaya kurulmuş, yüzyıllar boyunca verimli Douro Vadisi ve balığı bol olan suları ile İber Yarımadasının kuzeyinde önemli bir ticaret noktası olmuştur. UNESCO'nun koruması altında yer alan, Portekiz kimliğini oluşturan ve Portekiz'e ismini veren şehir olmasının yanında; tarihi tüm görkemiyle yansıtan rengarenk seramik ve demir ferforjelerle süslü geleneksel evleri, kiliseleri, kamu yapıları, meydanları, köprüleri, Douro nehri kıyısında karşılıklı birbirine bakan amblematik La Ribeira ve Gaia mahalleleri ile ziyaret edenlere eşşiz bir deneyim yaşatır. Şehir ile özleşmiş, dünyanın en özel şaraplarından olan Porto Şarabı'nın merkezi olan bu yer tıpkı şarabı gibi yılların güzelliğini, kokusunu ve efsununu sokaklarında barındırır. Porto'da yapacağımız gezimizde; tüm şehri panaromik açıdan görerek fotoğrafını çekebileceğimiz I. Luis Köprüsü ve seyir terası, çarpıcı bir mimari ve manzara sunan Se Katedrali, Avrupa'nın en güzel tren istasyonlarından biri olan, içi Portekiz tarihini anlatan resimlerin yer aldığı çiniler süslenen Sao Bento tren istasyonu, San Antonio, San Ildefonso Kiliseleri ve 76 metre uzunluğundaki Barok kulesi ile Porto'nun en yüksek yapısına sahip Clerigos Kilisesi, şehrin merkezi sayılan, Art-Deco binalar ile çevrilmiş ve ismini İngiltere ile yapılan tarihi müttefiklikten alan Aliados meydanı, Belediye binası, birbirinden güzel kafeleri, dükkanları ve mağazaların yer aldığı trafiğe kapalı Flores Caddesi, Borsa Sarayı, Portekiz ve dünya tarihinin seyrini değiştiren coğrafi keşifleri başlatan şehzade Denizci Henry'nin heykelinin yer aldığı parkı ve doğduğu ev, Douro nehrinin evleri ve martıları ile ünlü her daim hareketli Riberia mahallesi olacak. Porto'nun leziz deniz ürünlerini ve yemeklerini geleneksel restoranlarda deneyebileceğiniz öğle yemeği molası ve serbest zaman veriyoruz. Sonrasında ise dilerseniz ise Douro nehrinde tekne gezisi yapabilir, Harry Potter'ın yazarı J.K.Rowling'e ilham olmuş dünyanın en güzel kitapçılarından Lello'yu gezebilir, Porto'nun tarihi kafesi Majestic'de zaman geçirebilir ve Santa Catarina caddesinde alışveriş yapabilir ya da dünyaca ünlü Porto Şarabı Mahzenlerini gezebilirsiniz.
   8.Gün
   Lizbon, İstanbulTurumuzun son gününde, uçuşumuz öncesindeki serbest zamanımızı değerlendirmek amacıyla dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Cabo da Roca Burnu & Cascais Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından Lizbon’a dönüyoruz ve Tur Liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz sona eriyor.
   Ekstra gezi: Cabo da Roca Burnu & Cascais Gezisi40 Euro
   Turumuzun son gününde, uçuşumuz öncesindeki serbest zamanımızı değerlendirmek amacıyla Portekiz’in en değerli iki bölgesine gideceğiz. İlk durağımız Cabo da Roca. Amerika’nın keşfinden önce ünlü şair Luis de Camoes’in “Burası karanın bittiği, denizlerin başladığı yer” diye anlattığı, etkileyici ve yüksek kayalıklardan oluşan görüntüsüyle fotoğrafçılar için cezbedici bir bölge olan ve doğa sporcularının da vazgeçilmez noktası olmayı başarmış bu yer aynı zamanda Avrupa Kıtasının en batı noktası olmasıyla da ünlüdür. İkinci durağımız ise Portekiz’in Cote d’Azur’u kabul edilen ve Lizbon Bölgesi’nin en keyifli yerleşim yeri olan; Şato evleri, plajları, butik mağazaları ve keyifli sokaklarıyla ünlü bölgesi Cascais olacak. Son gün yapacağımız bu keyifli turumuzun ardından tur liderimizin belirteceği saatte havaalanına gitmek üzere Lizbon’a döneceğiz.
ETS TUR ENDÜLÜS-LÜZBON TURU /7 GECE /VİZELİ
ETS TUR ENDÜLÜS-LÜZBON TURU /7 GECE /VİZELİ
ETS TUR ENDÜLÜS-LÜZBON TURU /7 GECE /VİZELİ
ETS TUR ENDÜLÜS-LÜZBON TURU /7 GECE /VİZELİ
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.