Barselona, Madrid Turu | Pegasus |4GECE
Kontenjan Var 05.12.2017 / 09.12.2017 299 €

05 Aralık 2018 arası tarihlerde, Pegasus| Sabiha Gökçen Kalkışlı , VİZELİ

BARCELONA- MADRİD TURU 05 ARALIK 2018 /4 GECE
 • Pegasus Hava Yolları özel seferleri ile İstanbul-Zaragoza gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 yıldızlı otelde, Barselona'da 2 gece, Madrid'de 2 gece olmak üzere oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Barselona ve Madrid Şehir Gezisi
 • Alan - otel - alan transferleri
 • ETS Türkçe Tur Liderlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Barselona otel konaklama vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul,Zaragoza,BarcelonaGezimizin ilk günü; Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde belirlenen saatte tur liderimiz ile buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının özel seferi ile varış noktamız Zaragoza. Zaragoza'ya varışın ardından özel otobüslerimiz ile Barcelona'da konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
2.Gün
BarcelonaOtelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Barselona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic görüleceğimiz yerler arasında. Şehir gezimiz sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan A'dan Z'ye Barselona; Park Güell, El Born ve Gotik Mahalle Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: A'dan Z'ye Barselona; Park Güell, El Born ve Gotik MahalleYetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş: 30 Euro
Barcelona şehrinde gerçekleştireceğimiz turumuzda, 1984 yılında UNESCO koruması altına alınmış olan, Carmelo tepesinde 17 hektarlık bir alanda inşa edilmiş ve eşsiz Barcelona ve Akdeniz manzarasını görebileceğimiz, Antoni Gaudi’nin renkli dünyası Park Güell’e gideceğiz. Park’ın ismini de aldığı dönemin soylu ailelerinden Eusebi Güell’in destekleri ve Antoni Gaudi’nin çalışmalarıyla bir bahçe-şehir projesi olarak tasarlanmış; doğa, mitoloji, din ve Katalan mimarisi temel alınmış bu parkı gezerken, Hansel ve Gretel’in öyküsünden esinlenmiş, rengarenk seramiklerle süslü alanlar arasında kendinizi masal diyarında hissedeceksiniz. Sonrasında ise şehrin tarihi merkezi olan, Roma'dan (Barcino), Günümüze (Barcelona) pek çok tarihi olaya ev sahipliği yapmış, mistik sokaklarıyla ve mimarisiyle bizi geçmişe götürecek Gotik ve El Born mahallelerinde bir yürüyüşe çıkacağız. Yürüyüşümüz esnasında şehrin en meşhur caddesi olan La Rambla, İspanya ve dünya gastronomisinin en güzel örneklerinin yer aldığı La Boqueria pazarı, Güell ailesi için tasarlanmış olan Güell Saray'ı, Antoni Gaudi’nin ilk çalışmaları olan sokak lambalarının da yer aldığı Kraliyet Meydan'ı, Avrupa’nın en büyük gotik gül penceresine sahip Santa Maria del Pi Kilisesi, İç Savaşın izlerini görebileceğimiz Sant Filip Neri Meydanı, Gotik Mahallenin merkezinde yer alan Katedral Meydanı ve Su Kemeri Kalıntıları, Katalunya Hükümet Binası ve Barcelona Belediye Binasına ev sahipliği yapan Sant Jaume Meydanı, Gotik Mimari’nin en güzel örneklerinden biri olan Santa Maria del Mar Kilisesi, gece hayatının önemli duraklarından biri olan El Born Bulvarı ve günümüzde Ribera Semtinin kalıntılarının sergilendiği El Born Kültür Merkezi göreceğimiz yerler arasında olacaktır.
3.Gün
Barcelona,MadridOtelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Madrid’e hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz, yol güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Zaragoza Gezisi'ne katılabilirler. Zaragoza Gezisi'nin ardından Madrid'e doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Kraliyet Sarayı, Plaza Espania, Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Çeşmesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Zaragoza Gezisi20 Euro
Zaragoza Aragon Özerk Bölgesinin başkenti ve Zaragoza ili'nin merkezidir. Zaragoza Ebro Nehri ve onunla birleşen "Huevra Çayı" ve "Gallego Çayı" nun geniş vadisinde ve bu vadi bölgesinin hemen hemen ortasında kurulmuştur. Zaragoza'nın en ünlü binaları; Arap yapısı olan "Aljaferia Sarayı", "Catedral del Salvador" yahut "La Seo Katedrali" ve "Basílica de Nuestra Señora de El Pilar" yahut "Basilica del Pilar" Bazalikası ile şehirdeki bulunan birkaç diğer bina İspanya' da müslümanlarin ülkeden göçünden sonra Arap ve Hristiyan mimarı stilleri karışımından ortaya çıkartılan, Aragon tipi "Müdejar Mimari Stili"'nin en güzel örnekleri olduğu kabul edilmektedir. Bu binalar İspanya için UNESCO Dünya Mirasları listesine konulmuşlardır.
4.Gün
MadridSabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz günü ekstra olarak düzenlenen olan Toledo Gezisi ile değerlendirebilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenko Gece Gezisi'ne katılabilir. Gezinin ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Toledo GezisiYetişkin : 50 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Madrid'in 70 Km güneybatısındaki Kastilya - La Mancha bölgesinin başkenti olan Toledo hiç şüphesiz ki İspanya tarihinin en önemli şehirlerinden biridir. İspanya'dan gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerden izler taşıyan görüntüsü ile ziyaretçilerine unutulmaz anılar sunmaktadır. Tajo Nehrinin çevrelediği, korunaklı sarp kayalıkların üzerinde kurulmuş ve etrafı yüksek surlarla çevrili olan şehir; Romalılar'dan Vizigotlar'a, Endülüs'ten İspanya Kralığı’na tarih boyunca her zaman değerli bir kent olmuştur. Aynı zamanda Yahudiliğin de 15. Yüzyıl sonlarına kadar İber Yarımadasındaki merkezi olan Toledo; Avrupa'nın hala ayakta kalan en eski sinagogu, camiden çevrilmiş onlarca kilisesi ve İspanya'nın dini olarak yönetildiği ihtişamlı katedraline kadar birçok önemli yapıyı barındırır ve adeta üç semavi dinin ve halklarının iç içe geçtiği bir mozaiktir. 1561 yılında İmparatorluk, başkenti Madrid'e taşıyıncaya kadar siyasi, kültürel, ticari ve askeri merkez olan Toledo şehri; Cervantes'in ölümsüz eseri La Mançalı Don Kişot'a da ilham kaynağı olmuştur ve hikâyesinin büyük bir bölümü bu şehir ve çevresinde geçmiştir ve bütün bu nedenlerle Toledo, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yerini almıştır. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında; şehrin 16. Yüzyıldan kalan muhteşem görüntüsünü adeta bir tablo gibi fotoğraflayabileceğiniz ünlü seyir tepesi, San Martin Köprüsü, San Juan Manastırı, Yahudi Mahallesi, Santo Tome Kilisesi, Santa Maria Katedral Meydanı, şehre özgü her şeyi bulabileceğiniz alışveriş caddesi ve şehrin merkezi Zocodover Meydanı olacaktır. Gezi sonrasındaki serbest zamanda ise Toledo'ya özgü badem ezmesi Mazapan’ı tadabilir, İspanya'nın tüm dünyada tanınan ve ismini de bu bölgeden alan olgunlaştırılmış koyun peyniri Manchego'yu deneyebilirsiniz. Hediye olarak ise orta çağın en meşhur çeliğinin üretildiği yer olması sebebiyle geleneksel yöntemlerle yapılan ve Hollywood filmlerinde dahi kullanılan kılıçlar, bıçaklar veya aksesuarları inceleyebilirsiniz. Bunun dışında yine kente Endülüs döneminden miras kalan, Şam İşi (Damasquinado) olarak adlandırılan ve farklı ayarlardaki altın teller ile birbirinden güzel motiflere bezenen telkari ürünler satın alabilirsiniz. Serbest zamanın bitiminin ardından Madrid’e dönüyoruz.
Ekstra gezi: Flamenko Gecesi Gezisi - Madrid Yetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
Akşam, otelden hareket ederek şehrin en tanınmış ve en iyi performansının sahnelendiği lokallerinden birinde yemeksiz olarak flamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. İspanya’nın en ünlü kültürel zenginliklerinden biri olan flamenko dansı eşliğinde keyifli bir akşam sonrasında otele dönüyoruz.(Gecemizin gerçekleştirileceği şehir müsaitliğe göre Madrid ya da Barcelona olarak değişiklik gösterebilir)
5.Gün
Madrid,Zaragoza,İstanbulSabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Zaragoza'ya doğru yola çıkyıoruz. Zaragoza'ya varışımızın ardından havalimanına geçiyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları özel seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz son buluyor.

 

Barselona, Madrid Turu | Pegasus |4GECE
Barselona, Madrid Turu | Pegasus |4GECE
Barselona, Madrid Turu | Pegasus |4GECE
Barselona, Madrid Turu | Pegasus |4GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.