ETS TUR ROMA TURU/THY / 3 GECE
Kontenjan Var 7.3.2019 / 10.3.2019 249 €

07 Mart 2019 - 22 Mart 2019 ,249 Eurodan başlayan fiyatlarla Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

ROMA TURU    07 MART 2019 VE  22 MART 2019  249 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Roma gidiş, Roma - İstanbul dönüş uçak bileti
  • 3 yıldızlı otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Roma şehir gezisi
  • Alan - otel - alan transferleri
  • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve hizmet bedeli
  • İtalya otel konaklama vergileri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Tur Programı
1.Gün
İstanbul, RomaGezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor.
Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Roma. Şehre vardığımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde Colosseum, Venedik Meydanı, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi gezeceğimiz yerler arasında. Ardından akşam, arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma Şaheserleri & Vatikan Gezisi ile akşamlarını değerlendirebilir. Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor.
Ekstra gezi: Roma Şaheserleri & Vatikan 40 Euro Yetişkin | 20 Euro çocuk (7-12 yaş)
Otelimizden özel otobüsümüzle akşamüzeri hareket ile başlayacak turumuz sırasında Navona Meydanı’nı görüp Pantheon’da akşam yemeği için serbest zaman verildikten sonra Dört Nehir Çeşmesi, Neptün Çeşmesi, Senato Binası, S.Agnese Kilisesi, VATİKAN, Portunus Tapınağı, Santa Maria in Cosmedin Kilisesi, Marcello Tiyatrosu, Collesum (panoramik), Roma’nın en şık caddelerinden Veneto Caddesi, Barberini Meydanı, Tritone Çeşmesi ve Dört Çeşme Yolu görülecek yerler arasındadır.
2.Gün
RomaSabah kahvaltının ardından şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Dileyenler ekstra Napoli ve Pompei Gezisi’ne katılabilir. Gezinin ardından günümüz otelde noktalanıyor.
Ekstra gezi: Napoli ve Pompei Turu100 Euro Yetişkin | 50 Euro çocuk (7-12 yaş)
Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei’de M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerine uzanıyor. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer alıyor. Bu muhteşem gezinin ardından özel otobüsümüz ile Napoli’ye geçiyoruz. 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi. Gezinin ardından otelimiz bizi bekliyor.
3.Gün
Roma, İstanbulGezimizin son günü sabah kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyenler ekstra Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi’ne katılabilir. Tur liderinin belirteceği saatte havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.
Ekstra gezi: Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi50 Euro Yetişkin | 25 Euro çocuk (7-12 yaş)
İtalya’nın en büyük outletlerinden biri olan Castelli Romani’de ucuz alışveriş fırsatı ve Roma dışındaki göl kıyısı köylerin (Castel Gandolfo ve Nemi) gezilmesi ile turumuz başlıyor. Roma’nın güneyinde, volkanik göller bölgesinde yer alan Castel Gandolfo’nun ardından tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Nemi Köyü ziyaret edilecek. Nemi, çok leziz dağ çilekleri, dağ çilekli turtası ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, nüfusun çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu, turist akımına uğramamış karakteristik, görülmeye değer ufak bir İtalyan köyü olarak biliniyor. Ayrıca dağ çilekli turtasını ücretsiz olarak tadım şansını yakalayacaksınız.
ETS TUR ROMA TURU/THY / 3 GECE
ETS TUR ROMA TURU/THY / 3 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.