Roma, Amalfi Turu| Türk Hava Yolları | 4 GECE
Kontenjan Var 18.9.2019 / 18.9.2019 249 €

Roma, Amalfi Turu| Türk Hava Yolları | 4 GECE 18 Eylül 2019 arası tarihlerde, Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ


  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Napoli gidiş, Roma – İstanbul dönüş uçak bileti
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 2 gece Roma'da,2 gece Napoli'de olmak üzere 4 gece oda-kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Roma ve Napoli şehir gezileri
  • Alan - otel - alan transferleri; şehirlerarası transferler
  • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
  • İtalya otel konaklama vergileri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, RomaGezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli ile Roma’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından Roma'ya transferimiz gerçekleşiyor. Roma şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Venedik Meydanı, Colleseum, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi bulunuyor. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
2.Gün
RomaSabah, kahvaltının ardından isteyenler günlerini diledikleri gibi, isteyenler de ekstra Göller Bölgesi ve Castelli Romani Outlet Alışveriş Gezisi ile geçirebilirler.Gezinin ardından transfer ile otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimizi ekstra olarak düzenlenecek olan Roma Gece Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi50 Euro Yetişkin | 25 Euro çocuk (7-12 yaş)
İtalya’nın en büyük outletlerinden biri olan Castelli Romani’de ucuz alışveriş fırsatı ve Roma dışındaki göl kıyısı köylerin (Castel Gandolfo ve Nemi) gezilmesi ile turumuz başlıyor. Roma’nın güneyinde, volkanik göller bölgesinde yer alan Castel Gandolfo’nun ardından tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Nemi Köyü ziyaret edilecek. Nemi, çok leziz dağ çilekleri, dağ çilekli turtası ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, nüfusun çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu, turist akımına uğramamış karakteristik, görülmeye değer ufak bir İtalyan köyü olarak biliniyor. Ayrıca dağ çilekli turtasını ücretsiz olarak tadım şansını yakalayacaksınız.
Ekstra gezi: Roma Şaheserleri & Vatikan 40 Euro Yetişkin | 20 Euro çocuk (7-12 yaş)
Otelimizden özel otobüsümüzle akşamüzeri hareket ile başlayacak turumuz sırasında Navona Meydanı’nı görüp Pantheon’da akşam yemeği için serbest zaman verildikten sonra Dört Nehir Çeşmesi, Neptün Çeşmesi, Senato Binası, S.Agnese Kilisesi, VATİKAN, Portunus Tapınağı, Santa Maria in Cosmedin Kilisesi, Collesum (panoramik), Roma’nın en şık caddelerinden Veneto Caddesi, Tritone Çeşmesi, Republica Meydanı,Caracalla Hamamı ,Santa Maria Maggiore Kilisesi, Circo Massimo görülecek yerler arasındadır.
3.Gün
Roma, NapoliKahvaltının ardından yaklaşık 230 km mesafedeki Napoli’ye transferimiz gerçekleşiyor. Varışımızın ardından Napoli şehir gezisi, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Gezinin ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompei Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Pompei Antik Kenti Turu 50 Euro Yetişkin | 25 Euro çocuk (7-12 yaş)
Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı, yaşanan felaket anı korunarak günümüze gelmiş şekli ile görme şansı yakalıyoruz.
4.Gün
NapoliKahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimiz Amalfi Sahilleri Gezisi’ne katılabilirler. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Amalfi Sahilleri Gezisi90 Euro Yetişkin | 45 Euro çocuk (7-12 yaş)
Bu gezimizde yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hakim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkanı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano'ya geçiyoruz. Positano tepelerinden muhteşem manzarayı panoramik olarak seyrederek Positano'nun muhteşem yollarından Amalfi'ye ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali’ni görebilirken, arzu eden misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi’nin güzel sokaklarında alışveriş yapıp öğle yemeğini alabilirler. Sonraki rotamız muhteşem deniz manzarasına hakim bir tepede yer alan Ravello. Ravello'dan sonra turumuz sona eriyor.
5.Gün
Napoli, İstanbulGezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Tur liderinizin belirlediği saatte Napoli Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Roma, Amalfi Turu| Türk Hava Yolları | 4 GECE
Roma, Amalfi Turu| Türk Hava Yolları | 4 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.