Doğu Ekspresi Kars Gezisi 20-24 Şubat 2020
Kontenjan Var 20.2.2020 / 24.2.2020 850 TL

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

KARS GEZİSİ

SARIKAMIŞ – KARS – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ - ERZURUM

20 – 24 ŞUBAT 2020

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 20 ŞUBAT PERŞEMBE saat 21:00’da ofis önünden Sarıkamış’a hareket.

2.GÜN: 21 ŞUBAT CUMA Yoldaki Molalarımızın ardından Sarıkamış’a varış ve alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Rehberimiz eşliğinde Gezimize başlıyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüp fotoğraflarımızı aldıktan sonra Kars şehir merkezine gelerek gezimize devam ediyoruz. Geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak bazılarını da ziyaret sağlayarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi ve ebu’l hasan harakani türbesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Kars otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile Kafkas halk oyunları gösterisine (ekstra) gidiyoruz.

3.GÜN: 22 ŞUBAT CUMARTESİ Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımız da panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kars otelimizde.

5. GÜN: 23 ŞUBAT PAZAR Sabah otelimizde erken saatte alacağımız Kahvaltımızın ardından Kars Tren garına hareket ediyoruz ve TCDD Doğu Ekspresi ile Saat. 08:00 Erzurum’a doğru harekete başlıyoruz. Erzurum’a 12:00 saatlerinde varmış oluyoruz ve bizi bekleyen otobüsümüze binerek Erzurum turumuza başlıyoruz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur cağ kebabı olacak (ekstra). Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evi'nde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Serbest zaman sonrası Samsun Dönüş Yolculuğumuza başlıyoruz.

6. GÜN: 24 ŞUBAT PAZARTESİ Sabah saatlerinde Samsun’a varış. 19 Mayıs lisesi önünde bir dahaki gezimizde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

ÜCRET: 850.00TL. (İki kişilik odalarda kişi başı fiyat)

SNG oda farkı: 200.00 TL

2 yetişkin yanında konaklama şartıyla 05 – 12 yaş çocuk fiyatı: 670.00 TL

GARANTİ - AXESS VE MAXIMUM’A VADE FARKSIZ 3 TAKSİT YAPILIR.

NOT: GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA GEZİ SIRALAMASI VE KONAKLAMA YERLERİ DEĞİŞEBİLİR.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1. ÖZEL ARAÇLA YOLCULUK

2. OTELDE İKİ GECE KONAKLAMA

3. VARILACAK GÜN ALINACAK KAHVALTI

4. OTELDEKİ İKİ KAHVALTI İLE İKİ AKŞAM YEMEĞİ

5. BELİRTİLEN GEZİLER

6. TCDD KARS – ERZURUM ARASI TREN BİLET (PULMAN KOLTUKLU VAGONDA SEYAHAT)

7. TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI

8. REHBERLİK HİZMETLERİ

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1- BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI - ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

2- BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER

3- MÜZE VE VB. YERLERİN GİRİŞ ÜCRETLERİ

4- ÖZEL HARCAMALAR

5- KAFKAS GECESİ

AÇIKLAMALAR;

 • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
 • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
 • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
 • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
 • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir.
 • Yemeklerde alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
 • Kimlik cüzdanınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz.
 • Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
 • Otobüsten inmeden verilecek mola veya gezi süresine uyarak, süre sonunda otobüste olmamız, gezi  programının tamamlanması açısından çok önemlidir.
 • Sağlık Bakanlığı’nca yasaklandığı için gezi otobüsümüzde kulaklık verilmemektedir. Televizyon izlemek isteyen konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir.

 

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

TEL: 0-362- 234 90 64  -  230 80 51   FAX: 231 39 07

www.19mayistur.com.tr /    email: ondokuzmayistur@mynet.com

ADRES: LİSE CAD. NO: 22 (19 MAYIS LİSESİ KARŞISI) SAMSUN
Doğu Ekspresi Kars Gezisi 20-24 Şubat 2020
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.