Doğu Anadolu Gezisi
Kontenjan Var 28.8.2019 / 2.9.2019 1095 TL

ERZURUM – KARS – ANİ HARABELERİ - DOĞU BAYAZIT – İSHAKPAŞA SARAYI – MURADİYE ŞELALESİ – VAN – VAN KALESİ – AKDAMAR ADASI VE AKDAMAR KİLİSESİ – TATVAN - NEMRUT KRATER GÖLÜ – MUŞ – BİNGÖL – ELAZIĞ

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 28 AĞUSTOS ÇARŞAMBA SAAT 22.00’DE  TÜRKİŞ  CITY MALL  AVM (Türkiş sapağı yan yol) ÖNÜNDEN HAREKET. ATATÜRK BULVARI BOYUNCA  MİSAFİRLERİMİZİ ALIYOR VE SAAT 22.30’DA ACENTAMIZ ÖNÜNDEN HAREKET EDİYORUZ.  AMASYA –NİKSAR – SUŞEHRİ – ERZİNCAN GÜZERGAHIYLA  DEVAM EDECEK  KEYİFLİ YOLCULUĞUMUZA BAŞLIYORUZ.

 

2.GÜN: 29 AĞUSTOS PERŞEMBE SAAT  07.00 SIRALARINDA ERZURUM’A VARIYORUZ. KAHVALTIMIZI (Extra) ALDIKTAN SONRA ERZURUM GEZİMİZE BAŞLIYORUZ.    “ÜÇ KÜMBETLER – ULU CAMİ ve ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE”Yİ  GÖRÜP, “OLTU TAŞI “VE GÜMÜŞ ALIŞVERİŞİ YAPABİLECEĞİNİZ KUYUMCULAR ÇARŞISINA GİDİYORUZ. DAHA  SONRA  KARS’A HAREKET EDİYORUZ. VARIŞ SAATİMİZE GÖRE  “ANİ HARABELERİNİ” GEZİYORUZ.  DAHA SONRA KARS MERKEZDE BULUNAN IŞIL PARK OTELE  YERLEŞİYORUZ.  AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.

 

3.GÜN: 30 AĞUSTOS CUMA SABAHI KAHVALTI SONRASI OTELİMİZDEN AYRILIYOR  VE  “KAFKAS CEPHESİ HARP TARİHİ MÜZESİ”Nİ GEZİYOR VE DOĞU BAYAZIT’A HAREKET EDİYORUZ.. DOĞU BAYAZIT  İLÇESİNDE BULUNAN  “İSHAKPAŞA SARAYI”NI GEZİYORUZ.  DAHA SONRA   “MURADİYE  ŞELALESİ”Nİ GEZİYOR VE VAN’A HAREKET EDİYORUZ.  VAN’DA OTELİMİZE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ.  AKŞAM YEMEĞİ  OTELİMİZDE.  YEMEK SONRASI SERBEST  ZAMAN.

 

4.GÜN: 31 AĞUSTOS  CUMARTESİ  SABAHI ODALARIMIZI  BOŞALTIYOR  VE  OTELİMİZİN  AÇIK  BÜFESİNDE YAPACAĞIMIZ   KAHVALTI SONRASINDA  “VAN KEDİ EVİ”, “VAN KALESİ” GEZİLERİMİZİ YAPIP, HALI – KİLİM VE GÜMÜŞ ALIŞVERİŞİ  İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ.  SONRASINDA  GEVAŞ İLÇESİNE GELEREK  ÖĞLE YEMEĞİMİZİ  GEVAŞ’TA VAN GÖLÜ KENARINDA BULUNAN  LOKANTADA  ALIYORUZ. BURADAN KALKAN   TEKNE İLE “VAN  GÖLÜ”  İÇERİSİNDE  BULUNAN  “AKDAMAR ADASI”NA  GEÇİYORUZ.  MS. 915 YILINDA  YAPILMIŞ VE   EL OYMALARI İLE SÜSLENMİŞ OLAN KİLİSE,  ERMENİ MİMARİSİNİN ÖNEMLİ ESERLERİ ARASINDA GÖSTERİLMEKTEDİR.  AKDAMAR ADASI GEZİMİZDEN SONRA TATVAN’A GEÇİYOR VE OTELİMİZE YERLEŞİYORUZ.   AKŞAM  YEMEĞİ  VE KONAKLAMA OTELİMİZDE.

 

5.GÜN: 01 AĞUSTOS PAZAR  SABAHI  KAHVALTI SONRASI  ODALARIMIZI BOŞALTIYOR VE SAAT 08.30’DA GRUBUMUZU  ALACAK  ÖZEL  MİNİBÜSLERLE NEMRUT  DAĞI  KRATER  GÖLÜ’NE  ÇIKIYORUZ.  YAPACAĞIMIZ GEZİ SONRASINDA  TATVAN’A DÖNÜYOR VE OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK  DÖNÜŞ YOLCULUĞUMUZA BAŞLIYORUZ.  MUŞ – BİNGÖL – ELAZIĞ – MALTYA – SİVAS – TOKAT  YOLUYLA YAPACAĞIMIZ YOLCULUK SONRASINDA,

 

6. GÜN: 02 AĞUSTOS PAZARTESİ SABAHI  SAAT  06.00 SIRALARINDA   SAMSUN’A VARIŞ VE ACENTAMIZ ÖNÜNDE GEZİNİN SON BULMASI.

 

ÜCRET: 2 ve 3 KİŞİLİK  ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA  KİŞİBAŞI  1095.00 TL.

SİNGLE KONAKLAMA FARKI: 200.00 TL.; 5 – 12 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ:  850.00 TL;  0 – 4 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ (Otobüste koltuk almak kaydıyla):  650.00 TL;  ( 5 Yaş ve üstü çocukların koltuk alması kanun uyarınca mecburidir.  Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.)  AKBANK – GARANTİ – İŞ BANKASI – ZİRAAT BANKASI KARTLARINA  VADE FARKSIZ 3 TAKSİT YAPILIR.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1-     ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK.

2-     OTOBÜSTEKİ SICAK VE SOĞUK İKRAMLAR

3-     KARS’TA 1 GECE VAN’DA 1 GECE; TATVAN’DA 1 GECE; KONAKLAMA

4-      OTELLERDEKİ 3 KAHVALTI VE 3 AKŞAM YEMEĞİ

5-      NEMRUT DAĞI ÇIKIŞ MİNİBÜS ÜCRETİ

6-      AKDAMAR ADASI GİDİŞ VE DÖNÜŞ TEKNE ÜCRETİ

7-     TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI

8-     ONDOKUZMAYIS TUR REFAKATİ

9-     REHBERLİK HİZMETLERİ

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1- BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI – ÖĞLE VE AKŞAM  YEMEKLERİ VE BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER

2- MÜZE – ÖRENYERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

3- OTELLERDEKİ MİNİBAR VB. HARCAMALAR

 

 

AÇIKLAMALAR;

  • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
  • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
  • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
  • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
  • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir.
  • Yemeklerde alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
  • Kimlik cüzdanınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz.
  • Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
  • Sağlık Bakanlığı’nca yasaklandığı için gezi otobüsümüzde kulaklık verilmemektedir. Televizyon izlemek isteyen konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir.
Doğu Anadolu Gezisi
Doğu Anadolu Gezisi
Doğu Anadolu Gezisi
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.