Güneydoğu Anadolu Gezisi BATMAN - ŞANLIURFA ve GAZİANTEP KONAKLAMALI
Kontenjan Var 9.10.2019 / 14.10.2019 950 TL

9 – 14 EKİM 2019 (3 GECE KONAKLAMALI) SİVAS – MALATYA - ELAZIĞ – DİYARBAKIR - BATMAN HASANKEYF – MİDYAT - MARDİN– ŞANLIURFA BALIKLI GÖL – GÖBEKLİTEPE - HALFETİ GAZİANTEP - KAHRAMANMARAŞ

 

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 9 EKİM ÇARŞAMBA SAAT 21.00’DE SAMSUN’DAN HAREKET. YOL GÜZERGAHIMIZ; AMASYA  - TOKAT – SİVAS –MALATYA - ELAZIĞ (Samsun – Elazığ: 664 Km.)


2.GÜN: 10 EKİM PERŞEMBE  SABAHI ELAZIĞ’A VARIYORUZ.  KAHVALTIMIZI ELAZIĞ’IN ESKİ YERLEŞİM YERİ OLAN HARPUT’TA YAPIYORUZ.  KAHVALTI SONRASI,
ARTUKLU HÜKÜMDARI FAHRETTİN KARAARSLAN 1156 – 1157 YILLARI ARASINDA YAPTIRILMIŞ VE EĞİKLİĞİ “DÜNYACA ÜNLÜ PİSA KULESİ”NDEN DAHA FAZLA OLAN “HARPUT ULU CAMİİ”Nİ – ARAP BABA MESCİDİ VE TÜRBESİNİ  ZİYARET EDİYORUZ.  VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA DİYARBAKIR’A HAREKET EDİYORUZ. (Elazığ – Diyarbakır: 153 Km.) ÖĞLE YEMEĞİMİZİ DİYARBAKIR’DA ALIYORUZ. DİYARBAKIR’IN MEŞHUR KADAYIF’INDAN TATMAYI UNUTMAYINIZ. DİYARBAKIR GEZİMİZDEN  (DİYARBAKIR GEZİ PROGRAMIMIZI ZAMANIMIZA GÖRE YAPACAĞIZ.)  SONRA BATMAN’A  HAREKET EDİYORUZ. (Diyarbakır – Batman: 100 Km.) KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ BATMAN’DA REAL KONAK OTELDE.


3.GÜN: 11 EKİM  CUMA  SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASI SAAT 08.00’DE OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE HASANKEYF’E HAREKET EDİYORUZ. (40 Km.) ILISU BARAJININ SULARI ALTINDA KALACAK OLAN “HASANKEYF” GEZİMİZİ TAMAMLAYIP FOTOĞRAF VE ALIŞVERİŞ MOLASI VERDİKTEN SONRA MİDYAT’A GİDİYORUZ.(43 Km.) “SILA” DİZİSİ BAŞTA OLMAK ÜZERE BİR ÇOK DİZİYE KONUKLUK YAPAN MİDYAT KONUKEVİ’Nİ GEZDİKTEN SONRA, BAYANLARIN ÇOK HOŞUNA GİDEN VE FİYATLARIYLA DA UYGUN OLAN “GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI”NDA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA MARDİN’E HAREKET EDİYORUZ. (66 Km.) ÖĞLE YEMEĞİMİZİ MARDİN’DE ALIYORUZ. MARDİN’DE; MARDİN EVLERİNİ – “ABBARA” DENİLEN VE ÜZERİNDE EV OLAN KEMERLİ GEÇİTLİ SOKAKLARI – KASIMİYE MEDRESESİNİ – ESKİ PTT BİNASINI VE DEYR’ÜL ZAFERAN KİLİSESİNİ GEZİP ALIŞVERİŞ YAPTIKTAN SONRA URFA’YA HAREKET EDİYORUZ. (Mardin – Urfa: 188 KM.) URFA’DA GRAND URFA OTELE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ  OTELİMİZDE ALIYORUZ.  İSTEYEN KONUKLARIMIZLA,  SIRA GECESİNE KATILMAK İÇİN, SAAT 19.45’DE OTELİMİZDEN HAREKET EDİYORUZ. (Sıra gecesi eğlencesi, 60.00 TL’dir. Sıra Gecesi Eğlencesi’ne katılmak mecburiyeti yoktur.)

 

4.GÜN: 12 EKİM CUMARTESİ  KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.30’DA  URFA GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. İLK OLARAK DÜNYANIN EN ESKİ TAPINAĞI OLARAK KABUL EDİLEN “GÖBEKLİTEPE”Yİ  GEZİYORUZ. SONRASINDA DÜNYANIN İLK ÜNİVERSİTESİ’NİN KURULDUĞU, “KÜBİK EVLERİ”YLE MEŞHUR HARRAN’A GİDİYORUZ. “EYÜP PEYGAMBER MAKAMINI” - “BALIKLI GÖL” – “AYN’I ZELİHA GÖLÜ” – “HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU MAĞARA” VE CAMİİ’Nİ, “GÜMRÜK HAN”I VE KAPALI ÇARŞIYI GEZİP ALIŞVERİŞ YAPTIKTAN VE ÖĞLE YEMEĞİMİZİ URFA’DA ALDIKTAN SONRA GAZİANTEP’E HAREKET EDİYORUZ. (137 Km.) İLK OLARAK YOLUMUZ ÜZERİNDEN 45 KM. İÇERİDE BULUNAN; GÜNÜMÜZDE BİRECİK BARAJININ SULARI ALTINDA KALMIŞ OLAN ESKİ HALFETİ’YE GİDİYORUZ. BURADA TEKNEMİZE BİNEREK (Ekstra) BİRECİK BARAJI’NIN SULAR ALTINDA BIRAKTIĞI, SADECE MİNARESİNİN SULAR İÇİNDEN GÖRÜLEBİLDİĞİ “SAVAŞAN KÖY”ÜNÜ VE İNCİL YAZARLARINDAN “YUHANNA”NIN İNCİLİNİ YAZDIĞI, KARAYOLU BULUNMAYAN RUMKALE’Yİ TEKNEDEN GÖRDÜKTEN SONRA TEKRAR İSKELEYE DÖNÜYOR VE OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK GAZİANTEP’E  VE  KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ “SAFİR OTEL”E  GELİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.


5.GÜN: 13 EKİM PAZAR  SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTIDAN SONRA ODALARIMIZI BOŞALTIYOR VE OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK  GAZİANTEP GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. “ZEUGMA MÜZESİ”Nİ - ALIŞVERİŞ İÇİN YEMENİCİLER’İ – BAKIRCILAR ÇARŞISI’NI VE ANTEP FISTIĞI ALMAK İÇİN ÇARŞILARI GEZİYORUZ. GAZİANTEP KALESİ ÖNÜNDE BULUŞARAK ÖNCE “HAMAM MÜZESİ”Nİ DAHA SONRA AYNI SOKAKTA BULUNAN “EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ”Nİ VE GAZİANTEP KALESİNİ BİRLİKTE GEZİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ GAZİANTEP’TE ALIYORUZ.  GEZİLERİMİZ  SONRASINDA OTOBÜSÜMÜZE BİNİYOR VE KAHRAMANMARAŞ’A HAREKET EDİYORUZ. ( 76 Km.) KAHRAMANMARAŞ’IN MEŞHUR DONDURMACISI YAŞAR USTA’NIN YERİNDE (MADO) DONDURMAMIZI YİYORUZ.
KAHRAMANMARAŞ’IN MEŞHUR KIRMIZI BİBERİNİ VE BAKIR ALIŞVERİŞİNİ YAPMANIZ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA SİVAS - TOKAT  YOLUYLA  SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ. (629 Km.)

 

6.GÜN: 14 EKİM PAZARTESİ  SABAHI SAAT 04.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ. BİR DAHAKİ GEZİLERİMİZDE BULUŞMAK ÜZERE AYRILIYORUZ.

 

NOT:
1- ÖDEMELER PEŞİN VE TEK ÇEKİM OLARAK HESAPLANMIŞTIR. TAKSİTLİ ÖDEMELERDE VADE FARKI ALINACAKTIR.

2- GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA, KONAKLAMA VE GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR.


ÜCRET: 950.00 TL. (İKİ VE ÜÇ
KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA KİŞİBAŞI ÜCRETTİR. Tek kişilik odada konaklama farkı 240.00 TL’dir. 0 – 4  Yaş çocuklar, iki büyük yanında kalmak ve koltuk almamak kaydıyla ücretsizdir. 5 – 12 Yaş çocuklar iki büyük yanında kalmak kaydıyla  800.00 TL . öderler.


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK VE BELİRTİLEN TÜM GEZİLER.

2- HARPUT’TA  ALINACAK SABAH KAHVALTISI

3- OTELLERDE 3 GECE KONAKLAMA VE OTELLERDEKİ 3 KAHVALTI İLE 3 AKŞAM YEMEĞİ.

4- OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR VE 19 MAYIS TUR REHBERLİĞİ.

5- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

1- VARILAN GÜN ELAZIĞ’DA ALINACAK SABAH KAHVALTISI

2- BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN YEMEKLER VE BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ SU, MEŞRUBAT VB. İÇECEKLER.

3- MÜZE, ÖREN YERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

4- SIRA GECESİ EĞLENCESİ (YEMEKSİZ – 60 TL.)

5- OTELLERDEKİ MİNİBAR VB. HARCAMALAR

6- HALFETİ TEKNE GEZİSİ

AÇIKLAMALAR;

  • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
  • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
  • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
  • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
  • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir.
  • Yemeklerde alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
  • Kimlik cüzdanınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz.
  • Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
  • Sağlık Bakanlığı’nca yasaklandığı için gezi otobüsümüzde kulaklık verilmemektedir. Televizyon izlemek isteyen konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir.
Güneydoğu Anadolu Gezisi BATMAN - ŞANLIURFA ve GAZİANTEP KONAKLAMALI
Güneydoğu Anadolu Gezisi BATMAN - ŞANLIURFA ve GAZİANTEP KONAKLAMALI
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.