Güneydoğu Anadolu Gezisi GAZİANTEP - ŞANLIURFA ve NUSAYBİN KONAKLAMALI
Kontenjan Var 25.9.2019 / 30.9.2019 950 TL

HATAY - İSKENDERUN - GAZİANTEP – HALFETİ – ŞANLIURFA – BALIKLI GÖL – HARRAN - GÖBEKLİTEPE MARDİN – NUSAYBİN - MİDYAT - BATMAN - HASANKEYF DİYARBAKIR – ON GÖZLÜ KÖPRÜ - ELAZIĞ – MALATYA 25 - 30 EYLÜL 2019

 

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 25 EYLÜL ÇARŞAMBA SAAT 21.00’DE SAMSUN’DAN ADANA YOLUYLA HATAY’A HAREKET.


2.GÜN: 26 EYLÜL PERŞEMBE  SABAH KAHVALTIMIZI İSKENDERUN’DA  YAPIYORUZ. (Extra) İSKENDERUN SAHİLİNDE VERECEĞİMİZ FOTOĞRAF MOLASI SONRASINDA HATAY’A GEÇİYORUZ.  HATAY MOZAİK MÜZESİNİ – HABİB_İ NECCAR CAMİİ’Nİ – HATAY’A ÖZGÜ EVLERİN BULUNDUĞU SOKAKLARI GEZİYOR VE ÖĞLE YEMEĞİMİZİ DE ALDIKTAN SONRA HARBİYE’YE ÇIKIYORUZ. BURADA VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA  GAZİANTEP’E  HAREKET EDİYORUZ.  KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ   GAZİANTEP’TE SAFİR OTELDE.


3.GÜN: 27 EYLÜL  CUMA SABAHI KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.00’DE OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE “ZEUGMA MÜZESİ’Nİ - GAZİANTEP KALESİ”Nİ – “EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ”Nİ – “BAKIRCILAR ÇARŞISI” VE  “PASAJLARI” GEZİYORUZ.  (İSTEYEN MİSAFİRLER,  GRUBA KATILMAYIP, SÜRE SONUNDA TOPLANMA YERİNE GELEBİLİR.) DAHA SONRA, BİRECİK BARAJI SULARI ALTINDA KALMIŞ OLAN HALFETİ’YE GİDİYORUZ.
İSKELEDEN  BİNECEĞİMİZ TEKNEMİZLE (Extra)  FIRAT NEHRİ ÜZERİNDE YAPACAĞIMIZ  ZEVKLİ YOLCULUK SIRASINDA İNCİL YAZARLARINDAN YUHANNA’NIN İNCİLİNİ YAZDIĞI “RUM KALE”YE VARIYORUZ. BURADA TEKNEMİZDEN KİLİSE VE MANASTIRLARI GÖRDÜKTEN SONRA BİRECİK BARAJI’NIN SULARI ALTINDA KALAN KÖYLERİMİZİN YAKINLARINA KADAR ULAŞIP GERİ DÖNÜYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ HALFETİ’DE  ALIYORUZ. GEZİ SONRASINDA ŞANLIURFA’YA HAREKET EDİYORUZ. “BALIKLI GÖL” – “AYN’I ZELİHA GÖLÜ” – “HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU MAĞARA” VE CAMİİ’Nİ GEZDİKTEN SONRA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA  GRAND URFA OTELE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ ALMAK VE SIRA GECESİNE KATILMAK İÇİN, İSTEYEN KONUKLARIMIZLA,  SAAT 19.45’DE OTELİMİZDEN HAREKET EDEREK “SIRA GECESİ”NE GİDİYORUZ. (Sıra gecesi eğlencesi, yemek dahil  60.00 TL’dir. Bu akşamki konaklamamıza yemek dahil değildir. Sıra Gecesi Eğlencesi’ne katılmak mecburiyeti yoktur.)

 

4. GÜN: 28 EYLÜL CUMARTESİ SABAHI KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.00’DE  OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE  “EYÜP PEYGAMBER MAKAMINI”  GEZDİKTEN SONRA DÜNYANIN İLK ÜNİVERSİTESİ’NİN KURULDUĞU, “KÜBİK EVLERİ”YLE MEŞHUR HARRAN’A GİDİYORUZ.  HARRAN GEZİMİZ SONRASINDA “GÖBEKLİTEPE”YE GİDİYORUZ. DÜNYANIN EN ESKİ TAPINAĞININ BULUNDUĞU GÖBEKLİTEPE’Yİ  GEZİP, VİRANŞEHİR YOLUYLA MARDİN’E  HAREKET EDİYORUZ. (188 Km.)  MARDİN’DE SIRASIYLA; - KASIMİYE MEDRESESİNİ –  MARDİN EVLERİNİN OLDUĞU  “ABBARA” DENİLEN VE “ALTI KAMUNUN, ÜSTÜ ÖZEL KİŞİLERİN EVİ OLAN DAR, KEMERLİ GEÇİTLİ SOKAKLARI GEZİYORUZ. ESKİ  BİR SÜRYANİ KONAĞINDAN ÇEVRİLEN BÜYÜK PTT BİNASININ GÖRÜLMESİNİN ARDINDAN SÜRYANİ KADİM CEMAATİNİN 1000 YILDAN FAZLA “PATRİKLİK MAKAMI” OLAN VE İÇİNDE 4000 YILLIK GÜNEŞ TAPINAĞINI BARINDIRAN DEYR’ÜL ZAFERAN KİLİSESİNİ  GEZİP, NUSAYBİN’E HAREKET EDİYORUZ. NUSAYBİN’DE  KASR-I ŞİRİN OTELE GİDİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.


5. GÜN: 29 EYLÜL PAZAR
OTELİMİZDEKİ KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.00’DE  MİDYAT’A HAREKET  EDİYORUZ.  YOLUMUZ  ÜZERİNDEKİ   “BEYAZ SU” DİYE  ADLANDIRILAN   IRMAK KENARINDA MOLA VERİYOR  VE MİDYAT’A GELİYORUZ. “SILA” DİZİSİ BAŞTA OLMAK ÜZERE BİR ÇOK DİZİYE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ  “MİDYAT KONUKEVİ”Nİ GEZDİKTEN SONRA, ÖZELLİKLE  BAYAN  MİSAFİRLERİMİZİN  ÇOK ÇOK  BEĞENECEĞİ “GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI”NDA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA HASANKEYF’E HAREKET EDİYORUZ. ILISU BARAJININ SULARI ALTINDA KALACAK OLAN “HASANKEYF” GEZİMİZİ TAMAMLAYIP, SEYİR TERASINDAN FOTOĞRAFLARIMIZI ÇEKTİKTEN SONRA BATMAN YOLUYLA  DİYARBAKIR’A HAREKET EDİYORUZ.  DİYARBAKIR’DA  “ON GÖZLÜ KÖPRÜ” VE “MARDİNKAPI”YI  GÖRÜP  FOTOĞRAF MOLASI VERİYOR VE  ÖĞLE YEMEĞİ  İÇİN LOKANTAYA GİDİYORUZ. YEMEK  SONRASINDA ELAZIĞ  - MALATYA– SİVAS - TOKAT  YOLUYLA  SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ. (817 Km.)


6.GÜN: 30 EYLÜL PAZARTESİ SABAHI  SAAT 06.00 SIRALARINDA  SAMSUN’A VARIŞ. 19 MAYIS LİSESİ  ÖNÜNDE BİR DAHAKİ GEZİLERİMİZDE BULUŞMAK ÜZERE AYRILIYORUZ.


ÜCRET: 950.00 TL.
(İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA KİŞİBAŞI ÜCRETTİR. Tek kişilik odada konaklama farkı 240.00 TL’dir. Çocuk indirimlerini sorunuz.


NOT:
1- ÖDEMELER PEŞİN VE TEK ÇEKİM OLARAK HESAPLANMIŞTIR. TAKSİTLİ ÖDEMELERDE VADE FARKI ALINACAKTIR.

2- GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA, KONAKLAMA VE GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR.


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK VE BELİRTİLEN TÜM GEZİLER.

2- OTELLERDE 3 GECE KONAKLAMA VE OTELLERDEKİ 3 KAHVALTI İLE  2  AKŞAM YEMEĞİ.

3- OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR VE 19 MAYIS TUR REHBERLİĞİ.

4- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

1-BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN YEMEKLER VE BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ SU, MEŞRUBAT VB. İÇECEKLER.

2-MÜZE, ÖREN YERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

3- SIRA GECESİ EĞLENCESİ (YEMEKLİ)

4- OTELLERDEKİ MİNİBAR VB. HARCAMALAR

5-HALFETİ TEKNE GEZİSİ


AÇIKLAMALAR;
Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.

 • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
 • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
 • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
 • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir.
 • Yemeklerde alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
 • Kimlik cüzdanınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz.
 • Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.

Sağlık Bakanlığı’nca yasaklandığı için gezi otobüsümüzde kulaklık verilmemektedir. Televizyon izlemek isteyen konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir.

Güneydoğu Anadolu Gezisi GAZİANTEP - ŞANLIURFA ve NUSAYBİN KONAKLAMALI
Güneydoğu Anadolu Gezisi GAZİANTEP - ŞANLIURFA ve NUSAYBİN KONAKLAMALI
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.