LAVANTA TURU
Kontenjan Var 27.6.2019 / 15.7.2019 795 TL

27 HAZİRAN - 01 TEMMUZ 795 TL.


KUYUCAK KÖYÜ – LAVANTA BAHÇELERİ – EĞİRDİR GÖLÜ

SAGALASSOS ANTİK KENTİ – EĞİRDİR – SALDA GÖLÜ ISPARTA – DENİZLİ PAMUKKALE


27 HAZİRAN – 01 TEMMUZ 2019GEZİ PROGRAMI:


1. GÜN: 27 PERŞEMBE SAAT 21.00’DE  19 MAYIS LİSESİ ÖNÜNDEN ACENTAMIZIN KONFORLU OTOBÜSÜ VE OTOBÜS İÇİNDE YAPACAĞIMIZ ZENGİN İKRAMLAR EŞLİĞİNDE  AFYON’A HAREKET EDİYORUZ.


2. GÜN: 28 CUMA SABAHI AFYON “ETÇİ BABA LOKANTASI”NDA BOL ÇEŞİTLİ SERPME KAHVALTIMIZI  ALIYORUZ.Extra) KAHVALTI SONRASI, KEÇİBORLU İLÇESİNİN  LAVANTA BAHÇELERİ İLE ÜNLÜ “KUYUCAK KÖYÜ”NE HAREKET EDİYORUZ. “LAVANTA BAHÇELERİ” DENİNCE AKLA GELEN İLK İSİM, FRANSA’NIN PROVENCE BÖLGESİDİR.  1975 YILINDA, GÜL TÜCCARLIĞI YAPAN “ZEKİ KONUR”, FRANSA’DAN KUYUCAK KÖYÜNE LAVANTA GETİRİYOR VE 30 HANEYE DAĞITIYOR. LAVANTALAR, ÖNCELİKLE GÜL TARLALARININ  KENARLARINA VE EVLERİN ÖNÜNE SÜS BİTKİSİ OLARAK EKİLİYOR. 90’LI YILLARDA DA BÜYÜK BİR UĞRAŞ GEREKTİRMEMESİ VE KURAK İKLİME UYUMU SEBEBİYLE BOŞ TARLALARA  EKİLMEYE BAŞLANIYOR.  BÖYLECE “GÜL ÜRETİMİ” İLE DÜNYACA ÜNLÜ OLAN ISPARTA İLİMİZİN KUYUCAK KÖYÜ, FRANSA’NIN PROVENCE  BÖLGESİNİN LAVANTA TAHTINA ORTAK OLUYOR.

LAVANTA BAHÇELERİNDE  FOTOĞRAF MOLALARI VEREREK YÜRÜYÜŞÜMÜZE DEVAM EDİYORUZ.  DAHA SONRA KÖY İÇERİSİNDE LAVANTA  ALIŞVERİŞİMİZİ YAPIP ÇAYLARIMIZI  İÇİYORUZ. GEZİMİZ SONUNDA  ISPARTA YOLUYLA  EĞİRDİR’E HAREKET EDİYORUZ.  EĞİRDİR’DE,  MİNARESİ VE CAMİİ  İLE DÜNYADA TEK OLAN “HIZIR BEY CAMİİ” VE  DÖNEMİNDE ÖNEMLİ BİR EĞİTİM KURUMU OLARAK KULLANILAN “DÜNDAR BEY MEDRESESİ”Nİ  GEZİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN GÖLÜ TEPEDEN GÖREN “AKPINAR YÖRÜL ÇADIRI”NA ÇIKIYORUZ. BURADAKİ MANZARAYA DOYAMAYACAKSINIZ.  DAHA SONRA  ATATÜRK’E HEDİYE EDİLEN “CAN ADASI” VE YEŞİL ADA”YA  GEÇİYORUZ. BURADA  VERECEĞİMİZ SERBEST ZAMANDA ÜLKEMİZİN DÖRDÜNCÜ BÜYÜK GÖLÜ KENARINDA  YÜRÜYÜŞ YAPACAĞIZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA ISPARTA’DA  OTELİMİZDE.


3. GÜN: 29 CUMARTESİ SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASI SAAT 08.30’DA ISPARTA ŞEHİR MERKEZİNDEN AYRILIP, BURDUR’UN AĞLASUN İLÇESİNE HAREKET EDİYORUZ. BATI TOROS DAĞLARI ETEKLERİNDE 1700 M. YÜKSEKLİĞİYLE, “ANADOLU’DA EN YÜKSEĞE KURULMUŞ ANTİK KENT OLAN “SAGALASSOS ANTİK KENTİ”NE  GELİYORUZ. GEZİMİZ SONRASINDA BURDUR – YEŞİLOVA YOLUYLA “SALDA GÖLÜ”NE GELİYORUZ. “TÜRKİYE’NİN MALDİVLERİ” OLARAK TANINAN VE ÜLKEMİZİN EN DERİN TATLI SU GÖLÜ OLAN; TURİZM DÜNYAMIZIN YENİ GÖZDESİ “SALDA GÖLÜ” KENARINDA SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA DENİZLİ PAMUKKALE’YE HAREKET EDİYORUZ. PAMUKKALE ETEKLERİNDE  YER  ALAN OTELİMİZE  YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE. İSTEYEN KONUKLARIMIZ  OTELİMİZİN  AÇIK VE KAPALI  HAVUZLARINA GİREBİLİR.


4. GÜN: 30 PAZAR SABAHI KAHVALTIMIZI  ALIYOR VE OTELİMİZİN TERMAL SU HAVUZLARINDAN  FAYDALANIYORUZ.  SAAT 11.30’DA ODALARIMIZI BOŞALTIYOR VE PAMUKKALE’YE HAREKET EDİYORUZ. TRAVENTERLER  GEZİMİZ İÇİN VERİLECEK SÜRE SONUNDA  AFYON – ANKARA YOLUYLA SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ.


5. GÜN: 01 PAZARTESİ SABAHI SAAT 06.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ.  BİR SONRAKİ GEZİLERİMİZDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE VEDALAŞIYORUZ.

 

 LAVANTA TURU
LAVANTA TURU
LAVANTA TURU
LAVANTA TURU
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.