KAPADOKYA TURU 21-23 HAZİRAN 2019
Kontenjan Var 21.6.2019 / 23.6.2019 375 TL

NEVŞEHİR – KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ -ÜRGÜP – GÖREME – AVANOS - PAŞA BAĞI - DERVENT VADİSİ 21-23 HAZİRAN 2019


GEZİ PROGRAMI 

1. GÜN: ........ CUMA  19 MAYIS LİSESİ  ÖNÜNDEN SAAT 24.00’TE  HAREKET
2. GÜN CUMARTESİ SABAHI  NEVŞEHİR’E VARIŞ.  SABAH KAHVALTIMIZI ALDIKTAN SONRAKİ DURAĞIMIZ  GÜVERCİNLİK VADİSİ VE “UÇHİSAR” OLUYOR. VADİDEKİ MANZARAYA HAYRAN OLACAKSINIZ. DAHA SONRA   BİR ZAMANLAR YERLEŞİM YERİ OLARAK DA KULLANILAN VE YÖRENİN EN YÜKSEK YERİ OLAN UÇHİSAR KALESİNE GELİYORUZ. KALEDEN SEYREDECEĞİNİZ  MANZARAYI HİÇ BİR YERDE GÖREMEZSİNİZ. KALEDEN FOTOĞRAFLARIMIZI ÇEKTİKTEN SONRA, KALENİN ALT TARAFINA GELİYORUZ VE BURADA DA FOTOĞRAF MOLASI VERİYORUZ. SONRAKİ DURAĞIMIZ “GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ” OLUYOR. MANASTIR  VE KİLİSELERİN YER ALDIĞI BU MÜZEYİ DE GEZDİKTEN SONRA İSTEYEN KONUKLARIMIZLA AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİMİZİ (EXTRA) ALACAĞIMIZ RESTORANA GELİYORUZ. YEMEK SONRASI “DERVENT VADİSİ” YOLUYLA ÜRGÜP’E GELİYORUZ. “ASMALI KONAK”TA VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA, “3 GÜZELLER” DENİLEN PERİ BACALARI’NI GÖRÜYOR VE KAYMAKLI’YA GELİYORUZ.  “KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ”Nİ GEZERKEN, SAVAŞTAN KAÇMAK İÇİN İNSANLARIN BULDUĞU ÇAREYE HAYRET EDECEK, GÜNÜMÜZDEKİ BARIŞ ORTAMINA BİR KEZ DAHA ŞÜKREDECEKSİNİZ. GEZİ SONRASINDA  OTELİMİZE YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE. YEMEK SONRASI İSTEYEN KONUKLARIMIZLA “TÜRK GECESİ EĞLENCESİ”NE GİDİYORUZ. (Extra)

3. GÜN: PAZAR SABAHI  KAHVALTI  SONRASI  OTELİMİZDEN AYRILIYORUZ. AVANOS  ÇÖMLEK ATÖLYESİ İLE DEVAM EDECEK GEZİMİZDE, TOPRAĞIN MAHARETLİ ELLER TARAFINDAN NASIL İŞLENDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ. SONRASINDA YÖRENİN EN BÜYÜK  PERİ BACALARININ BULUNDUĞU “PAŞABAĞI”NA GELİYOR VE YAYA OLARAK PERİBACALARI ARASINDA GEZİP FOTOĞRAF ÇEKİNİYORUZ. DAHA SONRA “ZELVE” ÖREN YERİNE GELİYORUZ. ÜÇ VADİDEN OLUŞAN BU YER, 9. VE 13 YÜZYILLAR ARASINDA HRİSTİYANLIĞIN EN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN BİRİSİ OLMUŞTUR. BU VADİYİ DE PERİ BACALARI ARASINDA GEZİP “MANASTIR”I  VE “DEĞİRMEN”İ GÖRDÜKTEN SONRA YOZGAT - ÇORUM YOLUYLA SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ. SAAT 23.00 SIRALARINDA SAMSUN’A  VARIŞ VE GEZİMİZİN SONU.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- D2 BELGELİ ÖZEL OTOBÜS  İLE YOLCULUK

2- OTELDE 1 GECE KONAKLAMA

3- 2 KAHVALTI VE 1 AKŞAM YEMEĞİ

4- BELİRTİLEN GEZİLER

5- ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

6- REHBERLİK HİZMETLERİ

7- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
:

1- BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI, ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

2- YEMEKLERDEKİ SU, MEŞRUBAT VB. İÇECEKLER

3- OTELDEKİ MİNİBAR VB. HARCAMALAR

4- TÜRK GECESİ EĞLENCESİ

5- MÜZE VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ (17 yaş dahil Öğrenciler ve 65 yaş üstü Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz girebilir. )KAPADOKYA TURU 21-23 HAZİRAN 2019
KAPADOKYA TURU 21-23 HAZİRAN 2019
KAPADOKYA TURU 21-23 HAZİRAN 2019
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.