GÜNEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ
Kontenjan Var 07.11.2018 / 12.11.2018 750 TL

ELAZIĞ – DİYARBAKIR - BATMAN – HASANKEYF – MİDYAT – MARDİN – ŞANLIURFA – HARRAN - HALFETİ – GAZİANTEP - KAHRAMANMARAŞ

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 07 KASIM SAAT 21.00’DE SAMSUN’DAN HAREKET. YOL GÜZERGAHIMIZ; AMASYA  - TOKAT – SİVAS –MALATYA - ELAZIĞ (Samsun – Elazığ: 664 Km.)

2.GÜN: 08 KASIM PERŞEMBE  SABAH KAHVALTIMIZI OTOBÜSTE İKRAM EDECEĞİMİZ SOĞUK SANDÖVİÇ İLE  YAPIYORUZ.  İLK OLARAK ELAZIĞ’IN ESKİ YERLEŞİM YERİ OLAN HARPUT’A ÇIKIYORUZ. BURADA ARTUKLU HÜKÜMDARI FAHRETTİN KARAARSLAN TARAFINDAN 1156 – 1157 YILLARI ARASINDA YAPTIRILMIŞ VE EĞİKLİĞİ “DÜNYACA ÜNLÜ PİSA KULESİ”NDEN DAHA FAZLA OLAN “HARPUT ULU CAMİİ”Nİ – ARAP BABA MESCİDİ VE TÜRBESİ İLE  KÜLTÜR EVİ’Nİ ZİYARET EDİYORUZ. (Arap Baba ile ilgili olarak çeşitli rivayetler anlatılmaktadır. Bir rivayete göre yaşlı bir kadın rüyasında Arap Baba’nın başını kesip dereye atarsa Harput’a yağmur yağacağını görür. Aynı rüyayı tekrar tekrar görünce Arap Baba’nı başını kesip dereye atar ve yağmur yağmaya başlar. Yağmur o kadar çok yağar ki tufan olur. Yağmurun durması için Arap Baba’nın kesik başının bulunması şarttır. Arap Baba’nın başı bulunup, naşı’nın yanına konunca yağmur durur. Bu olaydan sonra yaşlı kadın hastalanır ve ölür. Diğer bir rivayet ise Arap Baba’nın bir Selçuklu komutanı olduğu yönündedir.) VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA DİYARBAKIR’A HAREKET EDİYORUZ. (Elazığ – Diyarbakır: 153 Km.) ÖĞLE YEMEĞİMİZİ DİYARBAKIR’DA ALIYORUZ. DİYARBAKIR’IN MEŞHUR KADAYIF’INDAN TATMAYI UNUTMAYINIZ. DİYARBAKIR GEZİMİZDEN  (DİYARBAKIR GEZİ PROGRAMIMIZI ZAMANIMIZA GÖRE YAPACAĞIZ.)  SONRA OTELİMİZE  GELİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ DİYARBAKIR’DA DEMİR OTELDE ALIYORUZ.  YEMEK SONRASI DİYARBAKIR’A ÖZEL “EYVAN GECESİ EĞLENCESİ”NE GİDİYORUZ.

3.GÜN: 09 KASIM 2018 CUMA SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASI  OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE BATMAN YOLUYLA HASANKEYF’E HAREKET EDİYORUZ. (Diyarbakır – Batman: 100 Km) ILISU BARAJININ SULARI ALTINDA KALACAK OLAN “HASANKEYF” GEZİMİZİ TAMAMLAYIP FOTOĞRAF VE ALIŞVERİŞ MOLASI VERDİKTEN SONRA MİDYAT’A GİDİYORUZ. MİDYAT KONUKEVİ’Nİ GEZDİKTEN SONRA, BAYANLARIN ÇOK HOŞUNA GİDEN VE FİYATLARIYLA DA UYGUN OLAN “GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI”NDA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA MARDİN’E HAREKET EDİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ MİDYAT’TA ALABİLİRİZ. MARDİN’DE; MARDİN EVLERİNİ – “ABBARA” DENİLEN VE ÜZERİNDE EV OLAN KEMERLİ GEÇİTLİ SOKAKLARI – KASIMİYE MEDRESESİNİ – ESKİ PTT BİNASINI VE DEYR’ÜL ZAFERAN KİLİSESİNİ GEZİP ALIŞVERİŞ YAPTIKTAN SONRA OTELİMİZE GELİYORUZ.  KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ MARDİN’DE  ERDOBA ELEGANCE  OTELDE.

4.GÜN: 10 KASIM 2018 CUMARTESİ KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.30’DA  URFA’YA HAREKET EDİYORUZ. (188 KM.) DÜNYA’NIN İLK ÜNİVERSİTESİ’NİN KURULDUĞU VE GÜNÜMÜZDE DE “KUBİK EVLERİYLE MEŞHUR HARRAN”I  GEZİYORUZ. “EYÜP PEYGAMBER MAKAMINI” - “BALIKLI GÖL” – “AYN’I ZELİHA GÖLÜ” – “HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU MAĞARA” VE CAMİİ’Nİ, “GÜMRÜK HAN”I VE KAPALI ÇARŞIYI GEZİP ALIŞVERİŞ YAPTIKTAN SONRA KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ GRAND URFA OTELE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ OTELİMİZDE ALDIKTAN SONRA SAAT 19.45’DE İSTEYEN KONUKLARIMIZLA (EKSTRA) “SIRA GECESİ”NE KATILIYORUZ.

5.GÜN: 11 KASIM 2018 PAZAR  SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTIDAN SONRA GAZİANTEP’E HAREKET EDİYORUZ. (137 Km.) ÖNCE, YOLUMUZ ÜZERİNDEKİ BİRECİK’TE FIRAT NEHRİ KIYISINDA BULUNAN “KELAYNAK KUŞLARI ÜRETİM MERKEZİ”Nİ GEZİYORUZ. SOYLARI TÜKENME TEHLİKESİ ALTINDA OLAN BU DEĞERLİ KUŞLAR HAKKINDA BİLGİ ALDIKTAN SONRA  “KARAGÜL” DİZİSİ’NİN ÇEKİLDİĞİ HALFETİ’YE GİDİYORUZ. BURADA TEKNEMİZE BİNEREK (EKSTRA) BİRECİK BARAJI’NIN SULAR ALTINDA BIRAKTIĞI, SADECE MİNARESİNİN SULAR İÇİNDEN GÖRÜLEBİLDİĞİ “SAVAŞAN KÖY”ÜNÜ VE İNCİL YAZARLARINDAN “YUHANANA”NIN İNCİLİNİ YAZDIĞI, KARAYOLU BULUNMAYAN RUMKALE’Yİ TEKNEDEN GÖRDÜKTEN SONRA TEKRAR İSKELEYE DÖNÜYOR VE OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK GAZİANTEP’E  GELİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ GAZİANTEP’TE ALIYOR VE GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. ALIŞVERİŞ İÇİN YEMENİCİLER’İ – BAKIRCILAR ÇARŞISI’NI VE ANTEP FISTIĞI ALMAK İÇİN ÇARŞILARI GEZİYORUZ. GAZİANTEP KALESİ ÖNÜNDE BULUŞARAK ÖNCE “HAMAM MÜZESİ”Nİ DAHA SONRA AYNI SOKAKTA BULUNAN “EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ”Nİ VE GAZİANTEP KALESİNİ BİRLİKTE GEZİYORUZ. GEZİMİZ SONRASINDA OTOBÜSÜMÜZE BİNİYOR VE KAHRAMANMARAŞ’A HAREKET EDİYORUZ. (76 Km.) KAHRAMANMARAŞ’IN MEŞHUR DONDURMACISI YAŞAR USTA’NIN YERİNDE (MADO) DONDURMAMIZI YİYOR VE ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA SİVAS - TOKAT  YOLUYLA  SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ. (629 Km.)

6.GÜN: 12 KASIM PAZARTESİ  SABAHI SAAT 06.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ. BİR DAHAKİ GEZİLERİMİZDE BULUŞMAK ÜZERE AYRILIYORUZ.

NOT: GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR.* Özel araçlar ile ulaşım

* Araç içi ikramlar

* TÜRSAB Seyehat Sağlık Sigortası

* 3 sabah kahvaltısı - 3 akşam yemeği

* 4 veya 5* lı otellerde konaklama

* Diyarbakır'da Eyvan Gecesi 

*Ekstra Tur

*Şanlıurfa'da sıra gecesi
GÜNEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ
GÜNEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ
GÜNEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ
GÜNEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.