Gap Turu 2 Gece Konaklamalı Şanlıurfa - Mardin
Kontenjan Var 11.10.2018 / 15.10.2018 575 TL

11.10.2018 - 15.10.2018 06.09.18 - 10.09.18 575 TL


GAP TURU 2 GECE KONAKLAMALI

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 06 EYLÜL PERŞEMBE SAAT 21.00’DE SAMSUN’DAN HAREKET. YOL GÜZERGAHIMIZ; AMASYA  - TOKAT – SİVAS - ŞARKIŞLA  - PINARBAŞI - KAHRAMANMARAŞ - GAZİANTEP

 

2.GÜN: 07 EYLÜL  CUMA SABAHI KAHRAMANMARAŞ’A VARIŞ.  KAHVALTIMIZI ÖĞRETMENEVİ’NDE   YAPIYORUZ.  KAHVALTI SONRASI OTOBÜSÜMÜZLE  GAZİANTEP’E HAREKET EDİYORUZ. “GAZİANTEP KALESİ”Nİ – “EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ”Nİ – “BAKIRCILAR ÇARŞISI” VE  “PASAJLARI” GEZİYORUZ.  (İSTEYEN MİSAFİRLER,  GRUBA KATILMAYIP, SÜRE SONUNDA TOPLANMA YERİNE GELEBİLİR.) ÖĞLE YEMEĞİMİZİ SERBEST OLARAK ALIYORUZ.  DAHA SONRA, BİRECİK BARAJI SULARI ALTINDA KALMIŞ OLAN HALFETİ’YE GİDİYORUZ.  İSKELEDEN  BİNECEĞİMİZ TEKNEMİZLE (Extra)  FIRAT NEHRİ ÜZERİNDE YAPACAĞIMIZ  ZEVKLİ YOLCULUK SIRASINDA İNCİL YAZARLARINDAN YUHANNA’NIN İNCİLİNİ YAZDIĞI “RUM KALE”YE VARIYORUZ. BURADA TEKNEMİZDEN KİLİSE VE MANASTIRLARI GÖRDÜKTEN SONRA BİRECİK BARAJI’NIN SULARI ALTINDA KALAN KÖYLERİMİZİN YAKINLARINA KADAR ULAŞIP GERİ DÖNÜYORUZ. GEZİ SONRASINDA ŞANLIURFA’YA HAREKET EDİYORUZ. “BALIKLI GÖL” – “AYN’I ZELİHA GÖLÜ” – “HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU MAĞARA” VE CAMİİ’Nİ GEZDİKTEN SONRA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA  GRAND URFA OTELE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ OTELİMİZDE ALDIKTAN SONRA  SAAT 20.00’DE SIRA GECESİNE (Extra) KATILMAK ÜZERE, YAYA OLARAK  “GÜLİZAR KONUKEVİ”NE   GİDİYORUZ.

 

3.GÜN: 08 EYLÜL CUMARTESİ KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.30’DA OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE “EYÜP PEYGAMBER MAKAMINI”  GEZDİKTEN SONRA VİRANŞEHİR YOLUYLA MARDİN’E HAREKET EDİYORUZ.

SÜRYANİ KADİM CEMAATİNİN 1000 YILDAN FAZLA “PATRİKLİK MAKAMI” OLAN VE İÇİNDE 4000 YILLIK GÜNEŞ TAPINAĞINI BARINDIRAN  DEYR’ÜL ZAFERAN KİLİSESİNİ - KASIMİYE MEDRESESİNİ –  MARDİN EVLERİNİN OLDUĞU  “ABBARA” DENİLEN VE “ALTI KAMUNUN, ÜSTÜ ÖZEL KİŞİLERİN EVİ OLAN DAR, KEMERLİ GEÇİTLİ SOKAKLARI GEZİYORUZ. ESKİ BİR SÜRYANİ KONAĞINDAN ÇEVRİLEN BÜYÜK PTT BİNASININ GÖRÜLMESİNİN  ARDINDAN ERDOBA ELEGANCE OTELE GİDİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE. (YOĞUNLUĞA GÖRE, DEYR’ÜL ZAFERAN MANASTIRI GEZİSİNİ ERTESİ GÜNE BIRAKABİLİRİZ.)

 

4.GÜN: 09 EYLÜL PAZAR SABAHI KAHVALTIDAN SONRA OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE MİDYAT’A HAREKET EDİYORUZ. BİR ÇOK DİZİYE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ  “MİDYAT KONUKEVİ”Nİ GEZDİKTEN SONRA, ÖZELLİKLE BAYAN MİSAFİRLERİMİZİN ÇOK ÇOK BEĞENECEĞİ “GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI”NDA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA HASANKEYF’E HAREKET EDİYORUZ. ILISU BARAJININ SULARI ALTINDA KALACAK OLAN “HASANKEYF” GEZİMİZİ TAMAMLAYIP BATMAN - DİYARBAKIR YOLUYLA MALATYA’YA GELİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ BATMAN’DA  “ÇÖMÇE LOKANTASI”NDA  ALIYORUZ. BU LOKANTANIN YEMEKLERİNİ BEĞENECEKSİNİZ. MALATYA - ELAZIĞ – SİVAS - TOKAT  YOLUYLA  SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ.

 

5.GÜN: 10 EYLÜL  PAZARTESİ SABAHI  SAMSUN’A VARIŞ. 19 MAYIS LİSESİ  ÖNÜNDE BİR DAHAKİ GEZİLERİMİZDE BULUŞMAK ÜZERE AYRILIYORUZ.


Tur Programı

* Özel araçlar ile ulaşım

* Araç içi ikramlar

* TÜRSAB Seyehat Sağlık Sigortası

* 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği

* Rehberlik hizmeti

* 4 veya 5 * lı otellerde konaklama
Gap Turu 2 Gece Konaklamalı Şanlıurfa - Mardin
Gap Turu 2 Gece Konaklamalı Şanlıurfa - Mardin
Gap Turu 2 Gece Konaklamalı Şanlıurfa - Mardin
Gap Turu 2 Gece Konaklamalı Şanlıurfa - Mardin
Gap Turu 2 Gece Konaklamalı Şanlıurfa - Mardin
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.