GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU ŞANLIURFA ve MARDİN KONAKLAMA
Kontenjan Var 7.11.2019 / 11.11.2019 810 TL

GAZİANTEP – HALFETİ - ŞANLIURFA BALIKLI GÖL – HARRAN GÖBEKLİTEPE - MARDİN - MİDYAT – HASANKEYF - BATMAN DİYARBAKIR – ELAZIĞ – MALATYA – SİVAS - TOKAT 07 - 11 KASIM 2019

 

GEZİ PROGRAMI:


1.GÜN: 07 KASIM PERŞEMBE SAMSUN’DAN SAAT 16.00’DA HAREKET.YOL GÜZERGAHIMIZ; HAVZA-AMASYA-TOKAT-SİVAS-KAHRAMANMARAŞ - GAZİANTEP


2.GÜN: 08 KASIM CUMA SABAHI GAZİANTEP’E VARIŞ. KAHVALTIMIZI SAFİR OTELDE AÇIK BÜFE OLARAK ALIYORUZ. “ZEUGMA MÜZESİ”Nİ – “GAZİANTEP KALESİ’Nİ -
“HAMAM MÜZESİ”Nİ - ALIŞVERİŞ VE ANTEP FISTIĞI ALMAK İÇİN  YEMENİCİLER’İ – BAKIRCILAR ÇARŞISI’NI GEZİYORUZ. GEZİLERİMİZ  SONRASINDA OTOBÜSÜMÜZE BİNİYOR VE URFA’YA HAREKET EDİYORUZ. YOLUMUZ ÜZERİNDEKİ BİRECİK’TE FIRAT NEHRİNİ GEÇİYOR VE NEHİR KIYISINDA BULUNAN “KELAYNAK KUŞLARI ÜRETİM MERKEZİ”Nİ GEZİYORUZ. SOYLARI TÜKENME TEHLİKESİ ALTINDA OLAN BU DEĞERLİ KUŞLAR HAKKINDA BİLGİ ALDIKTAN SONRA  “KARAGÜL” DİZİSİ’NİN ÇEKİLDİĞİ HALFETİ’YE GİDİYORUZ. BURADA TEKNEMİZE BİNEREK (EKSTRA) BİRECİK BARAJI’NIN SULAR ALTINDA BIRAKTIĞI, SADECE MİNARESİNİN SULAR İÇİNDEN GÖRÜLEBİLDİĞİ “SAVAŞAN KÖY”Ü VE “RUMKALE”YE HAREKET EDİYORUZ. KARAYOLU BULUNMAYAN RUMKALE’Yİ TEKNEDEN GÖRDÜKTEN SONRA TEKRAR İSKELEYE DÖNÜYORUZ. DAHA SONRA URFA’YA GEÇİYOR VE GRAND URFA OTELE YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ OTELİMİZDE ALIYORUZ. SAAT 19.45’TE, İSTEYEN KONUKLARIMIZLA,  “SIRA GECESİ” EĞLENCESİNE GİDİYORUZ. (Extra. Sıra gecesi eğlencesi, 60.00 TL’dir. Sıra Gecesi Eğlencesi’ne katılmak mecburiyeti yoktur.)


3.GÜN: 09 KASIM CUMARTESİ  KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.00’DE OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE   “BALIKLI GÖL- AYN-I ZELİHA GÖLÜ - HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU YER VE CAMİİ - EYÜP PEYGAMBER MAKAMI”NI GEZİYORUZ.
DAHA SONRA, DÜNYANIN İLK ÜNİVERSİTESİ’NİN KURULDUĞU, “KÜBİK EVLERİ”YLE MEŞHUR HARRAN’A GİDİYORUZ. HARRAN GEZİMİZ SONRASINDA DÜNYANIN EN ESKİ TAPINAĞININ BULUNDUĞU GÖBEKLİTEPE’YE  GİDİYORUZ.  GÖBEKLİTEPE’DEN    SONRA  MARDİN’E HAREKET EDİYORUZ. MARDİN EVLERİNİ – “ABBARA” DENİLEN VE ÜZERİNDE EV OLAN KEMERLİ GEÇİTLİ SOKAKLARI – KASIMİYE MEDRESESİNİ – ESKİ PTT BİNASINI VE DEYR’ÜL ZAFERAN KİLİSESİNİ GEZİYORUZ. GEZİ SONRASI  YAY GRAND OTELE GEÇİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE.


4.GÜN: 10 KASIM PAZAR SABAHI KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.00’DE OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE MİDYAT’A HAREKET EDİYORUZ.  “SILA” DİZİSİ BAŞTA OLMAK ÜZERE BİR ÇOK DİZİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN “ MİDYAT KONUK EVİ”Nİ GEZİYORUZ. DAHA SONRA ÖZELLİKLE BAYAN KONUKLARIMIZIN ÇOK HOŞUNA GİDECEĞİ MİDYAT ÇARŞISINDA SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. BURADA MİDYAT’A ÖZEL GÜMÜŞ VE TELKARİ ÇEŞİTLERİNİ UCUZ FİYATLA ALABİLECEKSİNİZ. SONRAKİ DURAĞIMIZ, ILISU BARAJ GÖLÜ’NÜN SULARI ALTINDA KALACAK OLAN, DİCLE NEHRİ KENARINDAKİ HASANKEYF OLUYOR. (Hasankeyf, Gezi tarihine kadar sular altında kalmadıysa) BURADA,   VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA   BATMAN – DİYARBAKIR – ELAZIĞ – MALATYA – SİVAS - AMASYA YOLUYLA  SAMSUN’A  HAREKET EDİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ BATMAN’DA ALIYORUZ. DİYARBAKIR’IN MEŞHUR KADAYIF’INI DA “SITKI USTA”NIN YERİNDE TATTIKTAN SONRA HAREKET EDİYORUZ.  MALATYA’YA VARIŞ SAATİMİZE GÖRE   “ŞİRECİLER ÇARŞISI”NI GEZİP KAYISI VB. ALIŞVERİMİZİ YAPIYOR VE  YOLUMUZA  DEVAM  EDİYORUZ.


5.GÜN: 11 KASIM PAZARTESİ SABAHI 06.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ VE GEZİMİZİN SONU.


ÜCRET:
2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA 810.00 TL. SİNGLE KONAKLAMA FARKI 160.00 TL’dir. . 0 – 4  Yaş çocuklar, iki büyük yanında kalmak ve koltuk almamak kaydıyla ücretsizdir.

5 – 12 Yaş çocuklar iki büyük yanında kalmak kaydıyla  660.00 TL . öderler.

 

NOT:
1- ÖDEMELER PEŞİN VE TEK ÇEKİM OLARAK HESAPLANMIŞTIR. TAKSİTLİ ÖDEMELERDE VADE FARKI ALINACAKTIR.

2- GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA, KONAKLAMA VE GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR.


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK VE BELİRTİLEN TÜM GEZİLER.

2- GAZİANTEP’TE ALINACAK SABAH KAHVALTISI

3- OTELLERDE 2 GECE KONAKLAMA VE OTELLERDEKİ 2 KAHVALTI  İLE  2  AKŞAM YEMEĞİ.

4- OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR VE 19 MAYIS TUR REHBERLİĞİ.

5- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

1- BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN YEMEKLER VE BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ SU, MEŞRUBAT VB. İÇECEKLER.

2- SIRA GECESİ EĞLENCESİ ( Yemeksiz)

3- MÜZE, ÖREN YERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ.

4- HALFETİ TEKNE GEZİSİ

AÇIKLAMALAR;

  • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
  • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
  • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
  • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
  • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir.
  • Yemeklerde alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
  • Kimlik cüzdanınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz.
  • Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
  • Sağlık Bakanlığı’nca yasaklandığı için gezi otobüsümüzde kulaklık verilmemektedir. Televizyon izlemek isteyen konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir.
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU ŞANLIURFA ve MARDİN KONAKLAMA
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU ŞANLIURFA ve MARDİN KONAKLAMA
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU ŞANLIURFA ve MARDİN KONAKLAMA
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU ŞANLIURFA ve MARDİN KONAKLAMA
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.