Gap Turu 2 Gece Konaklamalı 25-29 NİSAN 2019
Kontenjan Var 25.4.2019 / 29.4.2019 810 TL

GÜNEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ

25 – 29 NİSAN 2019 (2 GECE KONAKLAMALI)

SİVAS – MALATYA - ELAZIĞ – DİYARBAKIR - BATMAN – HASANKEYF - MİDYAT - MARDİN – ŞANLIURFA – HALFETİ  GAZİANTEP - KAHRAMANMARAŞ

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 25 NİSAN PERŞEMBE SAAT 20.00’DE SAMSUNDAN HAREKET. YOL GÜZERGAHIMIZ; AMASYA  - TOKAT – SİVAS –MALATYA – ELAZIĞ DİYARBAKIR

2.GÜN: 26 NİSAN CUMA SABAH KAHVALTIMIZI DİYARBAKIR’DA YAPIYORUZ. ULUCAMİ - CAHİT SITKI TARANCI EVİ – DÖRT AYAKLI MİNARE VE MARDİNKAPI - KEÇİ BURCU GEZİLERİMİZDEN SONRA “ON GÖZLÜ KÖPRÜ”YÜ GÖRÜP BATMAN YOLUYLA “HASANKEYF”E HAREKET EDİYORUZ.ÖĞLE YEMEĞİMİZİ İSTEĞİNİZE GÖRE BATMAN VEYA MİDYAT’TA ALACAĞIZ. YAKIN ZAMANDA ILISU BARAJININ SULARI ALTINDA KALACAK OLAN “HASANKEYF” GEZİMİZİ TAMAMLAYIP MİDYAT’A HAREKET EDİYORUZ. BİR ÇOK DİZİYE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ  “MİDYAT KONUKEVİ”Nİ GEZDİKTEN SONRA, “GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI”NDA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA MARDİN’E HAREKET EDİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ MARDİN YAY GRAND OTELDE.

3.GÜN: 27 NİSAN CUMARTESİ SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASINDA SAAT 08.30’DA MARDİN GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. SÜRYANİ KADİM CEMAATİNİN 1000 YILDAN FAZLA “PATRİKLİK MAKAMI” OLAN VE İÇİNDE 4000 YILLIK GÜNEŞ TAPINAĞINI BARINDIRAN DEYR’ÜL ZAFERAN KİLİSESİNİ - KASIMİYE MEDRESESİNİ –  MARDİN EVLERİNİN OLDUĞU  “ABBARA” DENİLEN VE “ALTI KAMUNUN, ÜSTÜ ÖZEL KİŞİLERİN EVİ OLAN DAR, KEMERLİ GEÇİTLİ SOKAKLARI GEZİYORUZ. ESKİ BİR SÜRYANİ KONAĞINDAN ÇEVRİLEN BÜYÜK PTT BİNASININ GÖRÜLMESİNİN ARDINDAN ŞANLIURFA’YA HAREKET EDİYORUZ. “BALIKLI GÖL” – “AYN’I ZELİHA GÖLÜ” – “HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU MAĞARA” VE CAMİİ’Nİ GEZDİKTEN SONRA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA  GRAND URFA OTELE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ OTELİMİZDE ALDIKTAN SONRA  SAAT 20.00’DE, KATILMAK İSTEYEN KONUKLARIMIZLA  SIRA GECESİNE (Extra) GİDİYORUZ.

4.GÜN: 28 NİSAN PAZAR SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASINDA SAAT 08.30’DA OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE BİRECİK BARAJI SULARI ALTINDA KALMIŞ OLAN HALFETİ’YE GİDİYORUZ. İSKELEDEN  BİNECEĞİMİZ TEKNEMİZLE (Extra)  FIRAT NEHRİ ÜZERİNDE YAPACAĞIMIZ  ZEVKLİ YOLCULUK SIRASINDA İNCİL YAZARLARINDAN YUHANNA’NIN İNCİLİNİ YAZDIĞI “RUM KALE”YE VARIYORUZ. BURADA TEKNEMİZDEN KİLİSE VE MANASTIRLARI GÖRDÜKTEN SONRA BİRECİK BARAJI’NIN SULARI ALTINDA KALAN KÖYLERİMİZİN YAKINLARINA KADAR ULAŞIP GERİ DÖNÜYORUZ. YOLUMUZ ÜZERİNDE VE DİCLE NEHRİ KENARINDA BULUNAN “KELAYNAK KUŞLARI ÜRETİM MERKEZİ”NDE  MOLA VERİYOR VE KUŞLAR HAKKINDA BİLGİ ALIYORUZ.

BURADAKİ GEZİMİZİ TAMAMLADIKTAN SONRA GAZİANTEP’E HAREKET EDİYORUZ. GAZİANTEP KALESİ ALTINDA OTOBÜSÜMÜZDEN İNİYOR VE  YAYA OLARAK “GAZİANTEP KALESİ”Nİ – “EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ”Nİ – “BAKIRCILAR ÇARŞISI” VE  “PASAJLARI” GEZİYORUZ.  ÖĞLE YEMEĞİMİZİ  GAZİANTEP’TE  ALIYORUZ. SONRASINDA, KAHRAMANMARAŞ’A HAREKET EDİYORUZ.  MEŞHUR  MADO (YAŞAR USTA) PASTANESİNDE  DONDURMAMIZI YİYOR VE ŞARKIŞLA – SİVAS YOLUYLA SAMSUNA HAREKET EDİYORUZ.

5.GÜN: 29 NİSAN PAZARTESİ SABAHI SAAT 05.00 SIRALARINDA SAMSUNA’A VARIŞ VE GEZİMİZİN SONU.

 

ÜCRET: 810.00 TL. (İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA KİŞİBAŞI ÜCRETTİR. Tek kişilik odada konaklama farkı 150.00 TL’dir. 0 – 6 yaş çocuk koltuk almamak kaydıyla ücretsiz; 7 – 12 yaş çocuk 2 büyük yanında kalmak kaydıyla 475.00 TL. )

NOT: GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA GEZİ SIRALAMASI  DEĞİŞEBİLİR.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK VE BELİRTİLEN TÜM GEZİLER.

2- OTELLERDE 2 GECE KONAKLAMA VE OTELLERDEKİ 2  KAHVALTI  İLE  2  AKŞAM YEMEĞİ.

3- OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR VE 19 MAYIS TUR  REFAKATİ

4- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

1-BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI  VE  YEMEKLER İLE BELİRTİLEN  YEMEKLERDEKİ  SU, MEŞRUBAT VB.  İÇECEKLER.

2-MÜZE, ÖREN YERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ (17 Yaş dahil öğrenciler  ile 65 yaş ve üstü kişiler K. Ve Turizm Bakanlığına bağlı Müzelere ücretsiz girebilir. Bunun haricinde kalanlar ücretlidir. Tüzel kişilerce işletilen Müze vb. girişleri herkese ücretlidir.)

3- OTELDEKİ MİNİ BAR VB. ŞAHSİ HARCAMALAR

4-HALFETİ TEKNE GEZİSİ

5- URFA  SIRA  GECESİ  EĞLENCESİ

6- ÜCRETE DAHİL OLARAK BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN  TÜM HARCAMALAR.

GEZİMİZ ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI ORGANİZASYONUDUR.

 


Gap Turu 2 Gece Konaklamalı 25-29 NİSAN 2019
Gap Turu 2 Gece Konaklamalı 25-29 NİSAN 2019
Gap Turu 2 Gece Konaklamalı 25-29 NİSAN 2019
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.