GÜNEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ DİYARBAKIR - NUSAYBİN ve GAZİANTEP KONAKLAMALI
Kontenjan Var 19.4.2019 / 24.4.2019 950 TL

25 – 30 EKİM 2019 (3 GECE KONAKLAMALI) SİVAS – MALATYA - ELAZIĞ – DİYARBAKIR – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – EYVAN GECESİ - MARDİN KAPI - BATMAN – HASANKEYF - MİDYAT - MARDİN – GÖBEKLİTEPE - HARRAN - ŞANLIURFA – HALFETİ - GAZİANTEP – KAHRAMANMARAŞ

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 25 EKİM CUMA  SAAT 21.00’DE SAMSUN’DAN HAREKET. YOL GÜZERGAHIMIZ; AMASYA  - TOKAT – SİVAS –MALATYA - ELAZIĞ (Samsun – Elazığ: 664 Km.)


2.GÜN: 26 EKİM CUMARTESİ  SABAH KAHVALTIMIZI ELAZIĞ’IN ESKİ YERLEŞİM YERİ OLAN HARPUT’TA  YAPIYORUZ. HARPUT’TA ARTUKLU HÜKÜMDARI FAHRETTİN KARAARSLAN TARAFINDAN 1156 – 1157 YILLARI ARASINDA YAPTIRILMIŞ VE EĞİKLİĞİ “DÜNYACA ÜNLÜ PİSA KULESİ”NDEN DAHA FAZLA OLAN “HARPUT ULU CAMİİ”Nİ – ARAP BABA MESCİDİ VE TÜRBESİ İLE  KÜLTÜR EVİ’Nİ (Ziyaret saatine uyarsa) ZİYARET EDİYORUZ. SONRASINDA DİYARBAKIR’A HAREKET EDİYORUZ. (Elazığ – Diyarbakır: 153 Km.) ÖĞLE YEMEĞİMİZİ DİYARBAKIR’DA ALIYORUZ. DİYARBAKIR’IN MEŞHUR KADAYIF’INDAN TATMAYI UNUTMAYINIZ. DİYARBAKIR GEZİMİZDEN  (DİYARBAKIR GEZİ PROGRAMIMIZI ZAMANIMIZA GÖRE YAPACAĞIZ.)  SONRA OTELİMİZE  GELİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ DİYARBAKIR’DA DEMİR OTELDE ALIYORUZ.  YEMEK SONRASI DİYARBAKIR’A ÖZEL “EYVAN GECESİ EĞLENCESİ”NE KATILIYORUZ.  (Extra )

 

3.GÜN: 27 EKİM  PAZAR  SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASI  OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE BATMAN YOLUYLA HASANKEYF’E HAREKET EDİYORUZ. (Diyarbakır – Batman: 100 Km) ILISU BARAJININ SULARI ALTINDA KALACAK OLAN “HASANKEYF” GEZİMİZİ TAMAMLAYIP FOTOĞRAF VE ALIŞVERİŞ MOLASI VERDİKTEN SONRA MİDYAT’A GİDİYORUZ. “SILA” DİZİSİ BAŞTA OLMAK ÜZERE BİR ÇOK DİZİYE KONUKLUK YAPAN MİDYAT KONUKEVİ’Nİ GEZDİKTEN SONRA, BAYANLARIN ÇOK HOŞUNA GİDEN VE FİYATLARIYLA DA UYGUN OLAN “GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI”NDA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA MARDİN’E HAREKET EDİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ MİDYAT’TA ALABİLİRİZ. MARDİN’DE; MARDİN EVLERİNİ  “ABBARA” DENİLEN VE ÜZERİNDE EV OLAN KEMERLİ GEÇİTLİ SOKAKLARI – KASIMİYE MEDRESESİNİ – ESKİ PTT BİNASINI VE DEYR’ÜL ZAFERAN KİLİSESİNİ GEZİP ALIŞVERİŞ YAPTIKTAN SONRA OTELİMİZE GİTMEK ÜZERE NUSAYBİN’E HAREKET EDİYORUZ.  KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ NUSAYBİN’DE  KASR-I SERÇEHAN  OTELDE.

 

4.GÜN:28 EKİM PAZARTESİ KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.00’DE  URFA’YA HAREKET EDİYORUZ. İLK OLARAK DÜNYA’NIN EN ESKİ TAPINAĞININ BULUNDUĞU “GÖBEKLİTEPE”Yİ  GEZİYORUZ. DAHA SONRA, DÜNYANIN İLK ÜNİVERSİTESİ’NİN KURULDUĞU, “KÜBİK EVLERİ”YLE MEŞHUR HARRAN’A GİDİYORUZ. “EYÜP PEYGAMBER MAKAMINI” - “BALIKLI GÖL” – “AYN’I ZELİHA GÖLÜ” – “HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU MAĞARA” VE CAMİİ’Nİ, “GÜMRÜK HAN”I VE KAPALI ÇARŞIYI GEZİP ALIŞVERİŞ YAPTIKTAN SONRA BİRECİK BARAJI’NIN SULAR ALTINDA BIRAKTIĞI ESKİ HALFETİ’YE GİDİYORUZ. BURADA TEKNEMİZE BİNEREK (EKSTRA) SADECE MİNARESİNİN SULAR İÇİNDEN GÖRÜLEBİLDİĞİ “SAVAŞAN KÖY”ÜNÜ VE İNCİL YAZARLARINDAN “YUHANNA”NIN İNCİLİNİ YAZDIĞI, KARAYOLU BULUNMAYAN RUMKALE’Yİ TEKNEDEN GÖRDÜKTEN SONRA TEKRAR İSKELEYE DÖNÜYOR VE OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ GAZİANTEP’E HAREKET EDİYORUZ. GAZİANTEP’TE SAFİR OTELE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ OTELİMİZDE ALIYORUZ.


5.GÜN: 29 EKİM SALI  SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTIDAN SONRA SAAT 08.00’DE GAZİANTEP GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. “ZEUGMA MÜZESİ”Nİ - ALIŞVERİŞ İÇİN YEMENİCİLER’İ – BAKIRCILAR ÇARŞISI’NI VE ANTEP FISTIĞI ALMAK İÇİN ÇARŞILARI GEZİYORUZ. GAZİANTEP KALESİ ÖNÜNDE BULUŞARAK ÖNCE “HAMAM MÜZESİ”Nİ DAHA SONRA AYNI SOKAKTA BULUNAN “EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ”Nİ VE GAZİANTEP KALESİNİ BİRLİKTE GEZİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ GAZİANTEP’TE ALIYORUZ.  GEZİLERİMİZ SONRASINDA OTOBÜSÜMÜZE BİNİYOR VE  KAHRAMANMARAŞ’A HAREKET EDİYORUZ. (76 Km.) KAHRAMANMARAŞ’IN MEŞHUR DONDURMACISI YAŞAR USTA’NIN YERİNDE (MADO) DONDURMAMIZI YİYORUZ.  KAHRAMANMARAŞ’IN MEŞHUR KIRMIZI BİBERİNİ VE BAKIR ALIŞVERİŞİNİ YAPMANIZ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA SİVAS - TOKAT  YOLUYLA  SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ.


6.GÜN: 30 EKİM ÇARŞAMBA  SABAHI SAAT 05.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIŞ. BİR SONRAKİ GEZİLERİMİZDE BULUŞMAK ÜZERE AYRILIYORUZ.


NOT:
1- ÖDEMELER PEŞİN VE TEK ÇEKİM OLARAK HESAPLANMIŞTIR. TAKSİTLİ ÖDEMELERDE VADE FARKI ALINACAKTIR.

2- GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA, KONAKLAMA VE GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR.


ÜCRET: 950.00 TL.
(İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA KİŞİBAŞI ÜCRETTİR. Tek kişilik odada konaklama farkı 160.00 TL’dir. 0 – 4  Yaş çocuklar, iki büyük yanında kalmak ve koltuk almamak kaydıyla ücretsizdir. 5 – 12 Yaş çocuklar iki büyük yanında kalmak kaydıyla  800.00 TL . öderler.


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK VE BELİRTİLEN TÜM GEZİLER.

2- VARILAN GÜN HARPUT’TA ALINACAK  SABAH KAHVALTISI

3- OTELLERDE 3 GECE KONAKLAMA VE OTELLERDEKİ 3 KAHVALTI İLE 3 AKŞAM YEMEĞİ.

4- OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR VE 19 MAYIS TUR REHBERLİĞİ.

5- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

1-BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN YEMEKLER VE BELİRTİLEN YEMEKLERDEKİ SU, MEŞRUBAT VB. İÇECEKLER.

2-MÜZE, ÖREN YERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

3. DİYARBAKIR EYVAN GECESİ EĞLENCESİ

4- OTELLERDEKİ MİNİBAR VB. HARCAMALAR

5-HALFETİ TEKNE GEZİSİ

AÇIKLAMALAR;

  • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
  • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince, hava, yol, grev vb. her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlardan 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
  • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
  • Çocuk indirimleri 2 büyük yanında konaklama kaydıyla geçerlidir.
  • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir.
  • Yemeklerde alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.
  • Kimlik cüzdanınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz.
  • Gezilecek yerlere uygun kıyafet ve ayakkabı almayı unutmayınız.
Sağlık Bakanlığı’nca yasaklandığı için gezi otobüsümüzde kulaklık verilmemektedir. Televizyon izlemek isteyen konuklarımızın kendi kulaklıklarını kullanması gerekmektedir.

 

Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.