GÜNEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ
Kontenjan Var 19.4.2019 / 24.4.2019 990 TL

19 NİSAN - 24 NİSAN 2019 ( 3 GECE KONAKLAMALI) SİVAS - MALATYA - ELAZIĞ - DİYARBAKIR - BATMAN - HASANKEYF - MİDYAT - MARDİN - ŞANLIURFA - HALFETİ GAZİANTEP - KAHRAMANMARAŞ

GEZİ PROGRAMI:

1. GÜN: 19 NİSAN CUMA SAAT 21:00 DE SAMUN'DAN HAREKET. YOL GÜZERHAHIMIZ: AMASYA - TOKAT - SİVAS - MALATYA - ELAZIĞ - ( SAMSUN - ELAZIĞ:664 KM)

2. GÜN: 20 NİSAN CUMARTESİ SABAH KAHVALTIMIZ OTOBÜSTE İKRAM EDECEĞİMİZ SOĞUK SANDÖVİÇ İLE YAPIYORUZ. İLK OLARAK ELAZIĞ'IN ESKİ YERLEŞYİM YERİ OLAN HARPUT'A ÇIKIYORUZ. BURADA ARTUKLU HÜKÜMDARI FAHRETTİN KARAARSLAN TARAFINDAN 1156-1157 YILLARI ARASINDA YAPTIRILMIŞ VE EĞİKTLİĞİ DÜNYACA ÜNLÜ PİSA KULESİ'DEN DAHA FAZLA OLAN HARPUT ULU CAMİİ Nİ - ARAP BABA MESCİDİ VE TÜRESİ İLE KÜLTÜR EVİNİ ZİYARET EDİYORUZ. ( Arap baba ile ilgili olarak çeşitli rivayetler anlatılmaktadır. Bir rivayete göre yaşlı bir kadın rüyasında Arap Baba'nın başını kesip dereye atar ve yağmur yağmaya başlar. Yağmur o kadar çok yağar ki tufan olur. Yağmurun durması için Arap Baba'nın kesik başının bulunması şarttır. Arap Baba'nın başı bulunup, naşı'nın yanına konunca yağmur durur. Bu olaydan sonra yaşlı kadın hastalanır ve ölür. Diğer bir rivayet ise Arap Baba'nın bir Selçuklu komutanı olduğu yönündedir.) VERECEĞİMİZ MOLA SONRASINDA DİYARBAKIR'A HAREKET EDİYORUZ ( Elazığ - Diyarbakır:153 km) ÖĞLE YEMEĞİMİZİ DİYARBAKIR' DA ALIYORUZ. DİYARBAKIR'IN MEŞHUR KADAYIF'INDAN TATMAYI UTUMAYINIZ. DİYARBAKIR GEZİMİZDEN (DİYARBAKIR GEZİ PROGRAMIMIZI ZAMANIMIZA GÖRE YAPACAĞIZ.)SONRA OTELİMİZE GELİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ DİYARBAKIR' DA DEMİR OTELDE ALIYORUZ. YEMEK SONRASI DİYARBAKIR'A ÖZEL EYAN GECESİ EĞLENCESİ NE KATILIYORUZ. (EXTRA)

3. GÜN:21 NİSAN PAZAR SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTI SONRASI OTELİMİZDEN AYRILIYORUZ VE BATMAN YOLUYLA HASANKEYF'E HAREKET EDİYORUZ. ( DİYARBAKIR- BATMAN:100 KM) ILISU BARAJININ SULARI ALTINDA KALACAK OLAN HASANKEYF GEZİMİZİ TAMAMLAYIP FOTOĞRAF VE ALIŞVERİŞ MOLASI VERDİKTEN SONRA MİDYAT'A GİDİYORUZ. MİDYAT KONUKEVİ'Nİ GEZDİKTEN SONRA, BAYANLARIN ÇOK HOŞUNA GİDEN VE FİYATLARIYLA DA UYGUN OLAN GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI'NDA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA MARDİN'E HAREKET EDİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ MİDYAT'TA ALABİLİRİZ. MARDİN'DE; MARDİN EVLERİNİ- ABBARA DENİLEN VE ÜZERİNDE EV OLAN KEMERLİ GEÇİTLİ SOKAKLARI- KASIMİYE MEDRESESİNİ- ESKİ PTT BİNASINI VE DEYR'ÜL ZAFERAN KİLİSESİNİ GEZİP ALIŞVERİŞ YAPTIKTAN SONRA OTELİMİZE GELİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ MARDİN'DE YAY GRAND OTELDE.

4. GÜN: 22 NİSAN PAZARTESİ KAHVALTINDAN SONRA SAAT 08:30 DA URF'YA HAREKET EDİYORUZ. ( 188 KM.) DÜNYA'NIN İLK ÜNİVERSİTESİ'NİN KURULDUĞU VE GÜNÜMÜZDE DE KUBİK EVLERİYLE MEŞHUR HARRAN'I GEZİYORUZ EYÜP PEYGAMBER MAKAMINI - BALIKLI GÖL - AYN'I ZELİHA GÖLÜ - HZ. İBRAHİM'İN DOĞDUĞU MAĞARA VE CAMİİ'Nİ, GÜMRÜK HAN'I VE KAPALI ÇARŞIYI GEZİP ALIŞVERİŞ YAPTIKTAN SONRA KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ GRAND URFA OTELE GELİYOR VE ODALARIMIZA YERLEŞİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ OTOLİMİZDE ALDIKTAN SONRA SAAT 19.45'DE İSTEYEN KONUKLARIMZLA ( EKSTRA) SIRA GECESİ NE KATILIYORUZ.

5. GÜN: 23NİSAN SALI SABAHI OTELİMİZDEKİ KAHVALTIDAN SONRA GAZİANTEP'E HAREKET EDİYORUZ, (137 KM) ÖNCE, YOLUMUZ ÜZERİNDEKİ BİRECİK'TE FIRAT NEHRİ KIYISINDA BULUNAN KELAYNAK KUŞLARI ÜRETİM MERKEZİ'Nİ GEZİYORUZ. SOYLARI TÜKENME TEHLİKESİ ALTINDA OLAN BU DEĞERLİ KUŞLAR HAKKINDA BİLGİ ALDIKTAN SONRA KARAGÜL DİZİSİ'NİN ÇEKİLDİĞİ HALFETİ'YE GİDİYORUZ. BURADA TEKNEMİZE BİNEREK(EKSTRA) BİRECİK BARAJI'NIN SULAR ALTINDA BIRAKTIĞI, SADECE MİNARESİNİN SULAR İÇİNDEN GÖRÜLEBİLDİĞİ SAVAŞAN KÖYÜNÜ VE İNCİL YAZARLARINDAN YUHANNA NIN İNCİLİNİ YAZDIĞI KARAYOLU BULUNMAYAN RUMKALE'Yİ TEKNEDEN GÖRÜKTEN SONRA TEKRAR İSKELEYE DÖNÜYOR VE OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK GAZİANTEP'E  GELEYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ GAZİANTEP'TE ALIYOR VE GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. ALIŞVERİŞ İÇİN YEMENİCİLER'İ - BAKIRCILAR ÇARŞISINI VE ANTEP FISTIĞI ALMAK İÇİN ÇARŞILARI GEZİYORUZ. GAZİANTEP KALESİ ÖNÜNDE BULUŞARAK ÖNCE HAMAM MÜZESİNİ DAHA SONRA AYNI SOKAKTA BULUNAN EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ Nİ VE GAZİANTEP KALESİNİ BİRLİKTE GEZİYORUZ. GEZİMİZ SONRASINDA OTOBÜSÜMÜZE BİNİYOR VE KAHRMANMARAŞA HAREKET EDİYORUZ.(76 KM) KAHRAMANMARAŞ IN MEŞHUR DONDURMACISI YAŞAR USTANIN YERİNDE ( MADO ) DONDURMAMIZI YİYOR VE ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SÜRE SONUNDA SİVAS TOKAT YOLUYLA SAMSUNA HAREKET EDİYORUZ. (629KM)

6. GÜN: 24 NİSAN ÇARŞAMBA SABAHI SAAT 06:00 SIRALARINDA SAMSUN'A VARIŞ. BİR SONAKİ GEZİLERİMİZDE BULUŞMAK ÜZERE AYRILIYORUZ.

NOT: GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR.

ÜCRET: 990.00 TL (İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMAK KAYDIYLA KİŞİ BAŞI ÜCRETİDİR . TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI 200 TL DİR ÇOCUK İNDİRİMLERİNİ SORUNUZ.

Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.