ESKİŞEHİR-BEYPAZARI GEZİSİ
Kontenjan Var 19.10.2018 / 21.10.2018 350 TL

19 -21 EKİM 2018 / 350TL


ESKİŞEHİR – BEYPAZARI GEZİSİ

19-21 EKİM  2018

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN:  19 EKİM 2018 CUMA  SAAT  22.30’DA SAMSUN’DAN  HAREKET.

2. GÜN: 20 EKİM 2018 CUMARTESİ SABAHI  ESKİŞEHİR’E VARIŞ. SABAH  KAHVALTIMIZI EKSTRA OLARAK ÖĞRETMEN EVİ’NDE ALIYORUZ. KAHVALTI SONRASI ESKİŞEHİR GEZİMİZE BAŞLIYORUZ.  İLK DURAĞIMIZ  “SAZOVA BİLİM SANAT VE KÜLTÜR PARKI” OLUYOR.   SAZOVA PARKI 400 BİN METREKARELİK BİR ALANA SAHİPTİR. BU YANIYLA TÜRKİYE’NİN BİR ÇOK PARKINDAN DAHA BÜYÜK OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR. İÇERİSİNDE RESTAURANT VE KAHVE EVLERİ, MASAL KÖŞKÜ, UZAY EVİ, AMFİ TİYATRO, BİLİM DENEY MERKEZİ, KORSAN GEMİSİ, GEZİ VE OYUN ALANLARI BARINDIRAN BU PARKI,  PARK İÇİNDEKİ ÜCRETSİZ MİNYATÜR TRENİ KULLANARAK  DAHA AZ YORUCU BİR ŞEKİLDE GEZİYORUZ.   SAZOVA PARKINDAN SONRA  “ODUN PAZARI EVLERİ”Nİ GEZİYORUZ. EVLİYA ÇELEBİ’NİN SEYAHATNAMESİNDE DE ADINDAN BÜYÜK BİR ÖVGÜ İLE SÖZ EDİLEN “ODUNPAZARI”, BUGÜN SEYAHATNAMEDE ADI GEÇEN SOKAKLARIN 5’İNİ AYNI İSMİ İLE KORUMAYA DEVAM EDİYOR. BÜTÜN GİZEMİ VE İHTİŞAMI İLE GÖRENLERİ KENDİNE HAYRAN BIRAKAN ODUNPAZARI VE ONUN EŞSİZ EVLERİ, SİZLERİ GÖRSEL VE KÜLTÜREL BİR ŞÖLENE DAVET EDİYOR. EVLER, OSMANLI DÖNEMİNİN KENT MİMARİSİNİN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİNİ İÇİNDE BARINDIRIYOR. YENİ AÇILAN “MUMYALAR MÜZESİ”NDE GEÇMİŞ VE GÜNÜMÜZÜN TANINMIŞ İSİMLERİNİN MUMYALARINI GÖRECEK VE HAYRAN OLACAKSINIZ.

ATLIHAN LÜLETAŞI EL SANATLARI ÇARŞISI’NDA ESKİŞEHİR EL SANATLARININ ÖRNEKLERİNDEN OLAN LÜLETAŞI ESERLERİNİN EN GÜZEL ÇEŞİTLERİNİ  BULABİLİRSİNİZ.  AYRICA LÜLETAŞI USTALARININ BEYAZ ALTINA NASIL ŞEKİL VERDİKLERİNİ KÜÇÜK ATÖLYELERİNDE İZLEME FIRSATINI YAKALAYABİLİRSİNİZ. ODUNPAZARI GEZİMİZİ TAMAMLAYIP ÖĞLE YEMEĞİMİZİ ESKİŞEHİR’İN MEŞHUR “Çİ BÖREĞİ” İLE ALMAK ÜZERE LOKANTAMIZA GİDİYORUZ. (EKSTRA)  YEMEK SONRASI 1961 YILINDA CEMAL GÜRSEL’İN TALİMATIYLA TÜRK MÜHENDİSLERİN ÇABALARI İLE YAPILAN “İLK TÜRK ARABASI DEVRİM”İ  GÖRMEK İÇİN  TÜLOMSAŞ FABRİKASINA GİDİYORUZ. DAHA SONRA ESKİŞEHİRLİLERİN DENİZ KEYFİNİ YAŞADIKLARI VE AKDENİZ  SAHİLLERİNİ  ANIMSATAN PLAJI İLE MEŞHUR KENTPARK’I GEZİYORUZ.  SONRASINDA  VENEDİK KANALLARINI ANIMSATAN PORSUK ÇAYINDA İSTEYEN KONUKLARIMIZLA TEKNE TURU YAPIYORUZ. (EKSTRA) 1930’ LU YILLARDA YAPILMIŞ YAŞ MEYVE SEBZE HAL BİNASININ YENİLENEN YÜZÜ CAFE VE FAST FOOD ALANLARININ OLDUĞU HALLER GENÇLİK MERKEZİNDE ÇAY KAHVE MOLASI VERİYORUZ. BURADA ESKİŞEHİR’İN MEŞHUR SU MUHALLEBİSİNİN TADINA BAKABİLİRSİNİZ. DAHA SONRA OTELİMİZE HAREKET EDİYORUZ. ODALARIMIZA YERLEŞTİKTEN SONRA AKŞAM YEMEĞİNİ SAAT 20.00’DE OTELİMİZDE SET MENÜ OLARAK ALIYORUZ.

3. GÜN: 21 EKİM 2018   PAZAR SABAHI SAAT 07.30 – 08.15 ARASINDA OTELİMİZDE  AÇIK BÜFE KAHVALTIMIZI ALIYOR VE SAAT 08.30’DA BEYPAZARI’NA  HAREKET EDİYORUZ.  YAKLAŞIK 3 SAATLİK KEYİFLİ BİR YOLCULUK SONRASINDA  BEYPAZARI’NA VARIYOR VE BEYPAZARININ NOSTALJİ KOKAN SOKAKLARINDA VE PAZARINDA GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. BURADAN HER TÜRLÜ KURU GIDAYI, MEŞHUR “BEYPAZARI KURUSU”NU, HAVUÇ DÖNERİNİ (CEZERYE) ALABİLİR, GÖNÜL RAHATLIĞIYLA YİYEBİLİRSİNİZ. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ İSTEYEN KONUKLARIMIZLA TARİHİ KONAKTA YÖRESEL YEMEKLERLE ALIYORUZ. BEYPAZARI’NDAN SAAT 14.00’TE SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ.  SAAT 23.00 SIRALARINDA SAMSUN’A VARIYOR VE BİR DAHAKİ GEZİLERİMİZDE BULUŞMAK ÜZERE AYRILIYORUZ.

 

ÜCRET: 350TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK +VARILACAK GÜN ALINACAK KAHVALTI +  1 GECE 4* YA DA 5* OTELDE KONAKLAMA VE OTELDEKİ  1 AKŞAM YEMEĞİ İLE 1 KAHVALTI +  OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR + REHBERLİK  DAHİL. (MÜZE VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ HARİÇ)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI VE YEMEKLER  +   YEMEKLERDEKİ SU VB. İÇECEKLER + MÜZE    VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

ONDOKUZMAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

TEL. 0- 362- 234 90 64 – 230 80 51     FAX: 231 39 07

ADRES: KARADENİZ MAH. LİSE CAD. NO: 22     SAMSUN


ESKİŞEHİR-BEYPAZARI GEZİSİ
ESKİŞEHİR-BEYPAZARI GEZİSİ
ESKİŞEHİR-BEYPAZARI GEZİSİ
ESKİŞEHİR-BEYPAZARI GEZİSİ
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.