ETS TUR SELANİK-ATİNA-KALAMBAKA /4 GECE
Kontenjan Var 25.6.2019 / 24.10.2019 249 €
ETS TUR SELANİK-ATİNA-KALAMBAKA /18 NİSAN / 24 EKİM 2019 4 GECE  249 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Etstur özel otobüslerimiz ile lüks ulaşım imkanı
  • Otobüs içi ikramlar
  • 4 ve 5 yıldızlı otellerde Selanik’ te (Thessaloniki) 1, Atina’da (Athina) 2, Kalambaka’da (Kalampaka) 1; toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Selanik, Atina, Meteora, Kavala şehir turları
  • ETS Türkçe Tur Liderlik Hizmetleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )
  • Konalama vergileri

Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Selanik (Thessaloniki)Konfirme'de belirnen kalkış noktalarından hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan sınırından geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru seyahatimiz devam ediyor. Yolculuğumuz yaklaşık on saat sürmektedir. (Gümrük, Pasaport işlemlerinin yoğunluğuna bağlı olarak süre değişebilmektedir.)

2.Gün
Selanik (Thessaloniki)Sabah 08:30 civarında Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserleri göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. ATATÜRK'ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından serbest zaman ve tur liderimizin belirleyeceği saatte özel otobüsümüz ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam grubumuzun tam katılım şartı ile ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna Gezisi'ne katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Selanik ve Taverna Gezisi 45 Euro
Geleneksel bir Yunan tavernasında Sirtaki ve Zeybek dansları eşliğinde Yunan yemeklerini tadacak ve güzel bir Buzuki gecesi yaşayacağız. (Belirlenen fiyat limitli menü için geçerlidir.)(30.12 tarihinde gerçekleşecek Kısa Yunanistan turumuz için ekstra tur ücreti 80 Eurodur)

3.Gün
Selanik (Thessaloniki), Atina (Athina)Kahvaltının ve odaların boşaltılmasının ardından Etstur özel otobüsü ile Larissa ve Lamia yolu üzerinden yaklaşık 500 km mesafede olan Atina’ya (Athina) hareket ediyoruz. Yaklaşık sekiz saat süren keyifli yolculuğun ardından Atina’ daki otelimiz bizi karşılıyor. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek olan Taverna Gezisi’ne katılabilirler. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Taverna Gezisi60 Euro
Atina merkezinde tavernaları ile ünlü Plaka’da ya da gece hayatının kalbi Prisi’de geleneksel bir Yunan tavernasında Sirtaki ve Zeybek dansları eşliğinde Yunan yemeklerini tadacak ve güzel bir Buzuki gecesi yaşayacağız. (Belirlenen fiyat limitli içkili menü için geçerlidir.)

4.Gün
Atina (Athina)Kahvaltının ardından yoğun bir Atina günü bizi bekliyor. Gün panoramik şehir gezisi ile başlıyor. Acropolis, Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma ve Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi gezi boyunca keşif duraklarımız olacak. Şehir gezisinin ardından dileyen misafirlerimiz günü ekstra olarak düzenlenecek olan Korinth Kanalı Gezisi ile değerlendirebilirler. Gezi boyunca Corint Kanalı ve çevresini keşfettikten sonra Pire’de bir balıkçı restoranında akşam yemeği alacağız. Günü Atina’daki otelimizde noktalıyoruz.
Ekstra gezi: Corint Kanalı ve Pire Gezisi60 Euro
Saronic Körfezi boyunca ilerleyip, Ionia ve Ege denizlerini birbirine bağlayan, yapımına 1887’de başlanan ve 1893 yılında deniz trafiğine açılan Corint Kanalı’na varacağız. Burada Korint Kanalı üzerinde bulunan köprüleri görüp, gemilerin
geçişini izleyeceğiz. Ardından Atina’nın şirin ve hareketli bir ilçesi olan Pire bizi karşılıyor. Şehirde balıkçı restoranında aldığımız akşam yemeği sonrası gezimiz sona eriyor.

5.Gün
Atina (Athina), Kalambaka (Kalambaka)Kahvaltıyla başlayan gün otobüslerle yapacağımız yaklaşık 350 km mesafeli Kalambaka yolculuğu ile devam ediyor. Lamia, Trikala yolu üzerinden yaklaşık 6 saatlik bir yolculuktan sonra Kalambaka (Kalampaka) bizi selamlıyor. Kısa bir dinlenme molasının ardından manastırı ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz ve günün geri kalanını dilediğimiz gibi değerlendiriyoruz.

6.Gün
Kalambaka (Kalambaka), İstanbulGezinin son günü alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kavala’ ya hareket ediyoruz. Trikala, Larissa, Selanik yolu üzerinden yaptığımız yolculuk sonrasında Kavala’dayız. Kavala şehir gezisinin ardından öğle yemeği molasında nefis lezzetler keşfedebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Türk azınlıklar'ının yaşadığı İşkeçe (Xanthi), Gümülcine (Komotini) şehirlerin de mola vererek yakından görme şansı buluyoruz, Alexandropouli üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’da free shop’ta alışveriş yaparak Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Günün sürprizi Tekirdağ’da vereceğimiz köfte molası. Yemeğin ardından İstanbul’a varıyoruz ve gezimiz sona eriyor.
ETS TUR SELANİK-ATİNA-KALAMBAKA /4 GECE
ETS TUR SELANİK-ATİNA-KALAMBAKA /4 GECE
ETS TUR SELANİK-ATİNA-KALAMBAKA /4 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.