Kilikya Turu ( Adana-Mersin-Hatay ) 04-08 Nisan 2019
Kontenjan Var 4.4.2019 / 8.4.2019 710 TL

İSKENDERUN – HATAY – ADANA – MERSİN

KİLİKYA GEZİSİ

04 – 08 NİSAN 2019

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN: 04 NİSAN PERŞEMBE SAAT 21.30’DA ACENTAMIZ ÖNÜNDEN HAREKET. YOL GÜZERGAHIMIZ, YOZGAT – NİĞDE – ADANA – İSKENDERUN – HATAY

 

2.GÜN: 05 NİSAN CUMA SABAHI İSKENDERUN’A VARIYOR VE SABAH KAHVALTIMIZI (Extra) BURADA ALIYORUZ. İSKENDERUN SAHİLİNDE VERECEĞİMİZ FOTOĞRAF MOLASI SONRASINDA HATAY’A HAREKET EDİYORUZ.

CAMİ, KİLİSE VE HAVRA’NIN YAN YANA VARLIKLARINI VE GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRDİĞİ HATAY’DA ÖZEL YEREL REHBERİMİZ EŞLİĞİNDE GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. SERGİLENEN MOZAİKLERİN BÜYÜKLÜĞÜ, SAYISI VE KALİTESİ AÇISINDAN DÜNYANIN EN ZENGİN İKİNCİ MOZAİK MÜZESİ OLAN MOZAİK MÜZESİNİ - HZ. İSA’NIN HAVARİLERİNE İLK İNANAN VE BU UĞURDA CANINI VEREN BİR ANTAKYALININ ADINI TAŞIYAN HABİB-İ NECCAR CAMİİ’Nİ VE TÜRBESİNİ - MEMLÜK DÖNEMİ ESERİ OLAN  VE YAPILDIĞI DÖNEM İTİBARİYLE ANTAKYA’NIN EN ESKİ CAMİSİ OLAN ULU CAMİ’Yİ  - TARİHİ ANTAKYA EVLERİNİ - DÜNYANIN İLK KATEDRALİ KABUL EDİLEN VE 1963 YILINDA PAPA IV. PAUL TARAFINDAN HIRİSTİYANLAR İÇİN HAC YERİ OLARAK İLAN EDİLEN SEN PİYER MAĞARA KİLİSESİ’Nİ  GEZİYORUZ. VERECEĞİMİZ SERBEST ZAMAN SONRASI BELİRLENEN SAATTE BULUŞARAK OTELİMİZE  GİDİYORUZ. KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ HATAY’DA OTELİMİZDE.

 

3.GÜN: 06 NİSAN CUMARTESİ SABAHI OTELİMİZDEN AYRILIYOR VE ADANA’YA HAREKET EDİYORUZ. YAPACAĞIMIZ PANORAMİK ŞEHİR TURU SIRASINDA SEYHAN NEHRİNİN ÜZERİNDE KURULAN TAŞKÖPRÜ’DE FOTOĞRAF MOLASI VERİYORUZ. ESKİ ADANA’DA BULUNAN TARİHİ SAAT KULESİ İLE RAMAZANOĞULLARI DÖNEMİNE AİT ULU CAMİ’Yİ GEZİYORUZ. ADANA’DA BARAJ GÖLÜ KENARINDA  ÖĞLE YEMEĞİ  MOLASI VERİYORUZ. YEMEK SONRASI FESTİVAL ALANINDA SERBEST ZAMAN VERİYORUZ.

SERBEST ZAMAN SONRASI  BULUŞUYOR VE MERSİN’E GİDEREK  OTELİMİZE YERLEŞİYORUZ.  AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.

 

4.GÜN: 07 NİSAN PAZAR SABAHI KAHVALTI SONRASI OTELİMİZDEN AYRILYOR VE CENNET VE CEHENNEM DİYE BİLİNEN OBRUK VE MAĞARA İLE ASTIM MAĞARASINI, MOTOR KİRALAYARAK GİDECEĞİMİZ KIZ KALESİNİ GEZİYORUZ. DAHA SONRA TARSUS’A HAREKET EDİYORUZ. BURADA İLK OLARAK PUTPEREST ZALİM KRALIN ZULMÜNDEN KAÇARAK BİR MAĞARAYA SAKLANAN VE 309 SENE SONRA UYANAN 7 GENCİN SAKLANDIĞI  ESHAB-I KEYF (YEDİ UYURLAR) MAĞARASINI GEZİYORUZ. DAHA SONRA TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN TARSUS’A GETİRİLEN, ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN KAZANILMASINDA DENİZE DÖKTÜĞÜ MAYINLARLA ÇOK BÜYÜK ROL OYNAYAN “NUSRAT MAYIN GEMİSİ”Nİ (Orijinal gemidir. Belediye Başkanı tarafından satın alınarak Tarsus’a getirilmiştir.)  GEZİYORUZ. TARİHİN EN BÜYÜK AŞKINI SİMGELEYEN “KLEOPATRA KAPISI”NI DA GÖRDÜKTEN SONRA, EFSANEVİ YILANLAR PADİŞAHI ŞAHMERAN’IN BURADA KESİLDİĞİNE VE KANININ BU HAMAMIN DUVARLARINA SIÇRADIĞINA İNANILAN “ŞAHMERAN HAMAMI”NI VE DANİYAL PEYGAMBERİN MAKAMINI GÖRÜYORUZ. GEZİLERİMİZİ TAMAMLADIKTAN SONRA SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ.

 

5.GÜN: 08 NİSAN PAZARTESİ SAAT 05.00 SIRALARINDA SAMSUN’A GELİŞ VE GEZİMİZİN SONU.

NOT: GEZİLECEK YERLER DEĞİŞMEMEK KAYDIYLA  GEZİ SIRALAMASI DEĞİŞEBİLİR. ÜCRET: 710.00 TL. (2 ve 3 kişilik odalarda konaklama kaydıyla kişibaşı ücretidir. Single

 

 

konaklama farkı 160.00 TL.dir.) AKBANK – MAXIMUM VE BONUS KARTLARINA VADE FARKSIZ 2 TAKSİT YAPILIR.

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- ÖZEL OTOBÜSLE YOLCULUK

2- HATAY VE MERSİN’DE  İKİ GECE KONAKLAMA.

3- İKİ KAHVALTI VE İKİ AKŞAM YEMEĞİ

4- PROGRAMDA BELİRTİLEN GEZİLER

5- OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR VE  REHBERLİK HİZMETLERİ

6- TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1- BELİRTİLENLER DIŞINDA KALAN KAHVALTI VE YEMEKLER.

2- BELİRTİLEN  YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER

3- MÜZE, ÖREN YERİ VB. GİRİŞ ÜCRETLERİ

4- KIZ KALESİNE GİDİŞ MOTOR ÜCRETİ.

5- OTEL DIŞINDAKİ EĞLENCE VB. ÜCRETLERİ

6- OTELLERDEKİ  MİNİBAR  VB. HARCAMALARI

AÇIKLAMALAR;

  • Tur Programlarımız 4077 No’lu Tüketici Kanununa Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
  • Tur Lideri, hava koşulları, sosyal olaylar, yol durumu ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tur süresince her türlü olumsuzluk karşısında yapılamayan turlarda 19 Mayıs Turizm’in sorumluluğu yoktur.
  • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür; ayrı ayrı düşünülemez.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde 17 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Bunun haricindeki yerlerde öğrenciler dahil tüm katılımcılar ücretlidir.
  • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar misafirlere aittir.
  • Yemeklerde alınacak tüm su, meşrubat vb. içecekler ekstradır.

 

19 MAYIS TURİZM SEYAHAT ACENTASI

TEL: 0 - 362 234 90 64 – 230 80 51

ADRES: LİSE CAD. NO: 22  (19 MAYIS LİSESİ KARŞISI)   SAMSUN

Kilikya Turu ( Adana-Mersin-Hatay ) 04-08 Nisan 2019
Kilikya Turu ( Adana-Mersin-Hatay ) 04-08 Nisan 2019
Kilikya Turu ( Adana-Mersin-Hatay ) 04-08 Nisan 2019
Kilikya Turu ( Adana-Mersin-Hatay ) 04-08 Nisan 2019
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.