Ets Tur Madrid -valencia-barcelona
Kontenjan Var 21.01.2018 / 28.01.2018 649 €

ETS TUR MADRİD -VALENCİA-BARCELONA

ETS TUR MADRİD -VALENCİA-BARCELONA  /21 OCAK 2018 / 7 GECE  649 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA


  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Madrid gidiş, Barcelona İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 yıldızlı otellerde Madrid’ de 2, Valencia' da 1 Barcelona’ da 4 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Madrid ve Barcelona şehir gezileri
  • Alan - otel - alan transferleri, şehirlerarası transferler
  • ETS Türkçe Tur Liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)
  • Barcelona otel konaklama vergileri


1.Gün
İstanbul, MadridGezimizin ilk günü belirlenen saatte Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’ nın tarifeli seferleri ile varış noktamız Madrid. Varışın ardından yapılacak panoramik şehir gezisinde; Kraliyet Sarayı, Plaza Espania,Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Neptün Çeşmesi, Cibeles Çeşmesi görülecek yerler arasında.Şehir turunun ardından özel otobüslerimiz ile otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
2.Gün
MadridSabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo Gezisi ile değerlendirebilirler. Toledo Gezisi’ nde Büyük Katedral, Santa Maria la Blanca Sinagogu, Zocodover meydanı,Toledo sokakları, hediyelik eşya dükkanları, Toledo işi hediyelik el işi 24 ayar altın kakma takılar ve ünlü Toledo çeliğinden kılıçlar bizi bekliyor. Geziden sonra otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Toledo Gezisi Yetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar,döneminin en önemli kültür,ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri'nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'ne koyduğu Toledo'da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde, El Greco'nun eşsiz eserleriyle ününe ve zarafetine güzel sanatları da eklemiş Toledo Kathedrali, şehrin kalbi Zocodover Meydanı, Tajo Nehri'ni geçerek şehre bağlanan Alcantara Köprüsü, şehrin bütün tarihi olaylarına tanıklık etmiş Bisagra Kapısı ve iç içe geçmiş Orta Çağ karakterli sokaklarını tur liderimizin anlatımı eşliğinde gezeceğiz. Bizlere verilen serbest zamanın ardından şövalyeler döneminin en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların imal edildiği ve bu alanda haklı bir unvana sahip dünyaca meşhur Toledo Çeliği'nin geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret ederek, harlanmış ateşte çelik ustalarının güçlü çekiç darbeleriyle büyük bir ustalıkla eserlerine şekil verişlerini yakından izleyecek ve çeliğin Endülüs döneminde el işçiliği ile buluşarak Şam İşi olarak ünlenmiş çelik tabaklar üzerine 24 ayar altın telinden telkari ustalarının incelikle çıkardığı işçilikleri göreceğiz. Dönüş yolundan önce Toledo'nun kendine has lezzeti dünyaca bilinen acıbadem tatlısı marzipanın tadına bakmanızı da öneririz.
3.Gün
Madrid, ValenciaSabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimiz ile yaklaşık 360 km olan Valencia' ya transferimiz gerçekleşiyor. Varışın ardından yapılacak panoramik şehir gezisinde,Turya nehri üzerindeki turunç ağaçları, Gotik Katedrali, şehrin sembolü olan Micalet Çan Kulesi, 15. Yüzyıl' da takasla alışveriş yapılan Lonja Market ve Eski Market alanı göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir gezisinin ardından özel otobüslerimiz ile otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
4.Gün
Valencia, BarcelonaSabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimiz ile yaklaşık 360 km olan Barcelona' ya transferimiz gerçekleşiyor.Barcelona’ ya varışın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Endülüs Arenası, eşsiz Barcelona manzarasında fotoğraf çekilme şansı yakalayabileceğiniz Montjuic Tepesi, Barcelona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic görülecek yerler arasında. Şehir turunun ardından özel otobüslerimiz ile otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
5.Gün
BarcelonaSabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenecek olan Figueras ve Girona gezisi ile geçirebilirler. Gezi ardından Barcelona' ya transferimiz gerçekleşiyor.Akşam ise misafirlerimiz akşamlarını ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenko Gecesi ’ ne katılarak renklendirebilirler. Ardından otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Figueras ve Girona Gezisi Yetişkin: 65 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
Müslüman, Hıristiyan ve Musevi mirasının iç içe geçtiği en güzel örneklerinden biri olan bu şehrin balık sırtı sokaklarında gezerken tarih içinde bir seyahate çıkacak, Eyfel Köprüsü'nden geçerken nehir kıyısındaki rengarenk evlerle büyülenecek, parfüm filminin çekildiği sahnelerle bütünleşecek ve şehrin muhteşem tarihi dokusunu soluyacaksınız. Gezimizin bir diğer noktası Fransa sınırına çok yakın olan, küçük ve şirin bir kasaba olan Figueras. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Dali’nin henüz hayatta iken açtığı sürrealizmi ve ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzede tarifsiz bir deneyim yaşayacaksınız.
Ekstra gezi: Flamenko Gecesi Gezisi - BarcelonaYetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
Akşam, otelden hareket ederek şehrin en tanınmış ve en iyi performansının sahnelendiği lokallerinden birinde yemeksiz olarak flamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. İspanya’nın en ünlü kültürel zenginliklerinden biri olan flamenko şovundan sonra otele dönüyoruz.
6.Gün
BarcelonaSabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen A' dan Z' ye Barcelona; Park Güell, Pueblo Espanyol ve Barri Gotik gezisi' ne katılabilirler. Turun ardından özel otobüslerimiz ile tesisimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: A' dan Z' ye Barcelona; Park Güell, Pueblo Espanyol ve Barri Gotik Gezisi Yetişkin: 65 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
La Sagrada Familia' nın mimarı Gaudi' nin en önemli eserlerinden biri olan Park Güell' i gezerken Gaudi' nin dehasına bir kez daha hayran kalacaksınız. İspanya' nın 17 farklı bölgesinin ev mimarilerinin, karma bir köy şeklinde bir araya getirildiği Pueblo Espanyol' da ise küçük bir İspanya turu yaparak gördükleriniz ve göreceklerinizin bir özetini yaşayarak bu evlerin altındaki hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapmanın keyfine varacaksınız. Ardından Barselona' nın en mistik bölgesine Barri Gotic' e gidiyoruz. Gotik mimarinin en güzel örneklerini bir bütün halinde görebileceğiz bölge Barcelona' nın en eski şehir merkezlerinden biridir.
7.Gün
BarcelonaSabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz günleriniekstra olarak düzenlenecek olan Andorra, Montserrat gezisine katılarak geçirebilirler. Ardından özel araçlarımız ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Andora Alışveriş Gezisi + Montserrat60 Euro
Barcelona’nın Kuzeyinde Fransa ve İspanya sınırında Pirene Dağları'nın zirvesinde bulunan küçük prenslik, bölgenin en iyi kayak merkezlerine sahip. Alışveriş meraklılarınca vergi sistemi olmadığı için bir alışveriş cenneti olarak kabul edilen ülkede özellikle elektronik eşya, parfüm ve spor malzemelerini ucuza almak mümkün. Ayrıca gezimizde bir diğer noktamız ise Barcelona şehrini ve Akdeniz'i tepeden gören, Barcelona'nın Sümelası olan Montserrat’a çıkıyoruz. Eskiden sadece keşişlerin tırmanıp münzevi bir hayat yaşadıkları bu zirve şimdilerde bir hac merkezi olarak ziyaret ediliyor ve dağın eteklerinde yaşayan köylüler her gün kendi çiftliklerinden elde ettikleri peynir bal vs. ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyorlar. Buradan şehrin ve Akdeniz'in muhteşem manzarasına bakmaya doyamayacaksınız.
8.Gün
Barcelona, İstanbulGezinin son günü; sabah kahvaltının ardından tur lidermizin belirteceği saatte Barcelona Havalimanı’ na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’ a transferimiz gerçekleşiyor. Varışın ardından turumuzun sonu.
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.