ETS TUR SARAYBOSNA TURU //2  GECE
Kontenjan Var 13.07.2018 / 16.07.2018 299 €

ETS TUR SARAYBOSNA TURU /2 GECE

SARAYBOSNA 2 GECE VİZESİZ  299 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA 

TUR TARİHLERİ :13 TEMMUZ 2018 - 09 KASIM 2018


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Saraybosna-İstanbul gidiş - dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 4 yıldızlı otellerde Saraybosna’da 2 gece, oda kahvaltı konaklama geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Saraybosna şehir gezileri
  • Alan-otel-alan ve şehirler arası transferler
  • Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır
1.Gün
İstanbul, SaraybosnaGezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra varış noktamız Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Boşnak kahvesi ve alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak gecesi 'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Boşnak GecesiYetişkin 45€ / Çocuk 45€
Boşnak müziği eşliğinde yöresel yemeklerin tadına varacağınız eğlence dolu bir gece sizleri bekliyor.
2.Gün
SaraybosnaSabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu'na katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu60 Euro
Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Eski Hamam, Tabaşica Camii, Eğri Köprü ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımız oluyor. Avrupa’nın en güçlü su kaynağının bulunduğu yerde olan Blagaj Tekkesi’ni gördükten sonra bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar üzerinden otelimize geri dönüyoruz.
3.Gün
Saraybosna, İstanbulSabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Travnik ve Savaş Tüneli 'ne katılabilirler. tur liderinin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. İstanbul'a varışımızın ardından gezimiz sonlanıyor.
Ekstra gezi: Travnik ve Savaş Tüneli 40 Euro
İlk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Savaş Tüneli. Savaş Tünelinin ardından Travnik'e hareket ediyoruz, yol üzerinde Bosna savaşının unutulmayan katliamlarından biri olan Ahmici Köyünde ki Anı Evini ziyaret ediyoruz. Ardından Nobel Ödüllü yazar Ivo Andriç'in doğduğu şehir olan Travnik'te Osmanlı Kalesinden şehir manzarası ve devamında 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği Göksu (Plava Voda) ve tarihi dokusu bozulmamış yapılarını görüyoruz.
ETS TUR SARAYBOSNA TURU //2  GECE
ETS TUR SARAYBOSNA TURU //2  GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.