Klasik İtalya, Yunanistan, Balkanlar | Otobüs ile | 8 GECE
Kontenjan Var 07.09.2018 / 21.09.2018 399 €

Klasik İtalya, Yunanistan, Balkanlar | Otobüs ile | 8 GECE 07 Eylül 2018 - 21 Eylül 2018 arası tarihlerde, Otobüs | İstanbul Kalkışlı , VİZELİ


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Etstur özel, lüks otobüsleri ile ulaşım
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Roma’da 2 gece, Floransa’da 2 gece, Venedik' te 2 gece, Belgrad’da 1 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
  • Panoramik Roma, Floransa, Venedik, Selanik, Sofya şehir gezileri
  • Igoumenitsa – Bari arası Feribot yolculuğu
  • Vaporetto Ücreti
  • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
  • Otel konaklama vergileri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
TUR PROGRAMI

1.Gün
İstanbul, Selanik, IgoumenitsaCuma akşamı 23.50’de Merdivenköy Yeni Salı Pazarı Otoparkı ve saat 00:30’de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkında, 01:00' de Merter Metro İstasyonu Otoparkı'nda buluşarak İpsala sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Pasaport ve gümrük işlemlerinin kontrolü sonrasında Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) üzerinden Selanik’e varış. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Panoramik turumuz sonrasında Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz.Tur liderimizin vereceği serbest zaman ardından belirtilen saatte buluşarak Igoumenitsa Limanına hareket ediyoruz. Yapılacak gümrük işlemlerini takiben feribotta grubumuz için ayırtılmış yerlere geçerek hareket ediyoruz.(Feribotta ATS tipi koltuklarda yolculuk yapılmaktadır.)Geceleme feribotta.

2.Gün
Bari, RomaSabah, yerel saat ile 09.30’da, İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben özel otobüsümüz ile ekstraolarak düzenlenecek olan Pompei Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Pompei kalıntılarını gördükten sonra İtalya'nın başkenti olan Roma’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben dinlenme amaçlı otelimize geçip serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile beraber ekstra olarak düzenlenecek olan Işıklar Altında Roma gezimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:
Pompei Gezisi75 Euro
Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir.
Ekstra gezi: Işıklar Altında Roma25 Euro
Gezimizde ilk olarak Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Roma'nın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız. Ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo 'yu gecenin büyülü ışıkları altında yeniden keşfedeceğiz.

3.Gün
RomaSabah kahvaltısının ardından siz değerli misafirlerimiz ile beraber panoramik Roma gezisi için yola çıkıyoruz. Gezimiz esnasında görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykel, Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri bulunmaktadır. Panoramik tur sonrası şehirde serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün
Roma, FloransaSabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası misafirlerimizin şehri daha iyi tanıması ve alışveriş yapabilmesi için serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün
FloransaSabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pisa & Sienna Gezisi’ne katılabilirler. Gezi sonrası konaklama otelimizde.
Ekstra gezi: Pisa & Siena70 Euro
Gezimizde Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pissa`yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe adeta bir zaman yolculuğu yapmış gibi olacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden göreceğimiz diğer örneklere ek olarak yine Etrüxlerden aklımızda eğik çan kulesi ile kalan Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır.

6.Gün
Floransa, VenedikSabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben yapılacak şehir turumuzda; San Marco Meydanı ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü tur liderimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstraolarak düzenlenecek olan Gondol Gezisi’sini gerçekleştiriyoruz. Gondaol Gezimiz sonrası yine ekstraolarak düzenlecek olan Bruno Adası Gezisi için yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Gondol Gezisi25 Euro
30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.

Ekstra gezi:
Burano Adası Gezisi30 Euro
Renk cümbüşü halinde duran evlerin kapladığı kanallarda dolaşırken dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alışveriş yapabileceğiniz muhteşem bir gezi sizleri bekliyor olacak.

7.Gün
VenedikSabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Milano, Verona, Garda Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:
Milano & Verona & Garda Gezisi90 Euro
İlk durağımız mermerinin yanı sıra dillere destan Romeo ve Juliet aşkının yaşandığı evi de barındıran Verona. Gezimiz esnasında eski şehri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı, Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Garda'nın doğasında temiz bir hava aldıktan sonra Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız Milano şehir turu esnasında şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz.

8.Gün
Venedik, BelgradSabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak ekstra olarak düzenlenecek olan Bled Gölü turu için yola çıkıyoruz. Doğa harikası bu göldeki gezimizi tamamladıktan sonra Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:
Bled Gölü Gezisi30 Euro
Bred Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biridir. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkanı yakalıyoruz.

9.Gün
Belgrad, Sofya, İstanbulSabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak yola çıkıyoruz. Öğle üzeri Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya vardıktan sonra panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından İstanbul’a hareket. Varışımızın ardından gezimiz sona eriyor.

EXTRA GEZİLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME


Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Klasik İtalya, Yunanistan, Balkanlar | Otobüs ile | 8 GECE
Klasik İtalya, Yunanistan, Balkanlar | Otobüs ile | 8 GECE
Klasik İtalya, Yunanistan, Balkanlar | Otobüs ile | 8 GECE
Klasik İtalya, Yunanistan, Balkanlar | Otobüs ile | 8 GECE
Klasik İtalya, Yunanistan, Balkanlar | Otobüs ile | 8 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.