İtalya, Yunanistan, Balkanlar Turu | Otobüs ile | 8 GECE
Kontenjan Var 21.6.2019 / 25.10.2019 449 €

21 Haziran 2019 - 25 Ekim 2019 arası tarihlerde, Otobüs | İstanbul Kalkışlı , VİZELİ


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Etstur özel, lüks otobüsleri ile ulaşım
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Roma’da 2 gece, Floransa’da 2 gece, Venedik' te 2 gece, Belgrad’da 1 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
  • Panoramik Roma, Floransa, Venedik, Selanik, Sofya şehir gezileri
  • Igoumenitsa – Bari arası Feribot yolculuğu ( Geceleme )
  • Vaporetto Ücreti
  • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
  • Otel konaklama vergileri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Tur Programı

1.Gün
İstanbul, KavalaGezimizin ilk günü, 23:00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 23:30'da Şişli Evlendirme Dairesi ve 23:59'da Merter Metro İstasyonu önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kavala'ya yolculuğumuz devam ediyor. Geceleme otobüste.

2.Gün
Kavala, Selanik, IgoumenitsaKavala `ya varisimiz ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası essiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik'e varışımızın ardından panoramik şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserleri görülecek yerler arasındadır. Yunanistan'ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Rehberimizin belirttiği serbest toplanma saatinde aracımızda buluşarak Yunanistan'ın Adriyatik kıyısındaki liman kenti olan Igomentisaya doğru yola çıkıyoruz . Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemleri sonrası işlemlerini takiben Grubumuz için özel olarak ayırtılmış yerlere geçiş, hareket. Geceleme feribot’da.

3.Gün
Bari(Brindisi), RomaSabah, yerel saat ile 09.30’da, İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben özel otobüsümüz ile ekstraolarak düzenlenecek olan Pompei Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Pompei kalıntılarını gördükten sonra İtalya'nın başkenti olan Roma’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben dinlenme amaçlı otelimize geçip serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile beraber ekstra olarak düzenlenecek olan Işıklar Altında Roma gezimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.


Ekstra gezi: Pompei Gezisi75 Euro
Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir.
Ekstra gezi: Işıklar Altında Roma30 Euro
Gezimizde ilk olarak Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Roma'nın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız. Ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo 'yu gecenin büyülü ışıkları altında yeniden keşfedeceğiz.

4.Gün
RomaSabah kahvaltısının ardından siz değerli misafirlerimiz ile beraber panoramik Roma gezisi için yola çıkıyoruz. Gezimiz esnasında görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykel, Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri bulunmaktadır. Panoramik tur sonrası şehirde serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün
Roma, FloransaSabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası misafirlerimizin şehri daha iyi tanıması ve alışveriş yapabilmesi için serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün
FloransaSabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pisa & Sienna Gezisi’ne katılabilirler. Gezi sonrası konaklama otelimizde.
Ekstra gezi: Pisa ve Siena Gezisi70 Euro
12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa, dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilecekler. Siena Gezisi’nde ise Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı sizi büyüleyecek. Siena Katedrali, San Domenico Kilisesi, Palazzo Publico (Belediye Binası) görülecek yerler arasında.

7.Gün
Floransa, VenedikSabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben yapılacak şehir turumuzda; San Marco Meydanı ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü tur liderimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstraolarak düzenlenecek olan Gondol Gezisi’sini gerçekleştiriyoruz. Gondaol Gezimiz sonrası yine ekstraolarak düzenlecek olan Bruno Adası Gezisi için yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Gondol Gezisi25 Euro
30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.
Ekstra gezi: Burano Adası Gezisi *35 Euro
Renk cümbüşü halinde duran evlerin kapladığı kanallarda dolaşırken dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alışveriş yapabileceğiniz muhteşem bir gezi sizleri bekliyor olacak.

8.Gün
VenedikSabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Milano, Verona, Garda Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Milano & Verona & Garda Gezisi90 Euro
Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide 700 yıllık tarihiyle Romeo ve Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları Piazza bra , arena, via mazzini, palazzo maffei , piazza erbe,mazzandi evleri, piazza dei signori, dante , girolamo fracastoro ,catullo, prinius heykelleri , della scala ailesinin gotik anıt mezarları görülecek yerler arasındadır. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Garda'nın doğasında temiz bir hava aldıktan sonra Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız Milano şehir turu esnasında şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz.

9.Gün
Venedik, BelgradSabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak Belgrad'a hareket. Dileyen misafirlerimiz yol güzergahımızda bulunanve ekstra olarak düzenlenecek olan Ljubljana turuna katlabilirler. Gezimizi tamamladıktan sonra Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Ljubljana25 Euro
Slovenya'nın başkenti 2016 European Green Capital Ödüllü Ljubljana panoramik şehir turumuzda , Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı görülecek yerler arasındadır.

10.Gün
Belgrad, Sofya, İstanbulSabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak yola çıkıyoruz. Öğle üzeri Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya vardıktan sonra panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından İstanbul’a hareket. Varışımızın ardından gezimiz sona eriyor.
İtalya, Yunanistan, Balkanlar Turu | Otobüs ile | 8 GECE
İtalya, Yunanistan, Balkanlar Turu | Otobüs ile | 8 GECE
İtalya, Yunanistan, Balkanlar Turu | Otobüs ile | 8 GECE
İtalya, Yunanistan, Balkanlar Turu | Otobüs ile | 8 GECE
İtalya, Yunanistan, Balkanlar Turu | Otobüs ile | 8 GECE
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.