ETS TUR İSKANDİNAVYA FİYORTLARI -KOPENHAG-STOCKHOLM-
Kontenjan Var 15.07.2018 / 12.08.2018 1099 €

ETS TUR İSKANDİNAVYA FİYORTLARI -KOPENHAG-STOCKHOLM-THY

ETS TUR İSKANDİNAVYA FİYORTLARI -KOPENHAG-STOCKHOLM-15 TEMMUZ 2018/ 21 TEMMUZ 2018/ 04 AĞUSTOS 2018  /8GECE 1099 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Kopenhang gidiş, Stockholm -İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde, Kopenhag'da 1 gece, Bergen'de 1 gece, Oslo'da 1 gece, Stockholm'de 2 gece , Leardal 'da 1 gece, Geilo'da 1 gece oda kahvaltı, 1 gece gemi konaklama (akşam yemeği dahildir), toplam 8 gece konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Kopenhag, Oslo, Bergen, Stockholm şehir gezileri
  • Şehirlerarası otobüs transferleri
  • Alan-otel-alan transferleri
  • Etstur Türkçe tur liderliğihizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )
1.Gün
İstanbul, KopenhagGezimizin ilk günü, kalkıştan 3 saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor.Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferleri ile varış noktası Kopenhang. Dünyanın en eski krallıklarından biri olmasının yanı sıra, Vikingler Dönemi’yle de ilgi çekici bir tarihe sahip olan Danimarka’nın başkentinde yapacağımız panoramik gezide, ülkenin yönetim merkezi olan Christianborg, Parlamento Binası Christianborg Kalesi, Amelienborg Sarayı, Kraliyet Kütüphanesi Black Diamond, Küçük Deniz Kızı Heykeli, Langelinie Limanı, pub ve barları ile ünlü Pitoresk Nyhavn Limanı, Borsa Binası günümüzü renklendirecek detaylar. Şehir gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz için sunulan ekstra Tivoli Bahçeleri Gezisi keyifli bir seçenek. Gezi sonrası otelimizdeyiz.
Ekstra gezi: Tivoli Bahçeleri Gezisi35 Euro
1843 yılında kurulan içinde Pantomim Tiyatrosu, Çin Pavyonu, değişik dönemlerin ve ülkelerin mimari tarzlarını yansıtan 30 restoranın bulunduğu 80 dönümlük bahçede günümüzü değerlendiriyoruz.
2.Gün
Kopenhag, OsloSabah kahvaltısı sonrası öğlene kadar günü dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Öğleden sonra Scandinavian Seaways Gemisi ile muhteşem manzaralara tanık olacağımız gece yolculuğu başlıyor.
3.Gün
Oslo, GeiloSabah kahvaltısı sonrası gemiden ayrılıyor ve Oslo Şehir Gezisi için hareket ediyoruz. Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Vigeland Park ve Frogner Parkı Oslo’daki keşif noktalarımız. Oslo’dan sonraki durağımız Geilo. Honefos ve Gol üzerinden yapacağımız yaklaşık 3,5 saatlik yolculuk sonrası şehirdeki otelimiz bizi karşılıyor. Doğal güzelliklerle çevrili küçük bir kayak merkezi olan Geilo’da çevreyi keşfetmek için gün bize ait. ( Oslo - Geilo arası yaklaşık 219km)
4.Gün
Geilo, BergenSabah, kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Bembeyaz dağları ve ilginç doğasıyla Hardangavidda Platosu’ndan geçerek yapacağımız keyifli otobüs yolculuğu sonrası dünyanın 3. ve Norveç’in 2. büyük fiyordu olan Hardanger Fjord’da bulunan Brimnes’e ulaşıyoruz. Ardından bir başka keyifli yolculuk bizi bekliyor. Brimnes’den Bruravik’e geçerek Alvik ile Nordheimsund üzerinden Bergen’e varıyoruz. Bergen’deki panoramik gezimizde, Hanseatik Bergen Limanı, rengarenk ahşap evler, Fisketorget Balık ve Çiçek Pazarı, Gamlehaugen Kraliyet Sarayı, Tahta Kilise ve ünlü Norveçli sanatçı Edward Grieg’in 22 sene yaşadığı ve en iyi parçalarını bestelediği evi göreceklerimiz arasında. Otele yerleştikten sonra günü dilediğiniz değerlendirebilirsiniz.( Geilo - Bergen arası yaklaşık 244km)
5.Gün
Bergen, LaerdalKahvaltının ardından Leardal'a hareket ediyoruz. Otele varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstradüzenlenecek olan Gudvangen tekne gezisine ile katılarak feribotla Neroy, Sogne ve Aurlands fiyordları üzerinden yapılacak tekne yolcuğunun tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.( Bergen - Leardal arası yaklaşık 206 km)
Ekstra gezi: Gudvangen Tekne Turu (Fyords)100 Euro
Gezimiz de doğanın bize sunduğu görsel şölenin tadını çıkarabilmek için hareket ediyoruz. Neroy, Sogne ve Aurlands fiyordları üzerinden yapılacak tekne gezisi ile Muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz.
6.Gün
Leardal, OsloSabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak sunulan Flam Dağ Treni Gezisiharika bir alternatif. Tur bitiminde ekstra tura katılmamış misafirlerimizi almak için otele uğruyarak Oslo'ya hareket ediyoruz . Valdres Vadisi'nde yer alan yüksek dağlar ve şelalelerle çevrili Fagernes, ilk durağımız. Bu muhteşem manzaralara tanık oluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından yolculuk devam ediyor. Oslo’ya varışta otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güne düzenlenecek olan ekstra Akershus Kalesi ve Holmenkollen Tepesi Gezisi ile devam edebilir. Geceleme otelimizde. ( Leardal - Oslo arası yaklaşık 283 km)
Ekstra gezi: Flam Dağ Treni Gezisi75 Euro
Flam’dan binilecek UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki tren ile şelaleler, vadiler, akarsular arasından geçerek Kjos Şelalesi'ne ulaşıyoruz. Burada verilecek 10- 5 dakikalık molada bu doğa harikası şelaleyi müzik ve dans eşliğinde izliyor ve fotoğraflıyoruz.
Ekstra gezi: Akershus Kalesi ve Holmenkollen Tepesi Gezisi60 Euro
Tarihi 13. Yüzyıl'a dayanan bir kraliyet binası ve Orta Çağ Kalesi olan Akershus Kalesi'ni görüyor, ardından dünyanın en yeni ve en uzun kayak pistleri ile dünyaca ünlü Holmenkollen Kayak Atlama Merkezi'ni ziyaret ediyoruz.
7.Gün
Oslo, StockholmKahvaltıyla başladığımız gün Stockholm yolculuğu ile devam ediyor. İsveç ve Norveç ormanları arasından geçerek yapacağımız yolculukta ilk varış noktamız Varmland. Burada muhteşem manzaralara tanık olduktan sonra Viking Orta Çağ şehirlerinden biri olan Karlstad üzerinden Stockholm’e devam ediyoruz. Akşam geç saatlerde otelimiz bizi karşılıyor. (Oslo - Stockholm arası yaklaşık 526km)
8.Gün
StockholmPanoramik Stockholm Şehir Gezisi’nde Gamla Stan, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, kraliyet kalesi olan Kungliga Slotteti ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası keşif duraklarımız. Öğleden sonra arzu edenler için ekstra Vasa Müzesi Gezisi seçenekler arasında. Gün, otelimizde noktalanıyor.
Ekstra gezi: Vasa Müzesi Gezisi50 Euro
Dünyaca ünlü Vasa Müzesi Gezisi’nde, 17. Yüzyıl'da yaptırılmış olup, denize açılamadan batan ve 333 yıl denizin dibinde kaldıktan sonra 1961 yılında çıkartılan, 17. Yüzyıl gemisinin tek örneği, büyük Savaş Gemisi Vasa’yı görüyoruz.
9.Gün
Stockholm, İstanbulÜlkedeki son günümüze kahvaltıyla başlıyor ve hazırlıklar sonrası havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Havaalanında bilet ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış sonrası gezimiz sona eriyor.
ETS TUR İSKANDİNAVYA FİYORTLARI -KOPENHAG-STOCKHOLM-
ETS TUR İSKANDİNAVYA FİYORTLARI -KOPENHAG-STOCKHOLM-
ETS TUR İSKANDİNAVYA FİYORTLARI -KOPENHAG-STOCKHOLM-
ETS TUR İSKANDİNAVYA FİYORTLARI -KOPENHAG-STOCKHOLM-
Ön Rezervasyon Formu
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.